A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Újévi fogadalmak: a 7 leggyakoribb elhatározás (és hogyan tartsd be őket)
A legtöbben minden évben tele vagyunk nagy tervekkel az újévre, de aztán mi marad belőlük az első hónap után? Ha idén tényleg komolyan gondolod az ígéreteket, akkor nézd meg a leggyakoribb fogadalmak listáját, és persze a tuti tippeket, amik segítenek végre betartani őket! És ha nem is vagy az a típus, aki minden évben listázza a céljait, akkor is jól fogsz szórakozni a vicceken és az idézeteken, amik ehhez az újévi hagyományhoz tartoznak.



Az újévi fogadalmak jelentősége
Az újévi fogadalmak egy ősi hagyományra vezethetők vissza, ami már a babilóniaiaknál is létezett 4000 évvel ezelőtt. Ők megfogadták, hogy teljesítik a kötelességeiket, hogy elnyerjék az istenek kegyét. Persze ma már nincsenek haragvó istenek, de mégis teszünk fogadalmakat. Vajon miért?
- Szimbolikus új kezdet: Az újév tiszta lapot jelent – ideális alkalom, hogy megújult lendülettel vágjunk bele új dolgokba.
- Önfejlesztés: Mindannyian egészségesebbek, sikeresebbek vagy boldogabbak szeretnénk lenni. A fogadalmak azt az érzést adják, hogy kézben tartjuk az életünket.
- Társadalmi hagyomány: Egyszerűen „menő”. Ha mindenki tesz fogadalmat, mi is csatlakozunk. Ez egyfajta közösségi élmény.
- Motiváció: Az újév egy konkrét dátumot kínál, ahonnan elindíthatod a változásokat.
Az, hogy fogadalmat teszel, tulajdonképpen azt jelenti, hogy megígérsz valamit magadnak, vagy elkötelezed magad valami mellett. Ez nemcsak egy pontos célról szól, hanem arról a belső vágyról is, hogy jobb legyél önmagadnál. És ami nagyon fontos: nem kell feltétlenül hatalmas változásnak lennie! A kis lépések is számítanak – például ha kevesebb édességet eszel vagy reggelente tornázol.
újévi fogadalom = New Year's resolution
fogadalmat tenni = to make a resolution
megtartani egy fogadalmat = to keep a resolution
megszegni egy fogadalmat = to break a resolution
A leggyakoribb újévi fogadalmak
- Lefogyok: Egészítsd ki a kiegyensúlyozott étrendedet gyakori mozgással – sétával, futással, jógával vagy erősítéssel.
- Leszokok a dohányzásról: Találj egy rituálét vagy hobbit, ami segít elterelni a figyelmedet a cigarettáról, és leköti a kezedet.
- Kevesebbet bámulom a telefont: Állíts be időkorlátot az alkalmazásokra, vagy jelölj ki képernyőmentes időszakokat.
- Többet fogok mozogni: Hetente többször menj el egy hosszabb sétára, látogass el edzőterembe vagy uszodába. Otthon is edzhetsz, ahol senki sem fog bámulni.
- Megtanulok valami újat: Legyen szó idegen nyelvről vagy akár főzésről, az új képességek gazdagítanak és szélesítik a látókörödet.
- Többet spórolok: Nézd át a kiadásaidat, írd fel a költéseidet, és keresd meg, hol tudsz pénzt megtakarítani.
- Időt szakítok magamra: Tedd be a naptáradba a pihenésre szánt idődet egy adott napra vagy órára, és az úgynevezett „énidő” alatt ne hagyd, hogy bármi megzavarjon.
- Egészségesebben fogok étkezni.
- Több időt töltök a családommal.
- Visszaveszek a munkából, és több időt szánok magamra.
- Kevesebbet stresszelek.
- Többet olvasok.
- Óvom a természetet, és környezettudatosabban élek.
Az újévi fogadalmakkal az a legnagyobb gond, hogy hajlamosak vagyunk túlzásokba esni, és túl szigorúak lenni magunkkal. Válassz egyet vagy kettőt, ami a legfontosabb számodra, és dolgozz rajtuk lépésről lépésre. Minden nap tégy valami apróságot, ami közelebb visz a célodhoz. És ne feledd: fontos, hogy ne add fel, még akkor sem, ha néha nem úgy sikerül, ahogy szeretnéd.

