A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Mindennapi ápolás a gyönyörű bőrért
A bőröd tükrözi az egészséged. Ahogy telnek az évek, meglátszik a bőrödön, hogy eddigi életed során megfelelően ápoltad-e. Minél korábban kezded a lelkiismeretes bőrápolást, annál később jelennek meg rajta az öregedés első jelei.
Tartalomjegyzék
- Az első lépés mindig az alapos arctisztítás
- A legjobb segítőtársak az arctisztításban
- A bőrradír világosítja és kisimítja a bőrt
- Egy jó arckrém csodákra képes
- Az érett arcbőr ápolása
- Arcmasszázs otthon a rugalmas bőrért
- Arcmaszk: mélyhidratálás és táplálás
- Kozmetikai készülékek az arcbőr kezelésére fény segítségével
Arcápolás az üde és ragyogóan friss bőrért
A nők bőre korábban öregszik. A férfiaké szó szerint fel van töltve elasztinnal és kollagénnel, és több faggyúmirigyet rejt, ami zsírosabbá és ellenállóbbá teszi, amíg a nők bőre nagyjából 20%-kal vékonyabb és hajlamosabb a károsodásra és a finom ráncok kialakulására. Ez az oka annak is, hogy körültekintően kell ápolnod bőröd. A nők nem fokozatosan veszítik el a kollagént a bőrükből, mint a férfiak. A legnagyobb csökkenés a jelentős hormonális változások időszakában jelentkezik, amelyet különösen a menopauza okozhat. Ez idő alatt a bőr megereszkedik, és mélyebb ráncok megjelenése észlelhető.
Az első lépés mindig az alapos arctisztítás
A napunk általában bőrtisztítással, majd hidratálással kezdődik és végződik. A bőr tisztítására többféle kozmetikai termék közül választhatsz.
- A micellás víz olyan arctisztító, amely kis finom olajrészecskéket tartalmaz. Alkalmas általános és erősebb smink eltávolítására is, anélkül, hogy le kéne öblíteni a bőrről.
- A micellás arctisztító víz alternatívája lehet egy kétkomponensű sminklemosó emulzió, amelyet használat előtt fel kell rázni, hogy a benne lévő két hatóanyag – az egyik víz, a másik olaj alapú – összekeveredjen. Az emulziók néha feltűnően hasonlítanak a sminklemosó gélekhez vagy az arctisztító tejekhez.
- A sminklemosó vagy az arctisztító tej minden bőrtípusra alkalmas, mivel nem szárítja ki azt. Használatuk során sminkvattára vagy sminklemosó párnákra lesz szükséged.
Arctisztítás vízzel
- Ha szeretnéd eltávolítani a sminket és vízzel megtisztítani a bőröd, használj arctisztító gélt, amit csak fel kell kenned a nedves arcodra, és körkörös mozdulatokkal finoman lemoshatod a bőrről a felgyülemlett szennyeződést.
- Nemcsak a népszerű arctisztító hab működik hasonló elven, hanem az arctisztító szappan is, amelyet közvetlenül a bőrre kell felvinni.
- Az arctisztító szappant gyakran környezetbarát megoldásnak tekintik a smink eltávolítására, és nem csak a zero waste életmód hívei körében vált népszerűvé. Míg bizonyos típusú szappanok hidratálják a bőrt, mások nagyon száríthatják. Utóbbiak esetében nem javasoljuk a mindennapi használatukat.
Mindennapi arctisztítás:
- Az arctisztító gélek és tejek segítenek megtisztítani a bőrt. Ha a termék nem tartozik a bio kozmetikumok kategóriájába, az esetleges alkoholtartalom miatt irritálhatja a száraz és érzékeny bőrt.
- Az arctonikok hasonló hatást nyújtanak, mint a gélek és habok, de különösen alkalmasak a reggeli használatra, amikor a bőrön még nincsenek makacs szennyeződések, például smink. Az arctonik használatával a pórusok összehúzódnak és kevesebb szennyeződés hatol a bőrbe a nap folyamán.
