A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A kozmetikumok ápolják a testet és a lelket
A kozmetikumok illatos világának fő célcsoportja a nők. Elég csak körbenézni: az óriásplakátok, magazinok és tévéreklámok tele vannak tökéletes női arcokkal, ápolt hajjal és gyönyörű testekkel. Minden nő vágya, hogy szép, egészséges és elégedett legyen önmagával.
Tartalomjegyzék
- Az arcápolás napi rutinja
- A hajápoló termékek gondoskodnak a hajkoronádról
- Testápolás a szépségért és a kikapcsolódásért
- A szőrtelenítés és epilálás megszabadít a nem kívánt szőrszálaktól
- Az illatod elárulja a személyiséged
- A manikűr és a pedikűr elárulja, hogy ki vagy
- A szájhigiénia gondoskodik a ragyogó mosolyról
- Napozáskor gondolj a bőröd védelmére
Az arcápolás napi rutinja
Az arcbőröd tisztítása legyen a napi rutinod része
Kezdd és fejezd be minden napod egy rövid, de fontos rituáléval, ami hosszú ideig kiváló állapotban tartja arcbőröd. A siker kulcsa a bőr tisztítása és az azt követő hidratálás. A bőrtisztítás alapja az alapos sminkeltávolítás, amiben segít a sminklemosó tej vagy a kétkomponensű sminklemosó emulzió. Az arcolaj vagy a hidrofil arctisztító olaj is jó segítség lehet.
Az arctisztító hab, az arctisztító gél vagy az arctisztító szappan használható a finomabb smink eltávolítására, de a mindennapi használat során kiszáríthatja a bőrt. Az arctisztító habot, a gélt és az arctisztító szappant tökéletesen kiegészíti a konjac szivacs. Ez egy nagyon finom, természetes összetételű szivacs, amely gyengéd bőrradírt és masszázst biztosít a bőr számára.
Az arctisztító víz és a micellás arctisztító víz is gondoskodik a bőr tisztításáról és hasonló elven működnek – azzal az egyetlen különbséggel, hogy a micellás arctisztító víz finom olajrészecskéket tartalmaz, amiknek köszönhetően a bőrt alaposabban megtisztítja. Az arctonikot használd főleg reggel, amikor még nincs annyi szennyeződés a bőrön, mint este. Az arctonik hatása miatt a pórusok összehúzódnak és kevesebb szennyeződés hatol a bőrbe a nap folyamán.
Szeretnéd az arcápolást egy teljesen új szintre emelni? Akkor próbáld ki az elektromos bőrtisztító készülékeket. A galvanikus arcvasaló nagyszerűen feszesíti a bőrt és csökkenti a ráncokat, míg az ultrahangos spatula tisztítja a pórusokat a faggyútól és a mélyen megtelepedett szennyeződésektől. A vákuumos arctisztító pedig eltávolítja a mitesszereket, mivel szó szerint kiszívja a szennyeződéseket a pórusokból. Említést érdemel még az elektromos arctisztító kefe – a szónikus szilikon arctisztító kefe vagy akár a cserélhető fejű mechanikus kefe, amely az arctisztító segítségével gondoskodik a bőr masszírozásáról és tisztításáról.
Az arckrém és az arcmaszk segít a hidratálásban
A szennyeződéstől megtisztított bőrt táplálni és megfelelően hidratálni kell. Az arckrém felvitele előtt célszerű arcszérumot használni, amely rendkívüli ápolást biztosít a bőrnek. A szérum lehet hialuronsavas, megújító, kisimító, retinolos, hámlasztó, lifting hatású, fiatalító és ránctalanító bőrfeszesítő. Csak választanod kell.
- Arckrém – Megérdemelt adag hidratálást ad a bőrnek, így csodálatosan puhává és rugalmassá varázsolja. Felvitelnél ne feledkezz meg a nyakról és a dekoltázsról sem. Gondolj a zsíros bőr hidratálására is, hiszen még a csillogó bőr is száraz lehet. Bőröd értékelni fogja a hidratálást két – nappali és éjszakai – krém formájában. Míg a nappali arckrém védi a bőrt a napközbeni szennyeződések felhalmozódásától, addig az éjszakai arckrém annak mély táplálásáról és nyugtatásáról gondoskodik. Nagyon száraz bőr esetén adj egy esélyt az arcbalzsamnak .