Lefogyok
Ez az egyik leggyakoribb újévi elhatározás a világon. Ugye te is tartogatsz már régóta a szekrényben olyan nadrágot, amibe majd egyszer belefogysz? Az ünnepek után, amikor teleettük magunkat süteménnyel és krumplisalátával, most van itt az ideális pillanat, hogy elővedd a súlyzókat, és elindulj futni. De hogyan csináld úgy, hogy az igyekezeted ne érjen véget az első süteménynél? A fogyás elsősorban apró, fokozatos változásokról szól.
- Kezdd lassan: Nem kell azonnal olimpikonként edzened. Próbálj meg napi 20 percet sétálni.
- Tűzz ki reális célokat: Például 2 kg fogyás egy hónap alatt sokkal elérhetőbb, mint 10 kg két hét alatt.
- Változtass az étrendeden: Nem muszáj azonnal csak salátát enned. Elég, ha csökkented a cukros italokat, a sült ételeket, vagy az éjszakai hűtőfosztogatást.
- Mozogj a jókedvért: Néha csak annyi kell, hogy sétálj egyet, táncolj a nappaliban, vagy biciklire pattanj.
- Motiváld magad: Kövesd nyomon a fejlődésed, akár a súlyodon, a ruhák méretén, vagy a javuló fizikai állapotodon. Jutalmul pedig vegyél magadnak például új sportfelszerelést.
- Keress edzőtársat: A megosztott öröm kétszeres motiváció!
15 tipp a gyors és egészséges fogyáshoz Egészséges étrend télre

Leszokom a dohányzásról
„Ez az az év, amikor végre leszámolok ezzel a rossz szokással!” Szuper elhatározás, amely jó hatással lesz az egészségedre és a pénztárcádra is. Persze, nem lesz könnyű – de ki mondta, hogy az első napon azonnal le kell vele számolnod? Felejtsd el a cigiszagú ruhákat, a dohánnyal teli zsebeket és az állandó öngyújtókeresést! Végre kifulladás nélkül mész majd fel a lépcsőn, és a párodnak sem kell többé hamutartóval csókolóznia!
Hogyan csináld:
- Keress valakit, aki támogatni fog: A barátaid vagy a családtagjaid segíthetnek átvészelni a nehéz pillanatokat.
- Próbáld ki a nikotinpótló szereket: A vény nélkül kapható leszokást segítő készítmények, mint a nikotintapaszok, rágógumik, spray-k vagy pasztillák, megkönnyíthetik az utat a cél felé.
- Találd meg a kiváltó okokat: Főként stressz vagy baráti összejövetelek során gyújtasz rá? Helyettesítsd ezeket a helyzeteket más rituáléval, például rágógumizással vagy egy csésze gyógyteával.
- Fokozatosan csökkentsd a dohányzást: Ha túl nehéz azonnal letenni a cigarettát, kezdd azzal, hogy naponta kevesebbet szívsz el.
- Konzultálj szakemberrel: Szakszerű segítséget nyújtanak a szenvedélybetegekkel foglalkozó rendelők és a dohányzásról való leszokást támogató központok. A háziorvosod is segíthet.
Miért érdemes leszokni a dohányzásról?
Már néhány cigarettamentes nap után a tested regenerálódni kezd: javul a vérkeringésed, a tüdőd visszanyeri a funkcióját, és összességében frissebbnek fogod érezni magad. Gondolj csak bele, mennyi pénzt költesz cigarettára – néhány hónap alatt eleget takaríthatsz meg valami igazán értelmesre, például egy álomnyaralásra vagy egy hobbira, ami örömet okoz.

