A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Nintendo Switch 2 teszt: vélemények, tapasztalatok és végső értékelés
Nyolc év után a Nintendo végre leleplezte a közkedvelt Switch játékkonzol utódját. Nyolc év azonban hosszú idő – ezalatt a kézikonzolok világa mostanában sok változás történt, különösen az utóbbi időszakban. Mit mondanak a szakújságírók a Nintendo Switch 2-ről, mit mutattak a tesztek, és hogyan vélekednek róla a játékosok? Kiderítettük – és hozunk saját értékelést is!


Tartalomjegyzék
- Nintendo Switch 2 kialakítás és dizájn: óriási lépés a helyes irányba
- A Nintendo Switch 2 kijelzője nem OLED
- Nintendo Switch 2 játékok és teljesítmény: még több élmény, még több szórakozás
- Nintendo és GameChat szolgáltatások
- Nintendo Switch 2 akkumulátor-üzemidő: Jobb, ha kéznél van a töltőd!
- Nintendo Switch 2 – Összegzés
- A Nintendo Switch 2 előnyei és hátrányai
- Paraméterek összehasonlítása – Nintendo Switch 2 vs. Nintendo Switch (LCD) és OLED
Jelenleg a Nintendo a három legnépszerűbb játékkonzolmárka egyike. Míg a Sony és a Microsoft a hardcore játékosokat célozza meg nagy teljesítménnyel, gördülékeny játékélménnyel és valósághű grafikával, addig a japán játékkonzol inkább a családbarát, könnyen elérhető szórakozásra helyezi a hangsúlyt. Ez a stratégia rendkívül sikeres – ezt a hűséges rajongótábor és az előző konzolgeneráció eladási adatai is alátámasztják.
A 2017-ben bemutatott Nintendo Switchből (beleértve a Nintendo Switch OLED és Nintendo Switch Lite változatokat is) több mint 152 millió darab kelt el. Összehasonlításképp, a rivális PlayStation 4 ugyanennyi, azaz 8 év alatt 117 millió eladást ért el.
A Nintendónál bizonyára arra számítottak, hogy az új Nintendo Switch 2 is hasonló sikert arat majd, és úgy tűnik, a japán mérnökök jó úton járnak – az új konzol röviddel a megjelenése után a vállalat történetének leggyorsabban fogyó modellje lett. Nézzük tehát, mit kínál az új Nintendo Switch 2 az előző generációhoz képest, és vajon megéri-e beruházni rá.
Ne hagyd ki a Nintendo Switch 2 bemutatóját!

Nintendo Switch 2 kialakítás és dizájn: óriási lépés a helyes irányba
Az eredeti Nintendo Switch konzol nem volt rosszul megépítve – akadtak erősségei és gyenge pontjai is. Az új generáción azonban úgy tűnik, sokat sikerült javítani. Az első benyomások és előzetes értékelések szerint a Nintendo Switch 2 már ránézésre és érzetre is minőségibb benyomást kelt. A külső kijelzőhöz (monitorhoz vagy televízióhoz) csatlakoztatható dokkoló strapabíróbb és precízebben kidolgozott, ami kifejezetten pozitív fejlemény – szerintünk ugyanis az eredeti Switch leggyengébb pontja épp ez a dokkoló volt. Az új változatba egy ventilátor is került, de nem a konzol hűtésére szolgál, hanem magát a dokkolót védi a túlmelegedéstől, amikor egyszerre tölti a konzolt és nagy felbontásban fut a játék.
A felhasználók és a játékosok egyaránt dicsérik a Switch 2 új Joy-Con 2 kontrollereit, amelyek az eredeti sínrendszer helyett már mágnesesen csatlakoznak a konzolhoz. A rögzítés gyors és megbízható, nem kell attól tartanod, hogy rosszul csatlakoztatod, ráadásul megmaradt az a jól ismert és ikonikus „kattanás”, ami a Nintendo marketingjében is kiemelt szerepet kap.
A kontroller egérként is használható: ha lecsatlakoztatod és az érintkezőt egy asztalra teszed, automatikusan megjelenik egy egérkurzor. Ez a funkció jól jöhet a konzol menüjében való navigáláshoz, illetve bizonyos játékok irányításánál is. Hosszabb használat során viszont már érezhető a kevésbé ergonomikus kialakítás – a Joy-Con 2 nem teljes értékű egér, inkább csak egy kiegészítő lehetőség. Hogy az új irányítási mód mennyire válik be, az attól függ, mennyire tudják azt értelmesen kihasználni a jövőbeli játékok.