A legjobb segítőtársak az arctisztításban
Sminklemosó párnák
Számos csodálatos kiegészítő segít eltávolítani a sminket és alaposan megtisztítani a bőröd. A kozmetikai szivacsok vagy sminklemosó párnák a legalapvetőbb segítőtársak. Nemcsak bőrtisztításra használhatod őket sminklemosó tejjel, arctisztító vagy micellás vízzel, hanem sminked korrigálására is. Arctonik, arcolaj vagy kétkomponensű sminklemosó felvitelére is használhatod, és eltávolíthatod velük a bőrradírt vagy arcmaszkot is. A sminklemosó párnák készülhetnek mikroszálas anyagból vagy 100% pamutból. Ha környezettudatos vagy, és nemcsak magaddal, hanem a környezeteddel is törődsz, vásárolhatsz újrafelhasználható, mosható sminklemosó párnákat is. Ezek leggyakrabban pamut frottír anyagból és bambuszból készülnek.
Konjac szivacs
A konjac szivacs Japánból származik, 100%-ban természetes, és úgy néz ki, mint egy finom habkő apró pórusokkal. De ne tévesszen meg – a víz felszívása után megpuhul. Segít az arcod tisztításában és gyengéd bőrradírként is szolgál.
A konjac szivacs az ördögnyelv növényből nyert lisztből készül. A lisztet vízzel elkeverik, a keletkezett kását formákba öntik, ahol több órán át pihentetik. A kását ezután felmelegítik, ami miatt megszilárdul, majd lefagyasztják, ami eltávolítja a vizet a szivacsból. Ez az oka annak, hogy a szivacs kemény, és használat előtt meleg vízbe kell áztatni.
- Antibakteriális, gombaellenes és tisztító hatása van.
- Bőrmasszírozó képességével serkenti a vér mikrokeringését.
- A legérzékenyebb bőrre is alkalmas, beleértve a gyerekek bőrét is.
- Kiegyensúlyozza a bőr pH-értékét.
- Használható arctisztító géllel, habbal vagy szappannal, de önmagában is, arctisztító használata nélkül.
- 2-3 hónapig kéne kibírnia, attól függően, hogy milyen gyakran és hogyan használod. Egyeseknek akár fél évig is kitarthat.
- Tiszta bio konjacból készül, de különböző színekben és hozzáadott anyagok kombinációjával is kapható - aktív fekete szénnel (ideális problémás bőrre), rózsaszín agyaggal (érzékeny bőrre), áfonyából származó enzimekkel (lassítja a bőr öregedését), bambusz, kurkuma, zöld tea vagy vörös agyag.
Elektromos arcápoló készülékek
Arctisztító gél, hab vagy szappan használatakor használj elektromos arctisztító kefét. A legtöbb elektronikus kefe különböző tisztítási módokkal rendelkezik – a bőrtípustól függően beállíthatod a rezgések intenzitását és a forgófej sebességét. Egyes modellek intelligens időzítővel vannak felszerelve, amely értesít a mód megváltoztatásának szükségességéről vagy a készülék automatikusan kikapcsol.
- Mechanikus arctisztító kefe - A cserélhető fej forgó mozgása révén tisztítja a bőrt. A kefe nem alkalmas aknés bőrre, mivel a sörték az egész arcra szétterjeszthetik a fertőzést. Nagyon fontos a tisztítófejek rendszeres cseréje, mivel az eltömődött fejek baktériumok és vírusok forrásai lehetnek, amelyek ronthatják a bőr minőségét.
- Szónikus arctisztító kefe – A teste sima és nagyon kellemes tapintású szilikonból készült. A készülék rövid sörtékkel rendelkezik, amelyek nemcsak a bőrt tisztítják az arctisztító terméknek köszönhetően, hanem masszírozzák és serkentik a vérkeringést is. Beépített akkumulátorral működik, aminek köszönhetően a töltőkábel nem akadályozza az arc tisztítását, a kefe pedig lemerülés után USB-kábellel egyszerűen újratölthető.
- Galvanikus arcvasaló - Az egyenáramnak köszönhetően a bőr megtisztul, ami egyben biztosítja a kozmetikai termékekből származó hatóanyagok bejutását a bőr mélyebb rétegeibe. A galvanikus arcvasaló kisimítja a bőrt és csökkenti a ráncokat. Ennek köszönhetően a bőröd lassabban öregszik, mélyen megtisztul, ragyogó, méregtelenített és hidratált lesz. Vásárlás előtt azonban figyelmesen olvasd el az ellenjavallatokat (terhesség és szoptatás, pacemaker, rák, szívritmuszavar). Speciális arcgélekkel kombinálva kell használni.