Kevesebbet nyomkodom a telefont
Hányszor kaptad már magad azon, hogy „csak egy percre” ránézel a telefonra, aztán elrepül egy óra? Eredetileg csak azt szeretted volna megnézni, milyen idő lesz holnap, és ehelyett végigpörgetted az Instát, elolvastad a híreket, válaszoltál az üzenetekre, és még egy-két (haha!) aranyos macskás videókat is megnéztél. A telefon nagyszerű szolga, de rossz úr. Tanulj meg hatékonyan bánni vele, hogy több időd, nyugalmad és örömöd legyen.
Hogyan csináld:
- Ellenőrizd a statisztikákat: A legtöbb okostelefonon van funkció az egyes alkalmazásokban töltött idő nyomon követésére. Nézd meg, hol töltöd a legtöbb időt, és döntsd el, mit tudsz korlátozni.
- Állíts be limiteket: Hozz létre napi időkorlátot a közösségi médiára vagy más „időfaló” alkalmazásokra. Amint lejár az idő, az alkalmazás letiltja magát.
- Kapcsold ki az értesítéseket: Próbáld meg csökkenteni a zavaró értesítések számát. Kevesebb rezgés és villogás kevesebb kísértést jelent.
- Hagyd a telefont egy másik szobában: Étkezés, olvasás, tanulás vagy munka közben tedd a mobilodat egy másik szobába, hogy ne ess kísértésbe.
- Vezess be „digitális detoxot”: Tervezz be telefonmentes napokat vagy órákat. A képernyő bámulása helyett tölts több időt a családoddal, barátaiddal, vagy olvass egy könyvet.
Miért kell korlátozni a mobiltelefon használatát?
Az állandó telefonnyomkodás nélkül több időd és energiád marad a fontos dolgokra, és jobban tudsz majd a munkádra vagy a hobbijaidra fókuszálni. Ugyanakkor csökken a stressz is, hiszen a közösségi média mentálisan igencsak megterhelő lehet – a negatív üzenetektől kezdve a "tökéletes élet" illúziójának fenntartásáig. Ráadásul az alvásminőséged is jelentősen javulhat: a kijelző kék fénye zavarja a melatonin termelődését, ami megnehezíti az elalvást és gyengébb minőségű alváshoz vezethet.
Pár tipp arra, hogyan foglald el magad telefon nélkül:
Téli kuckózás: 9+1 ötlet a tökéletes kikapcsolódáshoz Fedezd fel a téli túrázás varázsát

Többet fogok mozogni
Már hónapok óta halogatod, hogy végre „megmozgasd a sonkáidat”, és tényleg itt az ideje rendbe szedni magad. De hát munka, gyerekek, háztartás – ugye, hogy sosem marad időd? Na, vége a kifogásoknak! Napi 30 perced mindig lesz, és nyugodtan bevonhatod a gyerekeket is. Ki ne szeretne feszesebb testet és több energiát? A titok nem az edzőteremben töltött órákban rejlik, hanem a rendszerességben.
Hogyan csináld:
- Keress magadnak edzőtársat: Sokkal élvezetesebb együtt edzeni, és nehezebb lemondani.
- Tervezd be az időt: Írd be a naptáradba az edzést, mintha egy szuperfontos találkozó lenne! Reggeli nyújtás, délutáni átmozgatás vagy esti futás, esetleg mindhárom?
- Váltogasd a mozgásformákat: Egyik nap eddz otthon, másnap menj ki a szabadba, harmadik nap pedig ússz egy jót! Így elkerülöd az unalmat, és különböző izmaidat dolgoztatod meg.
- Találd meg, mi az, ami igazán leköt: Nem kell feltétlenül edzőterembe járnod vagy futnod! Próbáld ki a falmászást, a tollaslabdát, a jógát vagy egy köredzést.
- Használd ki a technológia előnyeit: az edzésalkalmazások vagy okosórák segítenek nyomon követni a fejlődésedet, és motiválnak.
Hogyan motiváld magad a mozgásra?
Írd össze, miért akarsz mozogni, és emlékeztesd magad ezekre rendszeresen! Minden hét végén jutalmazd meg magad – egy jó filmmel, vagy lepd meg magad valami menő új sportcuccal.
Hozd magad formába! A legjobb fitneszkarkötők Téli sportok Nyári sportok

