A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Van jégkorong-felszerelésed?
A jéghokiszezon már az ajtón kopogtat. Szeretnél bejutni a csapatoddal az országos bajnokságra, vagy egy gólt sem akarsz beengedni? Tippjeink segítségével soha nem hagysz majd ki egyetlen esélyt sem.


Csússz, mint az olajon
Akár a legrangosabb versenyen, akár a tó jegén játszol, mindkét esetben értékelni fogod a minőségi jégkorcsolyát. Felejtsd el a szabadidős jégkorcsolyákat – bár úgy néznek ki, mint a jéghoki korcsolyák, már az első edzés után érezni fogod a különbséget.
Szerezz be késvédőket is a korcsolyához, amelyek megakadályozzák a penge szükségtelen eltompulását és a táska véletlen kivágását a frissen élezett pengékkel.


Sisak nélkül nem ronthatsz fejjel a falnak
A jéghokiban nem kerülheted el az eséseket, ezért védd meg a fejed egy kiváló minőségű jégkorong sisakkal. Onnan tudod, hogy megfelelően illeszkedik-e, ha a szemöldököd és a sisak széle között körülbelül két ujjnyi távolság van.
Ne felejtkezz meg a megfelelő rácsról sem. A 18 éven aluliak és a nők számára kötelező a rács vagy a teljes arcvédő. Szemvédőt (plexit) pedig akkor kell beszerezned, ha 1974. december 31. után születettél.
A hokiütővel mindig bánj kesztyűs kézzel
A speciális tömések megvédik az ízületeket, könnyebb mozgást tesznek lehetővé, és ezáltal javítják a hokiütő irányíthatóságát. Az antibakteriális bélésnek és az izzadságelvezető anyagoknak köszönhetően a kesztyűk nemcsak kényelmet nyújtanak, hanem hosszú élettartamúak is. Ha szeretnél beszerezni egy párat, akkor jobb azonnal a professzionális modelleket között nézelődni.
Aki gólt akar szerezni, annak meg kell találnia a megfelelő hokibotot
Már tudod, hogy melyik oldalon fogd a hokiütőt, és hogy mi az erősséged? Ettől függ majd a választandó bot alakja, hajlata, a hossza és a keménysége. Éppen tanulod a korong vezetését, és a kapura lövéseden dolgozol? Akkor jobb lesz a számodra egy puha hokiütő (Flex 60-65-ig), aminek köszönhetően gólt gólra fogsz halmozni.
Ha kapusként próbálod megakadályozni a gólokat, ügyelj a toll szélességére. Ez határozza meg a markolat magasságát és a kapus helyes testtartását.


Nem elég egy utazótáska?
Egyáltalán nem! És elsősorban azért, mivel minden felszerelést, törölközőt és személyes higiéniai eszközt magaddal kell vinned. A hokitáskák kibírják a rendszeres terhelést és a gyakori használatot, amit a hosszabb élettartamú anyaguk biztosít. Egy utazótáska vagy egy hátizsák egyszerűen nem felel meg erre, és amatőrnek fogsz tűnni vele.
Szerelkezz fel, mint egy profi
- Hoki nadrág - a mellvédő méretének megfelelően válaszd ki a derékvédő magasságát – a két védőnek fedni kell egymást. A kapusnadrágot a combok oldalán párnázás egészíti ki.
- Vállvédők – a típus a játékos posztjától függően változik. A mellvédőnek kényelmesnek kell lennie, és nem korlátozhatja a mozgást.
- Lábszárvédők – követniük kell a nadrágszárakat, és nem akadályozhatják a mozgást és az irányíthatóságot.
- Könyökvédők – válaszd ki a megfelelő illeszkedést. A lazák lecsúsznak, a szűkek pedig korlátozzák a vérkeringést a kézben.
- Nyakvédő - a nyakvédő minden 18 éven aluli játékosnak kötelező, de ezt követően is érdemes viselni.
- Szuszpenzor – a férfiaknak és a nőknek is meg kell védeniük a legérzékenyebb testrészeiket.
- Aláöltözet - megakadályozza, hogy a bőrhöz hozzádörzsölődjenek a védők, és elvezeti az izzadságot.
- Gyorsélező - ez egy kézi élező, amely eltünteti a korcsolya pengéjének egyenetlenségeit. Csak vészhelyzetben nyújt segítséget – nem helyettesíti a rendes élezést.
- Fedőszalag – a pászkázás meghosszabbítja a hokiütő élettartamát. Ezenkívül gyorsan beállíthatod a tapadást a szalaggal.
- Tartalék cipőfűző – legalább egy pár tartalék cipőfűzőnek helyet kell kapnia a táskádban.
További inspirációk a számodra

Funkcionális ruházat a legnépszerűbb sportokhoz

Hozd magad formába!

Jóga kezdőknek otthon is végezhető gyakorlatokkal

Élvezd az otthoni edzést!

Üdvözlünk az ökölvívás világában!

A legjobb kerékpárok városba és terepre (2024)

A kerékpár kötelező tartozékai: minden megfelel az előírásoknak?

Kerékpárra, rollerre és deszkára fel!

A leggyakoribb javítások a kerékpárodon

Hogyan kezdj el futni és maradj movitált: tippek kezdőknek és haladóknak

Minden a síeléshez

Vérpezsdítő vízi sportok

Hogyan kell felfújni a kerékpár kerekeit és mekkora az optimális guminyomás?

Mikor és hogyan cseréljünk kerékpárláncot? Fontos a megfelelő hossz és feszesség.

Szabadtéri sportok

Tartsd karban a kerékpárod!

Túrázás kezdőknek: irány a természet!

A megfelelő méretű gyerek kerékpár elengedhetetlen a biztonságos közlekedéshez

Az első bicikli: hogyan válaszd ki és hogyan tanítsd meg a gyereket kerékpározni?

Divatba jött a Nordic Walking

Élvezd a sífutást

Kerékpározás gyerekekkel

Hogyan öltözz kerékpározáshoz és mit vigyél magaddal egy kerékpáros kirándulásra?

Hogyan védd meg a kerékpárod a tolvajoktól? Tippek kerékpárlopás ellen

A tél új dimenziója: a snowboardozás szabadsága

Bevezetés a túrasíelés világába

Fedezd fel a téli túrázás varázsát