- Arcmaszk – Vitaminokkal, hialuronsavval és egyéb hatóanyagokkal telíti a bőrt, amelyek az összetétel részét képezhetik. Élvezd az intenzív, tízperces kezelést a fátyolmaszk, agyag- vagy buborékmaszk segítségével. A bőrradír maszk táplálja, kisimítja és megtisztítja a bőrt az elhalt hámsejtektől.
- Szemkörnyékápoló – Tökéletesen ápolja a szemkörnyék finom bőrét, segít a duzzanatok vagy a finom vonalak és ráncok csökkentésében.
A hajápoló termékek gondoskodnak a hajkoronádról
Sajnos nem létezik egy univerzális sampon minden hajtípusra. Ha normál hajad van, te vagy a győztes, és egy közönséges samponnal is jól boldogulsz. Ellenkező esetben személyre szabott kezelésben kell részesítened a hajad, mert egy nem megfelelően kiválasztott hajápoló termék tovább ronthatja a problémát. A festett haj is kiemelt odafigyelést igényel és a megfelelő termék kiválasztásával meghosszabbíthatod a hajszíned intenzitását és tartósságát is.
- Vékony és gyorsan zsírosodó haj: akár mindennap.
- Sérült és száraz haj: hetente kétszer.
- Vastag haj: hetente egyszer.
- Göndör vagy hullámos haj: négy-öt naponta.
Sok fodrász azt javasolja, hogy egymás után kétszer kell hajat mosni – míg az első adag sampon eltávolítja a szennyeződést és a zsírt a hajból, a második adag tápanyagokat és vitaminokat ad. Gyakorlati szempontból ez a lehetőség nem tekinthető a legmegfelelőbbnek például zsíros haj esetén, mivel gyakran napi mosást igényel, és emiatt a befektetett idő és anyagi ráfordítás sem elhanyagolható. Ezért javasoljuk, hogy hajmosáskor kövesd a helyes eljárást, aminek köszönhetően a hajmosás gyakoriságát is csökkentheted.
- Kifésülés – Eltávolítja az első szennyeződéseket és port a hajból, és masszírozza a fejbőrt. A kifésülésnek köszönhetően a hajápoló szerek a haj teljes hosszát elérik, ráadásul a haj nem gabalyodik annyira össze a mosás során.
- Áztatás – A víz lemossa az egyéb szennyeződéseket, ugyanakkor lehetővé teszi, hogy a sampon aktív habot hozzon létre a hajon. Kerüld a túl forró vagy túl hideg víz használatát, mert mindkettő szükségtelenül irritálja a fejbőrt. A forró víz a haj gyorsabb zsírosodását is okozhatja.
- Samponnal való masszázs - Oszlass el egy kis sampont a kezedben, minél jobb minőségű sampont használsz, annál kevesebbet kell használnod belőle. Az ujjpárnáiddal vidd fel a sampont a hajgyökerek tövébe, és gyengéden masszírozd a fejbőrbe. A kapott habot fokozatosan masszírozd egészen a hajvégekig. Ez tartson körülbelül egy-két percig a hajad vastagságától és hosszától függően.
- Táplálás kondicionálóval – Először dörzsöld a kondicionálót a hajvégekbe, majd vidd fel a maradékot közelebb a fejbőrödhöz. A nagyon zsíros haj értékelni fogja, ha csak a hosszának közepétől használod a kondicionálót. Hagyd a hajadon körülbelül egy-öt percig – de közben kövesd a gyártó termékcímkéjén található ajánlásokat is.
- Öblítés – Ügyelj arra, hogy alaposan mosd ki a sampont és a kondicionálót a hajadból. A nem megfelelően kimosott sampon a fejbőr kiszáradását vagy korpásodását okozhatja, míg a hajon megmaradt kondícionáló hozzájárulhat a haj gyorsabb zsírosodásához és elnehezítéséhez. Öblítés közben emeld meg a hajad, és ha szükséges, többször öblítsd át a nehezen elérhető helyeket.
