A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Gyerekekkel a havas hegyekbe
Hallgassátok együtt a jégcsapok pattogó hangját, készítsetek hóangyalokat, és kalandozzatok önfeledten a fehér téli ösvényeken. Menjetek el télen a gyerekekkel együtt síelni, ahol felejthetetlen élményeket szerezhettek.
Alapfelszerelés a kis síelők számára
Nem akarod a drága idődet síkölcsönzőkben vagy a lejtőt türelmetlenül az ablakból figyelve tölteni, ezért még indulás előtt készülj fel megfelelően. Üdvözöld a reggel első porhavát a frissen rendberakott lejtőn teljesen megfelelő felszerelésben: sílécek, bakancsok, botok, sisak, kötések és protektorok.
Ha még nem szeretnének lecsúszni a lejtőn, nincs értelme a gyerekeket erővel rávenni. Általában nem tanácsos a gyerekeket a harmadik születésnapjuk előtt síelni tanítani. Az 5 éves kor ideálisnak tekinthető, de ez mindig egyéni kérdés a gyermek testi-lelki érettsége szempontjából. Ha szereti a mozgást, biciklizik vagy rollerezik, és az egyensúly már nem okoz számára gondot, akkor készen áll a síelésre.
Hogyan tanítsuk meg a gyerekeket síelni?
Vértezd fel magad türelemmel, és figyeld meg, hogy a kis emberke automatikusan mozog anélkül, hogy megértené a bonyolult összefüggéseket. A gyerekek nem tudják tökéletesen megérteni, hogy hogyan kell egymás felé fordítani a sílécek hegyét. Tehát fontos, hogy a síelés tanítása közben a módszereket és az elvárásaidat is megfelelően alakítsd. Bármilyen módszert is választasz, a havon való első próbálkozásoknak egyfajta játéknak kell lenniük. Hagyd, hogy a gyerekek sícipőben sétáljanak a hóban, és tanítsd meg őket, hogy teherrel a lábukon is fel tudjanak kelni a földről. Ha ez már könnyen megy nekik, vágjatok neki a lejtőknek, hogy új sítrükköket tanulhassatok.
A kisgyereket síelésre tanításához az egyik legbiztonságosabb módszernek a síoktató heveder használatát tartják. Különösen ideális kanyarodás és később a fékezés megtanulásához. A feltétel az, hogy a heveder mindig csípőből/oldalról legyen vezetve és ne a törzs közepétől/hátból. A hevedert derék- vagy csípőmagasságban rögzítsd és soha ne magasabbra. Te, mint a szülő fogod tartani a gyereket, és vezetni őt a heveder pántjai segítségével.
Először tanítsd meg a kicsit, hogy lesiklás közben tartsa egyenesen a lábát, és csak azután lassítson, forduljon, fékezzen vagy álljon meg. A síelés megtanulását a lejtőn átlósan kell elkezdeni a nagyobb biztonság érdekében, és fontos, hogy a heveder pántjai ne feszüljenek állandóan. Kezdetben bot nélkül tanítsd meg síelni, előre hajolva és mindkét kezét a térdvédőn tartva. A heveder egyik pántjának meghúzásával a gyermek törzsének enyhe elfordulását érheted el, amihez ő tudat alatt nagyon gyorsan alkalmazkodik. Ne feledkezz meg a szóbeli parancsokról és a szabályok állandó ismétléséről.
A leckék előtt a gyereknek el kell sajátítania a csúszás érzését, és meg kell szoknia, hogy a látszólag álló sílécek is mozoghatnak. Csak ezután válts közvetlen lesiklásra párhuzamos sílécekkel, és mutasd be a megállást az egyenes lejtőn. Amint a kicsi megszokta, nekikezdhettek a hóeke gyakorlásának. Ez egy jól bevált módszer, amikor a sílécek hegyei össze, a sarkak pedig szét állnak, a kezei pedig a térdén legyenek, ami növeli az általános stabilitást. Ha megtanítottad a gyermeked hóekében síelni, nekikezdhettek a párhuzamos lécekkel való lesiklásnak.
A kanyarodás néha problémát okozhat. Hatékony az úgynevezett repülő gyakorlat, amikor a belső kar felfelé, a külső kar lefelé mutat. A gyermek könnyedén megfordul az ív belseje felé mutató kar körül, és megpróbálhatja kissé átvinni a súlyt a kívánt irányba.
Tipp: Kúpokból vagy pálcákból készíts pályát, vagy akár egy kistányérral a kezében is motiválhatod a gyerekeket a kanyarodásra, amivel úgy tudnak kormányozni, mint egy kormánnyal.
Minden kis síelő számára
Az iskolai sítáborokat nagyon élvezik a gyerekek. Fontos, hogy egy jól megpakolt bőrönddel, kiváló minőségű funkcionális ruházattal és hótaposóval induljanak útnak, hogy minden meglegyen az önfeledt mókázáshoz.
Tipp: A sításkáknak köszönhetően a felszerelésed szépen védve lesz a felesleges sérülésektől vagy karcolásoktól. A gondos tárolás a pénztárcádat is kímélni fogja, mivel a következő szezont nem kell új felszerelés vásárlásával kezdened.
A hegyekbe a kicsikkel
Ha a nagyobbakat már elküldted a sítáborba, a legkisebbek viszont otthon maradtak, akkor öltözzetek fel jól és irány a hó. A totyogókkal persze nem fogsz tudni síelni, de építhettek hókastélyt Olaffal, lecsúszhattok szánkóval a legnagyobb dombról. Ez a szórakozás mindenképpen megéri. Öltöztesd fel a kicsit meleg overallba, és adj rá olyan símaszkot, ami egy cseppnyi hideget sem enged át. Melegítsd fel a lefagyott orrod és kezed a termoszból egy meleg teával.
Tipp: A havas táj felfedezése közben előfordulhatnak balesetek. Egy jól felszerelt elsősegélykészlet sok problémától menthet meg.
Tanítsd meg a gyerekeket, hogy szeressék a hegyeket teljes szépségükben
Minden évben a hegyekbe mész a gyerekekkel, hogy kiszellőztesd a fejed, és beszívd a tiszta hegyi levegőt. De a hegyek nem csak a lejtőkről, a kanyargó ívekről és egy nagysebességű lesiklásról szólnak. Menj egy kört a sífutó léceken, hogy felfedezhesd a jég birodalmát, túlszárnyald a határaid egy hótalpas túrával, fáraszd le a gyerekeket a szánkó és bob húzásával, vagy csak építsetek együtt egy szép gömbölyű hóembert.
Mit csinálj a gyerekekkel télen? Téli sportok Élvezd a sífutást Bob, szánkó vagy mindkettő?
Hova menjünk síelni Magyarországon a gyerekekkel?
- Bánkúti sípálya - Észak-Magyarország egyik legszebb részén fekszik a Bükki Nemzeti Park területén
- Dobogókő - a legközelebbi síközpont Budapesthez
- Eplény – Magyarország egyik legmodernebb sípályakomplexuma
- Kékestető – itt található hazánk 2. leghosszabb lesiklópályája
- Mátraszentistváni Sípark – az idelátogatók 6 különböző nehézségű lesiklópálya közül válogathatnak
- Sátoraljaújhely – itt üzemel az ország leghosszabb és legszélesebb műanyag sípályája, ami 330 méter hosszan biztosítja a négyévszakos síelést
- Visegrád - kiválóan alkalmas kezdőknek, mivel a pálya enyhe lejtésű és elég széles a gyakorláshoz