A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Szerezz be mindent időben az új tanévre!
Nyakunkon a szeptember, és ezzel együtt az is, hogy a gyerekeknek mindent be kell szerezni, ami a tanuláshoz szükséges. De mire van szüksége egy megszeppent elsősnek, és mi kell egy magabiztos felső tagozatos diáknak? Ebben a cikkünkben összeállítottunk egy praktikus listát mindarról, ami nem hiányozhat egyetlen diák hátizsákjából sem, akár első osztályba, akár középiskolába jár. Így gyermeked tökéletesen fel lesz készülve, te pedig elengedheted a tanévkezdéssel járó stresszt.
Iskolai felszerelés – mire van szükség?
Néhány dolgot biztosan be kell szerezni. A tanévkezdés előtt minden kicsi és nagy iskolás készítsen egy listát azokról az eszközökről, amelyek megkönnyítik számára a tanulást, vagy legalábbis ezeknek a dolgoknak köszönhetően a tanulás sokkal kevésbé lesz „nehéz”. Új tablet, számítógép, stílusos hátizsák vagy többszintes tolltartó, mindenkinek valami más jut az eszébe.
- Iskolatáska, táska vagy aktatáska
- Jól felszerelt tolltartó: tollal vagy golyóstollal, ceruzával, zsírkrétával vagy filctollal, radírral és hegyezővel
- Padtáska rajzeszközök számára
- Iskolai füzetek, borítók füzetekre és tankönyvekre
- Betűtábla, törölhető tábla, vonalzók és körző a gyermek életkorának megfelelően
- Uzsonnás doboz és ivópalack
- Rajzeszközök az iskola ajánlása szerint: olló, ragasztó, tus, vízfesték, tempera, műanyag padvédő, különféle ecsetek, pasztell ceruzák, gyurma, szivacs, stb.
- Tornazsák felszereléssel: kinti és benti tornacipő (világos talpú), hosszú és rövid nadrág, póló, pulóver és kabát az időjárástól függően, váltózokni ill. fehérnemű
- Gyerek pénztárca az érméknek és a tömegközlekedési bérletnek, nyakba akasztható kulcstartó
Alapfelszerelés
A legalapvetőbb holmik, amikre minden diáknak szüksége van: iskolatáska vagy hátizsák, tolltartó, tízórai felszerelés (doboz, kulacs) és tornazsák.
Az iskolatáskának kényelmesnek, egyúttal ergonomikusnak kell lennie, és elegendő helyet és zsebet kell tartalmaznia az iskolai felszerelések és a személyes tárgyak számára. Ne feledkezz meg a megjelenésről sem: fontos, hogy vonzó legyen a kicsi számára, és egyben tegye lehetővé, hogy jól megismerhesse az iskolai felszereléseit. Az állítható pántok és biztonsági elemek biztosan nem hiányozhatnak róla.
A tolltartó legyen jól rendszerezett, hogy minden íróeszköz és egyéb apróság szépen elférjen benne. Ha komplett készletet vásárolsz, sok fejtöréstől és bosszúságtól kímélheted meg magad a választás során – egyszerűen mindent hasonló dizájnban vásárolhatsz meg.
Írószerek, jegyzetfüzetek és egyéb szükséges dolgok
A kisdiákoknak érdemes közvetlenül az iskolától szerezniük egy listát az írószerekről és a füzetekről. Azonban mindig vedd figyelembe, hogy valószínűleg minden tantárgyhoz szüksége lesz legalább egyre. Néha meghatározott tulajdonságokkal (vonalas, sima, négyzethálós, kockás) vagy méretekkel rendelkeznek (pl. zenei oktatáshoz), ezért kövesd a tanárok utasításait.
A füzetekre, akárcsak a tankönyvekre, borító is kelleni fog. A legjobb választás az univerzális borító, amelyet saját magad is a könyv vagy füzet méretéhez igazíthatsz. Mindezeket pedig a füzettartóban tárolhatod, ami biztosítja, hogy a papír ne gyűrődjön meg. Az első osztályosoknak betű- és számtáblákra is szükségük lesz.
Az íráshoz a következőket szerezd be: töltő- vagy golyóstoll, többféle keménységű ceruza, zsírkréta, kihúzó, radír és hegyező. A tolltartóba a lekerekített hegyű olló megfelelő a kisebb gyermekek számára. Idősebb diákoknak szükségük lesz vonalzókra, de jól jöhet még a szögmérő, egy körző és egy számológép is. Jó segítőtárs lehet egy kis ragasztóstift is, ami mindig kéznél lesz a tolltartóban.
Egy kis kreativitás
Minden iskolának listát kellene készítenie arról, hogy mire lesz szüksége a gyerekeknek a „művészeti” órákon. Ezek általában a következők:
- doboz vagy táska az eszközök tárolására;
- egy kötény és egy vízálló vagy műanyag terítő a padra;
- vizes pohár ecsetek mosására;
- szivacs vagy rongy az asztal letörléséhez;
- paletta színek keveréséhez;
- különböző méretű lapos és kerek ecsetek;
- tempera;
- vízfesték;
- zsírkréták;
- kréták vagy olajpasztell kréták;
- gyurma;
- ragasztó, olló, faragó és ceruza, ha nincsenek a tolltartóban;
- tus.