- Szárítás – Kézzel csavard ki a vizet a hajadból, majd gyengéden itasd fel a nedvességet a hajadról egy törülköző segítségével. Ne dörzsöld a hajad a törölközőbe, mert az felsérti a haj szerkezetét, és ezért az elkezdhet töredezni. A hajad legfeljebb 10 percig hagyd törölközőbe csavarva.
- Hajkondicionáló: Használata azért fontos, mert lezárja a haj kutikuláit, amelyet a sampon kinyitott, hogy jól lemossa a szennyeződést róla.
- Hajmaszk: Vidd fel a haj teljes hosszára, és hagyd hatni néhány percig. Intenzív regenerációt és mélyre ható táplálást biztosít a hajnak.
- Hajbalzsam: Hetente kétszer is használhatod, és a fejbőr táplálására is alkalmas. A napi használat nem megfelelő, mert szükségtelenül túlterhelheti a hajat.
- Hajolaj: Felvitele után ne fésüld azonnal a hajad, copfba se fogd, nehogy elkezdjen töredezni. Ha a hajad gyorsan zsírosodik, csak a nedves hajvégekre vidd fel.
- Hajmosás előtti olajkezelés - nagyobb mennyiségben használható, akár a fejbőrön is.
- Leöblítés nélküli ápolás – az alacsony hőmérséklet vagy a nyári időjárás miatt elgyengült hajra vigyél fel néhány csepp hajolajat a nedves haj közepére és végére, hogy az gyorsabban regenerálódjon.
- Vékony szálú vagy száraz haj formázása és fixálása – vigyél fel néhány csepp olajat a haj hosszára és végére, hogy megszelídítsd a rakoncátlan tincseket.
Egy konkrét problémától szenved a hajad? Próbáltad már az ősz hajra való vagy a hajhullás elleni termékeket. Ha a korpásodással harcolsz, segít a korpásodás elleni készítmény – sampon, hajvíz, tonik, nyugtató spray fejbőrre vagy hajradír.
Hogyan fesd be a hajad otthon?
A hajfestés igazi alkímia. Ha nem találod el a bőrtónusodhoz illő árnyalatot, a festék nemcsak a hajad fogja károsítani, hanem a megjelenésed is. Ha nem szeretnél kísérletezni a színekkel, és gyökeres változtatásokba sem szeretnél kezdeni, akkor az otthoni festéstől sem kell félned – különösen a természetes árnyalatok kiválasztásakor. A hajfesték felviteléhez speciális, keményebb szintetikus sörtéjű kefére lesz szükséged – ezért, ne felejtsd el kesztyűvel vagy fogkefével felvinni a festéket. A bőr festékkel való elszíneződésének megelőzése érdekében kend be a hajad körüli területeket (homlok, halánték, fül és nyak) olajosabb krémmel vagy kozmetikai vazelinnel.
Az otthoni hajfestés előnyei:
+ Olcsóbb, mint a professzionális fodrászat.
+ Az otthonod kényelmében történik.
+ Kiváló megoldás a lenövés eltüntetése ellen.
+ Festékek és márkák széles választéka.
Az otthoni hajfestés hátrányai:
- Főleg az olcsóbb hajfestékek allergiás reakciót okozhatnak.
.- Előfordulhat, hogy a kapott színárnyalat nem egyezik az elképzeléseddel.
- Fennáll a hajkárosodás veszélye, különösen a leégett vagy töredezett haj.
- A festési folyamat sok időt és türelmet igényel. És a fürdőszoba takarításáról ne is beszéljünk…
Amit a hajfestésről tudnod kell: természetes és tartós eljárások
Hajformázás minden alkalomra
Az egyszerű fésülködés gyakran nem elég a tökéletes frizurához. Ha a hajad hajlamos a szélrózsa minden irányába szétállni, hajformázó termékkel kell megszelídítened. Maga a frizura már azelőtt elkezdődik, hogy a hajad hajszárítóval megszárítanád – például hajhab segítségével teltséget adsz a hajadnak. Ne kézzel vidd fel, mint ahogy szoktad, hanem használj olyan fésűt, ami egyenletesen behatol minden zugba. Csak annyit kell tenned, hogy hajszárítóval és egy kerek hajkefével megszárítod a hajad, aminek segítségével hajadnak dúsabb és hosszantartóbb hatást biztosítasz. Meleglevegős hajkefével, hajsütővassal vagy hajvasalóval is megfelelő formát adhatsz a hajadnak.
