A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Vöröshagyma termesztése magról vagy dughagymából: Mikor és hogyan kell ültetni és betakarítani
Még a kezdő kertészeknek sem okoz nehézséget ennek a növénynek bármelyik fajtájának termesztése. A vetéstől a betakarításig számos lépésre kell figyelnünk, hogy bőséges terméshez jussunk. Cikkünkben részletesen bemutatjuk, hogyan ültessünk hagymát magból vagy dughagymából, elmondjuk, milyen betegségek és kártevők veszélyeztethetik a termést, és hogyan védekezhetünk ellenük.
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/5520/67767_2a05e755245b51f6a05dc7af788c545e_medium.jpg)
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/desktop_landing_page_banner/5520/67764_af3b0a8a89adbafb88ec6279bc84a6c0_small.jpg)
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/content_block/50787/67770_e35db1291ccd330ccd6a191a669f5ee7_medium.jpg)
Hogyan termessz hagymát: szabadban és a lakásban
Szabadföldön és kertben
A növények egészséges fejlődése érdekében és a bőséges termés eléréséhez elengedhetetlen a növények rendszeres gondozása. Mire kell figyelnünk, ha szabadföldön vagy a kertben termesztjük a hagymát?
- Öntözés: A hagyma fejlődésének első felében (azaz az első levelek növekedésekor) intenzívebb öntözést igényel. Láthatóan száraz talaj esetén öntözzük meg, lehetőleg reggel. A növények azonban ne álljanak vízben, nehogy rothadásnak induljanak. A fejlődés második felében, amikor a hagyma már jelentősen megnőtt, csökkentsük az öntözést a penészbetegségek megelőzése érdekében.
- A talaj gondozása: Ügyelj arra, hogy a talaj jól áteresztő, felmelegedett, lazított és tápanyagokban gazdag legyen.
- Kapálás és sózás: A növények egészségének megőrzése érdekében rendszeresen kapáljuk meg a földjét. Ha meg szeretnénk védeni a hagymát a hagymalégytől, időnként szórjunk a sorok közé egy kevés konyhasót.
- Trágyázás (hogyan és mivel): Ültetés előtt dolgozzunk be az ágyásba érett komposztot vagy ásványi műtrágyát. A további trágyázás három ciklusban történjen – amikor a növénynek két levele van, majd 14 nap múlva, és végül június végén. A hagyma nem szereti a friss istállótrágyát és a kálium-kloridot, mert ezek megégethetik. A vegetációs időszak alatt célszerű speciális hagyma műtrágyával táplálni a növényeket. Egyes kertészek ilyenkor nagyon keveset trágyáznak.
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/content_block/50790/67773_969eba7070192ab4b7d65cde0dad0e1d_medium.jpg)
Otthon a lakásban
Próbáltad már a pörköltet, levest, krumplipürét vagy krémeket friss hagymaszárral köríteni? Remekül feldobja az ételt! Ha tetszik ez az ötlet, kezdj el otthon metélőhagymát (snidlinget) termeszteni. Egész évben metélheted és használhatod.
Cserépben
A hagymát ültessük virágfölddel ellátott cserépbe, úgy, mintha a kertbe ültetnénk. A hagymák között azonban ne hagyjunk hézagot, hanem szorosan egymás mellé helyezzük a földbe. A hézagokat töltsük fel földdel, és öntözzük meg. A cserepet tegyük világos és meleg helyre. Két hét múlva már szedhetjük is a friss hagymát.
Befőttesüvegben
Tegyük a hagymát egy befőttesüvegbe, és öntsünk alá egy kevés vizet, úgy, hogy az alig érjen a hagymához. Ezután tegyük a poharat világos és meleg helyre, és a vizet minden nap cseréljük ki. Néhány nap múlva a hagyma aljából kihajtanak a gyökerek, és a tetejéből a hagyma szára, amit fokozatosan vághatunk, és újra nőni hagyhatunk.
