A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Kreatív ajándékcsomagolás: könyvektől a kerékpárig
Az utolsó pillanatban vásárolsz ajándékokat, és csak egy ajándéktáskára vagy csomagolópapírra van szükséged a csomagoláshoz? És amikor a tényleges csomagolás jön, ragacsos ujjakkal és egy halom gyűrött papírral végzed? Csináld stílusosan!
Tartalomjegyzék
- 8 tipp ajándékcsomagoláshoz
- Könyvek és dobozok csomagolása kezdőknek
- A puha ajándékok csomagolása
- Italos üveg és ehető ajándékok csomagolása
- Hogyan csomagolj be pénzt?
- Ajándékcsomagolás gyerekeknek
- Japán ajándékcsomagolás furoshiki technikával
- Ajándéktáska vagy tasak készítése
- Saját csomagolópapír készítése
8 tipp ajándékcsomagoláshoz
A karácsonyi ajándékok kitalálása és megvásárlásavétele csak félsiker. Most minden apróságot, óriási dobozt, könyvet, üveget, ruhát szépen be kell csomagolni. A legegyszerűbb megoldás, ha mindent ajándéktáskába teszel, vagy veszel pár nagy masnit és egyszerűen felragasztod őket az ajándékokra. De mi van akkor, ha igazán szépen szeretnéd becsomagolni az ajándékokat?
- Válassz minőségi csomagolóanyagokat: az erős csomagolópapír, a minőségi szalagok és címkék legyenek az első választásod. Gondold át előre a témát és a színeket, hogy egységes megjelenést kapj.
- Használj dobozokat: bonyolult formájú ajándékokkal kell megbirkóznod? Papírba való csomagolás helyett tedd őket dobozokba. Ez jelentősen leegyszerűsíti a csomagolást, és a kapott prezentáció vonzóbb lesz.
- Újrahasznosítás és újrafelhasználás: fontold meg a környezetbarát lehetőségeket, például az újrafelhasználható szövetcsomagolást vagy az újrahasznosított papírt. Próbálkozhatsz a kendőbe való csomagolással is az úgynevezett furoshiki technikával.
- Kétszer mérj, egyszer vágj: vágás előtt alaposan mérj le mindent, hogy a papír teljesen befedje az ajándékot, de ne lógjon túl rajta. Így a csomagolás szebb lesz.
- Használj kétoldalas ragasztószalagot: a kétoldalas ragasztószalag kevésbé látható, mint a hagyományos, és tisztább, professzionálisabb eredményt biztosít.
- Hajtsd be a széleket, és ügyelj a szép sarkokra: a papír szépen összehajtott szélei tiszta megjelenést kölcsönöznek. Ez különösen fontos a négyzet alakú ajándékok esetében.
- Díszíts kreatívan: díszítsd az ajándékokat szalagokkal, masnikkal vagy egyéb dekorációkkal, például szárított virágokkal, egyedi címkékkel és apró díszekkel. A megajándékozott érdeklődését tükröző, kézzel írott üzenet vagy különleges dísztárgy hozzáadása kicsit személyesebbé teszi az ajándékot.
- Gyakorolj, és ne veszítsd el a reményt: itt is igaz, hogy gyakorlat teszi a mestert. Ne csüggedj, ha az első próbálkozásaid nem sikerülnek.
Tipp: mindezeket a lépéseket alkalmazhatod születésnapi, évfordulós és egyéb alkalmakra szánt ajándékok becsomagolására.
Remek ötletnek tűnt új bicikliket venni a gyerekeknek, hátizsákot a párodnak és számszeríjat az apósnak. És most a nappaliban ülsz, pokrócba bugyolálva, mint egy múmia, tehetetlenül és csüggedten. Számos lehetőség van a furcsa formájú nem szabványos ajándékok csomagolására:
- Vásárolj egy óriási masnit, és ragaszd fel bárhová az ajándékra.
- Vegyél egy elég nagy táskát vagy dobozt, tárold benne az ajándékot, majd díszítsd ki. Vagy készíts saját magad ajándéktáskát.
- Próbáld meg darabonként becsomagolni az egész ajándékot. Ez sok időt vesz igénybe, de az eredmény megéri. És igen, így még egy biciklit is be lehet csomagolni.
Könyvek és dobozok csomagolása kezdőknek
Új vagy az ajándékcsomagolásban, vagy csak két balkézzel áldott meg az élet? A könyvek és bármi, ami dobozban van, isteni ajándékok a számodra, mivel ezeket a legkönnyebb becsomagolni.
- Vágj le egy elég nagy darab csomagolópapírt. A méretet úgy tudod megbecsülni, hogy a kitekert papíron átforgatod az ajándékot a kerülete mentén, mintha csak csomagolni próbálnád.
