A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A legjobb hangszórók számítógéphez, TV-hez és mobilhoz
Nem vagy különösebben vájtfülű, de szeretnéd a filmeket, a zenét és a játékokat időnként igazán élénk hangzás mellett élvezni – olyan hangzással, amely messze elrepít a nappalidból? Ne hagyatkozz többé a TV-d, számítógéped és a mobiltelefonod szánalmas hangjára – szerezz be igazi hangszórókat!
A legjobb aktív hangfalak PC-hez
-
- 32 490 Ft – 67 190 Ft
- Aktív hangfal 36 üzletben
-
- 102 990 Ft – 143 640 Ft
- Aktív hangfal 42 üzletben
-
- 69 490 Ft – 83 999 Ft
- Aktív hangfal 8 üzletben
-
- 79 999 Ft – 85 790 Ft
- Aktív hangfal 3 üzletben
A legjobb hangprojektorok TV-hez
-
- 41 999 Ft – 59 570 Ft
- Hangprojektor 11 üzletben
-
- 119 999 Ft – 158 990 Ft
- Hangprojektor 23 üzletben
-
- 311 900 Ft – 391 990 Ft
- Hangprojektor 8 üzletben
-
- 389 900 Ft – 584 999 Ft
- Hangprojektor 8 üzletben
-
- 143 990 Ft – 175 999 Ft
- Hangprojektor 21 üzletben
A legjobb Bluetooth hangszórók mobilokhoz
-
- 87 990 Ft – 222 006 Ft
- Hordozható hangszóró 62 üzletben
-
- 129 990 Ft – 175 990 Ft
- Hordozható hangszóró 4 üzletben
-
- 36 450 Ft – 63 599 Ft
- Hordozható hangszóró 79 üzletben
-
- 42 999 Ft – 80 180 Ft
- Hordozható hangszóró 16 üzletben
-
- 54 490 Ft – 105 490 Ft
- Hordozható hangszóró 41 üzletben
A legjobb olcsó PC hangszórók
-
- 18 010 Ft – 36 199 Ft
- Aktív hangfal 67 üzletben
-
- 23 990 Ft – 52 840 Ft
- Aktív hangfal 14 üzletben
-
- 15 660 Ft – 19 735 Ft
- Aktív hangfal 9 üzletben
Szükség van egyáltalán külső hangszórókra?
A hangszórók nem olcsók. Tényleg mélyre kell nyúlni értük a pénztárcába. Valószínűleg ezért kérdezed: „Észreveszem-e majd egyáltalán a különbséget a TV-mben (vagy a számítógépemben és a mobiltelefonomban) beépített és a szuper külső hangszórók között?” Erre egyértelműen azt tudjuk mondani, hogy igen, észre fogod venni. Teljes mértékben. Méghozzá anélkül, hogy egy vagyont költenél rájuk. Még az olcsóbb hangszórók és soundbarok is észrevehetően jobb hangzást biztosítanak, mint a multimédiás eszközeidbe beépített eredeti hangszórók. Annyival jobbat, hogy első hallásra észre fogod venni. Nem kell nagy tapasztalattal rendelkező szakértőnek lenned hozzá.
Nem számít, hogy a filmeket, sorozatokat, videojátékokat, zenét vagy bármi mást szeretsz – jó hangzás nélkül az élmények fele hiányozni fog. Talán még több is. Hiányzik belőlük a megfelelő légkör. Nincs mélységük. Üresek.
Valahányszor zenét hallunk egy hétköznapi laptop hangszóróiból, elgondolkodunk: „Tényleg profi zenészek játsszák ezt a dalt? Ez nem csak valakinek az első béna próbálkozása a beatboxszal?” A zene csak annyira jó, mint a hangszóró, amiből szól. Tehát ne kínozd magad az integrált hangszórók silány zajával, és szerezz be néhány minőségi darabot. Ha nem spórolsz rajtuk, tovább kibírják majd, mint az autód..
Hangszóró vagy fejhallgató?
Míg a beépített hangszórók és a külső hangszórók harcának egyértelmű győztese van, a külső hangszórók és a fejhallgatók harca sokkal kiegyenlítettebb. Ezen eszközök mindegyikében megvan, ami számít. Ezért mindegyiknek megvannak a maguk keményvonalas rajongói és elszánt ellenfelei egyaránt.
Mit szól ehhez a környezeted?
