A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A legjobb fényképezőgépek kezdőknek és haladóknak (2024)
Az ideális fényképezőgép kiválasztása nemcsak a kezdőknek, de a haladóknak sem egyszerű. Fontos, hogy ismerd az összes elérhető típust, mint a tükör nélküli, tükörreflexes vagy a kompakt. Fejtörést okozhatnak a különféle funkciók és méretek, de az ár is. A keresés és a döntés megkönnyítése érdekében összeállítottunk egy áttekintést a legjobb fényképezőgépekről elfogadható áron kezdőknek és haladóknak. A cikk végén további tippeket is találsz, amelyeket nem csak a fényképezőgép kiválasztásakor jó tudni.
A legjobb MILC fényképezőgépek
Canon M50 Mark II
- Érzékelő: 24,1 Mpx CMOS (APS-C)
- Képstabilizátor: igen
- Sorozatfelvétel: 10 kép/mp
- Videó: 4K/60p
- Akkumulátor-üzemidő: 305 kép
- Súly: 387 g (akkumulátorral és memóriakártyával együtt)
A Canon M50 Mark II egy nagyszerű tükör nélküli fényképezőgép kezdőknek, ráadásul tisztességes áron. Minden bizonnyal értékelni fogod a kompakt test elegáns kialakítását és az intuitív vezérlést. A 24,1 megapixeles APS-C CMOS érzékelő sorozatfelvétel közben akár 10 fényképet képes készíteni másodpercenként, és 4K felbontásban rögzít videót.
Az előző modellhez (Canon EOS M50) képest az autofókusz folyamatos élességállítás, illetve videofelvétel közben is képes a szemre fókuszálni. Újdonság a felhajtható és érintőképernyős kijelző is, ami azonban semmi szokatlan a hasonló kategóriába tartozó többi kamerához képest. Az M50 Mark II webkameraként is használható, és hasznos lehet a wifin keresztüli Wireless YouTube Live streaming funkció is.
Az objektíveket tetszés szerint cserélheted – az EF-M sorozat kompakt objektívjeitől a népszerű EF és EF-S objektívekig. Akár fix, akár zoom objektívet választasz, mindig nagyszerű eredményt fogsz elérni. Egy töltéssel 305 képet tud készíteni, amit ebben a kategóriában valamivel átlag alattinak tartunk.
Olympus OM-D E-M10 Mark IV
- Érzékelő: 20,3 Mpx Live MOS (micro 4/3)
- Képstabilizátor: igen
- Sorozatfelvétel: 15 kép/mp
- Videó: 4K/30p
- Akkumulátor-üzemidő: 360 kép
- Súly: 383 g (akkumulátorral és memóriakártyával együtt)
Az Olympus OM-D E-M10 Mark IV-et minden olyan fényképész értékelni fogja, aki nem szereti a hatalmas, nehéz fényképezőgépeket. A digitális tükörreflexes fényképezőgépekhez képest az E-M10 Mark IV fele akkora és könnyebb. Mindazonáltal ez a kicsi, kompakt váz továbbfejlesztett markolattal kiváló minőségű 20 Mpx-es érzékelőt, erős öttengelyes képstabilizátort és különféle funkciókat rejt a professzionális képek készítéséhez.
Az említett 20 Mpx-es Live MOS érzékelő kiváló minőségű fényképeket és videókat készít minden lehetséges körülmény között – nappal, éjszaka, nagy zoom mellett stb. A sorozatfelvételnek köszönhetően akár 15 képkocka/másodperc sebességgel rögzítheted elektronikus zárral a mozgásban lévő tárgyakat. (8,7 képkocka másodpercenként mechanikus zárral). Az automatikus arcfókusz a ferde arcokra vagy a profilban lévő arcokra is képes fókuszálni. A felhajtható LCD-képernyő pedig tökéletes szelfik készítéséhez.