Megtanulok valami újat
Hányszor határoztad el tavaly, hogy tanulsz valami újat – aztán valahogy „nem maradt rá idő”? Az új év ideális alkalom arra, hogy végre belevágj valamibe, ami vonz. Egy új készség vagy hobbi elsajátítása nemcsak szórakoztató, hanem nagyszerű módja annak is, hogy kiszélesítsd a látóköröd, növeld az önbizalmad, és gazdagítsd az életed. Ki tudja, talán az év végén megleped magad és a környezeted egy újonnan felfedezett képességgel!
Hogyan csináld:
- Tűzz ki konkrét célt: Ahelyett, hogy bizonytalanul kijelentenéd: „Gitározni akarok tanulni”, mondd azt: „A hónap végéig eljátszom egy egyszerű dalt.”
- Válassz tanulási módszert: Online alkalmazások (például a Duolingo nyelvtanuláshoz vagy a Skillshare különféle készségekhez), YouTube-videók, könyvek vagy tanfolyamok.
- Szánj rá időt: Már napi 15 perc is elegendő – a lényeg a rendszeresség. Fontos, hogy szokássá váljon a tanulás.
- Ketten könnyebb: Ha valakivel együtt tanulsz, a motivációd és a szórakozás is megduplázódik.
- Légy türelmes: Valami újat megtanulni időt igényel. Ne várd, hogy egy hét alatt szakértő leszel – élvezd a folyamatot!
Miért érdemes új dolgokat tanulni?
Minden új tudás és képesség előrébb visz az életben – nemcsak a képességeid fejlődnek, hanem a saját magadról alkotott képed is. Amikor sikeresen elsajátítasz valamit, ami korábban nehéznek tűnt, igazi örömöt és büszkeséget érzel. Az újonnan megszerzett képességek új karrierlehetőségeket, barátságokat vagy akár új hobbikat is hozhatnak az életedbe. Ráadásul a tanulás javítja a memóriádat, serkenti a kreativitásodat és fejleszti a problémamegoldó képességedet!
Íme néhány ötlet arra, milyen új dolgokat tanulhatnál meg:
Készíts szappant házilag! Tanulj varrni! Kézműves tippek otthonra

Többet fogok spórolni
Álmodozva lapozgatod a nyaralási katalógusokat, és már régóta vágysz egy új autóra? Mivel a pénz nem terem a fákon, és sehogy sem sikerül félretenned, itt az ideje, hogy kézbe vedd az irányítást! A pénzügyeid rendbetétele sokkal egyszerűbb, mint gondolnád.
Hogyan csináld:
- Készíts költségvetést: Hova tűnik a pénzed? Egy mindennapos kávé is több ezer forintot emészthet fel havonta. A bevételeid és kiadásaid áttekintése elengedhetetlen.
- Spórolj automatikusan: Állíts be állandó átutalást a megtakarítási számládra közvetlenül a fizetésed után.
- Csinálj tervet: Például határozd meg, hogy minden hónapban félreteszed a bevételed 5%-át.
- Tegyél félre akár apró összegeket is: Még a kis havi összegek is jelentős megtakarítássá válhatnak idővel.
- Fektess be: Az egyik lehetőség a befektetési arany vagy ezüst. Azonban mindig konzultálj szakértővel, aki segít kiválasztani a megfelelő stratégiát, hiszen a befektetésnek vannak kockázatai.
Hogyan motiváljuk magunkat?
Alkoss egy „vizuális célt” (jutalmat) – például tegyél ki egy képet arról, amire spórolsz. Motiváló lehet, ha a hűtőn látod álmaid nyaralásának vagy autójának fotóját. Kövesd figyelemmel, hogyan gyarapodnak a megtakarításaid, és élvezd a pénzügyi biztonság érzését.
Hogyan spórolhatsz az élelmiszeren, az áramon, a vízen, a fűtésen és a ruházaton