A hajformázó termékeket a fixálás intenzitása alapján válaszd, hogy a frizurád kibírja a nagymama születésnapját, az egész napos munkát vagy akár a vad bulizást is. Ha nem tudod, hogy a különböző hajformázó termékek pontosan mire jók, olvasd el rövid útmutatónkat.
Testápolás a szépségért és a kikapcsolódásért
A tusfürdő vagy a szappan egy fürdőszobából sem hiányozhat. Aki szeret gondtalanul pihenni a fürdőkádban, az valószínűleg nem hagyja ki a habfürdőt sem, ami illatos és pihentető hangulatot varázsol. A zuhanyolaj használata után nem szükséges testápoló krémmel hidratálni a bőrt, mivel az bezárja a bőr belsejében lévő nedvességet, így intenzíven hidratál. Ezen kívül számos különféle típusú hidratáló és tápláló testápolási termék kapható a piacon.
- Testápoló: Jól beszívódik, könnyű és nem hagy zsíros érzetet a bőrön. Magas víztartalma miatt nem alkalmas nagyon száraz bőrre, mert csípheti azt.
- Testjoghurt: Akár 48 órán át hidratálja a bőrt. Könnyebb állagú, gyorsan beszívódik a bőrbe. Lehet kicsit sűrűbb, mint a testápoló.
- Testápoló krém: zsírosabb összetételének köszönhetően sűrű védőréteget hoz létre a bőrön. Rugalmasságot és feszességet ad a bőrnek, és hidratálja azt. Sűrűbb, mint a testápoló vagy a testjoghurt, de könnyebb, mint a testvaj.
- Testvaj: Többnyire diófélékből (pl. shea) származó vajat tartalmaz, nagyon sűrű az állaga, és rendkívül száraz bőrre is alkalmas. Nagyon száraz területeken, ahol a bőr már feszül például térden vagy könyökön is csak helyileg használható.
- Testbalzsam: Aromás olajokat, gyógyhatású és hidratáló anyagokat tartalmaz. Segít ellazítani a megfeszült izmokat, emellett égési és egyéb sérülések, illetve rovarcsípés utáni fájdalomcsillapításra is alkalmas. A legjobb minőségűek a természetes összetételű balzsamok, amelyek a legkíméletesebbek, ugyanakkor erősebb a hatásuk, mint a szintetikus összetételű termékeknek.
- Testolaj: A nedvességet a bőrben tartja, ezért zuhanyzás után azonnal felviheted a nedves bőrre.
Meleg fürdő közben a bőröd más testápolási termékekben is örömét fogja lelni. A cukros bőrradír és a hámlasztó tusfürdő gél megszabadítja a bőrt az elhalt hámsejtektől és gyönyörűen ragyogóvá teszi. A teljes kikapcsolódás érdekében önts fürdősót a vízbe, amely jótékony hatással van az emberi szervezetre és csodálatos illatú. Szódabikarbóna tartalmának köszönhetően a fürdőbomba egyedi audiovizuális élményt biztosít.
Az intim területek tisztításához nem szabad kihagyni az intim mosakodót sem, mivel ez kiegyensúlyozza a hüvelyi mikroflóra természetes pH-értékét. Rendszeresen használj bőrfeszesítő terméket a csípő, a has és a fenék területeire. Ha pedig a narancsbőr vagy a striák zavarnak, próbálj ki egy kifejezetten erre a problémára tervezett terméket.
Kiegészítők a wellness pillanatokhoz
Élvezd a wellnesst a saját fürdőszobádban is! Értékelni fogsz néhány praktikus segítőtársat a fürdőben. A legfontosabb a szivacs. Szereted a műanyag hálóból készült színes szivacsot vagy inkább egy fenntartható alternatívához nyúlsz? A tengeri szivacs sokáig használható, ugyanakkor természetes só- és ásványianyag-tartalmának köszönhetően jótékony hatással van az egészségedre. Kiváló nedvszívó képességgel, puhasággal, sűrű és gazdag hab létrehozásának képességével is büszkélkedhet.