Akár 4K felbontásban is képes videót rögzíteni. Ez persze szép, de a gyakorlatban nem nagyon használható (a tárolókapacitást tekintetbe véve). A megvásárolható memóriakártya azonban segít megoldani ezt a problémát. Az akkumulátornak 360 kép készítését kellene kibírnia. Ha azonban úgy utazol, hogy mindent megörökítesz, és nincs lehetőséged az újratöltésre, akkor biztosan értékelni fogod a lehetőséget, hogy az akkumulátor közvetlenül a fényképezőgépben is tölthető USB powerbankon keresztül.
Fujifilm X-T30 II
- Érzékelő: 26,1 Mpx X Trans CMOS 4 (APS-C)
- Képstabilizátor: nincs
- Sorozatfelvétel: 30 kép/mp
- Videó: 4K/30p
- Akkumulátor-üzemidő: 390 kép
- Súly: 378 g (akkumulátorral és memóriakártyával együtt)
A Fujifilm X-T30 II-t határozottan minőségi fényképezőgépnek értékeljük, elfogadható áron. A stílusos dizájn mellett a korábbi és népszerű XT 30-hoz képest továbbfejlesztett X-Processor 4 processzort kapott, aminek köszönhetően eléri a Fujifilm XT 4 zászlóshajó modelljének autofókusz sebességét és a sokoldalú professzionális képek készítésében is felveszi vele a versenyt.
A 26,1 Mpx X Trans CMOS 4 érzékelő és a nagy sebességű processzor mellett minden bizonnyal értékelni fogod ennek a tükör nélküli fényképezőgépnek a gyors autofókuszát (mindössze 0,02 másodperc). Ennek köszönhetően mozgó tárgyakat is követhetsz vele. A Face / Eye AF funkcióval az arc és a szemek minden helyzetben élesek lesznek (még rossz fényviszonyok mellett is).
Videót 4K minőségben rögzíthetsz vele, és akár 18 különböző filmmód közül választhatsz (különböző színtónusok, telítettség stb.). Bár a videózaj elhanyagolható, természetesen találhatsz jobb fényképezőgépek a piacon videók rögzítésére – a Fujitól például a Fujifilm X-T5. Ami a csatlakozást illeti, a wifi, a Bluetooth és a HDMI nem hiányzik.
További nagyszerű cserélhető objektíves fényképezőgépek
-
- 398 720 Ft – 629 995 Ft
- Digitális fényképezőgép 10 üzletben
-
-
- 678 999 Ft – 999 990 Ft
- Digitális fényképezőgép 4 üzletben
A legjobb tükörreflexes fényképezőgépek
Canon EOS 250D
- Érzékelő: 24,1 Mpx CMOS (APS-C)
- Képstabilizátor: nincs
- Sorozatfelvétel: 5 kép/mp
- Videó: 4K/60p
- Akkumulátor-üzemidő: 1700 kép
- Súly: 451 g (akkumulátorral és memóriakártyával együtt)
A Canon EOS 250D egy kicsi, könnyű, kiváló minőségű műanyagból készült tükörreflexes fényképezőgép, amely még a nagyobb kézbe is tökéletesen illeszkedik. A kezelőszervek logikus elrendezését figyelembe véve még a kezdő fotósok is könnyen használhatják. A forgatható LCD kijelző szintén felhasználóbarát, és tetszőleges pozícióba állítható, azaz előrefelé – ideális szelfikhez.
A fókuszrendszer lassabb, mint a versenytársaié. Az alacsonyabb modellekhez (EOS 2000D vagy EOS 4000D) képest azonban élő nézetet is kínál használat közben. Ha pedig a Dual Pixel AF aktiválva van, magasabb értékeket ér el. A másodpercenkénti 5 képkocka maximális sebessége sem kápráztatott el minket különösebben.
Az elterjedt CMOS típusú és APS-C formátumú 24,1 Mpx-es szenzor automatikus tisztítórendszerrel van felszerelve, ami ebben az árkategóriában meglehetősen ritkaságnak számít. Az EOS 250D valóban kiváló minőségű fényképeket tud készíteni, még rossz fényviszonyok mellett is. Az előre beállított módok – tájkép, portré, sport stb. – segíthetnek a kezdőknek.
