A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Hogyan öltözz kerékpározáshoz és mit vigyél magaddal egy kerékpáros kirándulásra?
Tudod, hogyan kell megfelelően felöltözni kerékpározáshoz tavasszal, nyáron vagy télen? Csokorba szedtük azokat a dolgokat, amikre szükséged lehet egy rövidebb túrán, és összeállítottuk az alapvető kerékpáros felszerelések listáját egy több napos kerékpáros kirándulásra, hogy ne kelljen félúton visszafordulnod. Állítsd be a navigációt, töltsd fel a kulacsokat, és egy hátizsákkal a hátadon nyújtóztasd ki a végtagjaidat. Indulás előtt ne felejtsd el ellenőrizni kerékpárod állapotát, és fejben is készülj fel azokra a buktatókra, amelyek meglephetnek az út során.
Hogyan öltözz kerékpározáshoz a maximális kényelem érdekében?
Nincs olyan, hogy rossz idő egy kerékpáros kiránduláshoz, csakis rossz ruha. A funkcionális ruházattal a meleg és hideg napokra is felkészülhetsz, fényvisszaverő elemekkel pedig kimehetsz még a sötétben is. A kesztyű, védőszemüveg, sisak és egyéb praktikus kiegészítők megóvnak a sérülésektől, ha az út során baleset történik. Nem jó ötlet csak legyinteni egyet, és elindulni a kedvenc pólódban és nadrágodban, ami a szekrényből a kezed ügyébe akad. A megfelelően kiválasztott kerékpáros ruházat gondoskodik arról, hogy a kalandjaid során ne fázz és ne melegedj túl. Milyen alapelveket kell követned a kerékpáros ruházat kiválasztásakor?
- A kerékpáros nadrágok beépített betétekkel rendelkeznek, így nem kell alsóneműt viselned.
- Az intim részeid kend be sportolás közbeni kidörzsölődés és dörzsölés elleni krémmel. Nincs otthon ilyened? Kend be magad tiszta vazelinnel.
- Ne viselj pamutpólót, mert a pamut felszívja az izzadságot, majd lehűti a testet. Részesítsd előnyben a gyorsan száradó funkcionális anyagokból készült ruhákat, amelyek elvezetik az izzadságot a testről, és segítik a bőr viszonylag szárazon tartását. Jó választás a merinó gyapjú is, amely kiváló hőszigetelésével és légáteresztő képességével tűnik ki.
- Ha az országúti kerékpárosok közé tartozol, válassz rugalmas és testhezálló ruházatot, amely kisebb aerodinamikai ellenállást biztosít. Az adrenalint és a nagyobb kihívásokat jelentő utakat kedvelő kerékpárosok általában lazább ruhák után nyúljanak.
- A legfontosabb a testhez érő első réteg. Más ruhadarabokat is rétegezhetsz rá, például kabátot, mellényt, esőkabátot stb. A kar- és lábmelegítő is jó ötlet, amit könnyen fel- vagy levehetsz, ha az időjárás változik.
Miért válassz speciális kerékpáros ruhákat?
Ha egyszer kipróbálsz egy funkcionális kerékpáros ruhát, többé eszedbe sem fog jutni, hogy mást is viselhetnél tekeréshez. A kerékpáros nadrág nyújtotta kényelem, puhaság, kompresszió és szellőzés páratlan. A jól átgondolt szabás, a lapos varratok, a csúszásmentes anyag és különösen a hab- vagy gélpárnázás a fő előnyük. Próbáld ki magad, hogy a rövidebb, a hosszabb vagy a háromnegyedes hosszúságú nadrágok, és a szegéllyel rendelkező vagy szegély nélküli modellek felelnek-e meg jobban a számodra. Különösen értékelni fogod a női és férfi modellek közötti választás lehetőségét, amelyek a különböző testalkatokhoz, de a kívánt kényelemhez is igazodnak. És tényleg nem igaz, hogy nincs értelme kerékpáros ruházatot választani a rövidebb túrákra.
A felsőtest védelméről a kerékpáros mez és kabát gondoskodik. Túrák és a munkahelyre való utazás során értékelni fogod a cipzár teljes vagy részleges kibontásának lehetőségét. A hátsó zsebekbe nemcsak energiazselét vagy apró nassolnivalót bújtathatsz, hanem zsebkendőt, bank- és belépőkártyát vagy mobiltelefont is (ezeket a zsebeket akár egy kerékpáros hátizsákkal is helyettesítheted). A mezek és kabátok funkcionális anyaga gyakran szél- és vízálló, ami különösen ősszel és tavasszal jöhet jól a váratlan záporok idején. Ha kint nagyon esik az eső, és mégis menned kell, csomagolj egy kerékpározáshoz tervezett esőkabátot is.