A fő különbség a hangszórók és a fejhallgató között természetesen az, hogy míg a fejhallgató csak neked szól, addig a hangszórókat mindenki hallani fogja, akár akarja, akár nem. A szomszédok pedig (nem) meglepő módon ritkán szeretik ezt. Szinte azt mondhatnánk, hogy soha. Így többnyire nagyon egyszerű a döntés a két eszköz között. Vagy nincs saját helyed, és „mérsékelned” kell a hangerőt a fejhallgatóval, vagy van helyed, ahol a hangszórók nyugodtan megcsillogtathatják a tudásukat.
Hangminőség
A fejhallgató nem feltétlenül rosszabb. Egyáltalán nem. A zenerajongók előnyben részesíthetik a hangszórókat, de a fejhallgatók a legtöbb esetben természetesebb és tisztább hangzást biztosítanak. Nem függenek attól a helyiségtől, amelyben szólnak. A belőlük érkező hang minden árnyalatával és részletével együtt közvetlenül a füledbe jut. A hangszórók esetében ennek éppen az ellenkezője az igaz. A hangjuk visszaverődik a falakról, a mennyezetről és a padlóról, és meglehetősen torzulva juthat el hozzád. A minőségi fejhallgatók lényegesen olcsóbbak is, mint egy igazán jó hangszórórendszer, ráadásul bárhová magaddal viheted őket. Tehát van bőven előnyük.
Mit érzel hallgatás közben?
De nem mindenkit érdekelnek a részletek és a hangtisztaság vagy az ár. Néha minden az érzésről, az érzelmekről, az egész testet átjáró rezgésekről szól. És itt egyértelműen veszítenek a fejhallgatók, még a legjobbak is. Igen, van basszusuk, de korlátozott. Leginkább a fejedben fogod érezni, nem pedig az egész testedben.
A vita arról, hogy a fejhallgató vagy a hangszóró jobb-e, a végtelenségig folytatódhat és folytatódik is. Mi a hangszórókat részesítjük előnyben otthonra és a fejhallgatót utazáshoz – mindkettőnek meg van a saját helye.
Mire kell figyelni a választásnál?
A hangszórók kiválasztásakor rengeteg többé-kevésbé ismert márkával és nagyon sok fontosnak tűnő paraméterrel találkozhatsz, amelyek egy része teljesen lényegtelen. Mire kell figyelni vásárláskor, és hogyan ne nyúlj mellé?
Mit fogsz a leggyakrabban hallgatni?
A hangminőség mindig az első. Ám ez rendkívül szubjektív. Napokat és heteket tölthetsz azzal, hogy tanulmányozod az összes elérhető számot, és mérlegelsz minden paramétert, de végül minden azon múlik, hogyan szólnak a számodra a hangszórók, hogyan hallod őket, és arról, hogy a legtöbbet hallgatott médiumnak milyen a hangzása.
Válassz a füleddel
A legjobb tipp, amit itt adhatunk, az az, hogy hallgass meg néhány modellt a legközelebbi üzletben, és derítsd ki, mi fontos a számodra, mit vársz el a hangszóróktól. Ideális esetben olyasmit hallgass, amit már jól ismersz, hogy tudod, hogyan kellene hangzania – például a kedvenc dalodat.
De mit tehetsz, ha olyan helyen laksz, ahol nincs jó elektronikai szakbolt minden sarkon? Olvass el sok véleményt, és a tanácsaink is segítenek a kezdeti választásban.
Mélyláda
Ha minden nap akciófilmeket nézel, sok játékkal játszol és elektronikus zenét hallgatsz, akkor valószínűleg értékelni fogod a mély basszust. A legmélyebb basszust pedig csak egy, az erre a célra kialakított mélyláda tudja biztosítani – egy külön hangszóró, amely az alacsony frekvenciákra specializálódik. Honnan tudhatod, hogy a mélynyomó a választott hangsugárzórendszer része-e? Keresd meg a második számot a termék nevében, és ha látsz ott egy 1-est, akkor nyert ügyed van. Az első szám a magas és a középmagas hangokat lefedő hangszórók számát jelzi. Az 5.1-es hangszórórendszer összesen hat hangszóróból áll, amelyek közül az egyik egy mélynyomó, a másik öt pedig együtt tisztességes térhangzást produkál.
Soundbar vagy Bluetooth hangszóró?
