A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A valaha volt legjobb stratégiai játékok (PC, PlayStation, Xbox, Switch)
A stratégiai játékok az egyik legváltozatosabb játékműfaj, és mindenki könnyen talál köztük neki tetszőt. A városépítő játékokban valóra válthatod azt az álmod, hogy saját állatkertet, vidámparkot vagy akár saját kis trópusi várost építs és irányíts. A körökre osztott stratégiai játékok egy egész nemzet vezetőjének szerepébe helyeznek. És a valós idejű stratégiai játékok? Ezekben olyan sok döntést kell gyorsan meghoznod, hogy szinte levegőhöz sem jutsz. Gondolod, hogy ezek a játékok túl vannak a fénykorukon? Szeretnénk meggyőzni az ellenkezőjéről a legjobb stratégiai játékok ezen rangsorával!
Tartalomjegyzék
- A legjobb stratégiai játék PC-n, avagy üdvözöl a középkor
- A legjobb stratégiai játékok PlayStationön
- A legnépszerűbb stratégiai játékok Xboxon
- A legjobb stratégiai játékok Nintendo Switchen
- A legjobb tycoon játékok
- A legjobb körökre osztott stratégiai játékok
- Legjobb valós idejű stratégiai játékok (RTS)
A legjobb stratégiai játék PC-n, avagy üdvözöl a középkor
Age of Empires II: Definitive Edition (2019)
Kezdjük a számítógépes játékokkal, elvégre ezek a stratégiai játékok bölcsője. Konkrétan pedig egyszerűen nem is indíthatnánk másként a rangsorunkat, mint minden idők legnépszerűbb klasszikusával. Egy játékkal, amelyet általában még azok is ismernek, akiket egyébként nem különösebben érdekel a stratégia. Egy játék, amely több mint 20 évvel ezelőtt, az ezredfordulón meglehetősen magasra tette a mércét minden más valós idejű stratégiai játékkal (RTS) szemben a kidolgozásával és összetettségével. Ez a játék az Age of Empires II.
Az Age of Empires alaptétele meglehetősen egyszerű. Kiválasztani egyet a sok nemzet közül, és egy új civilizációt felépíteni egy üres földterületen néhány falusival. Feladatokat osztogatsz, nyersanyagokat gyűjtesz, bővíted és megerősíted a falud, miközben természetesen türelmesen hadsereget is építesz, majd új területeket hódítasz meg, és legyőzöd az ellenségeidet. Az izometrikus kamerájának köszönhetően a játék nagyon letisztult, és tökéletes egyensúlyban tartja a gazdaság és a harc irányítását.
De 20 év még a legjobb címeken is kifoghat. Ezért döntött úgy a Microsoft néhány éve, hogy teljesen átdolgozza a játékot, és elérhetővé teszi a teljesen újoncok számára is számítógépeken és végül Xboxon egyaránt. A modern grafika mellett az Age of Empires II: Definitive Edition új szinkronnal, kifinomultabb mesterséges intelligenciával és olyan sok történelmi hadjárattal is büszkélkedhet, amitől eláll a lélegzeted. Arról nem is beszélve, hogy az online játék a barátaiddal még szórakoztatóbbá teszi.
Képzeld, vannak, akik soha nem hagyták el a játékot az eredeti, 1999-es kiadás óta. Ilyen hűséges és lelkes az Age of Empires játékos közössége. És ez mindent elmond a játékról.
A legjobb stratégiai játékok PlayStationön
Cities: Skylines (2015)
Stratégiai játék konzolon? Istenkáromlás! Lehetséges egyáltalán ilyesmi? Természetesen lehetséges, de a helyes kérdés inkább a következő: „Lehetséges egyáltalán ilyesmit jól megcsinálni – egy számítógépes egér precíz mozdulataitól függő műfajt átvinni egy kontrollerre?” És egy ékes példa arra, hogy ez igenis lehetséges, az a Cities: Skylines városépítő stratégiai játék és szimuláció.
Ez a játék a maga idejében hihetetlenül népszerű SimCity sorozat szellemi utódja. Sok feladat vár rád a Cities: Skylinesban. Hiszen egy nagyvárost tervezel és építesz - utakat és autópályákat, valamint a kevésbé látható, de annál fontosabb csővezetékeket és elektromos kábeleket is le kell fektetned. Egyszerűen gondoskodni fogsz arról, hogy a városod lakói jól éljenek. Hogy mindenhez hozzáférjenek, amire szükségük van, és senki és semmi ne zavarja meg békés életüket (azokat az életeket, amelyeket mellesleg szabad pillanataidban titkon közelről is követhetsz).