GamesRadar+:
„A Joy-Con 2 nagyobb, vastagabb gumifogantyúval rendelkezik, szélesebb felülettel, ami sokkal pontosabb irányítást tesz lehetővé. Én például a szélső pozíciókban is tökéletesen tudtam őket használni, és nagyobb erőt tudtam kifejteni a hosszabb mozdulatoknál. Az előlapi gombok is nagyobbak lettek, és mélyebben benyomhatók, mint az eredetiek."
Ugyanakkor a Joy-Conból továbbra is hiányzik a haptikus visszajelzés, amit például a PS5 DualSense kontrollerében megtalálunk – ez utóbbi remekül szimulálja a ravasz ellenállását például lövöldözős játékokban.
Ami viszont nagyon pozitív hír: a Nintendo Switch 2 kontrollerei eddig nem szenvednek a drift problémától, amely az eredeti modellnél sajnos gyakori volt (amikor a joystick mozgást jelez, anélkül, hogy hozzáérnél). A Nintendo beismerte, hogy a Joy-Con 2-ben nem alkalmazzák a Hall-effektus technológiát, ami pont ezt a jelenséget hivatott megelőzni (pedig a konkurens gyártók egyre szélesebb körben alkalmazzák). Reméljük, a „drift” probléma nem tér vissza – az eddigi jelek alapján úgy tűnik, sikerült optimalizálni a vezérlőt.
A vezérlőkarok is fejlesztésen estek át, sokkal masszívabbak lettek, mint a korábbi konzolváltozatban.

Egy kisebb kritika viszont jogos: a Joy-Con Grip 2 (az irányítók tartója dokkolt módban) gyakorlatilag változatlan maradt (a méretét leszámítva). Ez azért kár, mert ergonómia szempontjából bőven lett volna még hová fejlődni. Ha gyakran játszol dokkolt módban, valószínűleg érdemesebb lesz beszerezni a külön megvásárolható Nintendo Switch 2 Pro kontrollert.
A konzol dizájnjának és kidolgozásának többi része viszont csupa pozitívumot rejt. A nagyobb, 7,9 hüvelykes Full HD kijelzőnek köszönhetően a Switch 2 ugyan némileg méretesebb lett, de még a fiatalabb játékosok számára is kényelmesen használható maradt.
A méret növekedésével együtt persze a súly is nőtt. Az eredeti Nintendo Switch 297 grammot nyomott, az OLED verzió 310 grammot (kontrollerekkel együtt 420 grammot), míg a Switch 2 súlya 401 gramm (kontrollerekkel együtt 534 gramm). Más kézi konzolokhoz, mint az Asus ROG Ally (608 g) vagy a Lenovo Legion Go S (740 g) képest a Nintendo újdonsága még mindig érezhetően könnyebb.
Végül dicséret illeti a konzol felső élén található extra USB-C portot, amely rendkívül hasznos töltéshez, ha például kanapén vagy ágyban, hordozható módban játszol. Ugyancsak pozitívum a konzolba épített, továbbfejlesztett és masszív állvány, amely stabil asztali használatot biztosít.
GameSpot:
„Ez a Switch jól összerakott, átgondolt továbbfejlesztése, tele apró dizájnfinomításokkal, amelyek prémiumabb érzetet adnak neki. Az előző generációhoz képest már nem hat játékszernek – ami különösen aggaszt, amikor a gyerekek kezébe adom. Ugyanakkor sok szempontból úgy érzem, a Switch szintet lépett.”

A Nintendo Switch 2 kijelzője nem OLED
Már a termékismertetőből is nyilvánvaló, hogy a Nintendo Switch 2 kijelzője jelentős frissítésen esett át. A megnövelt, 7,9 hüvelykes képátló és a Full HD felbontás (1920 × 1080 képpont) mellett a specifikációk között olyan kulcsfontosságú technológiákat is találunk, mint a VRR (Variable Refresh Rate), a HDR (High Dynamic Range) és a 120 Hz-es képfrissítés. Ez rendkívül pozitív fejlemény – a Switch 2 hivatalosan támogatja a HDR tartalmakat, a magasabb képfrissítési ráta simább és reszponzívabb játékélményt biztosít, a változó képfrissítés (VRR) még ingadozó FPS mellett is biztosítja a folyamatos képet.
Egyetlen paraméter tekintetében azonban a Switch 2 visszalépésnek tűnhet: ez pedig a kijelző technológiája. Az új konzol nem OLED panellel érkezik, mint az első Switch továbbfejlesztett (OLED) változata, hanem „csupán” egy IPS panelt kapott. Hogy ez a különbség mennyire lesz érzékelhető számodra, attól függ, van-e összehasonlítási alapod OLED kijelzővel kapcsolatban, illetve mennyire vagy igényes a vizuális élményre. Az OLED technológia sajátossága, hogy képes a tökéletes fekete megjelenítésére, ami élénkebbé és teltebbé teszi a színeket. Emellett az OLED panelek rendkívül alacsony válaszidővel rendelkeznek, ami minimalizálja a „szellemkép” effektust és az elmosódást a gyors játékbeli mozgások során.
A Switch 2 IPS kijelzője ezen paraméterek tekintetében nem tud versenyezni az OLED technológiával. Egy teljes felületen háttérvilágított LED IPS panel alapvetően nem képes abszolút feketét megjeleníteni. Emellett a kijelző válaszideje sem tartozik a legjobbak közé, ahogy azt több teszt is megerősíti. A Digital Foundry szaklap például átlagon alulinak minősítette a kijelző reakcióidejét, ami még az első, LCD kijelzős Switch modell szintjét sem éri el. Több felhasználó és játékos is megerősítette a kép elmosódását, különösen a 2D platformjátékok esetében.