Kényeztesd magad hátmasszázzsal egy hosszú nyelű masszázskefével vagy luffa szivacs masszázseszközzel. A luffa egy trópusi kúszónövény, amely belső része szárítás után testmasszázshoz használható. Fenntartható, komposztálható, természetes és nemcsak masszázsra, bőrradírozásra, hanem szaunázáshoz is alkalmas.
Masszázshoz azonban más segédeszközöket is használhatsz. Míg a felmelegített masszázskövek enyhítik a hátfájást és a melegük átjárja az egész gerincet, addig a fejed egy fárasztó munkanap után egy hihetetlenül kellemes fejkaparóval végzett masszázsért hálás lesz. A párod is kedveskedhet neked masszázzsal - de ne felejtsen el masszázsolajat vagy más masszázs terméket használni.
A szőrtelenítés és epilálás megszabadít a nem kívánt szőrszálaktól
Szinte minden nő bársonyosan sima bőrre vágyik. Többféle módon is el lehet érni ezt. Melyek is ezek?
- Szőrtelenítés: Ez a szőr látható részének eltávolítása borotvával. Mivel a gyökerek sértetlenek maradnak, a szőrszálak boldogan nőnek tovább, és hamarosan újra le kell majd leborotválnod őket. Viszont ez egy gyors és fájdalommentes módszer, amely során borotvahabot vagy borotvagélt ajánlott használni. Remekül szolgálnak a klasszikus, cserélhető pengéjű borotvák, de a hidratáló csíkkal ellátott borotvák is, amelyek minden más borotválkozási termék nélkül használhatók. Szőrtelenítés után használd a szőrtelenítés utáni készítmények valamelyikét krém, olaj vagy gél formájában. A szőrtelenítésben segíthet az elektromos szőrtelenítő, vagy szőrtelenítő krémmel kémiai úton is eltávolíthatod a szőrszálakat a bőr felszínéről.
- Epilálás: Ez magába foglalja a szőrszálak eltávolítását közvetlenül a gyökerektől. Bár ez a módszer némileg fájdalmas és kényelmetlen, az eredmény hosszabb ideig - akár több hétig - tart. Az epilálásban egy elektromos epilátor segít, melynek gyorsan forgó csipeszei egyik szőrszálat a másik után húzzák ki. Szintén gyökerestől távolíthatod el a szőrszálakat szőrtelenítő cukorpasztával vagy a gyantával. Szintén népszerűek a gyantacsíkok, amelyek nagyobb és kisebb változatban is kaphatók.
- Fotoepiláció: Az IPL epilátor az intenzív pulzáló fénynek köszönhetően teljesen fájdalommentesen távolítja el a szőrszálakat gyökerestől. A szőrszálak idővel maguktól kihullanak, és bár idővel lassan visszanőnek, valószínűleg ez a legkényelmesebb módja annak, hogy hosszú távon élvezhesd a selymesen puha bőrt.
Az illatod elárulja a személyiséged
A dezodor és az izzadásgátló nem ugyanaz
- Dezodor: Nem akadályozza meg és semmilyen módon nem korlátozza a test izzadását. Antibakteriális és aromás anyagok tartalmának köszönhetően elfedi az izzadság szagát, és azon nők számára alkalmas, akik keveset izzadnak.
- Izzadásgátló: Megakadályozza az izzadást azáltal, hogy összehúzza a verejtékmirigyeket. Hosszabb ideig tart a hatása és erősebb védelmet nyújt, mint a dezodor. Különösen alkalmas a túlzott izzadásban szenvedők számára. Gyakran tartalmaz parabéneket, mesterséges színezékeket és illatanyagokat, amelyek irritálják a bőrt.
- Természetes dezodor: Általában szódabikarbóna és természetes esszencia alapú. A szerves összetevőket tartalmazó természetes összetételnek köszönhetően csökken az allergiás reakciók vagy a bőrirritáció kockázata. Többnyire környezetbarát, újrahasznosítható csomagolású. A bio dezodor további előnye, hogy a terméket nem szabad állatokon tesztelni.
- Alumíniummentes dezodorok és izzadásgátlók: Lehet, hogy hallottál arról, hogy a dezodorokban és izzadásgátlókban található alumíniumsók a bőr pórusain keresztül behatolhatnak a szervezetbe, és idővel hozzájárulhatnak a mellrák kialakulásához. Bár ez tudományosan nem igazolt, a piacon alumíniumsómentes termékek széles választéka található.