PET-palackban
Ez a módszer nagyon egyszerű. Szükségünk lesz egy PET-palackra, vagy még jobb, ha egy 5 literes műanyag ivóvizes hordót kerítesz. Vágjuk le a PET-palack tetejét a kupakkal együtt – de ne dobjuk ki, még szükségünk lesz rá. A palack oldalára filctollal rajzoljuk meg a palántáknak való lyukakat, majd vágjuk ki őket vágóval vagy késsel. Ne legyenek túl nagyok, hogy a palánták ki ne essenek.
Rétegezve töltsük meg a palackot virágfölddel, és a palántákat szúrjuk a lyukakba, úgy, hogy felfelé nézzenek. A rétegeket permetezzük meg vízzel. Ha a palack megtelt, tegyük vissza a kupakot, és a kupak nyílásán szórjunk még egy kevés földet. Tegyük a palackot meleg és világos helyre, és hetente egyszer öntözzük meg. A bőséges hajtásos termés már 14 nap alatt elérhető.
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/content_block/50793/67776_ea73417f43952d81bbf8e9aeadb15c0a_medium.jpg)
Mikor ültessük a hagymát
A hagymát kétféleképpen ültethetjük: magról vagy dughagymából. A dughagyma apró hagymácska, amelyet vetőmagból neveltek, és általában könnyen beszerezhető a boltokban. Az ültetés időpontja tavaszra vagy őszre eshet, de a kertészek többsége a tavaszi ültetést részesíti előnyben. Ha szeretnéd megtudni, hogy pontosan mikor kell hagymát ültetni, olvass tovább.
Ültetés tavasszal
Vetőmag
Már február végén, de legkésőbb április közepén elkezdhetjük a hagyma magról történő termesztését. A magok még nagyon alacsony hőmérsékleten (3-5 °C körül) is hatékonyan tudják hasznosítani a talaj nedvességét a csírázási folyamat elindításához.
Dughagymák
És mikor ültessük a dughagymát? Ne siessünk, és várjunk legalább március végéig. A dughagymák sokkal érzékenyebbek a hidegre, mint a magok, ezért ne féljünk várni április közepéig. Ha túl korán duggatjuk el a hagymát, fennáll a fagykárok veszélye, ami növeli a gombabetegségek kockázatát. Ha csak április 20. után jut eszünkbe az ültetés, valószínűleg gyengébb lesz a termés. Minél később ültetjük a hagymát, annál célszerűbb inkább a dughagymákat részesíteni előnyben a magokkal szemben.
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/content_block/50796/67779_bbd437178a31fb4dbd519a5f2373ecbb_medium.jpg)
Hagyma ültetése ősszel
Az őszi ültetésnek két nagy előnye van. Egyrészt jóval korábban betakaríthatjuk a termést, másrészt a növények védettebbek a tavaszi kártevőkkel szemben, amelyek csak tavasszal élednek újra. A dughagymák tél előtt gyökeret eresztenek, de csak tavasszal hajtanak ki – ezt a melegebb hónapokra tartogatják. A hagyma hosszú vegetációs időszakkal rendelkezik, így a termés csak a következő nyáron érik be. Az ideális időpont az ősz eleje (szeptember). Ha októberben ültetünk, akkor olyan fajtákat válasszunk, amelyek jobban ellenállnak a hidegnek. Fontos, hogy ültetéskor a hőmérséklet ne csökkenjen 5 °C alá.
Ősszel magot is vethetünk, de inkább a rövid nappalos fajtákat (pl. téli fajták) előnyösebb választani. Ezek azonban a betakarítás után kevésbé tartósak, és gyorsabban kell felhasználni őket.
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/content_block/50799/67782_ff427d7d0494ba6e66bc7eaa9f9425af_medium.jpg)
Hogyan, hová és mivel ültessük a hagymát?
A gazdag termés és a szép, nagy hagymafejek érdekében elengedhetetlen a napos és meleg fekvés. A legkisebb árnyékolás (pl. gyümölcsfák által) hátrányosan befolyásolhatja a termés méretét. A helynek melegnek kell lennie, mert a hideg és nedves talajban a növények hajlamosabbak a betegségekre. Válasszunk könnyű, agyagos-homokos talajt, mert a nehéz, agyagos talajban nagyobb a gombás betegségek kialakulásának veszélye.