- Ultrahangos spatula – A magas hangfrekvenciájú rezgések segítségével eltávolítja a bőr mélyén lerakódott szennyeződéseket és faggyút. Segít a mitesszerek és pórusok megjelenésének csökkentésében, valamint a finom vonalak és ráncok kisimításában. Ugyanakkor serkenti a bőr mikrokeringését, amitől az egészségesebb, rugalmasabb és feszesebb lesz.
- Vákuumos arctisztító - Használatkor a létrejött vákuumnak köszönhetően szó szerint hatékonyan kiszívja a szennyeződéseket a bőrből. Tisztítja és regenerálja a bőrt, irritáció és bőrpirosodás nélkül. Ez a nagyszerű segítő minden bőrtípusra alkalmas.
A bőrradír világosítja és kisimítja a bőrt
A bőrradír gondoskodik a bőr igazán alapos és mély tisztításáról.
- Eltávolítja az elhalt hámsejteket a bőr felszínéről.
- Segít a bőrnek jobban felszívni a tápláló és hidratáló termékeket, például az arckrémeket és szérumokat.
- Megfiatalítja, kisimítja és ragyogóvá varázsolja a bőrt.
- Lassítja a ráncképződés folyamatát.
- Serkenti a bőr vérkeringését és a kollagén termelődését.
- Megakadályozza a pórusok eltömődését és megszabadítja a bőrt a felesleges faggyútól.
A bőrradírok típusai:
- Mechanikai bőrradír – A bőrre csak kis szemcséjű só, cukor, magvak vagy szintetikus gyöngyök alkalmasak, mivel a nagyobb és durvább darabok károsíthatják azt. Ez a bőrradír nemcsak a bőrt, hanem a nyakat, a dekoltázst és az egész test bőrét is tökéletesen kisimítja és tisztítja.
- Kémiai bőrradír – Gyümölcssavak arcra való felviteléről van szó. Különösen alkalmas normál és zsíros, aknéra hajlamos bőrre. A kémiai hámlasztás csökkenti a finom ráncokat és pigmentfoltokat, összehúzza a kitágult pórusokat és hatékonyan segít a mitesszerek leküzdésében. A legjobb ősszel vagy télen kezdeni a kémiai hámlasztást, és alkalmazása után legalább három hétig védeni kell a bőrt magas faktorszámú krémmel.
- Enzimes bőrradír – A gyümölcsenzim tartalmának köszönhetően a bőr felső rétege nem válik le. Mivel az enzimek hozzájárulnak a természetes hámlasztási folyamat stimulálásához, az enzimes bőrradír különösen alkalmas nagyon érzékeny, pattanásos vagy problémás bőrű nők számára. Ez a bőrradír kisimítja a finom vonalakat, javítja a bőr tónusát és enyhíti a száraz bőr tüneteit.
- Alaposan tisztítsd meg a bőröd.
- Az arcodra helyezz egy meleg vízzel átitatott kendőt, ami kitágítja a bőr pórusait.
- Gyengéd, körkörös mozdulatokkal dolgozd be a bőrradírt a bőrbe.
- Kerüld a szemkörnyéket, mivel nagyon érzékeny.
- Távolítsd el a bőrradírt nedves kendővel vagy tengeri szivaccsal.
- Mosd le meleg vízzel a bőrradír maradványait és használj hidratáló arckrémet.
Egy jó arckrém csodákra képes
Miért kell hidratálni az arcbőrt?
Az emberi testen az arcon találkozunk a legvékonyabb bőrrel, míg a szem környékét tartják a legérzékenyebbnek. Az arcbőr nem rendelkezik zsírtartalékokkal, ezért gyakran kiszárad. Körülbelül a 25. életév után kezd eltűnni az arcbőrből a kollagén, aminek köszönhetően a bőr addig rugalmas és feszes volt, ezért a hidratálás az egyik legjobb dolog, amit a bőrünkért tehetünk.
- Kellemetlen feszülést érzel az arcbőrödön.
- Finom ráncok alakulnak ki.
- Az esetleges bőrviszketést a bőr hámlása kíséri.
- A bőrből sápadt és szürke árnyalatú.
- A csillogó bőr nem jelent hidratáltságot. Még a zsíros bőr is lehet dehidratált.
Milyen arckrémet válassz az arcbőrtípusod szerint?