Ha nem akarsz kis szatellit hangszórókkal teli lakást (és egy kilométernyi kábelt a szobában), akkor válassz egy soundbart. Ez egy relatív kicsi modern hangszóró, amely kecsesen elfér a TV-d vagy a monitorod alatt, és senki sem fogja észrevenni. Jelenleg ez az egyik legegyszerűbb és leghatékonyabb otthoni audio megoldás. A soundbar a teljesítmény és a könnyű beállítás tökéletes kombinációja. De egy Bluetooth hangszóró is ugyanolyan jól szolgálhat. Előnye a könnyű hordozhatóság és a sokoldalúság - nem kell évtizedekig egyetlen helyet elfoglalnia a nappaliban, és utazásokra is magaddal viheted.
Hogyan válassz Bluetooth hangszórót? Hogyan válassz hangprojektort
Aktív vs. passzív hangszórók
A kezdőknek azt javasoljuk, hogy kerüljék az úgynevezett passzív hangszórókat, és ragaszkodjanak az aktív hangszórókhoz. A passzív hangszórók csúcskategóriás hangszórók beépített erősítő nélkül. Működésükhöz külső erősítő szükséges. Az aktívakban viszont már minden megvan, ami kell, és csak csatlakoztatni kell őket - sokkal felhasználóbarátabbak.
Hová tegyem a hangfalakat?
A hangzást nemcsak a hangszórók minősége befolyásolja, hanem az is, hogy milyen környezetbe helyezed őket, és milyen helyen lesznek. Általában a kis hangszórók alkalmasak egy kis helyiségbe, a nagyok pedig egy nagy helyiségbe. Logikus, de érdemes elmondani. Előfordulhat, hogy a kis hangszórók nem rendelkeznek elegendő energiával egy nagy helyiség megtöltéséhez, a nagy hangszórók pedig túlterhelnének egy kisebb helyiséget, és nem szólnak a legjobban.
A hangszórók méretén túl a wattban kifejezett RMS teljesítmény adhat egy kis utalást a valós teljesítményükre.
A teljesítmény és a méret egy dolog, de hova tedd a hangfalakat? Ne helyezd őket közel a falhoz, hagyj mögöttük legalább egy méter helyet, és lehetőleg ne helyezd őket közvetlenül a földre (hacsak nem oszlop hangfalakat választottál). Az ideális egy speciális hangfal állvány, de használhatsz stabil polcokat is. Próbáld a hangszórókat egy helyre irányítani – a leggyakrabban használt hallgatási pozícióba. Ezért ne álljanak egymással párhuzamosan, bár természetesen így néznek ki a legjobban. És egy kézenfekvő megjegyzés a végére – ne tegyél semmit közvetlenül a hangszórók elé. A hang visszaverődik róla, és elnémul. Valami egészen más fog eljutni hozzád, mint amire számítasz.
Ha még mindig nem vagy elégedett az eredménnyel, semmi baj. Kísérletezz, próbálj ki különböző elrendezéseket, és végül válaszd ki a legjobbat.
A hangfalak illeszkedni fognak a belső tér többi részéhez?
A hangfalak az otthoni dekoráció részévé válnak, így ne vásárolj kifejezetten csúnya darabokat. Minden nap látni fogod őket, és ahogy már említettük - nem tudod elrejteni őket sehova, mivel nem fognak jól szólni.
Az olyan nyilvánvaló dolgokon kívül, mint a színük és az anyaguk, gondolj a méretükre is – különösen azoknál a hangfalaknál, amelyeknek el kell férniük a TV vagy a monitor alatt. Végül is az egész képernyőt szeretnéd látni, nem csak a felső felét.
Néhány tanács a végére
A hangszórók általában többféle módon csatlakoztathatók. Ezért győződj meg arról, hogy a TV-den vagy a számítógépeden megtalálhatók a megfelelő csatlakozók. A klasszikus a 3,5 mm-es jack, de találsz USB-n és HDMI-n keresztül csatlakozó eszközöket is. Ha már eleged van a kábelekből, akkor adj esélyt a Bluetooth hangszóróknak.
De választhatsz hangszórót vagy hangfalat beépített hangasszisztenssel is, amivel két legyet üthetsz egy csapásra.
A hangszórók elhanyagolt aspektusa a vezérlésük. Egyes hangszórókat vezeték nélküli vezérlővel együtt árulnak, másokon pedig közvetlenül rajtuk találhatók a vezérlőelemek. Gondold át, hogyan fogod használni őket, és könnyen azt tapasztalhatod, hogy nagyon praktikus, ha mindig kéznél van egy némítógombos távirányító. Mi történne, ha a szomszédok újra azon kapnának, hogy a legújabb popslágereket hallgatod?