Ültetés előtt alaposan lazítsuk fel a földet. Az ágyás javítására használjunk univerzális kerti komposztot, amely tőzeg, ásványi műtrágya és őrölt dolomit keverékéből áll. Tartalmazhat kloridmentes NPK műtrágyát is, amely elősegíti a gyors gyökeresedést. Ügyeljünk arra, hogy legalább 3 évig ne ültessünk hagymás növényeket ugyanarra a helyre.
Hagyma csávázása ültetés előtt
A csávázás célja, hogy elpusztítsuk a vetőmag felületén vagy belsejében lévő kórokozókat. Míg a kismagvú zöldségek esetében szárazon történik a csávázás (speciális porral), addig a nagymagvú zöldségeknél (hagyma, fokhagyma) a csávázószert vízzel hígítjuk a csomagoláson található utasítások szerint. A csávázást leggyakrabban a hagymás növényeknél alkalmazzák. A hagyma esetében véd a kártevők és a rothadás ellen.
Hogyan csináljuk? A magokat a csomagoláson feltüntetett ideig áztassuk az elkészített oldatban, majd csepegtessük le, és szárítsuk meg jól szellőző helyen. A csávázásra széles spektrumú szerek 0,4%-os koncentrációja (4 ml szer/1 liter víz) ajánlott.
Ha szeretnénk elkerülni a vegyszereket, próbáljunk ki egy természetes módszert: a forró fürdőt. A hagymákat 25 percre 50 °C-os vízbe áztatjuk. Fontos, hogy a vizet folyamatosan ezen a hőmérsékleten tartsuk, mert a forróbb víz tönkreteheti a hagymát. Ez a módszer hatékony a kártevők, vírusok, baktériumok és penész ellen. A penész ellen hatékony a zsurlófőzet is. Ehhez 100 g szárított zsurlófűvet áztassunk egy liter hideg vízben 24 órán át. Ezután 30 percig főzzük, majd hűtsük le 50 °C-ra, és áztassuk benne a hagymákat 25 percig.
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/content_block/50802/67785_8ded00b198d0e6c64c217426cbc6ce49_medium.jpg)
Mi után (ne)ültessük a hagymát
A jó termés érdekében nemcsak a homokosabb talaj, a meleg és a napos fekvés fontos, de az sem mindegy, hogy milyen növények voltak előtte az ágyásban. Ha póréhagyma, fokhagyma, hüvelyesek vagy káposztafélék voltak az elővetemények, nagyobb a betegségek és kártevők terjedésének kockázata. Mely elővetemények nem károsítják a hagymát?
- Sárgarépa,
- retek,
- saláta,
- petrezselyem,
- uborka,
- paradicsom.
Mit ültessünk a hagyma mellé?
A hagyma jól érzi magát brokkoli, karfiol, mangold, paprika, cékla és paszternák társaságában. Leggyakrabban sárgarépával együtt ültetik, mivel kölcsönösen védik egymást. A spenót, uborka, káposzta és karfiol is jó társ a hagymának.
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/content_block/50805/67788_d81257fe463d5b92de22d746257a8908_medium.jpg)
Hogyan kell ültetni a dughagymát
Még a kezdő kertészek is könnyedén el tudják ültetni a dughagymát. A tavaszi ültetés előtt tegyük hűvös helyre a dughagymákat, és takarjuk le őket zsákvászonnal. Így a dughagymák „edzettebbek” lesznek, és nem szenvednek olyan nagy hőmérsékleti sokkot, amikor hideg talajba kerülnek. A dughagymákat gyökerekkel lefelé ültessük úgy, hogy a felső rész kissé kiemelkedjen a földből. A dughagymák között hagyjunk 5-8 cm távolságot, a sorok között pedig 20-30 cm-t. Ültetés után öntözzük meg a dughagymákat.