Frostpunk (2018)
Nem minden városépítő játék ugyanolyan. A Cities: Skylines bizonyos pillanatokban meditatív és megnyugtató élményt jelenthet – elvégre a játékban egy vibráló, színes metropolisz kavarog előtted tele autókkal és emberekkel. Lényegében a Frostpunk is egy városépítő játék, de kevés benne a közös a Cities: Skylinesszal: egy alternatív apokaliptikus 19. században játszódik, az örök tél kellős közepén.
Első pillantásra a játék fagyos környezete meglehetősen pozitív – érintetlen és szinte varázslatos a hóval borított táj. De egy kis játék után hamar az ellenségünkké válik a környezet, mert minden percben valakinek az élete forog kockán, és az építés helyett inkább a túlélésre kell majd koncentrálnod. Az erőforrások mindig szűkösek, és a város lakossága könnyen depresszióba esik. A játék egy-egy nehéz morális dilemmát a másik után tár eléd, szakadatlan tempóban, és sosem tudod kitalálni, hogy az egyes döntések valójában mihez vezetnek majd. Természetesen a Frostpunk nem kifejezetten meditatív, de mindenképpen magával ragadó.
Shadow Tactics: Blades of the Shogun (2016)
De ez a konzol nem csak a tehetséges építőknek és menedzsereknek kínálja a játékok széles skáláját. A háborús stratégiai játékok rajongói is megtalálják itt a kedvenceiket. A Shadow Tactics: Blades of the Shogun egy stratégiai játék, amelyet a műfaj olyan klasszikusai ihlettek, mint a Commandos és a Desperados.
A játék a feudális Japánban játszódik, és tapasztalt szamurájok kis csoportját kell irányítanod. Az árnyékban fogsz mozogni, kémkedni, szabotálni és kiiktatni a sógun ellenségeit. Folyamatosan azon fogsz gondolkodni, milyen lépéseket kell megtenned, hogy senki ne lásson meg, és ha véletlenül mégis lebuknál, senki se maradjon életben, hogy ne terjedjen el a híred.
A legnépszerűbb stratégiai játékok Xboxon
XCOM 2 (2016)
Az XCOM 2 a Firaxis Games könyörtelen, körökre osztott stratégiai játéka. A történet az XCOM: Enemy Unknown szálát követi, amelyben az emberiség elvesztette a csatát egy megszálló idegen civilizációval szemben. Az új részben a te feladatod lesz gerilla módszerekkel szabotálni a betolakodókat, megdönteni a hatalmukat és visszaszerezni a Földet.
Az XCOM sok hasonlóságot mutat például a már említett Shadow Tactics: Blades of the Shogunnal. Az XCOM a csatatéren zajló akción kívül egy „felülnézetes” játékrészt is kínál – egy asztal nézetet, ahol meghozhatod a nagy stratégiai döntéseket, és kezelheted a bázisaid a világtérképen. A játék mindkét részében van valami közös. Az idő mindegyikben folyamatosan ellened dolgozik, és összetett döntések meghozatalára kényszerülsz, amelyek következményeivel meg kell tanulnod együtt élni.
Az XCOM sorozat legerősebb oldala mindig is az egyéni katonák voltak. Lassan „képzel ki” mindenkit az elejétől fogva, és ezért minden fronton bekövetkezett veszteség igazán személyesen érint. Ebben a tekintetben a játéknak nem létezik versenytársa – nem kell minden küldetésnek sikerrel végződnie. Egy másik dolgot vár el tőled, ez pedig az, hogy megtanulj együtt élni a kudarcok következményeivel.
A játék fő ága mellett figyelmedbe ajánljuk a nagyon sikeres XCOM 2: War of the Chosen kiegészítőt is.
Two Point Hospital (2018)
De térjünk át valami pozitívabbra. Lehet, hogy nem ezt várnád el egy olyan játéktól, amelynek címében a „kórház” szó szerepel, de a Two Point Hospital az egyik legviccesebb menedzser játék, amellyel jelenleg több platformon is játszhatsz.