Eurogamer / Digital Foundry:
„Még nagyobb csalódást okoz a kijelző minősége mozgásmegjelenítéskor: a Switch 2 LCD panelje még a 2017-es Switch kijelzőjénél is jobban elmosódik. Az OLED panelhez képest a Nintendo Switch 2 kijelzőjének problémái világosan kirajzolódnak – ezek gyenge pontjai egyértelműen megmutatkoznak.”
Ugyanakkor azt sem lehet mondani, hogy az új Switch kijelzője rossz lenne – erről szó sincs. A játékosok dicsérik a fényerejét, a magasabb felbontásból adódó részletes képet, a színek pontosságát, a jó betekintési szögeket és a gördülékeny képet (köszönhetően a 120 Hz-es képfrissítésnek és a VRR-nek). A Nintendo viszont sajnos saját magát hozta nehéz helyzetbe azzal, hogy az előző generáció több szempontból jobb kijelzőt kínált – az összehasonlítás így elkerülhetetlen.
De miért döntött úgy a Nintendo, hogy visszatér az IPS panelhez, amikor korábban már használt OLED-et is? Ezt biztosan nem tudhatjuk. Elképzelhető, hogy ez más technológiákkal – például a VRR-rel vagy a magas képfrissítési rátával – függ össze. Ezek ugyanis bonyolultabbá tehetik az OLED integrációját, és akár csökkenthetik is az akkumulátor élettartamát. Bár elvileg az OLED alacsonyabb fogyasztású lehet (mivel nem igényel teljes háttérvilágítást), ez nem minden esetben igaz. Sok múlik azon, hogy milyen típusú képet jelenít meg: sötét tartalom esetén energiatakarékosabb, világos tartalom esetén viszont többet fogyaszthat. Emellett az is számít, milyen a maximális fényerő, hiszen az OLED panelek jellemzően alacsonyabb fényerőre képesek az LCD-khez képest.
Az első generációhoz hasonlóan most is valószínű, hogy a közeljövőben egy félgenerációs frissítés (pl. OLED változat) érkezik, amely kiküszöbölheti a mostani modellel kapcsolatos kezdeti hiányosságokat.
Nintendo Switch 2 játékok és teljesítmény: még több élmény, még több szórakozás
Ahogy korábban is említettük, a Nintendo célja nem a nyers teljesítmény maximalizálása, hanem a játékélmény és a szórakozás biztosítása. A konzol teljesítményét (3,1 TFLOPS dokkolt módban, 1,72 TFLOPS kézi módban) egy NVIDIA Tegra processzor biztosítja, DLSS és Ray Tracing támogatással. Fontos megjegyezni, hogy a játékosok szerint a DLSS technológia végzi a munka oroszlánrészét, jelentősen javítva a játékélményt. A processzort 12 GB operatív memória segíti, a tárhely pedig 256 GB-ra nőtt (szemben az eredeti Switch 32 GB-jával). Bár ez a méret manapság sok játéknál még mindig kevés (egy-egy cím akár 70 GB-ot is elfoglalhat), szerencsére lehetőség van a bővítésre – akár 2 TB-ig – microSD Express kártyák segítségével.
A legnépszerűbb címeket A legjobb RPG játékok és A legjobb stratégiai játékok című cikkekben foglaltuk össze.
Ha pusztán a specifikációkat nézzük, a Nintendo Switch 2 teljesítménye jóval alacsonyabb, mint például az Asus ROG Ally-é (8,9 TFLOPS), így papíron „szegény rokonként” tűnhet fel. A gyakorlatban viszont a Nintendónak nincs szüksége ekkora teljesítményre – dokkolt módban még a grafikailag komolyabb Cyberpunk 2077 is fut rajta. Bár a klasszikus konzolokhoz képest hiányoznak a finom részletek, a játéka játék gördülékenysége megmarad. Felmerültek ugyanakkor olyan problémák, hogy bizonyos játékoknál elhalványulnak a színek, ha bekapcsoljuk a HDR-t. Ez a Cyberpunk 2077 esetében is megfigyelhető, de sok játékos számolt be hasonló tapasztalatról a The Legend of Zelda: Breath of the Wild játék során is. Egyelőre nem tudni, hogy ez egy szoftveres probléma-e (rossz HDR kalibráció), amit egy frissítés orvosolhat, vagy hardveres korlát áll a háttérben.