Időt szánok magamra
Milyen gyakran sikerül a rohanó hétköznapokban valóban időt szakítanod magadra? Ki sem látszol a feladatok alól: munka, takarítás, bevásárlás, gyerekek és a háztartás. Ebben a forgatagban könnyű megfeledkezni a legfontosabbról: saját magadról. Ez egyáltalán nem önzőség, sőt! Egy kis énidő elengedhetetlen a lelki és fizikai jóllétedhez. Az új év pedig kiváló alkalom arra, hogy megtanuld ugyanazt a figyelmet és gondoskodást megadni magadnak, amit másoknak is adsz.
Hogyan csináld:
- Tervezd be, mint egy fontos feladatot: Írd be a naptáradba a rendszeres „randikat magaddal”. Gondolj például egy péntek esti hosszú, relaxáló fürdőre. Ha előre beütemezed, sokkal nehezebben fogsz lemondani róla más dolgok miatt.
- Tanulj meg nemet mondani: Az egyik fő ok, amiért nem tudunk időt szakítani magunkra, az, hogy nem tudunk elutasítani kéréseket. Nem dől össze a világ, ha nemet mondasz, amikor úgy érzed, szükséged van egy kis nyugalomra.
- Tarts digitális detoxot: Az énidő nem arról szól, hogy görgeted a közösségi médiát vagy e-mailekre válaszolsz. Próbáld meg egy időre kikapcsolni a telefonodat, tabletedet, tévédet, és merülj el abban, ami igazán örömmel tölt el és feltölt.
- Fedezd fel, mi tesz boldoggá: Mindannyian különbözőek vagyunk. Van aki edzés közben kapcsol ki igazán, más szívesen olvas, vagy a természetben tölt időt. Kísérletezz, próbálj ki új dolgokat, és rájössz, mi ad neked energiát.
- Ne félj az egyedülléttől: Sokan tartanak az egyedülléttől, mert nem szeretnék magányosnak érezni magukat. De hidd el, ha megtanulod élvezni a saját társaságodat, a lelki békéd alapját teremtheted meg.
Miért annyira fontos az én-idő?
Amikor időt töltesz magaddal, jobban megérted a saját szükségleteidet, vágyaidat és prioritásaidat. Ezek a nyugodt percek segítenek feltöltődni, és könnyebben megbirkózni a stresszel. A folyamatos nyomás és a pihenés hiánya ráadásul kimerültséghez vezethet. Emellett, ha jól érzed magad a bőrödben, jobb partner, szülő és barát is lehetsz.
A kozmetikumok ápolják a testet és a lelket Férfi kozmetikumok a jó megjelenésért


Újévi idézetek és poénok
Motivációs idézetek, hogy még nagyobb lendülettel fuss neki az új évnek
Ha szükséged van egy kis motivációra az újévi fogadalmaid betartásához, itt összeírtunk neked párat. Ezek nemcsak az új évre, hanem a mindennapokra is inspirációt nyújtanak:
- „A holnap egy 365 oldalas könyv első üres lapja. Írj egy jó történetet!” (Brad Paisley)
- „Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad van.” (Henry Ford)
- „Sosem késő azzá válni, aki lehettél volna.” (George Eliot)
- „A jövőd attól függ, mit teszel ma.” (Mahatma Gandhi)
- „Új év – új kezdet, új remények, új lehetőségek.” (Oprah Winfrey)
- „A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a bátorság számít, hogy folytasd.” (Winston Churchill)
- „Nem az számít, honnan jössz, hanem az, merre tartasz.” (Ella Fitzgerald)
- „Minden pillanat egy új kezdet.” (T. S. Eliot)
- „Te magad légy a változás, amit látni szeretnél a világban.” (Mahatma Gandhi)
- „Ha el tudod képzelni, meg is tudod valósítani.” (Walt Disney)
- „A haladás titka az, hogy elkezded.” (Mark Twain)
- „A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében.” (Eleanor Roosevelt)
- „A változás nem valami, amitől félnünk kellene, hanem valami, amit el kell fogadnunk.” (Barack Obama)
- „Az új év lehetőség arra, hogy újra felfedezd önmagad.” (Dalai Láma)
- „Soha ne hagyd abba hinni, hogy jobb lehetsz, mint tegnap voltál.” (Steve Jobs)

Ne vedd túl komolyan
Akár mosolyogva indítod az új évet, akár kicsit szkeptikusan pislogsz az újévi fogadalmakra, reméljük, a következő nyolc (enyhén lélekromboló) vicc legalább egy kicsit felvidít:
- „Idén abbahagyom a halogatást. De csak jövő héttől.”
- Mi a különbség az újévi fogadalom és a bevásárlólista között? A bevásárlólistát néha valaki be is fejezi.
- „„Az újévi tervem? Úgy sportolni, hogy ne legyen rám szűk a ruhám... és venni egy számmal nagyobbat.”
- „Az új évben formába akarok lendülni, de az edzőm azt mondta, lassan kezdjem. Szóval mostantól számolom a lépéseket a kanapé és a hűtő között.”
- „Minden évben ugyanazt a fogadalmat teszem: fogyókúra. És mindig sikerül, mert minden évben egy kicsit nehezebben kezdem.”
- „Idén csak egy fogadalmam van: megcsinálni azt, amit tavaly megfogadtam... és talán azt is, amit tavalyelőtt.”
- „Amikor kicsi voltam, azt mondták a szüleim, bármi lehetek, ami csak akarok. Ezért minden újévkor elhatározom, hogy szuperhős leszek.”
- „Jövő évi fogadalmam? Hogy többé ne fogadkozzak!”
További inspirációk a számodra