A már természetesnek számító kerékpáros sisak és kerékpáros szemüveg mellett a következőket is beszerezheted:
- Kerékpáros kesztyű: ujjatlan a nyári túrákhoz, ujjas hidegebb időre.
- Ne indulj el a télben kerékpáros sapka és multifunkcionális sál nélkül, amely védi a fejet a sisak alatt, a nyakat és az arc egy részét.
- A lábfejed a sportzokni és a kerékpáros cipő védi majd. Választhatsz trekking kerékpáros cipőt is, amely lehetővé teszi a benne való gyaloglást is, így nem kell cipőt cserélned, ha leszállsz a nyeregből. A kerékpáros cipők univerzális és téli változatban készülnek, így a fagyos napokon sem kell lemondanod a kedvenc sportodról – a cipő ellenállóképességét pedig egy cipőhuzattal növelheted.
Funkcionális ruházat a legnépszerűbb sportokhoz
Hogyan öltözz kerékpározáshoz tavasszal, nyáron és télen?
Tavasz és ősz: bár a napok napsütésesek, az eső, a hideg szél, a köd és a nagy hőmérséklet-ingadozás is kellemetlenséget okozhat. A kerékpáros ruházat első rétegének elsősorban funkcionálisnak kell lennie, hogy elvezesse a felesleges hőt a testtől, és szükség esetén melegen tartson. Ha a hőmérséklet 15°C körüli, akkor a kerékpáros pólóra hosszú ujjú kerékpáros mezt, alacsonyabb hőmérséklet esetén pedig kar- és lábmelegítőt érdemes viselni. Ha a hőmérséklet 10°C alá süllyed, vegyél fel egy vékonyabb mellényt, és ha esik, nyúlj egy vékony vízhatlan kabát vagy kerékpáros esőkabát után.
Nyár: a nyári kerékpáros ruházatnak egy vékonyabb funkcionális mezből, funkcionális zokniból kell állnia, de jól jön egy napszemüveg, ami véd a repülő rovaroktól is, esőkabát, kerékpáros kesztyű és sál, ami megakadályozza az izzadság csöpögését a fejedről az arcodra.
Tél: télen egészítsd ki az alap alsó réteget meleg kerékpáros nadrággal és kabáttal. Használhatsz téli zoknit, kamáslit, ujjas kesztyűt, légáteresztő sapkát vagy maszkot is.
Mi minden történhet a kerékpáros túrán
A túra során előfordulhatnak nehéz pillanatok, amelyekkel meg kell küzdeni. Mik is lehetnek ezek?
- Defekt: a kilyukadt vagy elszakadt gumibelső azonnali javítását igényelhet, ezért fontos, hogy szerszámok és gumijavító készlet is legyen nálad.
- Eltévedés: elég könnyű eltévedni ismeretlen területen, amiben a klasszikus papírtérkép vagy egy modern navigáció segít.
- Extrém időjárás: az erős szél, heves esőzés, zivatar vagy rendkívüli hőség nagyon megnehezítheti az utazást, ezért mindig legyen nálad esőkabát, meleg ruha, napvédő krém, megfelelő mennyiségű folyadék stb.
- Esés: néha egyszerűen nem tudod elkerülni. Ebben az esetben a kerékpáros felszerelésnek tartalmaznia kell egy kerékpáros sisakot és védőkesztyűt.
- Sérülés: vigyél magaddal egy kisméretű elsősegélykészletet, amely mindent tartalmaz, ami az alapvető sérülések kezeléséhez szükséges. Néhány elsősegélykészlet tépőzárral rögzíthető a kerékpárvázra. Mindig legyen nálad egy kis harapnivaló is (szárított hús, energiaszelet) és elegendő folyadék arra az esetre, ha nem tudnál mozogni, vagy egy friss sebről kell lemosnod a szennyeződéseket.
- Kerékpárlopás: ez a kellemetlenség elkerülhető egy jó minőségű kerékpárzár vásárlásával. Mivel a tolvaj valószínűleg csak nevetne egy vékony záron (kb. 2 másodperc alatt kinyithatja), és egy nagy, nehezebben feltörhető zár gondot okozna hosszabb úton, válassz frekventált helyeket a kerékpár leparkolására, és gondold át annak az akadálynak a minőségét, amelyhez rögzítve van.
Tippek a kerékpár lopás elleni védelmére Tartsd karban a kerékpárod!
