A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Adventi koszorú készítés: mi a jelentése és mivel díszítsük?
3 eredeti tippet hoztunk neked az adventi koszorú otthoni elkészítéséhez, amely némi rendszert ad a Jézuska érkezésére való türelmetlen várakozásban. Megtudhatod, mi a jelentése, és milyen gyertyaszíneket érdemes választani. Olvasd el azt is, hogyan kell úgy kidíszíteni egy koszorút, hogy minden pillanatát élvezd, és ugyanakkor ne költs túl sok pénzt rá.
Az adventi koszorú jelentése
Az advent tipikus jelképe, amely az élet lelassulásának, az örömnek és Jézus Krisztus eljövetelére való várakozásának az üzenetét hordozza magában. A nyugati keresztény egyházban hagyományos kellékké vált a karácsonyig tartó négy hét visszaszámlálásának.
Ez a szokás már a 19. században kialakult egy hamburgi árvaházban, ahol a gyerekek állandóan azt kérdezgették: „Mikor lesz karácsony?”. Nevelőjük, Johann Hinrich Wichern keresztény teológus készítette nekik a történelem első adventi koszorúját, akkoriban 23 gyertyával. A gyerekek szenteste előtti estig minden nap egy plusz gyertyát gyújtottak meg. Ez a szokás fokozatosan elterjedt az emberek között, de mára csak 4 gyertya maradt meg, amit az adventi vasárnapokon gyújtunk meg.
3 elkészítési módszer lépésről lépésre
Klasszikus koszorú
A klasszikusok nélkül nem is lehetne elkészíteni. Add át magad a boróka magával ragadó illatának, a karácsonyi díszek csillogásának és a természetes anyagoknak. Válj virágkötővé egy pillanatra, és készíts gyönyörű dekorációt az asztalra.
Amire szükséged lesz:
- alap (szalma, polisztirol, rattan vagy műanyag tűzőhab belsővel),
- friss boróka,
- ragasztópisztoly,
- kerti és/vagy klasszikus olló,
- zöld virágkötő drót,
- zöld cérna,
- 4 fém gyertyatartó tüske,
- 4 adventi gyertya,
- kisebb karácsonyi díszek (golyók, harangok, hópelyhek, angyalkák) és szalagok, vagy természetes anyagok, mint a fahéj, csillagánizs, makk, fenyőtoboz.
A koszorú elkészítésének lépései
- Rögzítsd az alaphoz a virágkötő drótot, amivel fokozatosan kösd rá a kerti ollóval levágott kb. 15 cm hosszú boróka ágakat. Rétegezd őket sűrűbben, hogy az alap ne látszon át köztük. Ezután vágd el a drótot és rögzítsd a végét.
- A zöld cérnával simítsd ki az alap alját. Tekerd rajta körbe, amíg szimmetrikus és esztétikus eredményt nem kapsz. A cérna színének meg kell egyeznie a tűlevelek árnyalatával, hogy a lehető legkevésbé legyen látható.
- Helyezz nem éghető anyagú gyertyatartó tüskéket a koszorúba. Elhelyezheted őket négyzet alakban, vagy kisebb résekkel egymás mellé.
- Használd kreatívan a karácsonyi díszeket. A szalagokból dekoratív masnikat készíthetsz. Ha szeretnéd hangulatosabbá varázsolni az otthonod illatát, ne habozz, ragassz a koszorúra egész fahéjat és csillagánizst. A ragasztáshoz használj ragasztópisztolyt és átlátszó színű ragasztót. A kihúzódott ragasztószálak röviddel a ragasztóanyag lehűlése után ujjal eltávolíthatók.
Adventi koszorú készítése tobozból
Az erdőben vagy a parkban séta közben gyűjtött természetes anyagokból is szép koszorú készíthető. Mit szólnál a tobozokhoz? Ingyenesek és rengeteg van belőlük mindenhol.
Amire szükséged lesz:
- különböző méretű tobozok,
- virágkötő drót,
- ragasztópisztoly,
- olló és/vagy kis fogók,
- karácsonyi díszek,
- adventi gyertyák és gyertyatartó tüskék,
- adventi koszorú alap és akrilfestékek.
Két elkészítési mód
- Alappal: tekerd be a polisztirol alapot zsákvászonnal vagy más díszítőanyaggal, és a tetejére ragaszd fel a gyertyatartó tüskéket, amelyek köré a tobozok rögzíthetők. Töltsd ki a köztük lévő réseket színes gyöngyökkel, kisebb természetes kiegészítőkkel (makkok, éger tobozok), szalagokkal vagy karácsonyi díszekkel, például gömbökkel, fa csillagokkal, hópelyhekkel, harangokkal vagy műanyag berkenyével. Ha azt szeretnéd, hogy koszorúd még tobozszerűbb legyen, először ragaszd fel az egyes toboz pikkelyeket az alapra egy ragasztópisztollyal, amiket például arany vagy ezüst akrilfestékkel is lefesthetsz.
- Alap nélkül: ideális esetben helyezz el 10 nagyobb fenyőtobozt úgy, hogy a hegyük a koszorú belseje felé mutasson. A virágkötő drót végére készíts egy hurkot, csavard az első toboz köré, a másik végét pedig vezesd át a hurkon a rögzítéséhez. Ezután tekerd rá a drótot a tobozokra, és fokozatosan szorosan húzd össze őket, így a végére egy kör alakot kapsz. Vágd le a túllógó drótot, vagy rejtsd el a végét a tobozok között.