- Tekerd körbe az ajándékot, és rögzítsd a papír végeit egy- vagy kétoldalas ragasztószalaggal.
- A nyitott oldalakon hajtsd a papírt az ajándék felé. Először az egyik hosszabb oldalt, majd mindkét rövidebb oldalt, végül a másik hosszabb oldalt. Ragaszd le újra a széleket.
- Díszítsd szalaggal vagy kész masnival. A hatékonyabb csomagolás érdekében dekoráld fűszerekkel (egy darab fahéjjal, csillagánizzsal), szárított bogyós gyümölcsökkel és gallyakkal.
Az ajándéknak, amit vásároltál, nincs doboza? Nem számít. Vegyél egyet (vagy keress otthon egy cipősdobozt), és rejtsd bele az ajándékot. A munka megkönnyítése érdekében keress valami díszítőelemet, aminek köszönhetően még csak csomagolnod sem kell.
Érdekes alternatíva a csomagolási mód, amikor a doboz minden részét külön-külön csomagoljuk – azaz a doboz fedelét és magát a dobozt is külön-külön. Így a címzett könnyebben ki tudja nyitni, és még jól is néz ki. A könyveket is be lehet ugyanígy csomagolni – csak a külső borítót csomagolod be.
A furoshiki csomagolási technikához elegendő egy kendő. Egyáltalán nem kell hozzá olló, ragasztó vagy szalag.
A puha ajándékok csomagolása
Akár tetszik, akár nem, biztosan kapsz és veszel puha ajándékokat. Bedobhatod őket egy ajándéktáskába, és kész. De mik a további lehetőségeid?
- Egy kis türelemmel a kicsit keményebb darabokat papírba csomagolhatod, és szalaggal átkötheted. Csak ügyelj arra, hogy ne szakítsd el a papír csomagolás közben.
- Megkönnyítheted a dolgod egy díszdobozzal, amit papírba is csomagolhatsz. Jól mutatnak a fából készült vagy fém dobozok is, amelyek karácsony előtt könnyen megtalálhatók és gyakran már árulnak is bennük valamit.
- Az ajándék- és díszdobozok alternatívái az átlátszó celofánból készült zacskók, a mintás tasakok vagy a textiltáskák, például organzából.
- Csinálj belőlük szaloncukrot. Tekerd körbe az ajándékot, és hagyj elég papírt mindkét végén, hogy masnikat köthess a szaloncukor két végére.
- Készíts egyedi ajándéktáskát vagy tasakot.
Tipp: Ha mégis kész ajándéktáskához folyamodsz, vásárolj újat. Az, amelyikben tavaly kaptad a törölközőt, és még mindig rajta van a neved, nem igazán ideális.
Italos üveg és ehető ajándékok csomagolása
Karácsony előtt nem okoz gondot egy bor ajándékcsomag vagy egy sör ajándékcsomag beszerzése. Ez nem az igazi? Vásárolj palackokat a saját kívánságod szerint, és készítsd el magad az ajándékcsomagolást.
- Vegyél egy szép ajándéktáskát az üveghez, és tedd bele. Egy másik lehetőség egy doboz, ami különösen illik a drágább alkoholokhoz, vagy akár egy teljes készlethez.
- Csomagold be az üveget csomagolópapírba, és hagyj kb. 20 cm extra papírt a dugó felett. Hajtsd rá az alsó felét a palack aljára és ragaszd rá szorosan. A papír felső, hosszabb részét hajtogasd harmonikává, középen ragasztószalaggal rögzítsd pávafarok vagy legyező formájában és díszítsd masnival.
- Csomagold be az üveget papírba, mint az előző lépésben, de ne hajtogasd harmonikává a papír felső végét. Csak finoman nyomd az üveg nyakához, kösd át díszszalaggal és díszítsd cédulával, bogyós és aszalt gyümölcsökkel vagy tobozokkal.
- Egy tekercs csomagolópapírból mérd ki az üveg magasságának két és félszeresét. Vágd le és kezdd el a felső oldaláról harmonikává hajtogatni úgy, hogy az összehajtogatott rész mindig kb. 0,5 cm-rel legyen az előző hajtogatott rész mögött - így fokozatos harmonikát hozhatsz létre. Fordítsd meg a papírt, és rögzítsd a hajtásokat a hátoldalukról ragasztószalaggal, hogy ne essen szét. Helyezd a palackot a papír hátoldalának egyik sarkába, és kezdd el átlósan becsomagolni, hogy a papírharmonika ne nyíljon szét. Rögzítsd ragasztószalaggal és díszítsd ki. A végén egy spirális hatású csomagolású ajándékot kell kapnod.
Egész évben kaphatók az ehető ajándékok és ital ajándékcsomagok, amelyek rendszeres ajándékok például a munkatársaid számára. Hogyan csomagold be őket?