Hagyma ültetése vetőmagról
A magról való termesztés tartósabb és jobb minőségű termést eredményezhet. Előnye, hogy több fajta közül választhatunk, mint a dughagyma esetén, viszont a hagyma kisebb lesz. Hogyan kell eljárni? A magokat 2-3 cm mélyen, egymástól 25-30 cm távolságra lévő sorokba vetjük. Egy hónap múlva tépd le az első leveleket a gyenge és felesleges darabokról, hogy a termésnek elegendő hely maradjon a növekedéshez. Július vége és szeptember vége között kezdenek érni.
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/content_block/50808/67791_03b61dc59b96319aa938a166ecf3bc5a_medium.jpg)
A legelterjedtebb fajták
A hagyma elengedhetetlen összetevője számos ételnek, az omlettektől a valódi francia hagymalevesig. Egyedi íze mellett gyógyhatásai is ismertek, amelyekre az emberek évszázadok óta támaszkodnak. Számos különböző formájú, méretű és színű fajtája létezik, amelyeket mind kissé másképp használnak. Melyek ezek a fajták?
- Sárga: Ez a legsokoldalúbb fajta, szinte minden háztartásban megtalálható. Számos ételhez felhasználható, hőkezelés hatására édesebb és lágyabb lesz az íze. Kiválóan sűríti a leveseket és mártásokat, húshoz és tojássütéshez is remekül használható.
- Lila: Gyönyörű, intenzív lila színe van, és a sárga hagymához képest finomabb íze. Gyakran találkozhatunk vele salátákban, hamburgerekben, szendvicsekben vagy "chutney"-kban.
- Fehér: Kiválóan alkalmas hideg ételekhez, például salsához, guacamole-hoz, mexikói szószokhoz, valamint zöldsalátákhoz és szendvicsekhez. A sárga hagymához képest finomabb íze miatt sok ételben helyettesíthetjük vele.
- Salottahagyma (mogyoróhagyma): Bár botanikailag a fokhagymafélék családjába tartozik, gyakran tévesen hagymának nevezik. Ez a növény több kisebb hagymát fejleszt, amelyek fürtöt alkotnak. Finom íze miatt, amelyben felfedezhető a fokhagyma aromája is, elsősorban hideg ételekhez használják.
- Tavaszi hagyma: Más néven „csemegehagymaként” ismert, és már kora tavasszal megkezdhető a termesztése. Lágyabb, enyhébb ízvilága van, mint a hagyományos hagymának, ezért kiválóan illik számos tavaszi ételhez. Salátákhoz, krémekhez vagy akár burgonyapüréhez is tökéletes választás.
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/content_block/50811/67794_9372c8e696a6c99026f7e33bf805bae3_medium.jpg)
A fent említett fajtákon kívül léteznek kevésbé ismert hagymafajták is:
- Téli sarjadékhagyma: Fagyálló, kétéves növény, melynek leveleit elsősorban finom íze és magas C-vitamin-tartalma miatt használjuk.
- Tavaszi hagyma (egyiptomi hagyma, póréhagyma): Fagyálló, kétéves hibrid, amely az őszi és a konyhahagyma keresztezéséből származik. A növény virágszára akár az egy métert is meghaladhatja, és sarjhagymákat nevel rajta. Amikor ezek kifejlődnek, súlyukkal a föld felé hajlítják a szárat, ahol kihullanak, majd gyökeret eresztenek. Ezt a fajtát főleg hegy- és dombvidéki területeken termesztik, ahol a kora tavaszi időszakban friss zöldhagyma-ellátást biztosít – még akkor is, amikor tavasszal a veteményeseket hó borítja.
- Őszi hagyma: Ez a rövid nappalos fajta a legkorábbi zöldtermés és a korai friss hagyma betakarítására szolgál. Nagy, gömbölyded vagy enyhén lapított alakú, lágy, fehér húsú hagyma.
