A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Halloween: szokások, hagyományok, dekoráció
Halk jajgatás hallatszik a sötét sikátorból, és furcsa szagú köd gomolyog a föld felett. Valaki áll a sarokban, aki úgy néz ki, mint egy... egy szellem? Futsz, vagy szembenézel a félelmeddel? De várj, október 31. van. Eljött a Halloween!
Mikor van Halloween, miért ünneplik és honnan származik?
A Halloweent, azaz All Hallows' Eve-et - mindenszentek előestéjét - minden évben október 31-én ünneplik.
Miről szól a Halloween és miért ünneplik?
A Halloween az év egyik legviccesebb és legfélelmetesebb ünnepe! Az emberek jelmezbe öltöznek, tököket faragnak, sok finomságot és édességet esznek. Ehhez az ünnephez ijesztő történetek, kísértetházak és horror dekorációk, valamint tematikus filmek nézése is társul. Kulcsfontosságú része a „trick-or-treating”, amikor is a gyerekek jelmezbe öltözve házról házra járnak édességért.
Napjainkban a Halloween főként a kicsik és a nagyok szórakoztatásáról szól, de régebben az ünnep célja a szellemek elriasztása, megnyugtatása és tisztelete volt.
A Halloween története: Honnan származik?
Eredete a régi kelta ünnepekre nyúlik vissza, különösen a gall Samhain fesztiválra, amely a betakarítási időszak végét és a tél kezdetét jelentette.
A kelták abban hittek, hogy Samhain idején az élők és a holtak közötti határ elmosódott, és a szellemek szabadon járhattak a földön. A szellemek elűzésére az emberek tüzet gyújtottak, jelmezeket és maszkokat viseltek. Ételt és finomságokat is kínáltak a szellemek megnyugtatására. Így születettek meg a halloweeni maszkok, sminkek és a halloweeni ételek elkészítésének hagyománya. A kereszténység terjedésével a Samhain ünnepe a keresztény hagyományok részévé vált. III. Gergely pápa november 1-ét mindenszentek napjává nyilvánította, a szentek és mártírok tiszteletének napjává. Előző este, október 31. mindenszentek előestéjeként vált ismertté, ami végül Halloweenre rövidült.
Amikor az európaiak Észak-Amerikába vándoroltak, magukkal hozták a halloweeni szokásokat. Idővel a Halloween népszerű ünneppé vált, amelyet jelmezek, dekorációk, tökfaragás, kísértetházak és ünnepi összejövetelek jellemeznek.
Halloweeni szokások – hogyan ünnepeld?
A Halloweent többféleképpen ünnepelheted. Ijesztő filmmaratont tartasz, vagy horror játékokkal játszol? Halloween jelmezeket készítesz, félelmetes harapnivalókat sütsz és főzöl, és közben énekelsz vagy elmész egy félelmetes buliba?
Vendégváró partifalatok és sütik Halloweenre
29+ Halloween jelmez házilag gyerekeknek és felnőtteknek
Halloweeni dekoráció házilag - halloweeni tök és más kreatív ötletek
Halloweeni hagyományok és érdekességek
- A neve az All Hallows' Eve kifejezésből ered, ami a mindenszentek előestéjét jelenti.
- A fekete macskákat a múltban gonosznak tartották, és az emberek azt hitték, hogy balszerencsét hoznak. Ezért továbbra is a Halloween egyik szimbólumának tekinthetők.
- A legnagyobb faragott tököt Mavericknek hívták, és több mint 1,1 tonnát nyomott.
- A narancssárga és a fekete a hagyományos Halloween színek, mivel a narancssárga az őszi betakarítást, a fekete pedig a halált és a sötétséget szimbolizálja.
- A Halloween a második legnagyobb kereskedelmi ünnep az Egyesült Államokban.
- Világszerte sok helyen ünneplik, többek között az Egyesült Államokban, Kanadában, Ausztráliában, Mexikóban és Európa egyes részein. Egyes országokban azonban még mindig amerikai ünnepnek számít, ezért elhanyagolják.
- A Halloween általános hagyományai a házról házra járás félelmetes álarcokban, az ijesztő külsejű finomságok sütése és a tematikus harapnivalók elkészítése, a tökfaragás vagy a horrorfilmek nézéséhez kapcsolódó szellempartik.