Erkély ötletek: 10 tipp a hangulatos és ízléses berendezésre

A pihentető alvás receptje: hogyan aludj kényelmesen és egészségesen

Hogyan csökkentsd a stresszt? Okok, tünetek és következmények – és amit tehetsz ellenük

12 tipp szorongás ellen gyógyszerek és antidepresszánsok nélkül. Mik a tünetei és okai?

Hogyan meditálj: meditációs technikák kezdőknek (mindfulness, antistressz stb.)

Válts környezettudatos életmódra: zero waste, újrahasznosítás, természetes kozmetikumok

Autóval Horvátországba: A legjobb útvonal, szükséges okmányok, autópályadíjak

Idén nyáron frissülj fel a saját medencédben!

Kempingezz a szabad ég alatt!

Hygge életérzés: több, mint gyertyák és dekoráció

Tenger, sátrazás, fesztivál vagy saját nyaraló? Mit vigyél magaddal nyaraláskor?

Esküvői készülődés A-tól Z-ig: praktikus tanácsok és elintéznivalók

Hódítsd meg a várost két keréken!

Hova utazzunk decemberben, hogy elmeneküljünk a hideg elől? Meríts ihletet utazási tippjeinkből

Az 5 legjobb és 5 legrosszabb ajándék nőknek

Felejtsd el a téli szürkeséget – menj nyaralni februárban!

Hova utazzunk januárban? Élvezd az év elejét a tenger mellett

Hová utazzunk télen? A tengerhez, ahol javában tombol a nyár!

Húsvéti hagyományok: Milyen szokások kísérik a húsvétot Magyarországon és szerte a világon?

Idén sem változom, és jól van ez így!

Nemzetközi nőnap: Honnan ered, és milyen ajándékoknak örül egy nő a legjobban?

Tedd a Valentin-napot feledhetetlenné: kreatív ötletek, amiket mindketten szeretni fogtok

Valentin-napi ajándékok, amelyekkel különlegessé teheted a napot

Mi a farsang és milyen hagyományok fűződnek hozzá?

Ausztria legjobb síterepei: fedezd fel az Alpok gyöngyszemeit

Téli kreatív ötletek gyerekeknek: iglu, papír hópelyhek és sok más

Minden a síeléshez

A legjobb fonott kalács recept és fonás 4, 5, 6 és 9 fonatból

Élvezd a sífutást

Vedd fel a hótalpat!

Hogyan vágj bele a jégfürdőzésbe? Ismered a megfelelő módszereket és a 7 leggyakoribb hibát?

Kreatív ajándékcsomagolás: könyvektől a kerékpárig

A tél új dimenziója: a snowboardozás szabadsága

Bevezetés a túrasíelés világába

Egészséges étrend télre

Fedezd fel a téli túrázás varázsát

Gyerekekkel a havas hegyekbe

Mit csinálj a gyerekekkel télen?

Téli kuckózás: 9+1 ötlet a tökéletes kikapcsolódáshoz

A legjobb házi készítésű karácsonyi sütik receptjei. Mikor kezdjünk el sütni és hogyan tároljuk?

A legjobb hókifli receptek: hagyományos, gluténmentes, diabetikus és vegán

A legjobb karácsonyi filmek: 6 TOP tipp szerkesztőinktől

A legjobb méhkas süti receptek: diós, rumos, kókuszos

A legjobb omlós tészta receptek: klasszikus, gluténmentes és kakaós linzerek

A legjobb receptek sütés nélküli sütikhez: csokis kosárkák, kókuszos és diós golyók, és még sok más

Adventi koszorú készítés: mi a jelentése és mivel díszítsük?

Adventi naptár készítése: DIY és mit tegyünk bele gyerekeknek

Az 5 legjobb mézeskalács recept: puha, egészséges, rozs és tönköly

Élvezd az ünnepek minden percét