Receptek grillezett zöldségekhez Receptek a legjobb grillnyársakhoz
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/content_block/50814/67797_3355dc38b154b6c8754519fbf2a9353c_medium.jpg)
Betegségek és kártevők
Más zöldségekhez hasonlóan a hagymát is megtámadhatják különböző betegségek és kártevők. A betegségek kórokozói több évig is megmaradhatnak a talajban, ezért minden évben változtassuk meg a hagyma ültetésének helyét. A betegségek megelőzése érdekében a vetőmagot és a dughagymát ültetés előtt páclében vagy forró vízben kezeljük. A rothadás leggyakrabban a dughagymából nevelt növényeket érinti, de a talaj túlzott nitrogéntrágyázása is okozhatja – ezért nem ajánlott a nitrogénműtrágyázás a hagyma esetében. Melyek a leggyakoribb betegségek és kártevők, és hogyan lehet ellenük védekezni?
Csigák és meztelen csigák
Ezek a kártevők a nedves, árnyékos helyeket kedvelik. Nem válogatósak, szinte bármilyen növényt megrágnak. A megelőzés érdekében távolítsuk el a gyomokat és a nedves, árnyékos helyeket. A csigákat kézzel is eltávolíthatjuk, vagy speciális csigaölő szereket használhatunk.
Antraknózis (nyaki rothadás)
Ez egy gombás betegség, amelyet a gyümölcsökön megjelenő fekete foltok jellemeznek, és fertőzött dughagymákkal terjed. A betegség a hagyma növekedése során rejtve marad, és csak a betakarításkor, tároláskor vagy hosszú esős időszak után válik láthatóvá. A fertőzött hagyma korábban kihajt, mumifikálódik vagy rothad. A betegség a póréhagymát, a snidlinget és a salottát is megtámadhatja. A leghatékonyabb védekezés a dughagymák pácolása ültetés előtt.
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/content_block/50817/67800_54f1ecc2e99e2816b10a6a02aa5c817d_medium.jpg)
Hagyma peronoszpóra
Ez a legveszélyesebb betegség, amely jelentősen csökkentheti a termést és a tárolhatóságot. Kezdetben sárgás foltok jelennek meg a növény minden zöld részén. Ezeket fokozatosan szürke vagy barnásszürke gombás bevonat borítja. A foltok egyre nagyobbak lesznek, összeolvadnak, és a levelek elszáradnak. A levelek részleges vagy teljes elpusztulásával a növény növekedése leáll. Kicsi, gyakran éretlen hagymákat fejleszt, amelyeket nem lehet tárolni. A betegség minden hagymafajtát megtámad, és különösen esős időben terjed. Ha a területen gyakran jelentkezik ez a betegség, akkor vegyszeres védekezésre van szükség. A termés megvédéséhez 10-14 napig tartó rendszeres permetezés szükséges.
Fehérpenészes (szkleróciumos) rothadás
A betegség 15-20 °C körüli, nedves körülmények között terjed a legjobban. A gomba micéliuma (egymásba fonódó rostok csoportja) megtámadja a növény gyökereit, és gombás bevonatot képez rajtuk, ami apró fekete képződmények, úgynevezett „szkleróciumok” kialakulását okozza. A betegség a savanyú, nitrogénben dús talajban terjed a legjobban. A talajban akár 10 évig is elélhet. A leghatékonyabb védekezés a vetőmag és a dughagyma ültetés előtti pácolása.
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/content_block/50820/67803_56d9e4ad1930345112c9f5703f29295b_medium.jpg)
Fonálféreg
A fonálféreg jelentős károkat okozhat a kertben. A lárvái képesek áttelelni a talajban, és kora tavasszal megtámadják a fiatal növényeket, amelyek nedvével táplálkoznak. E kártevő fertőzése csavarodott és deformálódott levelekben nyilvánul meg, amelyek később elszáradnak. A hagyma alja megreped, és az egész növény fokozatosan elrothad. Ha a fonálféreg megfertőzte a talajt, akkor 4-5 évig nem szabad ugyanazon a helyen hagymát termeszteni. A termést részben meg lehet védeni a már fertőzött növények eltávolításával és a talaj megfelelő fertőtlenítésével ültetés előtt. A termőhelyek rotációja is tanácsos.
