A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A kedvenc saslik receptjeink
Hús, hagyma, szalonna, paprika, cukkini és kezdjük elölről. Hús, hagyma, szalonna... Mindezt és még sok minden mást szépen egy grillnyársra rendezni, rádobni a grillre, az eredmény pedig az egyik legnépszerűbb nyári finomság: a saslik, más néven rablóhús. Az alábbiakban összegyűjtöttük a kedvenc grill nyárs receptjeinket, és nem feledkeztünk meg a pácokról sem. Próbáld ki a csirke- és sertésnyársak mellett a zöldségnyárs recepteket is, nem fogsz csalódni!
Saslik a grillen
A legnépszerűbb grill nyársak még mindig a húsos változatok. Teljesen mindegy, hogy csirkéről, sertésről vagy pulykáról beszélünk. Bármelyikből remek saslik készíthető.
Vedd az alábbi összetevőket laza inspirációként az alkotásaidhoz, és használd őket tetszés szerint. Nem szereted a gombát? Nyugodtan hagyd ki. Kifelejtettünk valamit, amit nagyon szeretsz, és nem tudsz nélkülözni a nyársról? Ha úgy gondolod, hogy oda való, szúrd csak rá! Légy eredeti, és alkosd meg a saját tökéletes falatodat.
Alapvető hozzávalók
- csirkemell filé, sertéslapocka vagy pulykamell
- angol szalonna
- paprika
- cukkini
- padlizsán
- hagyma
- csiperkegomba
Hogyan pácold a saslikot?
Csirkenyárs pác
- olívaolaj
- szójaszósz
- só és fekete bors
- citromlé
- gyömbér
- méz
- fokhagyma
- chili paprika
Merüljünk el a pácban, mindenekelőtt a csirkéhez illőben. A csirkehúshoz jól illik a méz édes íze.
- Készíts elő egy nagy tálat, és önts bele néhány kanál olívaolajat, szójaszószt (könnyen helyettesítheted például Worcestershire szósszal) és egy-két kanál citromlevet.
- Reszelj friss gyömbért a tálba, és néhány kanál mézzel ízesítsd.
- A pácot enyhén sózd és borsozd meg. Ha szereted a fokhagymát, azt is tehetsz bele – akár frissen zúzott, akár szárított formában. A finomra vágott chili paprikával vagy néhány kanál mustárral pedig nem rontasz el semmit.
- Most készítsd elő a húst. Tisztítsd meg, vágd nagyobb kockákra (gondolj arra, hogy rá kell húznod majd a nyársra őket - a kockák ne legyenek se túl nagyok, se túl kicsik), végül tedd őket az előre elkészített pácba.
- A kockákat alaposan dörzsöld át a kezeddel a pácban, hogy az valóban minden darabra rákerüljön.
- Hagyd legalább fél órát pácolódni a húst, de ideális esetben legalább 6 órát pihentesd. Minél hosszabb a pácolási idő, annál jobb az íz!
Pác sertésnyárshoz
- napraforgóolaj
- só, bors
- hagyma
- fokhagyma
- friss fűszernövények
- szárított chili
- Önts néhány evőkanál növényi olajat a tálba.
- Hámozd meg a hagymát és a fokhagymát. A hagymát vágd apróra, a fokhagymát pedig reszeld le, majd mindkettőt tedd a tálba.
- Sózd és borsozd meg, illetve ízlés szerint adj hozzá egy kevés szárított chilit.
- Most a fűszernövényeken a sor. A sertéshúshoz sok minden passzol, javasoljuk például a friss kakukkfű, rozmaring és oregánó használatát, de ne félj kísérletezni. A sertéshús tényleg sokat elbír, legyen szó akár fűszernövényekről, akár fűszerekről.
- A sertéshúst vágd kockákra és tedd a pácba.
- Győződj meg róla, hogy minden egyes darabra valóban került pác, és hagyd pihenni a húst egy éjszakán át.
Hogyan készíts grillnyársat?
Pácolás után a hús készen áll a következő lépésekre. De hogy mit kombinálsz össze a nyárson, az teljesen rajtad múlik. A klasszikusok a hagyma, valamint a piros és sárga paprika. De természetesen nem kell félned az újszerű alapanyagoktól – például szalonnától, kolbásztól vagy gombától sem. Mi például semmi pénzért sem hagynánk ki a grillezett cukkinit.
A zöldségeket és a többi hozzávalót mosd és hámozd meg, majd vágd a húshoz hasonló méretű darabokra. A nyársnak kiegyensúlyozottnak kell lennie.