A parfüm istennővé varázsol
Te is szívesen megillatozod a parfümöket az illatszerboltban? A megfelelő parfüm kiválasztása nem néhány perc kérdése. Ha kíváncsi vagy, hogy egy parfümnek miért van más illata közvetlenül a felvitel után, mint később, a válasz egyértelmű – az összetétele miatt. Bár a legújabb parfümök valamivel összetettebbek, a hagyományos illatok az illat esszenciák úgynevezett illatpiramisán alapulnak. Mit is jelent ez?
- Fejillat: Leggyakrabban friss, citrusos jegyeket tartalmaz, amit a parfüm felvitele után először fogsz érezni. Ez az illat körülbelül negyedórával a fújás után elpárolog, és fokozatosan a piramis második szakaszába kerül.
- Szívillat: A fűszeres, virágos, gyógynövényes és finom gyümölcsös illatok leginkább a fejillat elpárolgása után érezhetők. Ennek a szakasznak az időtartama 2-3 óra.
- Alapillat: Gyengéden érezhető akár több órával az fújás után is. Főleg gyantás, pézsmás és ínyenc aromákat tartalmaz, mint például méz, dió, karamell vagy csokoládé.
- Parfüm (Parfume): a legintenzívebb és legtartósabb illat.
- Parfümös víz (Eau de Parfum): kevésbé koncentrált, mint a parfüm, de mégis kiváló a tartóssága.
- Toalettvíz (Eau de Toilette): a legkevesebb illóolajat tartalmazza, gyengébb a tartóssága. Különösen népszerű a meleg hónapokban.
Hogyan válassz parfümöt? Üde, érzéki, elragadó illatok minden évszakra
A manikűr és a pedikűr elárulja, hogy ki vagy
A manikűr többet elárul rólad, mint gondolnád
Az ápolt körmök többet árulnak el rólad, mint gondolnád! A kezed állapota árulkodik az ízlésedről, életmódodról, karakteredről, lelki állapotodról és arról, hogy tudsz-e időt szakítani magadra.
- Vásárolj hidratáló kézkrémet, és ne félj használni nemcsak a kézen, hanem a körmökön és a körömbőrön is.
- Lazítsd fel a körömbőrt - vízbe áztatás után narancsfa pálca segítségével.
- Mindig egy irányba használd a körömreszelőt, hogy elkerüld a körmök repedezését.
- Csak papírból és üvegből készült körömreszelőt használj – ezek kíméletesebbek, mint a fémből készültek.
- A körömpolírozó legyen az új barátnőd.
- Takarítás közben használj gumikesztyűt, hogy védd a kezed.
- A köröm alatti fehér foltok és a könnyen töredező körmök cinkhiányt jelenthetnek. Ezért iktass be az étrendedbe tejtermékeket, tojássárgáját, vörös húst, tökmagot, babot, kesudiót és diót.
- Használj tápláló alaplakkot és fedőlakkot. Nekik köszönhetően a körömlakk tovább tart, és nem terheli meg annyira a körmeid a körömlakklemosó használata.
- Kerüld az acetont és formaldehidet tartalmazó körömlakklemosót, mert az kiszárítja a körmeid és töredezést okozhat.
- Kerüld a stresszt. Az idegesség körömrágáshoz vezethet.
Hidratáló kézkrém, körömreszelő és lakk – ezek azok az alapok, amelyekkel a legtöbb nő fel van szerelkezve. Az idő azonban halad, és a hölgyek új lehetőségeknek nézhetnek elébe. Az elektromos manikűr szett gondoskodik a körmök tökéletes megjelenéséről, bárhol is légy. Kiemelheted körmeid természetes szépségét egy japán stílusú körömkezelésnek - a P-Shine-nak köszönhetően, ami magába foglalja a körmök méhpempőből és méhviaszból készült pasztával történő kezelését, majd kagylóból és gyémántporból készült porral való polírozását szarvasbőr felületű polírozóval. Ez a manikűr csak természetes (nem zselés műkörmök) és festetlen körmökön végezhető.