- Ajándéktáskákba és dobozokba szépen belefér egy csomag minőségi olaj, szószkészlet, válogatott pástétomok, sőt, ha nagyon akarod, még egy téliszalámi is.
- Az ajándékkosarakat saját magad állíthatod össze a címzett kedvenc nassolnivalóiból, és könnyedén becsomagolhatod egy kellően nagy darab celofánba.
- Nem tudod, hogyan kell ajándékot készíteni, nem ismered jól a megajándékozott ízlését? Vásárolj előre elkészített ajándékkosarakat, amelyekkel az üzletek tömve vannak az ünnepek előtt.
- Szép és egyszerű ajándék, ami senkit sem sért meg, az a tea ajándékcsomag. Csak válassz a gyógynövények vagy a gyümölcsteák közül, és több hétig garantáltak az ízletes forró italok.
- Az elmúlt évek sikerei az ajándékdobozok, amelyeket a megajándékozottnak magának kell kinyitnia. Egyesek feszítővasat, mások kódot (sikertelen próbálkozás esetére fűrészt) kapnak, és csak kinyitás vagy megfejtés után jön a jól megérdemelt jutalom. A bónusz az az öröm, hogy a jelenlévők figyelhetik a kinyitási kísérletet, ami általában nagyon szórakoztató.
Tipp: Az ehető ajándékok nem megfelelők mindenki számára. Azt a benyomást kelthetik, hogy nem fektettek az ajándékba munkát, és gyakran arra is kötelez, hogy gyorsan elfogyasszák. Jól gondold meg előre, hogy értékelni fogják-e az ajándékot.
Hogyan csomagolj be pénzt?
Az ajándék elmúlik, soha nem tudod, hogy kinek mit vegyél, és nincs időd, sem idegeid keresgélni a boltokban. Egy tömött boríték úgyis mindenkit boldoggá tesz, nem? Egy pénzátadó borítékkal is kijöhetsz az ajándékozásból úgy, mintha nem az utolsó pillanatban találtad volna ki. Nincs más dolgod, mint vásárolni egy klassz tárgyat, kitalálni egy vicces vagy megható verset, és mellékelni a pénzt.
A bankjegyek tekercsbe is tekerhetők, ahogy a gazdag emberekkel készült filmekben is szokták. Rögzítsd ezt a tekercset gumiszalaggal, szalaggal vagy egy kis darab kevésbé ragadós ragasztószalaggal. Csomagolj mindent csomagolópapírba, és a kilógó végeiből készíts szaloncukrot masnikkal.
Váltsd fel az összeget apróra, és tedd a vásárolt perselybe. Tehát két ajándékot is adsz egyben. A bankjegyekből virágok formájába csavarva csokor is készíthető. De ezt csak saját felelősségre tedd!
Ajándékcsomagolás gyerekeknek
Itt teljes mértékben kiélheted a fantáziád. Nemcsak maga az ajándék lehet ajándék, hanem a csomagolás is örömet okoz és szórakoztatja a gyereket. Érdemes felkészülni arra, hogy a gyerekek nem veszik le a csomagolópapírt, és egyértelműen elmondják véleményüket a kiválasztott csomagolásról és magáról az ajándékról is. És arra is nagy esély van, hogy a gyerek, akivel az egész vasárnapot együtt töltötted, rá sem néz a csomagolásra, és egy szempillantás alatt széttépi. De miért ne adnál neki egy esélyt?
Csomagolópapír vásárlásakor válassz aranyos, kalandos vagy állatos motívumokat. Vásárolhatsz kész papírokat, vagy elkészítheted őket otthon is. Csak vágd ki vagy fesd le a kiválasztott mintákat. Például egy kerek szivacs és festékek segítségével papírra festhetsz bolygókat, amik mellé csak a csillagokat és a Tejutat kell hozzáadni.
Egy másik lehetőség, ha egyszínű papírt vásárolsz, és úgy csomagolod be az ajándékot, hogy egy adott állatra hasonlítson. Például hagyj fülecskéket az ajándékon, hogy egy rókát, mókust vagy baglyot alakíts ki. Vágj ki agancsokat, és legyen a csomagból egy rénszarvas. Vegyél nagy mozgó szemeket, és ragaszd őket a békára.
Tipp: Kisgyerekek esetében ügyelj arra, hogy a csomagolás ne tartalmazzon apró darabokat, amelyeket lenyelhetnek vagy belélegezhetnek. Még az ajándékok kicsomagolása is felnőtt felügyelete mellett történjen.