- Zsíros arcbőr: Ha kitágult pórusokkal, pattanásokkal küzdesz, és bőröd általában problémás, válassz könnyű textúrájú arckrémeket, amelyek megakadályozzák a pórusok eltömődését. Kipróbálhatod a géles textúrájú arckrémeket vagy a könnyű arcgéleket is.
- Érzékeny arcbőr: Használj hipoallergén arcápoló termékeket a bőrirritáció elkerülése érdekében.
- Száraz arcbőr: Az arckrémnek glicerint vagy hialuronsavat kell tartalmaznia. Mindkét anyag hozzájárul a bőr természetes védőrétege, az ún. barrier erősítéséhez.
- Kombinált arcbőr: Ha az úgynevezett T-zóna (homlok, orr és áll) olajossága zavar, miközben a bőr más területei szárazak, akkor speciális termékkel kell helyreállítanod bőröd egyensúlyát. Ebben az esetben a könnyebb, olajmentes arckrémek, esszenciák és fényesítő szérumok lesznek a megfelelőbbek a számodra.
A hialuronsav természetesen előfordul az emberi bőrben és az ízületekben, de mennyisége a szervezetben az életkorral csökken. Térfogata akár ezerszeresére is növelhető annak köszönhetően, hogy megköti a vizet. A bőrápolásban hidratáló csodának tekinthető.
A nappali arckrém célja a bőr hidratálása és védelme nemcsak a szennyeződésektől, hanem ideális esetben a napfénytől is. Nappali arckrémet használj az évszaknak megfelelően – a meleg napokon a könnyű krémet, míg a hideg téli és őszi napokon a sűrűbb állagú krémet értékeli a bőröd.
Bár az éjszakai arckrém hidratálja a bőrt, fő feladata a bőr táplálása és egyensúlyának helyreállítása. Nem szabad nappali arckrém helyett használni, mert egyes éjszakai arckrémek fényérzékeny anyagokat tartalmaznak és zsírosabbak lehetnek, ami megnehezítheti a smink felvitelét.
Az érett arcbőr ápolása
Az első ráncok már 30 éves kor körül megjelennek a bőrön, amikor a bőr kollagéntartalma csökken és regenerációs képessége lelassul. Mimikai ráncokat észlelhetsz – különösen a homlokon a homlokráncolástól, vagy a száj és a szem körül a nevetéstől. Hogy ne kelljen több évvel korábban a korai ráncokkal küzdened, óvd a bőröd az UV sugárzástól, ami miatt a bőrben gyulladás lép fel, ami bőrkárosodáshoz vezet, amiből fokozatosan ráncok alakulnak ki. Akik zsíros arcbőrrel és zsíros T-zónával rendelkeznek, örülhetnek, mert bár lehet, hogy régóta szenvedtek pattanásoktól, a ráncok valószínűleg csak később, negyvenes éveik körül kezdenek megjelenni. A száraz és nagyon száraz arcbőr azonban lassabban regenerálódik, ezért a ráncok általában korábban jelennek meg. Bőrtípustól függetlenül fontos a jó hidratálás, a gyengéd bőrápolás és a minőségi arckrém kiválasztása.
Ha még csak most jelentek meg az első finom vonalak az arcodon, szerezz be egy arckrémet az első ráncokra. Ha már egy ideje veled vannak, válassz speciális, érett bőrre való krémeket, amelyek összetételükkel lehetővé teszik a bőr hidratálását és feszesítését. A szem körüli területeken használj szemkönyékápoló termékeket. Míg a krém táplálja a bőrt, a gél gondoskodik a duzzadtság csökkentéséről és a szemkörnyék felfrissítéséről.
Szerezz be vitamindús termékeket. Remek választás a C-vitamin és a koenzim Q10, mivel ezek segítik a bőr regenerálódását és egyben megakadályozzák a ráncok kialakulását. A napvédő arckrém is magától értetődő kell, hogy legyen, mert az UV-sugárzás nem tesz jót a bőrnek (korai öregedés, pigmentfoltok, ráncok kialakulása).