A játékban először megépíted a kórházadat, majd vezeted is azzal a céllal, hogy nagyszámú fiktív betegséget gyógyíts meg. Egyebek mellett meggyógyíthatod például az állati magnetizmust, amely abban nyilvánul meg, hogy egyik állat a másik után tapad rá a betegségben szenvedő szerencsétlenekre. A klasszikus Theme Hospital szerelmesei otthon fogják érezni magukat itt.
Ha a sok humor ellenére a kórházi környezetet még mindig túl zordnak találod, a Two Point Studios fejlesztői nemrégiben egy új játékot is kiadtak a Two Point Campus néven, amelyben a kórházat egy egyetem váltja fel. A játék pedig hihetetlenük szórakoztató, akár a varázslás, akár a kémkedés oktatása mellett döntesz.
Gears Tactics (2020) a Halo Wars 2 (2017)
A legtöbb játékos az Xboxot főként két hatalmas franchise-hoz, a Halohoz és a Gears of Warhoz köti. „De ezek lövöldözős játékok!” – halljuk, ahogy vitatkozol. Igen, azok, de mindkét sorozatnak, talán kissé meglepő módon, a stratégiai műfajban is megvan a maga helye. Nem tudtuk eldönteni, hogy melyiket vegyük fel a ranglistánkra, így inkább mindkettőt megemlítjük. A Gears Tactics egy brutális taktikai játék, amely nem sokban különbözik az XCOM sorozattól. A Halo Wars 2 pedig egy klasszikus sci-fi RTS.
A legjobb stratégiai játékok Nintendo Switchen
Mario + Rabbids Sparks of Hope (2022)
Amikor 2017-ben az Ubisoft bemutatta az új taktikai akció-kalandjátékát, a Mario + Rabbids Kingdom Battle-t, amit a Nintendóval együttműködve fejlesztett, sokan csodálkozva fogtuk a fejünket. Mario és Rabbids egy játékban? És ráadásul egy körökre osztott stratégiai játékban? Mi történik itt? A játék megjelenése után azonban még jobban meglepődtünk a fantáziadússágán és azon, hogy a papíron meglehetősen őrült koncepció valóban jól működik!
A Mario + Rabbids Sparks of Hope már a második része ennek a sorozatnak, és zökkenőmentesen követi az első részben bemutatott esztétikát és játékmechanikákat. De persze a játék egy kicsit nagyobb, szabadabb és nyitottabb, és csakúgy, mint az elsőben, árad belőle egy gyönyörűen kidolgozott, rejtvényekkel teli környezet. Igen, kitartunk amellett, hogy a Mario + Rabbids sorozat elsősorban egy taktikai stratégiai játék. De készülj fel arra, hogy a harc mellett a játékidő nagy részét a környezeted felfedezésével és egyszerű rejtvények megoldásával fogodtölteni. Mindez a kissé „érdekes”, de egyben egészen aranyos humorral megfűszerezve, amit a Rabbids – a Rayman sorozatból ismert nyulak - vittek a játékba.
Valkyria Chronicles 4 (2018)
A Valkyrie Chronicles 4 egy háborús játék, amelynek koncepciója éppoly közel áll a körökre osztott stratégiai játékokhoz, mint a valós idejű stratégiai játékokhoz. Minden műfajból hozott magával valamit, és keveri azt egy drámai történettel és egy karakterfejlesztési rendszerrel, amit inkább egy japán RPG-től, mint egy stratégiai játéktól várnánk el.
Többé-kevésbé minden küldetésben a játék jelentős ellenséges fölénnyel szembesít, és csak rajtad múlik, hogy az intelligenciád és mindenféle taktika és stratégia segítségével harcolj ellene. És ezt a lehető leghatékonyabban – a lehető legkevesebb kör felhasználásával. Kénytelen leszel sok lépéssel előre gondolkodni, és ha akár egyetlen ellenfél lehetséges lépését is kihagyod, a játék az orrodra koppint.
Egy utolsó kis megjegyzés: ne tántorítson el a játék címében szereplő 4-es szám. A történet szempontjából nem maradtál le semmiről. Teljesen új karakterek jelennek meg és a cselekmény az első résszel egy időben játszódik, csak te más szemszögből nézel mindent.