Póréhagymafej-aknázólégy
A póréhagymafej-aknázólégy egy olyan légy, amely a póréhagymát és a dughagymából vagy őszi vetésből termesztett vöröshagymát támadja meg. A fertőzés tünetei világos pontok, később pedig lyukak, amelyeket körülbelül 2 mm nagyságú lárvák okoznak. A lárvák a levelek alsó oldalára lerakott petékből kelnek ki. A növények e kártevő elleni védelmének megelőző intézkedései közé tartozik a rendszeres ellenőrzés, valamint a biológiai vagy vegyszeres védekezés. A Diglyphus isaea nevű fürkészdarazsak bevetése is hatékony lehet.
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_content_block_hero/50823/67818_e588493171a40ae3e452bba27e8e6442_medium.jpg)
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/desktop_content_block_hero/50823/67815_81c92f515c1bb23613a1c6108f468a27_small.jpg)
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/content_block/50823/67806_0af408779c0c457346e45faeb17b3264_medium.jpg)
Mikor kell betakarítani a vöröshagymát
A betakarítással ne siessünk, mert a túl korán kihúzott növények nem tárolhatók. Először az ősszel ültetett hagymát szedjük fel. A betakarítás időpontja általában májusban vagy júniusban van. Ezt követően kezdjük meg a tavaszi ültetésből származó termések betakarítását: a dughagymából ültetett hagymát július–augusztus között, a magról vetett hagymát pedig szeptemberben szedjük fel. A beérett hagyma felismerhető a megszáradt, sárguló és lefekvő levelekről. Akkor érdemes betakarítani, amikor a levelek teljesen megszáradtak.
A betakarításhoz válasszunk száraz időjárást, amely megkönnyíti a termés kihúzását a földből. A termést terítsük szét rácsra vagy faládákra, és hagyjuk száraz helyen megszáradni. Egyes kertészek előtte néhány napig szabadon hagyják a kertben, ahol a nap segít a száradásban. Annak érdekében, hogy a hagyma minél tovább elálljon a tárolás során, hagyni kell megfelelően kiszáradni. Ez körülbelül egy hónapot vesz igénybe.
A zöldségek és gyümölcsök feldolgozása: befőttek, gyümölcslevek, saláták
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/content_block/50826/67821_558b2a7415473bfe756123ea6a2ece62_medium.jpg)
Téli tárolás
A megfelelően tárolt hagyma tökéletes állapotban akár több hónapig is eláll. Hogyan kell eljárni?
- Az alaposan megszárított terményeket hűvös, száraz helyen tároljuk.
- Az ideális tárolási hőmérséklet 4-6 °C.
- Ha túl meleg helyen hagyjuk, csírázni kezd.
- Tároljuk 65-75%-os páratartalom mellett.
- Jól meglesz a konyhapulton, a kamrában, de az erkélyen (amíg nem fagy) vagy egy nem túl nedves pincében is.
- A vöröshagymának jó szellőzésre van szüksége, hogy ne kezdjen el rothadni.
Hogyan tárold a hagymát a lakásban
Miután a termés teljesen megszáradt, vágjuk le a megszáradt virágfejeket és gyökereket, valamint távolítsuk el a száraz héjakat, amelyek könnyen eltávolíthatók. Tároljuk a termést egy rétegben egy faládában vagy egy speciális zöldség- és gyümölcstároló zsákban, ahol lakáskörülmények között tavaszig eláll.
Egy másik lehetőség a hagymák befonása. Kössük össze a szálakat, és akasszuk fel a fonatot egy száraz helyre, például a konyhába, ahol szintén feldobja a teret. A fonatból ne húzzuk ki a darabokat, hanem szükség szerint vágjuk le őket, hogy a fonat ne bomoljon ki. Harisnyában is tárolhatjuk, és felakaszthatjuk a kamrában. Ennél a módszernél az egyes darabokat csomókkal válasszuk szét, és mindig annyi darabot vágjunk le, amennyire szükségünk van.