Arcmasszázs otthon a rugalmas bőrért
Bár a minőségi kozmetikumok nagyon fontos szerepet töltenek be az arcápolásban, ne hagyatkozz kizárólag ezek hatására. Legyen a rendszeres masszázs is a bőrápolási rutinod része. Segíti a bőr jobb vérkeringését és a mérgező anyagok felszabadulását. Ugyanakkor csökkentheti a duzzanatot és javíthatja a kozmetikai termékek felszívódását a bőrbe. Masszírozáshoz használhatsz masszázshengert, Gua Sha követ, mikrotűs archengert vagy egyéb masszírozó készülékeket. Egyre népszerűbb az arcjóga is, melynek köszönhetően erősítheted az arcod, nyakad és dekoltázsod is. Nem kell hozzá semmilyen speciális eszköz az arcolajon kívül.
Tipp: Masszázs előtt alaposan tisztítsd meg a bőrt. Soha ne masszírozd a bőrt szárazon, mert ez irritációt vagy bőrkárosodást okozhat. Emiatt ügyelj a bőr megfelelő hidratálására – arckrémmel, szérummal vagy olajjal.
- A vérkeringés serkentésének köszönhetően a bőr egészségesebbnek tűnik.
- A masszázs segít a ráncok leküzdésében.
- Hosszan tartó használat esetén erősíti az arcizmokat.
- Csökkenti az arc duzzadtságát és ragyogóvá teszi a bőrt.
- Támogatja a méreganyagok távozását a bőrből.
A masszázseszközök típusai:
- Masszázshenger: Ez a segédeszköz féldrágakövekből készült, a leggyakrabban rózsakvarcból, zöld jádéból, kristályból és jáspisból. Elsősorban a bőr gyengéd masszírozására, az arcizmok ellazítására, a duzzadtság és a szem alatti sötét karikák csökkentésére alkalmas, valamint a bőr méregtelenítésében is segít. A hengerrel mindig felfelé vagy oldalra masszírozd az arcod. A legtöbb modell egyik végén nagyobb henger található a nyak, az arc és a dekoltázs számára, míg a másik oldalon egy kisebb hengerrel a szem és az ajkak körüli területeket masszírozhatod. Masszázs előtt néhány percre helyezd fagyasztóba (a bőr jobb vérkeringése érdekében), vagy felmelegítheted meleg vízben (nyugtató meleg masszázs lefekvés előtt).
- Gua Sha masszázskő: A természetes kőből készült eszközzel történő rendszeres masszírozás biztosítja, hogy a szövetek megszabaduljanak a bennük felgyülemlett felesleges folyadékmennyiségtől, emellett serkenti a bőr vérkeringését, csökkenti a ráncokat, valamint támogatja a nyirokrendszer működését és helyreállítja az arc kontúrjait. A masszázs fej- vagy nyakfájás esetén is segít. Masszírozáskor ügyelj arra, hogy a kő lapos felét használd, hogy ne sértsd meg a bőrt a kő élével. Húzd a masszázskövet a bőrön az orrtól az arc széléig, a szemöldöktől felfelé a hajvonalig és az arc széléig. A nyak és állkapocs masszírozására is használható.
- Mikrotűs henger: Az ilyen típusú hengerrel végzett masszázs abból áll, hogy az apró tűk finoman a bőrbe szúródnak, aminek köszönhetően a kozmetikai termékek mélyen a bőrbe jutnak. Ezenkívül a bőr speciális kitágulása aktiválja a kollagéntermelődést. Ez az eszköz nem alkalmas érzékeny, kipirosodásra vagy rosaceára hajlamos bőrre.
- Köpölyök: A köpöly használata közben vákuum keletkezik a bőrön. Nyomd össze a harangot, helyezd az olajjal bekent bőrre, és hozz vele létre vákuumot. Mozgasd a köpölyt az arc közepétől az oldaláig. Ennek a módszernek a használata a legjobb reggel (az arc vérellátására) vagy este (az egész nap utáni relaxációhoz).
Arcmaszk: mélyhidratálás és táplálás
Az arcmaszk használata legyen a bőrápolási rutinod része, hiszen értékes vitaminokkal és ásványi anyagokkal látja el a bőröd. Ennek köszönhetően a bőr frissnek, egészségesnek és tápláltnak tűnik. Minden nőnek, életkorától és bőrtípusától függetlenül hidratáló maszkkal kellene megajándékoznia a bőrét. A legjobb, ha rendszeresen (ideális esetben hetente egyszer) használod 10-20 percig, vagy a maszk gyártója által javasolt módon.