The Banner Saga Trilogy (2018)
A Banner Saga Trilogy egy háromrészes epikus körökre osztott stratégiai játék sorozat, RPG elemekkel. A skandináv mitológiára épülő történet és a gyönyörű, kézzel rajzolt látványvilág teljesen egyedi hangulatot ad ezeknek a játékoknak, amik nem maradnak el semmiben még játékmechanikai és élmény oldalról sem. A körökre osztott csaták könnyen megragadhatóak, ugyanakkor kihívásokkal teliek, és a győzelem igazán kielégítő.
A Banner Saga azonban nem csupán a csatákból áll. Sok időt töltesz majd a lakókocsidban a hegyi síkságokon átívelő durva utakon, nehéz döntéseket hozol majd, amiknek nehezen előrelátható következményei lehetnek. Nem tudsz majd erkölcsileg „jó” vagy „rossz” döntéseket hozni. Sokkal természetesebbek, emberibbek lesznek azok a helyzetek, amelyekkel a játék szembesít. Például el kell majd döntened, hogy csatlakozol-e egy tolvajbandához, és megerősíted a csoportod, miközben a tulajdonod is kockára teszed. A viking élet nem igazán mesés, még ha a The Banner Saga sorozat játékai kicsit annak is tűnnek.
A legjobb tycoon játékok
Tropico 6 (2019)
Egy város vagy egy kórház felépítése, majd a róluk való jó gondoskodás egy abszolút bátor cél. De mi van, ha egy kicsit többre vágysz? A Tropico 6 városépítő, üzleti és politikai szimulációja ízelítőt ad a valódi hatalomból – a saját kis karibi országod fogod vezetni El Presidenteként. És hogy hagyod-e elmosni magad a szabadság és a demokrácia hullámával, vagy éppen ellenkezőleg, egy merev diktatúrával biztosítod az élethosszig tartó uralmad, az csakis rajtad múlik.
A politikai döntéseken kívül azonban messze a gazdaság fog a leginkább lefoglalni. Ezen kívül számos különböző mód közül választhatsz. Például képes leszel arra, hogy az egész szigetvilágot egyetlen hatalmas ültetvénnyé alakítsd, de miről is beszélünk - ebből nem fog sok pénz összegyűlni a titkos számládon. Sokkal inkább a turizmusra, a bányászatra vagy a nehéziparra érdemes fogadni. De kivel fogsz üzletelni? Nyugat és Kelet között fogsz lavírozni, vagy teljesen az egyik oldal mellé állsz, és kockáztatod, hogy a másik ellenséggé válik? Dilemmák, dilemmák és politika a javából.
Planet Zoo (2019) és Planet Coaster (2016)
Sokunknak sok szép emléke van a Zoo Tycoon és a Rollercoaster Tycoon játékokról. De miért csak emlékeznél rájuk, ha játszhatod is őket? Na jó, nem konkrétan, mert ki tudja, sikerülne-e egyáltalán ilyen régi játékokat futtatni, de a szellemi utódjaik remek részletgazdag 3D-s grafikával és olyan lehetőségekkel dicsekedhetnek, hogy azt sem fogod tudni, hogy mire csodálkozz rá. Ezek az utódok a Frontier Developments stúdió stratégiái játékai, a Planet Zoo és a Planet Coaster.
Az elsőben beleveted magad a saját állatkerted építésébe és menedzselésébe. A látogatók boldogsága mellett elsősorban az állataidról kell majd gondoskodnod. Hatalmas kifutókat alakíthatsz ki a számukra, és gondoskodhatsz arról, hogy a látogatók hordái ne az elgyötört faunát nézzék, hanem a semmiben hiányt nem szenvedő, boldog állatokat. A Planet Coasterben pedig egy ugyanilyen ambiciózus jövőkép vár rád: egy vidámpark építése. Az állatokkal teli díszes kifutókat felváltják a kanyargós hullámvasutak és körhinták.
Ha bármihez hasonlítanunk kellene ezeket a játékokat, az a LEGO lenne. Mindkét címben több száz kisebb-nagyobb „kocka” áll a rendelkezésedre, és csak a képzeleted szab határt annak, hogyan rakod őket egymásra, és mit varázsolsz belőlük.
És mellesleg a Frontier Developments áll a Jurassic World Evolution 2 játék mögött is, így még a dinoszauruszok rajongói is találnak kedvükre valót.
Game Dev Tycoon (2012)
Gondoltál már arra, hogy játszhatsz egy játékfejlesztéssel kapcsolatos játékot? Valószínűleg papíron kicsit hülyén hangzik, de a Game Dev Tycoon meglepően szórakoztató, aranyos kis játék. A játék meglehetősen egyszerű és rövid, de a veteránok számára nagyon nosztalgikus és magával ragadó.