Házi pedikűr az ellenállhatatlan lábakért
Egész évben vigyázz a lábaidra, hogy ne csak a nyári szandálokban legyenek tökéletesek. A pedikűr örömét számos probléma ronthatja el. Tyúkszem, bőrkeményedés és fájdalmas repedések a sarkon, hólyagok a nem megfelelő cipőtől, benőtt köröm stb. Esztétikai vagy egészségügyi okokból nem szabad alábecsülni a rendszeres pedikűrt.
A megfelelő otthoni pedikűr eljárása:
- A láb bőrének megpuhítása elkerülhetetlen a pedikűrnél. A nem kiáztatott, kemény körmök ápolása árthat, és teret adhat a fertőzéseknek. Ennek elkerülésére kiváló szolgálatot tesz majd egy masszírozó lábfürdő, melyben pihenhet a lábad, és egyben megfelelően felkészülhet a szépségápolási eljárásra.
- Kezdd el a legkeményebb bőr eltávolításával habkővel vagy más eszközzel.
- Vágd le a lábkörmeid – ideális esetben egyenesen és körömcsipesz segítségével. Körömvágó ollóval pedig vágd le a körmeid a kezeden.
- Használj bőrradírt a lábfejedre, hogy kisimítsa a bőrt.
- Tápláld a lábfejed és a körmök bőrét sűrű lábápolóval. Használj sarokkrémet a repedezett területekre.
A bőrkeményedés eltávolítása érdekében használj sarokreszelőt. Az elektromos pedikűr olyan tartozékokkal van felszerelve, amelyekre a lábadnak van szüksége és még a munkádat is megkönnyíti.
A szájhigiénia gondoskodik a ragyogó mosolyról
A fogkefe kiválasztásakor hagyatkozz a józan eszedre, ne csak az ár vagy a dizájn alapján válassz. A nem megfelelően kiválasztott fogkefe a fogzománc károsodásához és a nem megfelelő foghigiéniához vezethet. Koncentrálj a fej méretére (így mindenhová befér), a kefe hosszára (a kényelmes használat érdekében) és a sörték puhaságára (kerüld a kemény sörtéjűeket). Ha egyes helyeket nem érsz el klasszikus kefével, egészítsd ki a felszerelésed egycsomós fogkefével, amely tökéletes szájhigiéniát biztosít. Ne felejtsd el a fogközi kefét, a fogselymet vagy a szájzuhanyt a fogközök tisztításához. A nyelvtisztító segít a nyelvhigiéniában, a fogkrém és a szájvíz pedig a szájüreg fertőtlenítéséről és a friss leheletről gondoskodik.
Az elektromos fogkefe olyan luxust nyújt, amiről egy klasszikus fogkefével csak álmodnál. A feladatát elvégezni, de... A drágább modellek különböző tisztítási módokkal rendelkeznek - érzékeny fogak, nyelvtisztítás, időzítő, nyomásszabályozó rendszer, sőt fogfehérítés is. Ha még erőteljesebben szeretnéd halványítani fogaid árnyalatát, javasoljuk, hogy próbáld ki a speciális fogfehérítő termékeket.
Napozáskor gondolj a bőröd védelmére
A bőr bronz árnyalata optikailag karcsúsítja az alakot, és első pillantásra egészségesnek tűnik. A napon való tartózkodás a D-vitamin-ellátottság miatt fontos, de a napozás után 5-10 percen belül kivörösödés és fájdalmas égés jelentkezhet. Ezért szükséges a legnagyobb szerved megfelelő napvédő termékkel védeni. Minél világosabb a bőröd, a hajad és a szemszíned, annál magasabb faktort kell tartalmaznia a napvédőnek.
A napvédő típusát válaszd ki a saját preferenciád alapján. Csak rajtad múlik, hogy a napvédő spray-t, habot, krémet, olajat vagy a napvédő vajat részesíted előnyben. Ha a bio kozmetikumok híve vagy, valószínűleg a bio napvédő termékekkel leszel a legjobban megelégedve. Bármilyen típusú napvédőt is választasz, használj napozás utáni terméket is, hogy napozás után megfelelően hidratáld és megnyugtasd a bőröd.
Ha egész évben barna bőrre vágysz, használj önbarnító termékeket, ha pedig időnként szoláriumba mész, ne feledkezz meg a szoláriumkrémről sem.
Hogyan válassz napvédő terméket? A legjobb naptejek és napolajok: Fényvédő toplista