A problémás bőr értékelni fogja az agyagos arcmaszkot, amely felszívja az olajat és minden szennyeződést a bőrből. A peeling maszk segít megfiatalítani a bőröd, mert hozzájárul annak élénkítéséhez. A maszkot hagyd az arcodon néhány percig, majd masszírozd be a bőrbe és alaposan öblítsd le.
Arcmaszkok típusai:
- Lehúzható maszk – Gél állagú maszk, amely szinte átlátszó réteggé szárad az arcon. Úgy húzhatod le az arcodról, mint egy felső vékony bőrréteget. Mivel alaposan kitisztítja a pórusokat, ezért inkább a zsírosabb T-zónára alkalmazható. Előfordulhat, hogy a száraz bőr nem tolerálja jól ezt a típust.
- Fátyolmaszk – Hidrogéllel átitatott maszk, mely tökéletesen hidratálja a bőrt. Használata nagyon egyszerű, és nem igényel arcmosást az alkalmazás után. A fátyolmaszk összetételétől függően minden bőrtípusra alkalmas.
- Agyagmaszk – Feszesíti és tisztítja a bőrt, egyúttal gazdagítja a szükséges ásványi anyagokkal. A maszk ne száradjon meg teljesen az arcon, mert nagyon kiszáríthatja a bőrt. A fehér és vörös agyag érzékeny bőrre, a zöld agyag pattanásos, zsíros vagy vegyes bőrre, míg a sárga és rózsaszín agyag minden bőrtípusra alkalmas.
- Buborékmaszk – Speciális összetételének köszönhetően reagál a levegővel. Röviden a felvitele után a maszk dús buborékréteggé kezd átalakulni, és nő a térfogata. A szem környékén ezért nem alkalmazható. A maszk nemcsak tisztítja a bőrt, hanem hozzájárul a bőr alatti réteg vérkeringésének serkentéséhez és a bőr méregtelenítéséhez is. Szintén alkalmas fiatal és problémás, pattanásos vagy zsíros bőrre.
- Regenerálja a sejteket.
- Tisztítja, táplálja a bőrt és serkenti annak vérkeringését.
- Használata után a bőr hidratált, friss és ragyogó.
- Kisimítja a finom ráncokat és feszesíti a bőrt.
- A zsíros bőr jobban lélegzik, míg a száraz bőr rugalmassá és kellemes tapintásúvá válik.
- Az aktív szén-, fátyol-, krém-, peeling- vagy agyagmaszk mellett saját készítésű arcmaszkot is készíthetsz natúr joghurtból, túróból, agyagból, kakaóból, kávéból, tojásból, élesztőből, avokádóból, banánból és egyéb olyan alapanyagokból, amiket otthon is megtalálsz.
- Normál arcbőr – A hidratáló, regeneráló és tonizáló arcmaszkok a megfelelőek.
- Zsíros és vegyes arcbőr – Válassz tisztító maszkokat, amelyek kitisztítják a pórusokat és normalizálják a faggyúkiválasztást. Ezek a maszkok agyagot, baktériumölő olajokat vagy hámlasztó hatású gyümölcssavakat tartalmaznak.
- Érett arcbőr – A lehúzható maszk táplálja, feszesíti és kisimítja a bőrt.
- Érzékeny arcbőr – A legmegfelelőbbek a fehér és vörös agyagmaszkok.
- Pigmentált arcbőr – A halványító hatású maszkok a megfelelőek.
Arcmaszk házilag: hogyan elkészítsd el?
Házi készítésű feszesítő arcmaszk kávéval
Mire lesz szükséged?
- 1 teáskanál őrölt kávé vagy kávézacc,
- 1 teáskanál natúr joghurt,
- 1 teáskanál méz.
A kávébab kivonat gyulladáscsökkentő hatású, csökkenti a bőr kipirosodását és a ráncokat. A koffein kisimítja a bőrt, míg a mézben és a joghurtban lévő antioxidánsok feszesítik azt, és küzdenek az öregedés jelei ellen. Vidd fel a maszkot a megtisztított bőrre, és hagyd hatni körülbelül 15 percig. Kávétartalmának köszönhetően bőrradírként is használhatod.
Házi arcmaszk pattanásos bőrre matchával
Mire lesz szükséged?
- 1 teáskanál matcha tea,
- 1 teáskanál méz,
- 1 evőkanál főtt zabpehely.