A tükörreflexes fényképezőgépek egyik nagy előnye az üzemidejük. Ezzel a fényképezőgéppel töltésenként akár 1700 képet is készíthetsz. Akár 350-et élő nézetben, ami még mindig nagyszerű szám.
Nikon D7500
- Érzékelő: 20,9 Mpx DX CMOS (APS-C)
- Képstabilizátor: nincs
- Sorozatfelvétel: 8 kép/mp
- Videó: 4K/30p
- Akkumulátor-üzemidő: 950 kép
- Súly: 720 g (akkumulátorral és memóriakártyával együtt)
Bár a Nikon D7500 nehezebb, mint az eddig felsorolt modellek, a kidolgozottabb markolatnak köszönhetően jól és biztonságosan tartható kézben. Az LCD kijelző érintésérzékeny és kihajtható. Bár nincs forgócsuklója, a képernyőt minden lehetséges pozícióban elhelyezheted, és így is jól látható.
A 20,9 Mpx effektív felbontású DX CMOS érzékelővel és az ISO 100-tól ISO 1200-ig terjedő érzékenységi tartományban kiváló minőségű fényképeket készít. Papíron akár ISO 1 640 000-ig is fel lehet menni, de ez a gyakorlatban szinte használhatatlan, mivel ennél az értéknél meredeken csökken a fotók minősége. Videókészítéshez akár 4K felbontást is választhatsz, illetve használhatod az elektronikus képstabilizátort is.
A Nikon EXPEED 5 képfeldolgozó processzor biztosítja a sorozatfelvétel sebességét (akár 8 képkocka másodpercenként). A memóriának elegendőnek kell lennie 50 veszteségmentesen tömörített 14 bites RAW-ra vagy 100 JPG formátumú fényképre. Szükség esetén memóriakártyát is helyezhetsz a fényképezőgépbe (a korábbi D7200 modellhez képest csak egyet). Egy töltéssel akár 950 kép is készíthető vele.
Pentax K-70
- Érzékelő: 24,24 Mpx CMOS (APS-C)
- Képstabilizátor: nincs
- Sorozatfelvétel: 6 képkocka/mp
- Videó: Full HD (1929 x 1080 px) / 30p
- Akkumulátor-üzemidő: 410 kép
- Súly: 688 g (akkumulátorral és memóriakártyával együtt)
A Ricoh cég Pentax márkája nem túl elterjedt a piacon, és többek között ezért is igyekszik felzárkózni ismertebb versenytársaihoz különféle fejlettebb funkciókkal és sajátos dizájnnal. A Pentax K-70 fényképezőgép első pillantásra felismerhető például a kioldó körüli világító gyűrűről. Ezenkívül a test ellenáll a ráfröccsenő víznek, a pornak és a fagynak.
A 24,24 Mpx-es APS-C CMOS érzékelőből hiányzik a simító AA szűrő, amely lehetővé teszi a képek élességének növelését. Másrészt a hiányzó szűrő miatt a fotókon megjelenhet az úgynevezett moaré effektus. Eltávolításához, és ezzel egyidejűleg az élesség növeléséhez elegendő a stabilizáló mechanizmus használata, amely akár 4,5 EV-ig képes korrigálni. Bár APS-C szenzorról beszélünk, a képminőség szinte a full-frame fényképezőgépekéhez hasonlítható.
A K-70-nél, mint minden Pentax modellnél, készülj fel arra, hogy a kapott fotók gyári beállítások mellett nem lesznek ideálisak. A legjobb eredmény eléréséhez mindent pontosan be kell majd állítanod, ami a kezdőknek nem biztos, hogy a legegyszerűbb. De hidd el, megér egy kis erőfeszítést és keresgélést. A videórögzítést csak Full HD minőségben kínálja, ami papíron nem néz ki a legjobban, de a gyakorlatban elegendő.