Az egyes hozzávalókat felváltva húzd a nyársra. Erre nincs szabály, talán csak az, hogy a szalonna a hús mellé kerüljön, mivel nemcsak az íze miatt kerül a nyársra, hanem azért is, hogy a hús ne száradjon ki és finom szaftos maradjon.
Tisztán húsnyárssal is találkozhatunk, amikor is a zöldségeket külön grillezik és köretként tálalják. Ennek az elkészítési módnak a nyilvánvaló előnye, hogy minden hozzávalót pontosan addig grillezhetsz, ameddig szükséges.
Útmutató saját kerti grill készítéséhez és a grill begyújtásához
Hogyan kell nyársat grillezni?
Egyáltalán nem mindegy, hogy a nyársat klasszikus faszenes grillen, elektromos grillen vagy esetleg forró levegős sütőben tepsiben sütjük. Azonban még egy serpenyővel sem foghatsz mellé!
Ha a grill mellett döntöttél, javasoljuk, hogy keress speciális állványt, amely biztosítja, hogy a nyárs ne feküdjön közvetlenül a rácson, és szükség szerint szabadon forgathasd. Az állványokat általában az acél grillnyársakkal együtt árulják, így könnyen beszerezheted.
Olcsóbb megoldás a nyársat alufóliába csomagolni. Először megsütöd benne a nyársat, és csak az utolsó percekben veszed le róla a fóliát, és enélkül fejezed be a grillezést. Tehát ez jó választás, ha szereted a ropogós és aranybarna kérget.
Alufólia nélküli grillezésnél is célszerű hasonló elvet követni - a nyársakat hosszabb ideig grillezzük közvetett hőn, és csak néhány percig hagyjuk a közvetlen tűzön.
Mennyi ideig kell grillezni a nyársat?
A grillezési idő a nyárs típusától függ. Csirke esetében a minimális időtartam körülbelül 15 perc, sertéshúsnál pedig megközelíti a 30 percet.
Mivel tálald a nyársat?
A nyársakat külön is tálalhatod, vagy készíthetsz melléjük egyszerű és gyors grillezett burgonyát. Természetesen a friss kenyérben sem fogsz csalódni – főleg, ha a grillre is rádobod egy kis időre. És ne becsüld alá a mártásokat sem. Egy finom mártást összedobhatsz otthon is, de válogathatsz a boltok polcairól is.
Zöldséges saslik - vegetáriánus és vegán
Bár a legtöbbünk a grillnyársat főként a húshoz köti, ez nem jelenti azt, hogy a kínálat ezzel véget is ér. Éppen ellenkezőleg, a vegetáriánus és vegán nyársak egyre népszerűbbek. Nemcsak azért, mert egy kicsit egészségesebbek, hanem azért is, mivel finom ízűek és csábítóan mutatnak a tányéron.
Hozzávalók
- sárga és piros paprika
- koktélparadicsom
- lilahagyma
- cukkini
- fokhagyma
- csiperkegomba
- füstölt tofu vagy feta sajt
- olívaolaj
- citromlé
- bazsalikomos pesto
- só, bors
- Még a zöldségnyárs sem nélkülözheti a pácot. Önts egy tálba néhány kanál olívaolajat és pár kanál citromlevet.
- Adj hozzá egy-két gerezd reszelt fokhagymát és egy kevés bazsalikom pestót.
- A pácot ízesítsd sóval és borssal, majd jól keverd össze.
- Az előkészített zöldségeket mosd és hámozd meg, utána darabold fel.
- Rád bízzuk, hogy a vegetáriánus utat választod-e sajtot nyárssal, vagy a vegán utat választod tofuval. Tegyük hozzá, hogy a szójakocka és a tészta is remekül helyettesíti a húst.
- Miután mindent kockákra vágtál hagyd pácolódni legalább fél órát.
- Gyújtsd be a grillt, és kezdd el felváltva a nyársra húzni a zöldségeket és a többi hozzávalót.
- A zöldségnyársakat mindkét oldalon körülbelül 5 percig grillezd. Grillezés közben megkenheted őket a megmaradt páccal.
A kész nyársakat enyhén fűszerezett, szárított paradicsommal kevert kuszkusszal, vagy bulgurral tálalhatod.
Gyümölcsnyárs gyerekeknek
És ha azt szeretnéd, hogy a kicsik is élvezzék ezeket az egészséges finomságokat, próbálj meg egyszerű nyársat készíteni nekik apróra vágott gyümölcsből - banánból, eperből, almából és bármiből, ami otthon van a hűtőben. Még csak grillezni sem kell ezeket a nyársakat, mégis fogadunk, hogy nagy mosolyt csalnak majd a kicsik arcára, és maximális sikert aratnak!