GameSpot:
„A Nintendo saját játéka, a Mario Kart World, sokkal lenyűgözőbben néz ki, mint bármi, amit a régi Switch kínálni tudott. A Cyberpunk 2077 külső fejlesztésű játékként is kiválóan demonstrálja a konzol erejét: bár nem tökéletes, jól néz ki, és egészen jól fut – ami az első Switchen elképzelhetetlen lett volna.”
Azonban feltételezhető, hogy a konzol fő vonzerejét nem a Cyberpunk 2077-hez hasonló, erőforrás-igényes AAA-címek jelentik majd, hanem például az új Mario Kart World. Ebben az esetben 4K felbontású szórakozásra, kiválóan optimalizált játékmenetre és a 60 FPS-nek köszönhetően akadálymentes folyamatosságra számíthatsz – hordozható módban pedig akár Full HD felbontásban, 120 FPS mellett is.
Mivel a Nintendo Switch 2 csak 2025. június 5-én került forgalomba, az exkluzív játékok kínálata egyelőre még meglehetősen szűkös. A Donkey Kong Bananza július 17-én jelent meg, a Metroid Prime 4 pedig csak az év végére várható. Ha tehát kifejezetten ezek miatt a játékok miatt fontolgatod a Switch 2 megvásárlását, érdemes lehet kivárni. Persze semmi sem akadályoz meg abban, hogy ismét elővedd a jól bevált klasszikusokat – ezúttal még szebb grafikával és simább játékmenettel. A játékosok például kifejezetten ajánlják a Hogwarts Legacy átdolgozott verzióját is, ami látványosan jobb lett az eredeti Switch-verzióhoz képest.

Kotaku:
„A játékok a Switch 2-n érezhetően gyorsabban töltődnek be. Bár nem a PS5 villámgyors SSD-meghajtóiról van szó, a régi hardverhez képest ez hatalmas előrelépés. A The Legend of Zelda: Breath of the Wild és a Tears of the Kingdom játékok betöltése a Switch 2-n mindössze 7–8 másodpercet vesz igénybe, ami nagyjából a fele az eredeti Switch idejének. A gyorsutazás ezekben a játékokban szintén körülbelül kétszer gyorsabb lett.”
A legtöbb kedvenc játékodat az eredeti Nintendo Switchről gond nélkül játszhatod a Switch 2-n, azonban kezdetben nem biztos, hogy minden cím támogatott lesz – ez a konzol életciklusának első hónapjaiban jellemző bevezetési nehézség. Fontos azonban kiemelni, hogy az újonnan, kifejezetten Switch 2-re optimalizált verziókat újra meg kell vásárolni, ami érthető módon sokaknál kiverte a biztosítékot, és a Nintendo komoly felháborodással néz szembe emiatt. Ráadásul ezekért a tartalmakért valóban prémium árat kérnek. Általánosságban a Nintendo monetizációs stratégiáját a játékosok erősen negatívan ítélik meg. A legkomolyabb aggodalmak az irányítón található új, „mágikus” C gombhoz kapcsolódnak.
Nintendo és GameChat szolgáltatások
A C gomb egy teljesen új funkció, amit a Nintendo vezetett be. Ez afféle portálként működik a játékos közösségi életedhez, és a neve GameChat. Ez egy olyan szolgáltatás, ami a PlayStation (PSN) vagy az Xbox (korábban Xbox Live, most Xbox Network) kínálatához hasonló. A GameChaten keresztül közvetlen hang- és vizuális kommunikációra nyílik lehetőség más játékosokkal. Van azonban egy fontos eltérés: míg a PlayStation és az Xbox esetében az alapvető kommunikációs funkciók ingyenesek, és csak a többjátékos módért kell külön fizetni, addig a Nintendónál a GameChat szolgáltatás teljes funkcionalitása kizárólag a Nintendo Switch Online előfizetés részeként érhető el.
Na, itt a bibi. A Nintendo lényegében egy olyan hardveres gombot épített a konzolba, ami egy fizetős szolgáltatáshoz van kötve. Ha nem akarod használni, a gomb csak útban lesz, és folyamatosan arra fog emlékeztetni, hogy nincs aktiválva ez a szolgáltatásod. Egyelőre a GameChat és a hozzá kapcsolódó GameShare (ami a játékok megosztására szolgál közös játékhoz) ingyenesen működik 2026. március 31-ig. Utána viszont már elő kell fizetned a Nintendo Switch Online szolgáltatásra. Ez jelenleg egy személynek 10 990 Ft/évbe kerül, egy 8 fiókos családi csomag pedig 17 280 Ft/év. És ez még csak az alap előfizetés! A továbbfejlesztett Expansion Pack (ami régi Nintendo konzolos, SEGA Mega Drive-os és válogatott GameCube játékokat is tartalmaz) 19 990 Ft/év. De ne legyenek illúzióink, valószínűleg jövő március után az előfizetés ára drágulni fog.