Hasonló termékek
-
- 239 890 Ft – 301 407 Ft
- Digitális fényképezőgép 12 üzletben
-
- 899 900 Ft – 969 999 Ft
- Digitális fényképezőgép 6 üzletben
-
A legjobb kompakt fényképezőgépek
Canon PowerShot G7 X Mark II
- Érzékelő: 20,1 Mpx CMOS (1 hüvelykes)
- Képstabilizátor: nincs
- Sorozatfelvétel: 8 kép/mp
- Videó: Full HD (1920 × 1080 px) / 60p
- Akkumulátor-üzemidő: 265 kép
- Súly: 319 g (akkumulátorral és memóriakártyával együtt)
A Canon PowerShot G7 X Mark II méretének és könnyű súlyának köszönhetően könnyen hordozható akár kabátzsebben is. A ház kiváló minőségű anyagokból készült, és egy gomb kivételével minden kezelőszervet megtalálsz a fényképezőgép tetején és hátulján (de hiába keresed a keresőt). Az érintőképernyőnek nincs forgócsuklója, de 180°-ban felemelhető és körülbelül 45°-ban lefelé dönthető. A képernyő beállításával könnyebben készíthetsz szelfiket vagy fényképeket tömegből (például koncerteken).
Mérete ellenére a G7 X Mark II bármilyen tükörreflexes fényképezőgéphez hasonló nagyszerű fényképeket készít. A DIGIC 7 processzor másodpercenként akár 8 képkockát is képes kezelni. A 23–100 mm-es gyújtótávolságú, f/1,8–f/2,8 rekesznyílású nagylátószögű objektívvel nem csak jó fényviszonyok mellett, hanem sötétben is minőségi fényképeket készíthetsz vaku használata vagy az ISO érzékenység növelése nélkül.
Egy töltéssel körülbelül 265 kép készíthető vele. Ez enyhe csalódás számunkra a versenytársakhoz képest. Full HD minőségben rögzíti a videót, a 4K hiányzik belőle. De a fényképezőgép rendelkezik vezeték nélküli wifi kapcsolattal, NFC technológiával (távirányító stb.), micro USB-vel és HDMI-vel.
Sony ZV-1 Mark II
- Érzékelő: 20,1 Mpx CMOS (1 hüvelykes)
- Képstabilizátor: igen
- Sorozatfelvétel: 24 kép/mp
- Videó: 4K/30p
- Akkumulátor-üzemidő: 290 kép
- Súly: 292 g (akkumulátorral és memóriakártyával együtt)
A sokoldalú Sony ZV-1 Mark II digitális kompakt fényképezőgép nemcsak klasszikus fotózásra és videózásra, hanem vlogolásra is használható. A nagy látószögű és gyors, 20,1 Mpx-es objektív 15–50 mm-es zoommal és f/1,8–f/4 rekesznyílással kiváló minőségű képeket biztosít. Az egyhüvelykes szenzor segítségével akár 4K felbontásban is rögzíthetsz videót, melyhez választhatsz lassított vagy függőleges felvételi módot is.
Az oldalra lehajtható érintőképernyőn kívül a fényképezőgép a letisztult dizájnjának köszönhetően könnyen használható. Még egy kezdő fotóst sem ijeszt el a gombok és vezérlőelemek bősége. Dicséretet érdemel a könnyen elérhető videó trigger vagy a fotó kapcsológomb a fotó, videó és speciális videó módokhoz. De hiába fogsz vakut vagy keresőt keresni a fényképezőgépen.
Ki kell emelnünk számos olyan funkciót is, amelyek egyetlen gombbal kiválaszthatók – a háttér elmosódását vagy az automatikus fókuszálást a részletekre anélkül, hogy deaktiválnod kellene az arc fókuszát. A menüben érdekes vágásokat vagy színbeállításokat is találsz. Ezeknek a kütyüknek köszönhetően pedig a ZV-1 II nemcsak videózáshoz – például YouTube-on – jó társ, hanem a mindennapi élet megörökítéséhez is.