Élelmiszerek tárolása a hűtőben Mit hova tegyünk a hűtőben és miért fontos a helyes elrendezés
További inspirációk a számodra
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/5067/60927_2f7eb1369fd1765ccc35942c4bfb0f27_medium.jpg)
A legjobb fűnyírók, fűkaszák és fűnyíró traktorok rangsora
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/5400/66288_beb06043d85f74a139a98bac81f66036_medium.jpg)
Takácsatkák: mik ezek, és hogyan lehet megszabadulni tőlük
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/5394/66147_78eccd61da659b5e6b7e40cc355e840d_medium.jpg)
Levéltetvek: mit támadnak meg és milyen természetes készítményekkel védekezhetsz ellenük
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/4824/57420_b75bb0144ac1a36ac4b7fb64bf7d2889_medium.jpg)
Füvesítés lépésről lépésre
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/4830/57516_fee7c5f8c9bffb7716c2e54ef309937e_medium.jpg)
Gyeplazítás A-tól Z-ig: mikor és hogyan kell csinálni?
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/5541/67983_c260e601381218f99d1885465d8d79c1_medium.jpg)
Hol terem a medvehagyma, miről ismered fel és hogyan tárold?
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/4821/57192_30a01d8e89ef34353a7847e1d0b3bd3b_medium.jpg)
Komposztálás a kertben: hogyan készíts komposztot és mit lehet komposztálni?
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/5469/67113_7fc0b7fc1263f025e422099c7a6a3717_medium.jpg)
Levendula termesztése a kertben és cserépben: Mikor és hogyan ültessük, metsszük, szárítsuk és használjuk?
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/5328/64644_5ee16a589a13eb8e91e25fa3c96bc8d1_medium.jpg)
Rozmaring termesztése kertben és virágcserépben: hogyan ültessük, metsszük, szárítsuk és teleltessük?
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/3690/39204_d25f7593d960ac4abe7b351aa7f5ac20_medium.jpg)
A pazar balkonkert titka: balkonvirágok, fűszernövények, gyümölcsök
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/5448/66837_ca8d7febead88bb70b8f2da13caff8c5_medium.jpg)
Hogyan termessz paradicsomot: Vetés, metszés, trágyázás és betakarítás
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/2928/30315_00717596b7c7e18237929df06ede4e2a_medium.jpg)
Szobanövények átültetése: mikor, hogyan és mivel
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/3129/32364_7617610fa9f07ec1c7dde716c0f8b581_medium.jpg)
Szobanövények kártevői: hívatlan vendégek az otthonunkban
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/3123/55119_4d4fa4035e773d382d043bf787b349b7_medium.jpg)
Gondoskodj a virágaidról, növényeidről!
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/2955/56433_6c712aa92540fb26ef63d36fab90796a_medium.jpg)
Gyepápolás
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/5475/67185_6015e674bb676e177aebf1781b0492df_medium.jpg)
Magaságyás készítése raklapból, téglából vagy deszkából
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/5457/66999_b5f5d87918f0e9f1a0b0455fd2856449_medium.jpg)
Paprika termesztése: Ültetés, trágyázás, metszés és betakarítás
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/2949/58659_494905fbe7caa3fc0dde1a3314c70ae9_medium.jpg)
Fák és cserjék gondozása: ültetés, metszés, trágyázás, permetezés
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/5340/64971_f70fb2d1c7b205ab9ad4c4426987e108_medium.jpg)
Hogyan szabadulj meg a hangyáktól a házban és a kertben
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/2958/57492_9595704d8b13fe7db6b2d66aae85f537_medium.jpg)
Töltsd a szabadidőd a kertben!