A szüleid garázsában dolgozó magányos fejlesztőként kezdesz, aki arról álmodozik, hogy első szöveges kalandjátékával sok pénzt - és elismerést – szerez. Az álom valóra válik, egy hatalmas játékstúdió tulajdonosa leszel, több alkalmazottal, és egyik sikeres játékot a másik után fogod kiadni. Legalábbis akkor, ha az elején a „Ninvento” konzoljaira fogadtál, nem pedig a „Vonny”-ra. Ha az utóbbit választottad, akkor valószínűleg súlyos adósságokat halmozol fel és csődöt kell jelentened.
A legjobb körökre osztott stratégiai játékok
Total War, avagy a katonai és háborús stratégiai játékok prototípusa
A legepikusabb, magával ragadó és legbrutálisabb csatákat keresed virtuális környezetben? A Total War sorozat eddig mindig beváltotta a hozzá fűzött reményeket ezen a „fronton”, és több mint 20 éves története során a Creative Assembly stúdió játékai szinte az összes történelmi korszakból és minden korból szolgáltak nekünk ütközetekkel a világ minden sarkából.
Ha lemaradtál volna a Total War sorozatról, ez egy összetett körökre osztott stratégiai játék RTS elemekkel. A teljes terület egy nagy térképből áll, amin mozoghatsz, miközben a csaták valós időben zajlanak. Minden játékban egy nagy vezető helyébe lépsz, és azon igyekszel, hogy kitágítsd a birodalmad határait.
Melyik játékkal kezdd? Javasoljuk a legújabbat, a Total War: Warhammer III-at. Ez a játék csak a legjobbat veszi át az előző részekből, és lélegzetelállító látványvilággal és fantasztikus, változatos helyszínekkel gazdagítja azt. A fantasy nem a te világod, és inkább valós területek elfoglalását szeretnéd kipróbálni? A Total War: Three Kingdomsban lehetőség nyílik egész Kína egyesítésére, a Total War Saga: Troyban pedig a bronzkorban találod magad, a trójaiak és a görögök közötti konfliktus közepén. Végső soron a sorozat egyetlen játékával sem nyúlhatsz mellé.
Sid Meier's Civilization VI (2016)
A Civilization nemcsak az egyik legjobb stratégiai játék, hanem az egyik legjobb és leghosszabb ideje futó játék is. A Sid Meier's Civilization első része 1991-ben jelent meg, és azóta a sorozat játékai alapvetően nem változtak. Természetesen lecserélték a pixel art köntösüket 3D grafikára, és itt-ott módosítottak néhány játékmechanikát, de a játékok lényege ugyanaz maradt. Akárcsak a céljuk, ami nem kevesebb, mint a világuralom megszerzése!
A Civilizationt a játékosok a 4X műfaj példamutató képviselőjének tartják, a „győzelemhez” vezető négy lehetséges útja szerint, amelyek az eXplore, eXpand, eXploit és eXterminate – magyarul felfedezés, terjeszkedés, kizsákmányolás és végül kiirtás. Te leszel a „civilizációd”, a nemzeted feje, és te vezeted azt a történelem előtti időkből a jövőbe, azon az úton, amelyet te magad választasz.
Into the Breach (2018)
Az Into the Breach körökre osztott stratégiai játékban a bolygónkat megszállták a világűrből származó szörnyek, és egyetlen esélyünk a túlélésre, hogy a jövő hatalmas mechanikus robotjai segítségével harcolunk ellenük. A történet nem biztos, hogy elnyeri a tetszésed, és őszintén szólva, a grafika nem fog igazán elkápráztatni az aranyos, kockás stílusával. De azért megemlítenénk, hogy ebben a játékban határozottan van valami különleges.
Az Into the Breach központi vonzerejét az abszolút lebilincselő és zseniális taktikai csaták adják, amik igazán bevonzanak magukba. A sakkal való összehasonlítás eltúlzottnak tűnhet egy ilyen kis indie játéknál, de még a jelenlegi 64 mezős csatatér is sok tekintetben emlékeztet rá. És mi több, nem csak az ellenfél legyőzéséről van szó, hanem arról is, hogy minimalizáld a csatatéren bekapott sebzést. A sakkal ellentétben itt az emberiség jövőjéért harcolsz. A tét nagy, és ha szereted a kihívásokat, az Into the Breach-nél nem sok jobb játék létezik.