Ricoh GR IIIx
- Érzékelő: 24,24 Mpx CMOS (APS-C)
- Képstabilizátor: igen
- Sorozatfelvétel: 4 kép/mp
- Videó: Full HD (1920 x 1080 px) / 60p
- Akkumulátor-üzemidő: 200 kép
- Súly: 257 g (akkumulátorral és memóriakártyával együtt)
A Ricoh GR IIIx az egyik legkisebb kompakt, amely APS-C érzékelővel rendelkezik. Letisztult dizájnnal rendelkező kis teste rengeteg kiváló funkciót és tulajdonságot rejt, mint a kiváló képminőség, a gyors reakció és a számos támogató felhasználói funkció (a fényképezőgép kb. 0,8 másodpercen belüli indítása, ergonomikus kezelőszervek, fényes LCD érintőképernyő, USB-C csatlakozó és még sok más).
A 24,24 Mpx-es, háromtengelyes képstabilizátorral rendelkező optikai érzékelőnek és a GR Engine 6 processzornak köszönhetően a legjobb minőségű fényképeket készíti. Az így kapott képek nagy felbontásúak, kiváló tónusúak és természetes színűek. A GR IIIx-szel Full HD-ben is rögzíthetsz videót, maximum 60p képkockasebességgel.
Ha nem rajongsz a fényképek számítógépes szerkesztéséért, akkor minden bizonnyal örömmel fogod beállítani a képek méretét, képarányát, fehéregyensúlyát vagy expozíciókompenzációját közvetlenül a fényképezőgépben. De töltő nélkül nem bírja sokáig – papíron 200 képet készíthetsz vele.
További tippek a legjobb fényképezőgépekhez (kezdőknek is)
Mobiltelefon vs. klasszikus fényképezőgép
A mobiltelefonok lassan, de biztosan utolérik minőségben a fényképezőgépeket. Miért gondoljuk tehát, hogy tartsd a mobilod a zsebedben, és szerezz be egy extra fényképezőgépet a képek készítéséhez? Több érvünk is van.
- Képminőség – A nagyobb érzékelőknek köszönhetően a fényképezőgépek jobb eredményeket biztosítanak. A fényképek élesebbek és szinte zajmentesek.
- Bármilyen távolság – Ha megfelelő objektívet választasz a fényképezőgéphez, akár 100 m-re lévő tárgyról is készíthetsz képeket. Hasonlóképpen, akár 1 mm-es tárgyat is rögzíthetsz.
- Szerkesztés – Könnyedén szerkesztheted a fényképezőgéppel készített képeket RAW formátumban (még jelentős mértékben minőségromlás nélkül). Erre még kevés telefon képes.
- Alkotás és kreativitás – A mobil fényképezőgép automatizált és a munka 99%-át elvégzi helyetted. Ezzel szemben egy klasszikus fényképezőgépnél gondolnod kell a kompozícióra, a fényre és egyebekre.
A legjobb kamerás mobilok rangsora Hogyan válassz mobiltelefont?
Tükör vs. tükör nélküli
A két fényképezőgéptípus közötti különbség a felépítésükben rejlik. A neveik mindent elárulnak – a tükörreflexes fényképezőgépek belsejében van tükör, a tükör nélküli fényképezőgépeknél nincs. A tükör visszaveri a fényt az optikai keresőbe, és az exponáló gomb lenyomásakor lehajtva feltárja a digitális érzékelőt. A tükör nélküli fényképezőgépekben nincs tükör, és a fény közvetlenül az érzékelőre érkezik. Ezért sokkal kisebbek és könnyebbek, és elektronikus keresővel rendelkeznek.
- A tükörreflexes fényképezőgépek előnyei – Hosszabb akkumulátor-üzemidő és viszonylag alacsony ár.
- A tükör nélküli fényképezőgépek előnyei – Minden, kivéve az üzemidőt és az árat (hordozhatóság, gyors autofókusz, fejlett képstabilizátor, jó videó).