Kerékpártúra-felszerelés több napos kirándulásra
Ha több napos kerékpáros kirándulásra indulsz, van pár dolog, amit nem szabad elfelejteni. Hacsak nem egy vendégházban vagy szállodában szeretnél éjszakázni, akkor valami többre lesz szükséged, mint egy rövid utazásnál, amikor visszatérsz az otthonod kényelmébe. A kerékpáros sisakból, kesztyűből, szemüvegből és megfelelő funkcionális ruházatból álló klasszikus felszerelés mellett néhány váltóruha és meleg zokni is jól jön. Eső vagy hirtelen hideg esetére ne felejtsd el a hosszú kerékpáros nadrágot, és dobj be egy fürdőruhát is a hátizsákodba, ha útközben valahol fürödni szeretnél. Csomagold be mindezt egy légáteresztő és ultrakönnyű kerékpáros hátizsákba egy kalandos kerékpártúrához, hogy ne cipelj magaddal feleslegesen túl sok súlyt. A hátizsák mellett más tárgyak könnyebb kerékpáros változataival is találkozhatsz, például sátrakkal vagy hálózsákokkal. És hogy ne minden súly a válladon nyugodjon, rögzíts a kerékpár vázára egy kerékpáros táskát, amiben minden elfér. Mit vigyél még magaddal?
- Szerszámok és alkatrészek (gumibelsők, gumik, pumpa, gyorscsatlakozó, lánckenőanyag).
- alapvető higiéniai felszerelés (fogkefe és -krém, sampon, tusfürdő, szappan, fésű, WC papír, törölköző),
- takaró, párna és hálózsák, matrac – klasszikus vagy önfelfújó, ami kompaktabb
- sátor, vagy egy függőágy,
- fényszóró és függőlámpa,
- kültéri tűzhely ,
- konzervnyitó, konzervek vagy más konzerv élelmiszer és sok folyadék,
- szemeteszsákok,
- utazó elsősegély készlet (fertőtlenítő, kötszerek, ragtapaszok, folyékony kötszer, fájdalomcsillapító, ruha csipeszek),
- navigáció, kerékpáros térképek, iránytű,
- mobiltelefon, töltőkábel és powerbank,
- fényvédő és rovarriasztó,
- riasztó és kerékpárzár.
Hogyan készülj fel egy kerékpártúrára?
Ha kalandozni indulsz a nyeregben, szükséged lesz a megfelelő felszerelésre. Mit nem szabad otthon felejtened, és mire kell figyelni indulás előtt?
- Kerékpár: győződj meg róla, hogy jó állapotban van, és teljesen készen áll a használatra. Ellenőrizd a gumiabroncsok nyomását, a lámpákat, valamint a fékek és sebességváltók megfelelő működését.
- Kerékpáros sisak: bár a felnőtt kerékpárosok számára nem kötelező a sisak viselése, hasznos lehet, ha viselsz sisakot.
- Ruházat: válassz az időjárásnak megfelelő ruházatot (esőkabátot minden esetre vigyél magaddal).
- Kerékpáros szemüveg: nemcsak a napfénytől, hanem a széltől, a rovaroktól és a különféle szennyeződésektől is védi a szemet. Elegendő UV-védelemmel kell rendelkeznie, és jól kell illeszkednie anélkül, hogy nyomna vagy leesne.
- Kerékpáros kesztyű: a megfelelő kesztyű védi a kezet esés esetén, és egyben jobb fogást tesz lehetővé a kormányon.
- Vizespalack: a megfelelő mennyiségű tiszta vizet tartalmazó palack kéz a kézben jár a kerékpáros italtartóval.
- Szerszámok apró javításokhoz: utazás közben elszakadhat a lánc vagy kilyukadhat a gumi. Ezért készülj fel megfelelően ezekre a kellemetlenségekre.
- Térkép és navigáció: ha ismeretlen helyre mész, szerelkezz fel klasszikus papírtérképpel vagy navigációs készülékkel.
- Fényvédő és rovarriasztó: a nap és a rovarok minden kerékpáros számára kellemetlenséget jelentenek, ezért az utazó csomagodban lévő napvédő krémnek és egy hatékony riasztószernek a felszerelés részét kell képeznie.
- Elsősegélykészlet: nem kell a teljes elsősegélydobozt magaddal cipelned, de legalább a legszükségesebbeknek mindig kéznél kell lenniük - ragtapasz, csipesz a fullánkok vagy a szilánkok eltávolításához és fertőtlenítőszer. Ha gyerekekkel utazol, legyen nálad mindenből több
- Pumpa,
- multitool,
- gumijavító folt,
- gumileszedő,
- pót gumibelső,
- lánc gyorscsatlakozó,
- elsősegély csomag,
- napvédő,
- rovarriasztó,
- széldzseki vagy kerékpáros esőkabát,
- kerékpáros vizes palack,
- energiával teli snack (gyümölcs, szárított gyümölcs, dió, proteinszelet),
- kerékpárzár,
- pénztárca dokumentumokkal, kártyával és aprópénzzel,
- fényvisszaverő kerékpáros mellény.