Sportfelszerelés
Legyen szó a kisdiákok első sportóráiról, vagy a középiskolások kosárlabdájáról, a felszerelést ehhez kell igazítani. Szerezz be mozgáshoz tervezett ruhákat és cipőket. A sportruházat legyen kényelmes és légáteresztő, és fontos szempont, hogy a gyermek könnyen fel tudja venni. Az iskolák a beltéri cipőket vagy a fehér talpú tornacipőket részesítik előnyben, amelyek nem szennyezik be a tornaterem padlóját. A vásárolt lábbeliket év közben ellenőrizd, mert a gyerekek lába meghökkentően gyorsan tud nőni.
Kezdésnek előkészíthetsz egy pamut pólót és kényelmes melegítőnadrágot vagy rövidnadrágot. Intenzívebb edzéshez azonban a funkcionális anyagok megfelelőek, amelyek gyorsan száradnak és elvezetik az izzadságot. A nagyobb kényelem érdekében fontold meg a tartalék alsónemű és zokni, vagy akár egy törülköző és szappan elpakolását is (ha az iskolában van zuhanyzó, és a gyermek hajlandó lezuhanyozni egy nehéz óra után).
Ehhez a felszereléshez készíts elő a táskába egy változatot a melegebb és hidegebb időjáráshoz, vagy mindig cseréld le az évszaknak megfelelően.
Okoseszközök a jobb eredményekért
A mai modern korban az elektronika megkerülhetetlenné vált. Egyes kütyükre szükség lesz az iskolával való kapcsolattartáshoz, az osztályzatok követéséhez és a házi feladatok ellenőrzéséhez, de mások elsősorban a szeretteid biztonságát és kényelmét biztosítják. Nem mindenki ért egyet azzal, hogy mobiltelefont adjunk a diákok kezébe, a segítségével azonban mindig elérhető közelségben lesz a gyermeked. Felhívhat és értesíthet, ha késik, megkérdezheti a legközelebbi tömegközlekedési csatlakozást, vagy hogy meglátogathatja-e egy barátját. Ezek a funkciók gyakran rendelkezésre állnak a gyermek okosórákon, amelyen keresztül például rövid üzenetet küldhettek egymásnak, vagy ellenőrizheted a tartózkodási helyét.
Az idősebb diákoknak jól jöhet egy táblagép vagy laptop, amelyen utánaolvashatnak a szükséges információknakt, elkészíthetik a prezentációikat és az egyéb feladataikat. De fontosak az osztálytársakkal való kommunikációhoz és annak ellenőrzéséhez is, hogy ki mit felejtett el. A fejhallgató pedig minden hosszú utazást kellemesebbé tesz.
Hogyan lehet megoldani a közlekedést?
Ha nem vagy olyan szerencsés, hogy egy saroknyira van tőletek az iskola, és nincs lehetőséged autóval vinni a gyereket az iskolába és onnan haza, akkor valahogy meg kell oldanod a közlekedést. Ha az iskola csak néhány utcával van arrébb, akkor egy elektromos vagy hagyományos roller vagy kerékpár is jó választás lehet. Előtte azonban ellenőrizd, hogy a választott közlekedési eszköz biztonságosan tárolható-e a tanítás alatt.
A legtöbb esetben (városi) tömegközlekedést fog használni, azaz villamost, buszt, vonatot vagy metrót. Ebben az esetben szerezz be elegendő jegyet vagy megfelelő bérletet a tömegközlekedéshez, amelyre általában diákkedvezmény vonatkozik, vagy egy bizonyos korig ingyenes.
Tipp: kisebb gyerekekkel óvatosan sétáljatok végig és tanuljátok meg együtt az iskolába vezető utat. Beleértve a gyalogátkelőket, problémás kereszteződéseket és egyéb akadályokat az út mentén.
Tanácsok elektromos roller vásárláshoz Milyen kerékpárt vegyek?
Alakíts ki tanulósarkot
A tanulás nem ér véget az iskolai tanítással! Készülj fel a rengeteg házi feladatra, önkéntes munkára és olyan dolgokra, amikre az iskolában nem volt idő. Természetesen az étkezőasztalnál vagy a nappali asztalánál is meg lehet ezeket csinálni, de megfelelő környezetben könnyebb lesz. Alakíts ki egy helyet a gyermekednek, ahol koncentrálni tud, és ahol minden megvan a feladatok elvégzéséhez.
Szerezz be egy íróasztalt – a gyermekkel együtt növekvő vagy állítható íróasztal tovább fogja bírni, és kényelmesebb lehet rajta dolgozni. Az íróasztal alátéttel nem kell attól tartanod, hogy a toll vagy a ceruza leszalad a papírtól. A szék legyen állítható és lehetőleg ergonomikus, hogy ne fájjon a gyermek háta, és ne görnyedjen benne. Fontos, hogy a magassága állítható legyen, emellett jó, ha a deréktámla és a fejtámla, valamint a kartámasz magassága is állítható. A kerekek megkönnyítik az asztal körüli mozgást, a padlószőnyeg pedig megakadályozza a padló esetleges sérülését.
Tipp: helyezd a teljes munkaterületet az ablak alá, vagy úgy, hogy a jobbkezesek balról, a balkezesek pedig jobbról kapjanak fényt. Az esti és téli írást egy állítható asztali lámpa segíti majd. További praktikus tippeket a Hogyan rendezd be a gyerekszobát egy kisiskolás számára? című cikkünkben találsz.