Vannak, akik az optikai keresőt (OVF) is pluszként értékelik a tükörreflexes fényképezőgépekben, amelyben a jelenet pontosan úgy látható, ahogyan előtte van (a kép a tükörről érkezik), függetlenül a beállításoktól. Mások viszont az elektronikus keresőt (EVF) részesítik előnyben a tükör nélküli fényképezőgépeken. Az EVF úgy jeleníti meg a végső képet, ahogy beállítottad, pontosan az expozíciónak megfelelően. Azonnal tudni fogod, ha csökkentened kell a zársebességet vagy az ISO-beállítást.
Mik is a kompaktok?
A fent említett kétféle kamerán kívül kompaktokkal is találkozhatsz a kínálatban. A kompakt általában azokat a fényképezőgépeket jelenti, amelyeknél nincs lehetőség objektívcserére. Ezek kis eszközök egyszerű vezérléssel és rengeteg automatikus üzemmóddal – csakúgy, mint a mobiltelefonok.
Gondosan válaszd ki az objektívet
Az objektívekre fordíts különös figyelmet attól a perctől fogja, hogy új fényképezőt kezdesz keresgélni. Ezek mindennél jobban befolyásolják a fényképeket, beleértve magát a fényképezőgépet is. Megveheted a legdrágább fényképezőgépet, de rossz minőségű objektívvel ez nem fog meglátszani a fotóidon. Határozottan ne becsüld alá őket. Az objektív kiválasztásakor több dolgot is figyelembe kell venni:
- Az objektív kompatibilitása a fényképezőgéppel
- Zoom vs. fix fókusz
- Fókusztávolság
- Automatikus fókusz és képstabilizátor
Elengedhetetlen kiegészítők
A memóriakártya manapság elengedhetetlen. Válassz olyat, amelyik kompatibilis a választott fényképezőgéppel és elegendő kapacitással is rendelkezik. Ügyelj az átviteli sebességére is, különösen, ha 4K-s videókat, vagy több fényképet készítesz egymás után. Javasoljuk, hogy csakis ismert gyártóktól válassz, mivel biztosan nem szeretnéd elveszíteni a fotóid és videóid.
Használhatsz állványt is. Bár általában nagy és drága, de csak egy stabil állvánnyal lehet hosszú expozíció mellett gyönyörű fotókat készíteni, és megéri. Legalább a nagyobb fényképezőgépeknél szükség lesz egy táskára vagy hátizsákra, amelyben nem kell aggódnod a fényképezőgéped (és az összes értékes objektív) miatt.
Ha hosszabb utakat tervezel, gondolj az egy vagy több tartalék akkumulátorra is. A haladóbb fotósok minden bizonnyal találnak majd mindenféle szűrőt, napellenzőt, akkumulátormarkolatot és külső lámpát vagy vakut.
Hogyan válassz kameraállványt? Hogyan válassz memóriakártyát? Hogyan válassz fényképezőgép tokot, táskát?
Nosztalgia instant fényképezőgépekkel - Polaroid vagy Instax?
Az instant fényképezőgépekkel visszautazhatsz az analóg polaroidok korába. Az instant fényképezőgépek kis játékszerű eszközök, amelyekkel képeket készíthetsz és azonnal kinyomtathatod őket. Természetesen a klasszikus tükör nélküli fényképezőgépek minőségével nem versenyezhetnek (és még csak a mobiltelefonokéval sem), de akkor is nagyon jól lehet szórakozni velük.
Jelenleg a Fujifilm és a Polaroid modelljei a legnépszerűbbek, és egyikkel sem hibázhatsz.
-
- 30 950 Ft – 42 990 Ft
- Analóg fényképezőgép 12 üzletben
-
- 26 690 Ft – 42 990 Ft
- Analóg fényképezőgép 18 üzletben
-
- 39 999 Ft – 51 580 Ft
- Analóg fényképezőgép 11 üzletben