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/desktop_landing_page_list_banner/3117/32286_cf2564b8e2b227278622143ae902340f_medium.jpg)
A nyaraló gondozása
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/desktop_landing_page_list_banner/2919/30204_8704ea8585353c3dade44c0174daa98c_medium.jpg)
Kerti ötletek és tippek az idilli pihenésért
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/5451/66888_937d477d149990f1dd00058f87b1352b_medium.jpg)
Fokhagyma termesztése a kertben: Tavaszi és őszi ültetés, áztatás, trágyázás, betakarítás és tárolás
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/2889/29937_ac72a07cb2c02bfe56cd3e8d18020f4d_medium.jpg)
Fűszernövények termesztése lakásban és kertben: tippek az ültetésükhöz, gondozásukhoz és tárolásukhoz
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/5445/66801_4a4f1da01cb30ddf0d2b92905e899dc6_medium.jpg)
Tulipán termesztése a kertben: Hogyan és hova ültessünk hagymás növényeket ősszel és tavasszal?
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/3960/42870_7571d6111bcda634302ed0a1406fa385_medium.jpg)
Hogyan építs tűzrakóhelyet a kertben és hogyan rakj tüzet?
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/3963/42885_223164463cfb305e43645c979e39f7ee_medium.jpg)
Útmutató kerti grill építéséhez és a grill begyújtásához
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/2952/30579_ee8af60d2443f9a32855cd387518e0ac_medium.jpg)
A talaj előkészítése tavasszal
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/2961/54510_1a5be003900c78adf3d952146cef3580_medium.jpg)
Tavaszi kerti munkák
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/3345/34758_4308feb7cb8b93a9274660cd7d555366_medium.jpg)
Kisebb javítási munkák az otthonodban - csináld magad!
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/desktop_landing_page_list_banner/3120/32295_24f78cc55b51496eb81de2f390f2bd6b_medium.jpg)
Varázsolj üde oázist a nyaraló kertjéből!
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/3534/37524_479b34573316d69ef908feabc8815c85_medium.jpg)
A test tavaszi és őszi méregtelenítése: hogyan, mikor és kinek ajánlott?
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/3033/56037_7ff609d198f3ac8b84e57c4f4fc37902_medium.jpg)
Kerékpárra, rollerre és deszkára fel!
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/2907/30135_ea5b2d45a2423da6ae673d426a34a820_medium.jpg)
Hogyan kezdj el futni és maradj movitált: tippek kezdőknek és haladóknak
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/2871/29805_6f8322ab1061758b7e9a1f1a16193796_medium.jpg)
Tiszta és friss levegő még a városban is
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/2910/30150_38e8d0fd6bc667f2e0500ac311fb5cee_medium.jpg)
Valósítsd meg a saját medencédről szőtt álmaid!
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/2901/56655_9fb038216ebe1bd084738a4b034f6985_medium.jpg)
Tartsd karban a kerékpárod!
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/2904/56439_5229456086b0558b511df614a3cb48fb_medium.jpg)
Tavaszi nagytakarítás: köszöntsd a tavaszt pókhálók nélkül!
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/4731/56040_b7198d95857ac94f0feacfa2bc0796b1_medium.jpg)
Anyák napja 2024-ben: Mit vásároljunk, és mi a legjobb ajándék?
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/4737/55611_ef9c5d46ea015c21b6a6860c05cb0712_medium.jpg)
Apák napja 2024-ben: a legjobb ajándékok és ötletek közös programokhoz
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/3339/34752_fb7f487faa851de9b949082163aff695_medium.jpg)
Hogyan gondoskodj az autódról tavasszal?
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/4572/52491_d36a8b61ecc6a7a02c29813b33f82a58_medium.jpg)
Húsvéti díszek saját kezűleg
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/3372/54756_9d8331a47d8025dbbc30f1fa1a971c1d_medium.jpg)
Húsvéti szokások és hagyományok
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/4575/52596_9bef7532ce3a138a57710f99f76ddd4b_medium.jpg)
Húsvéti tojásfestés természetesen - hagymahéjjal, céklával, kávéval
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/2913/54735_189e3c9ada5aee533ed520eb93b7ab5b_medium.jpg)
Tippek hangulatos nyári piknikekhez
![](https://s3.im9.cz/inspirace/userimages/mobile_landing_page_banner/3105/32154_f33de288bcb93b8de1600c3311c48f4d_medium.png)