Legjobb valós idejű stratégiai játékok (RTS)
StarCraft és WarCraft: Az igazi sci-fi és fantasy stratégiai játékok
Ha belegondolunk, az RTS műfajnak csak néhány abszolút klasszikusa van. Ezek közül az egyiket – az Age of Empirest – fentebb már említettük, most pedig a többire térünk ki. Úgy döntöttünk, hogy kihagyjuk a Command & Conquer sorozatot (bár megérdemli legalább ezt a mini megemlítést), és a helyette a StarCraft sci-fi és a WarCraft fantasy stratégiai játék sorozatokat említjük meg. Tekintettel a Blizzard Entertainment stúdió óriási népszerűségére, itt valószínűleg nem is kell többet mondanunk róluk, mivel mindenki ismeri őket, de a teljesség kedvéért röviden bemutatjuk őket.
Ezek azok a játékok, amelyek a múlt század 90-es éveiben két új kitalált univerzumba kalauzolták el a játékosokat, amelyek tele vannak érdekes karakterekkel és izgalmas történetekkel. És nem csak a folytatásaik, hanem más műfajú hozzájuk kapcsolódó játékok is helyet kaptak bennük – ki ne hallott volna például a World of Warcraftról?
A StarCraft és a WarCraft azonban nemcsak egyedi világukkal, hanem kifinomult játékmenetükkel is megnyerték elkötelezett játékosközösségeiket. A StarCraft nem hiába vált szinte Korea nemzeti sportjává, és a WarCraft III: Reign of Chaos sem véletlenül lett kora legkelendőbb játéka. Mindkét sorozat egyszerűen legendás, és amikor csak kedvünk támad egy RTS-sel játszani, a StarCraft és a WarCraft biztos választás, amelyekhez évről évre boldogan visszatérünk.
Company of Heroes 3 (2023)
A Company of Heroes 3 a Relic Entertainment úttörő RTS akciósorozatának harmadik része. A hatalmas seregek helyett a játék a kis, rugalmas katonai egységek vezetésére összpontosít a második világháború alatt. És konkrétan ez az utolsó, harmadik rész Olaszország felszabadításával és az észak-afrikai ütközetekkel foglalkozik. De minden bizonnyal kár lenne, ha kihagynád az előző részeket – mindegyik a háború más-más részével foglalkozik. A Company of Heroes 2-ben a fagyos keleti frontot fedezheted fel, az első Company of Heroes-ban pedig részt veszel a normandiai ütközetben és Franciaország más részein.
A harmadik rész azonban bizonyos tekintetben eltér az elődeitől, mégpedig egy nagyméretű stratégiai térkép bevezetésével, amely sok tekintetben hasonlít például a Total War körökre osztott részéhez. A játék legnagyobb vonzerejét azonban továbbra is az egyéni heves tűzharcok adják, amelyek tele vannak robbanásokkal és fürgén rögtönzött taktikákkal; ezúttal ráadásul elpusztítható környezettel gazdagítva.
Totally Accurate Battle Simulator (2021)
A legjobb stratégiai játékok rangsorában az utolsó helyért kiélezett küzdelem folyt, és több cím is eszünkbe jutott. Szerettük volna például a fent említett legenda, az Age of Empires 4 sikeres folytatását, vagy az Iron Harvest újszerű alternatív történelmi környezetét erre a pozícióra, de végül arra jutottunk, hogy érdemes lenne mást is bemutatnunk. Valami egészen mást. Valamit, ami részben stratégiai játék, ugyanakkor minden korosztály számára élvezhető. Úgy döntöttünk, hogy bemutatjuk neked a Totally Accurate Battle Simulatort.
Ennek a játéknak a stratégiai része nem az egységmenedzsmentben és a komplex erőforrás gazdálkodásban rejlik. Itt nincs más dolgod, mint kiválasztani a megfelelő egységeket, és bölcsen bevetni őket a csatatéren. A szimuláció gondoskodik a többiről, és ez általában vicces és váratlan helyzetekhez vezet. Nem tudod, hogy mit játssz a kisebb testvéreddel, vagy esetleg a nagyszüleiddel, akik még soha életükben nem játszottak? Akkor próbáld ki a Totally Accurate Battle Simulatort.