Japán ajándékcsomagolás furoshiki technikával
A furoshiki egy japán csomagolási technika. Az ajándékokat ezzel a módszerrel kendőbe csomagolják - ez lehet bármilyen sima, vagy egy speciális furoshiki kendő. De nem kell kifejezetten egy kendőt választanod a csomagoláshoz, minden olyan anyag megfelelő, ami szép, és amibe majd bele lehet csomagolni az ajándékot. Kerüld a régi abroszokat vagy a mosott zsebkendőket.
A legnagyobb előnye ennek a módszernek, hogy nincs szükség papírra. Környezetbarát vagy, kerülöd az írószerbolt körüli járkálást, és akkor sem fáj a szíved, ha meglátod a gondosan becsomagolt ajándékokat. Sőt, maga a csomagolás is ajándék lesz! Boldogan eldobhatod az ollót, a ragasztószalagot, a díszszalagokat és a haladó ajándékcsomagolási ismereteket is. Kendőbe csomagolhatsz puha vagy kemény ajándékot, ékszereket, kozmetikumokat, amikkel a papír nem tud megbirkózni. Csak az ajándék mérete szabhat határt, figyelembe véve a rendelkezésre álló anyag- vagy kendőméretet.
Hogyan csináld: Vegyél egy akkora kendőt, ami alkalmas az adott ajándék becsomagolására. Csomagold be az ajándékot a kendőbe, és köss egy szép csomót a tetejére. Ne húzd meg teljes erőből, hogy a csomót ki le lehessen kötni. Ez minden.
Tipp: Furoshiki barefoot cipőkkel is találkozhatsz.
Ajándéktáska vagy tasak készítése
- Vágj le annyi papírt, hogy nagyjából beleférjen az ajándék, és ragaszd össze a hosszú oldalait.
- Az alsó nyitott végére hajts be kb. 8 cm papírt.
- Nyisd ki ezt a behajtást, és hajtsd a két külső oldalát a nyitott rész közepére úgy, hogy az ajándék oldalára egy négyzet alakuljon ki.
- Ennek a négyzetnek a felső és alsó hegyét hajtsd a közepére, és ragaszd meg megfelelően - így készítheted el a táska alját.
- Most már nincs más dolgod, mint a táska magasságát szükség szerint beállítani, behelyezni az ajándékot és a táska végeit megkötni vagy összehajtani.
Saját csomagolópapír készítése
Először is válassz egyszínű vagy egyszerű mintájú papírt. Kereshetsz olyan típusokat is, amelyek nem rendelkeznek erős felületkezeléssel, hogy megkönnyítse az írást, a nyomtatást vagy a festést. Kelleni fog még: akrilfesték, ceruza, tempera, akvarell, ecset, bélyeg, burgonya, alma, akril filctollak, levelek és egyéb természetes tárgyak.
Az alma vagy burgonya segítségével pecsételőket készíthetsz. Nem kell mást tenni, mint kettévágni az almát, a választott színbe mártani, és enyhén a papírra nyomni. A burgonyát kettévághatod, majd késsel vagy szaggatóval bármilyen formát vagy betűt kivághatsz belőle. Ezután mártsd a kivágott részt festékbe, és nyomd a csomagolópapírra. Ugyanígy dolgozhatsz fűdarabokkal, gyümölcsökkel vagy levelekkel is – csak mártsd őket festékbe, vagy fesd be őket ecsettel és helyezd a papírra. Száradás után befejezheted a formák festését, körvonalazását, vonalak vagy betűk hozzáadását.
Készíthetsz saját csomagolópapírt is ecsetek, festékek, filctollak vagy ceruzák segítségével. Csak elő kell húznod egy kis kreatív bátorságot, át kell gondolnod a témát, és alkotnod kell. Vagy írd fel a papírra, hogy milyen tulajdonságokat szeretsz a legjobban az adott címzettben. Esetleg emlékeztesd őt egy vicces esetre tavaly nyárról. A kréták nem kifejezetten alkalmasak írásra, mivel könnyen lekopnak.
Ez még mindig nem az, amit keresel? Próbáld ki a 3D csomagolópapírt. Szerezz vatta-, szövet-, fonal-, pom-pom darabokat, vagy más természetes és hasonló anyagokat, ezután ragaszd fel a papírra például ragasztópisztollyal. Ezek után már csak egy filctollal kell lefesteni az alkotást (vagy csak úgy hagyni), és kész is a még soha nem látott darab. Készíts például havas ajándékot, felhőket vagy bárányokat, vagy kontrasztos papírból kivágott pillangókkal, szívecskékkel és madarakkal kirakott ajándékot.
Kifogytál az ötletekből? Nézz körül oldalainkon, ahol nagyszerű ajándékötleteket gyűjtöttünk össze kicsiknek, nagyoknak, időseknek, de a háziállatokról sem feledkeztünk meg.
Ajándékok nőknek Ajándékok férfiaknak Ajándékok gyerekeknek Ajándékok háziállatoknak