Antibakteriális és gyógyhatású tulajdonságainak köszönhetően a méz hozzájárul a pattanások megelőzéséhez és kezeléséhez. Ezenkívül eltávolítja a szennyeződéseket a bőrről, és természetesen megnyugtatja azt. A zabpehely csökkenti a bőr pirosságát, a matcha pedig kitisztítja a pórusokat és véd az UVA és UVB sugárzás ellen. Az említett összetevők összekeverésével egy zöld pasztát kapunk, amit 15 perc után alaposan le kell mosni a bőrről.
Kozmetikai készülékek az arcbőr kezelésére fény segítségével
Szeretnél extra ápolást nyújtani arcbőrödnek? Ha szeretnéd megfiatalítani, elhalványítani a hiperpigmentációját és eltávolítani a gyulladást, próbáld ki az ápoló LED maszkot. Ez a kozmetikai eszköz többek között kisimítja a ráncokat, feszesíti a bőrt, és a legjobb az egészben, hogy mindent elvégez helyetted a saját otthonod kényelmében.
Az elektronikus kozmetikai készülékek különböző típusú sugárzással rendelkeznek, amelyek a színükről ismerhetők fel. Milyenek is ezek?
- Piros –serkenti a kollagéntermelést és elősegíti a szövetek regenerációját.
- Zöld – kiegyenlíti a pigmentek színét, felgyorsítja a bőr regenerálódását és csökkenti a faggyútermelést.
- Kék –megnyugtatja a bőrt és elnyomja a gyulladást.
- Sárga – segít csökkenteni a ráncokat és javítja a bőr puhaságát
- Fehér – javítja a bőr feszességét.
- Lila – segít a pattanások ellen.
Nemcsak a bőr, hanem az egész test ápolásában a következő segítőtársad az infralámpa, amely az infravörös fénynek köszönhetően hőt ad át. Ezen kívül serkenti a bőr vérkeringését, és támogatja a gyógyulási folyamatokat a szervezetben a kezelés időtartama alatt.
Napozás télen? Nem probléma!
Bár a legtöbb nő szívesebben napozik természetes módon a kertben, a medence mellett vagy a tengerparton, sokan télen is vágynak a lebarnult bőrre. Míg a napozás során napvédő termékekre, a bőr megnyugtatására pedig napozás utáni termékekre, addig a szoláriumban speciális kozmetikai termékekre lesz szükséged, amelyek meghosszabbítják a bőröd bronz tónusát és felgyorsítják a barnulás folyamatát. Az önbarnító termékeket is kipróbálhatod, amelyek közül választhatsz habot, tejet, zselét vagy arckrémet. Az arcszolárium is segít a barna bőrtónus elérésében. UVA és UVB sugárzást bocsát ki, ami kedvezőbb a bőr számára, mint a természetes napfény. Ezenkívül gyorsabban barnítja a bőrt, és javítja az immunitást.
- 1. fototípus: világos bőr + világos/vörös haj.
A bőrből sok védőpigment hiányzik, ezért általában nem barnul, hanem nagyon gyorsan leég. Amikor a tengernél nyaralsz, válassz SPF 50 faktorszámú terméket. Itthon többnyire elég az SPF 20-30 védelem is.
- 2. fototípus: világos bőr + szőke-barna haj + zöld, szürke vagy kék szemek
A bőr érzékenysége miatt részesítsd előnyben az ásványi fényszűrővel ellátott napvédő termékeket. Tengerparti nyaralás során használsz SPF 30-50 faktorszámú fényvédőket, itthon az SPF 20-25 is elégséges védelmet nyújthat.
- 3. fototípus: világosbarna bőr szeplők nélkül + sötétszőkétől gesztenyebarna hajig + barna vagy szürke szemek.
A bőr vonzó bronz árnyalatúvá barnul, és ritkán ég le. Ez a leggyakoribb fototípus, amellyel a lakosság túlnyomó többsége rendelkezik. Válassz SPF 20-as napvédőt, ha a tengerhez utazol.
- 4. fototípus: barna-olíva bőr szeplők nélkül + sötét haj és szem
A bőr kiválóan ellenáll a napfénynek, mivel árnyalata természetesen sötétebb. Még ennél a bőrtípusnál sem tanácsos alábecsülni a bőrrák kockázatát, éppen ezért használj SPF 15-20-as faktorszámú készítményeket.
Hogyan válassz fényterápiás készüléket és infralámpát?