Ha úgy döntesz, hogy sem a GameChatre, sem a GameShare-re, sőt, tulajdonképpen a Nintendo Switch Online-ra sincs szükséged, akkor lemondasz a Nintendo Switch 2 egyik nagy ütőkártyájáról. A gyártó alapvetően arra számít, hogy ezeket a szolgáltatásokat használni fogod. De vajon tényleg megéri az árát?
A GameChaten és GameShare-en keresztül telefonálhatsz, megoszthatod a képernyődet, streamelhetsz játékokat, sőt, még videóhívásokat is indíthatsz. A képernyőmegosztás maximum 4 játékos számára engedélyezett, de a videó- vagy hanghívás során akár 12 fős játékpartit is szervezhetsz. A videóhíváshoz viszont külön be kell szerezned egy kompatibilis USB-kamerát, ami körülbelül 25 000 Ft-ba kerül. Ez a kamera képes az egész teret rögzíteni, ha többen vagytok a szobában, vagy csak a fejedet, ami az arcfelismerésnek köszönhetően lehetséges. A játékosok egyébként elég sokat dicsérik a kamerát, így ez egy ajánlható kiegészítőnek számít.
Leggyakrabban valószínűleg a képernyőmegosztás funkciót fogod használni, ami akár négy részre is osztható. Viszont ilyenkor a játékosok panaszkodnak a káoszra, a tájékozódás nehézségére, , és összességében nem igazán szeretnek hosszan ebben a módban játszani.
Ars Technica:
„A GameShare funkció hatékonysága nagymértékben függ az otthoni vezeték nélküli internetkapcsolatodtól. A tapasztalatok alapján a kép lehet sima, de szemcsés, de akár játszhatatlanul akadozó is.. Az pedig külön bosszantó, hogy a GameShare csak előre beprogramozott játékokkal használható – főleg, hogy a Steam Remote Play sokkal szélesebb körű megoldást nyújt a közös, távoli PC-s játékhoz."

Nintendo Switch 2 akkumulátor-üzemidő: Jobb, ha kéznél van a töltőd!
Köztudott, hogy a kézi játékkonzolok akkumulátor-üzemideje nem mindig elegendő egy egész napos játékhoz. Az akkumulátor általában az Achilles-sarka ezeknek az eszközöknek, és még a Switch 2 sem jeleskedik e téren. Bár a gyártó 2,5–6 órás üzemidőt ad meg egyetlen feltöltésre, ez nagymértékben függ a futtatott játék vagy alkalmazás erőforrás-igényességétől és a konfigurált beállításoktól. A tapasztalat azonban az, hogy például a Cyberpunk 2077 olyan gyorsan meríti le az 5220 mAh-s akkumulátort, hogy körülbelül másfél–két óra alatt már le is kell tenned a konzolt. És sajnos ez még az optimalizált játékokra is igaz: a Mario Kart World maximális fényerőn mindössze két óra alatt lemeríti az eszközt. Általában 2–3 órás üzemidővel számolhatsz, ami kicsit az átlag alatt van. Ugyanakkor ez nem jelenti a játék végét, és a rajongóknak, illetve a lelkes játékosoknak ez is elég lesz. Végül is nem probléma a felső USB-C portba csatlakoztatni a töltőt, és tovább játszani az ágyból.
Ars Technica:
„A legnagyobb kompromisszum sajnos az akkumulátor üzemideje. Az olyan játékok, mint a Mario Kart World vagy a Cyberpunk 2077, akár 2–2,5 óra alatt teljesen lemeríthetik a készüléket. Ez az időtartam azonban jelentősen megnő, ha kevésbé erőforrás-igényes játékokkal, például régi 2D-s klasszikusokkal játszol, és még tovább is nyújtható, ha csökkented a képernyő fényerejét.”