Minimalista stílusban - tányéron
Nem szeretnél az alap borókával való körbekötésével vesződni, és inkább egy egyszerűbb stílust választasz? Akkor elég, ha ízlésed szerint kidíszítesz egy tányért. Hogyan is csináld?
Amire szükséged lesz
- kerámia, porcelán vagy ón tányér,
- néhány kisebb boróka gally,
- adventi gyertyák,
- kisebb karácsonyi díszek (csillagánizs, fenyőtoboz, egész fahéj, műanyag vagy fa díszek),
- ragasztópisztoly,
- nem gyúlékony gyertyatartók.
A koszorú elkésztésének lépései
- Helyezd a gyertyákat a tányérra négyzet vagy kereszt alakban. Ideális a nem gyúlékony, például üveg, gyertyatartók használata. Opcionálisan forró ragasztópisztollyal is rögzíthetők a tányérhoz.
- Helyezd a boróka gallyakat a gyertyák köré. Ügyelj arra, hogy ne helyezd őket túl közel a gyertyák kanócához - meggyulladhatnak a lángtól.
- Ragassz karácsonyi díszeket, figurákat vagy természetes kiegészítőket a fenyőtobozokra ragasztópisztollyal. És kész is!
Hogyan és mivel díszítsd az adventi koszorút?
A fények, a csillogás és a vidám színek a karácsony szerves részét képezik. Varázsold kicsit könnyedebbé az otthonod hangulatát egy egyszerűbb koszorúval, aminek nem kell olyan feltűnőnek lennie, mint mondjuk egy karácsonyfának. Gyakran elegendő a természetben szabadon gyűjtött dolgok vagy az „ami éppen otthon volt” típusú dekorációs elemek.
Mit használj díszítéshez?
- boróka - egy abszolút alap, ami nem hiányozhat egy adventi koszorúról sem,
- más típusú gallyak – eukaliptusz, fenyő, éger stb.,
- szárított citrusfélék és alma szeletek,
- egész fahéj, csillagánizs – a tipikus karácsonyi otthon illata,
- üveggömbök,
- gyöngyök,
- dió, fenyőtoboz,
- masnik, szalagok,
- karácsonyi figurák és díszek a fára,
- mézeskalácsok.
- klasszikus kerek koszorú,
- tányér vagy hosszúkás tálca gyertyákkal,
- úszó gyertyák díszekkel vízzel töltött üvegekben,
- alacsony fadoboz üveg gyertyatartókkal,
- kerámia, fa vagy mézeskalács kandeláber,
- régi tortaformába vagy befőttesüvegbe szúrt gyertyák,
- 1-4 számokkal jelzett gyertyák.
A koszorú készítéséhez jól jön majd:
Első a biztonság!
- Ügyelj arra, hogy ne égesd meg magad, és ne tedd a ragasztópisztolyt gyúlékony felületre munka közben. Kisgyermektől is távol kell lennie.
- A díszítésnél alaposan gondold át a díszek anyagát és összetételét, nemcsak esztétikai, hanem biztonsági szempontból is. Kellemetlen karácsonyi ajándék lehet egy hatalmas szalag egy égő gyertyára ragasztva. Mindig tartsd észben azt is, hogy a gyertyák gyorsan égnek, aminek következtében gyorsan veszítenek a viaszból és a láng magassága fokozatosan csökken. Ez az ok arra is, hogy ne ragassz díszeket a gyertyák közvetlen közelébe.
- Az adventi gyertyákat sose helyezd gyúlékony felületre – legyen szó koszorúba szúrt gyertyatartó tüskékről vagy más nem gyúlékony fémből, kerámiából vagy kőből készült alapokról.
Tipp: bár az adventi koszorú a legtöbb háztartás karácsonyi dekorációjának része, ki lehet próbálni valamivel szokatlanabb koncepciót is. Jó példa erre a hosszú négyzetalakú fadísz, amelyre négy adventi gyertyát tartó poharat helyezel el. A karácsonyi szezonon kívül a gyertyák helyettesíthetők virággal vagy más, az évszaknak vagy ünnepnek megfelelő dekorációval. Így húsvétkor és halottak napján is használhatod.
A gyertyák színe és szimbolikája
Minden vasárnap más spirituális témához kapcsolódik, amely szerint az egyes gyertyák a neveiket is kapták. November vége és december eleje között meggyújtjuk az első gyertyát és fokozatosan, hétről hétre eljutunk az utolsóig.
- Az első gyertya Ádámot és Évát szimbolizálja, akiknek Isten elsőként ígérte meg a megváltást; ezért ez a gyertya a hit jelképe.
- A második gyertya a zsidó népet szimbolizálja, akiknek Isten megígérte, hogy közülük való lesz a Messiás; ezért ez a gyertya a remény jelképe.
- A harmadik, rózsaszínű gyertya Szűz Máriát szimbolizálja, aki megszülte Jézust; ezért ez a gyertya az öröm jelképe.
- A negyedik, utolsó gyertya Keresztelő Szent Jánost szimbolizálja, aki Jézus közelgő eljöveteléről és a bűnbánatról prédikált a népnek; ezért ez a gyertya a szeretet jelképe.