Nintendo Switch 2 – Összegzés
Milyen a Nintendo Switch 2? Összességében a játékosok, a szerkesztők és a profik is egyetértenek abban, hogy a Nintendo új konzolja igazán jól sikerült. A külső megjelenés és a felhasznált anyagok is javultak, a konzol kiforrottabb, minőségibb érzetet kelt – már nem pusztán egy játékszer, hanem egy komoly hardver. Kár, hogy a Nintendo nem fejlesztette tovább a Joy-Con Gripet is, hogy dokkolt módban kényelmesebb legyen a játék. Az OLED panel hiánya is fájó pont, hiszen még látványosabbá tehette volna a kijelzőt.
A teljesítmény terén viszont a Nintendo pontosan azt hozta, amire szükség volt – nem fog ledobni a székről, de bőven elegendő lesz a következő évek játékaihoz. Sőt, a Switch 2-n már olyan címeket is futtathatsz, mint a Cyberpunk 2077 vagy a Hogwarts Legacy. Természetesen nem olyan élményt nyújt, mint egy PlayStation 5, de az alkalmi játékosok számára ez teljesen megfelelő lesz.
Összességében a konzollal kapcsolatban a Nintendo árazási stratégiája kapja a legtöbb kritikát. Maga a konzol nálunk 210 000 Ft körüli áron kapható, de ha a Mario Kart World játékkal csomagban vásárolod meg, párszáz forint híján 230 000 Ft-ba kerül. Ezen felül számolj a Nintendo Switch Online előfizetés jelentős díjával, amit 2026 március végétől kell majd fizetni. Ha pedig egy felújított klasszikus játékot szeretnél újra átélni közvetlenül a Switch 2-n, készülj fel arra, hogy fizetned kell a frissítésért is.
Hogy mennyire lesz sikeres az új konzol, azt majd az idő fogja eldönteni. Az első fontos mérföldkő 2026 márciusa lesz – ekkor derül ki, hány játékos hajlandó előfizetni a Nintendo Switch Online szolgáltatásra, amelybe a cég lényegében belekényszeríti őket. A következő kulcsfontosságú tényező az új játékok megjelenése és a régiek felújítása lesz – ez ismét szorosan összefügg a játékosok fizetési hajlandóságával.
Polygon:
„A Switch 2 közelebb van a technikai élvonalhoz, mint a Nintendo a GameCube és a Game Boy Advance 2001-es bemutatásakor – nem a nyers teljesítményt illetően, hanem a felhasználás hatékonysága tekintetében.”
A Nintendo Switch 2 előnyei és hátrányai
+ Masszívabb kivitel és kidolgozás
+ Plusz USB-C port a felső élen
+ Alacsony súly a konkurenciához képest
+ Mágneses Joy-Con 2 vezérlőrögzítés
+ Nagyobb kijelző
+ Nagyobb teljesítmény
+ 4K játék 60 FPS-sel (dokkolt módban)
- Hardveres GameChat gomb
- Nem továbbfejlesztett Joy-Con markolat a kényelmesebb játékhoz
- Enyhén átlag alatti akkumulátor-üzemidő
- A kijelző nem OLED
- Egyelőre kevés exkluzív játék jelent meg
- Nintendo Switch Online előfizetés ára
- Az újratervezett játékok ára Switch 2-re
Paraméterek összehasonlítása – Nintendo Switch 2 vs. Nintendo Switch (LCD) és OLED
Paraméter | Nintendo Switch 2 | Nintendo Switch (LCD) | Nintendo Switch OLED |
---|---|---|---|
Megjelenés dátuma | 2025. június | 2017. március | 2021. október |
Processzor / GPU | NVIDIA Tegra T239, DLSS, Ray Tracing | NVIDIA Tegra X1 | NVIDIA Tegra X1 |
RAM | 12 GB LPDDR5 | 4 GB LPDDR4 | 4 GB LPDDR4 |
Belső tárhely | 256 GB UFS, bővíthető microSD Express kártyával 2 TB-ig | 32 GB eMMC, bővíthető microSDXC-vel 2 TB-ig | 64 GB eMMC, bővíthető microSDXC-vel 2 TB-ig |
Teljesítmény | 3,1 TFLOPS (dokkolt) 1,72 TFLOPS (kézi) |
0,394 TFLOPS (dokkolt) 0,156 TFLOPS (kézi) |
0,394 TFLOPS (dokkolt) 0,156 TFLOPS (kézi) |
Kijelző | 7,9" LCD, HDR10, akár 120 Hz | 6,2" LCD | 7" OLED |
Felbontás (kézi) | 1080p | 720p | 720p |
Felbontás (dokkolt) | 4K | 1080p | 1080p |
Csatlakozók | Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, USB-C | Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1, USB-C | Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1, USB-C |
Akkumulátor | 5 220 mAh | 4 310 mAh | 4 310 mAh |
Akkumulátor üzemideje | Kb. 2–6,5 óra | Kb. 4,5–9 óra | Kb. 4,5–9 óra |
Joy-Con | Joy-Con 2, fejlettebb analóg karokkal és mágneses rögzítéssel | Joy-Con, sínnel rögzítve | Joy-Con, sínnel rögzítve |
Méretek | Kb. 166 × 272 × 14 mm | 102 × 239 × 13,9 mm | 102 × 242 × 13,9 mm |
Súly (vezérlőkkel együtt) | 534 g | 398 g | 420 g |
Visszafelé kompatibilitás | Igen* (kártyás és digitális Switch 1 játékokkal) | N/A | Igen |
* Nem minden digitális játék lesz elérhető.
Nintendo Switch 2 és tartozékai
-
- 204 999 Ft – 312 390 Ft
- Játékkonzol 11 üzletben
-
- 36 890 Ft – 40 131 Ft
- Gamepad, kontroller 8 üzletben
-
- 227 290 Ft – 341 615 Ft
- Játékkonzol 14 üzletben
-
- 9 990 Ft – 13 499 Ft
- Játékkonzol kiegészítő 26 üzletben
További inspirációk a számodra

Megérkezett az ultravékony Galaxy Z Fold7, a továbbfejlesztett Z Flip7 (FE) és az új Galaxy Watch8

A Samsung Galaxy S25 sorozat meglovagolja a mesterséges intelligencia hullámát

Az új Xiaomi 15 (Ultra): egy fényképező, amivel telefonálni is tudsz

Bemutatkozott a Samsung Galaxy S25 Edge: a karcsúságé a főszerep

A 2025-ös MWC legérdekesebb újdonságai

Apple iPhone 16e: elképesztően jó ár-érték arány

Apple iPhone 17: dizájn, teljesítmény és ár – jönnek a régóta várt újítások?

Itt az új Samsung Galaxy A-széria: jobb kijelző, mesterséges intelligencia, strapabíróbb kialakítás

Nintendo Switch 2: drágább lesz, de cserébe jön az új Mario Kart és a GameChat

ROG Xbox Ally (X): új fejezet a kézi konzolok történetében?

A OnePlus 13 lehengerlő teljesítménnyel és csúcsminőségű kamerával büszkélkedik

Tavaszi Apple újdonságok: új iPad Air M3, iPad (A16) és kék MacBook Air M4

Bemutatjuk az iPhone 16 és iPhone 16 Prót!

Az új iPad Pro 2024: A legfejlettebb kijelző, nagy teljesítményű M4 chip, MI támogatás és összehasonlítás az iPad Pro 2022-vel

Xiaomi 14 teszt: Erős, de hajlamos felforrósodni

Napjaink legjobb mobiltelefonjai (Samsung, iPhone, Xiaomi és más gyártók)

Továbbfejlesztett iPad Air 2024: AI támogatás, teljesítmény és minőségi kamerák

Izgalmas színek és merész design: itt a HMD Pulse okostelefon-széria

Sony PlayStation 5 Pro: 2024 végén láthatjuk a PS5 erősebb verzióját?

A legjobb mobiltelefonok 200 000 Ft alatt

Ismerd meg a Samsung Galaxy S24 sorozat modelljeit

Napjaink legjobb kamerás okostelefonjai (2024)

A legjobb okosórák

2024 legjobb fülhallgatói és fejhallgatói – vezeték nélküli, gamer, futáshoz és minden máshoz

2024 legjobban várt játékai

A legjobb mobiltelefonok 100 000 Ft alatt

Az iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max): Fejlesztések, amik miatt megéri váltani

Bemutatjuk a Meta Quest 3-at: VR headset minden otthonba

A legjobb akciókamerák 2024-ben

A legjobb és legerősebb laptopok (2024)

A legjobb robotporszívók 2024-ben (szőnyegre, padlóra, felmosóval és anélkül)

A valaha volt legjobb stratégiai játékok (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Az új Apple Watch Series 9: A valaha volt legzöldebb Apple termék

Az új Google Pixel 8 (Pro): Telefon az AI közelgő korszakához

Bemutatjuk az Apple Watch Ultra 2-t: Egy még extrémebb extrémet

Hírek a Samsung Galaxy Unpacked 2024-ről (Galaxy AI, Galaxy S24, S24+, S24 Ultra)

A legjobb gamer laptopok 300-450 ezer Ft között

A legjobb mobiljátékok: Android és iPhone (2024)

A legjobb pénztárcabarát mobiltelefonok

A legjobb porszívók állatszőrre: kézi, álló és klasszikus (2024)

A legjobb porszívók szőnyegekre és padlókra (2024)

Apple Vision Pro: Végre áttörés a virtuális valóság területén?

Bemutatjuk a Sony PlayStation VR2 headsetet

Minden idők legjobb PlayStation 4 (PS4) játékai

A legjobb 2 személyes és kooperatív játékok

A legjobb laptopok diákok számára 2024-ben (gyerekeknek, középiskolásoknak, egyetemistáknak)

A legjobb porzsák nélküli porszívók: erősek és csendesek

A legjobb VR szemüvegek (2024)

A mai legjobb RPG játékok (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Az összes Apple Watch modell átfogó összehasonlítása: Mi a különbség köztük?

A legjobb álló porszívók rangsora 2024-ben

A legjobb battle royale játékok - Fortnite, PUBG és még mi más?

A legjobb digitális fényképezőgépek videózáshoz és fényképezéshez (2024)

A legjobb és legerősebb gamer telefonok (2024)

A legjobb horror játékok

A legjobb hűtőszekrények 2024-ben

A legjobb morzsaporszívók rangsora (2024)

A legjobb olcsó laptopok 2024-ben (otthoni használatra, filmnézésre)

Samsung Galaxy S23 teszt és vélemények – A legerősebb Android telefon a piacon

A 10 leghasznosabb Android alkalmazás (2024)

A legjobb drónok, hogy madártávlatból láthasd a világot (2024)

A legjobb hangszórók számítógéphez, TV-hez és mobilhoz

Elegáns okosórák nőknek és férfiaknak

OLED vs. QLED (LCD, NanoCell, Mini LED): Melyik TV a jobb?

A legjobb e-book olvasók (2024)

A legjobb és leggyakrabban használt alkalmazások iPhone-ra (iOS) (2024)

A legjobb irodai és gamer monitorok (2024)

A legjobb projektorok otthoni mozizáshoz (2024)

A legjobb virtuális valóság játékok

Az 5 legjobb strapatelefon minden helyzetre (2024)

Bemutatjuk a Samsung Galaxy Z Fold5 prémium összecsukható telefont

Hogyan működik a vezeték nélküli mobiltöltés?

A legjobb fényképezőgépek kezdőknek és haladóknak (2024)

Milyen újdonságokat hoz a stílusos Samsung Galaxy Z Flip5?

Okosotthon megoldások: kényelmes és gazdaságos

PS5 vagy Xbox Series X

Vízállóság és vízzáróság (IP védettségi fokozat)

A legjobb billentyűzetek 2024-ben

A legjobb PC játékok

A legjobb számítógépes egerek 2024-ben

A legjobb tabletek 2024-ben

Hogyan fizethetsz a mobiltelefonoddal (NFC-vel vagy anélkül)?

Hogyan legyél youtuber?

Hogyan ragaszd fel a védőfóliát a mobilodra és hogyan távolítsd el?

Hogyan szabadíthatsz fel tárhelyet mobiltelefonon (Android és iPhone)?

Hogyan szárítsd ki a mobiltelefonod?

Hogyan tisztítsd meg a számítógéped és a laptopod a portól és az egyéb szennyeződésektől?

Képernyőkép készítése számítógépen vagy laptopon

Mobiltelefon és tablet csatlakoztatása TV-hez vagy képernyőtükrözés TV-re

Szerezd be álmaid gaming felszerelését!

Távmunka: Hogyan rendezkedj be home office-ra?

A 18 legjobb alkalmazás okosórákra

Hogyan gyorsíthatsz fel egy lassú laptopot?

Hogyan készíts képernyőfelvételt (Android és iPhone)?

Hogyan készíts képernyőfotót mobiltelefonon (Androidon és iPhone-on)?

Hogyan legyél influenszer?

Hogyan párosítsd a távirányítót a TV-vel és vezéreld a tévéd mobiltelefonnal

Hogyan tisztítsd meg a mobiltelefon csatlakozóját, kijelzőjét és hangszóróját?

Mennyi ideig áll el a hús a hűtőben?

Nem hűt a hűtőszekrény? Mi a teendő?

Változtasd az otthonod egy bevehetetlen erőddé

A legjobb okoskarkötők 2024-ben

Egy, két vagy több monitor csatlakoztatása laptophoz

Hogyan csatlakoztasd a laptopot és a számítógépet a TV-hez? (HDMI-vel és vezeték nélkül)

Hogyan csatlakoztasd egyszerűen az okosórát a mobiltelefonhoz?

Hogyan gondozd a laptopod akkumulátorát: kapacitás, állapot, kalibrálás és csere

Hogyan tisztítsd meg a TV képernyőjét? (LED, LCD, OLED)

Javasolt TV-nézési távolság: milyen messze kell ülni a TV-től?

Mekkora TV-t érdemes választani? (képátló és méret)
Nem tudod bekapcsolni a laptopod? Így élesztheted újra!

A legjobb elektromos rollerek városba és terepre

Black Friday 2024: Kapcsolj rá velünk az online vásárlásra!
