A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A legjobb tabletek 2024-ben
Nem érzed néha a késztetést arra, hogy megérintsd a számítógéped képernyőjét, és ujjal húzogasd a fájlokat, mintha csak érintőképernyő lenne? Nagyítanál, mint egy mobiltelefonon? Néhány alkalmazás és webhely támogatja ezt, és ezért a tabletek (táblagépek) továbbra is velünk vannak. Még mindig sok mindent kínálnak nekünk. Melyek a legjobbak a jelenlegi kínálatban?
A legjobb tabletek
-
- 519 900 Ft – 584 900 Ft
- Tablet 3 üzletben
-
- 385 228 Ft – 479 900 Ft
- Tablet 2 üzletben
-
- 249 990 Ft – 308 000 Ft
- Tablet 3 üzletben
-
- 154 990 Ft – 169 997 Ft
- Tablet 10 üzletben
-
- 241 880 Ft – 300 999 Ft
- Tablet 3 üzletben
A legjobb táblagép 150 000 Ft alatt
-
- 111 990 Ft – 212 141 Ft
- Tablet 34 üzletben
-
- 141 000 Ft – 186 950 Ft
- Tablet 3 üzletben
-
- 70 400 Ft – 125 730 Ft
- Tablet 12 üzletben
A legjobb tabletek gyerekeknek
-
- 214 900 Ft – 242 590 Ft
- Tablet 4 üzletben
-
- 63 995 Ft – 70 790 Ft
- Tablet 3 üzletben
5 ok, amiért érdemes tabletet vásárolni
Tíz évvel ezelőtt minden sarkon tabletekbe botlottunk, és minden elektronikai gyártónak volt legalább néhány modell a kínálatában. Mindenki akart egy szeletet a tablet tortából. De mára többé-kevésbé stabilizálódott a helyzet, és a piac már nem annyira túltelített. Csak a régi motorosok tartottak ki – főleg az Apple és a Samsung. De mi vezetett a gyártók számának csökkenéséhez, és egyáltalán van-e értelme még mindig tabletet vásárolni, amikor már nem olyan menők, mint régen? Szerintünk igen, ezért öt meggyőző érvet (és egy bónuszt) állítottunk össze a számodra!
1. Szórakozás? Munka? A tablet mindennel megbirkózik
A tablet sok tekintetben hasonlít egy laptophoz. Univerzális – bármire jó. A végtelen film- és sorozatnézés, interneten való böngészés mellett komoly munkára is használhatod. Akár az irodában, akár az iskolai projekteken. Csatlakoztass hozzá egy billentyűzetet, és kezdd el megírni a sokat halogatott dolgozatod. Vagy fogj egy stylust, és írd meg a saját kezeddel. Már, ha valaki el tudja utánad olvasni.
A drágább tabletek könnyedén felérnek a hagyományos laptopok teljesítményéhez, és még a leglenyűgözőbb okostelefonokat is beárnyékolják. Nyugodt szívvel megbirkóznak a bonyolultabb adatbázisokkal, táblázatokkal, emellett nagy felbontású videókat, fényképeket is szerkeszthetsz, illetve sok más igényes műveletet is elvégezhetsz.
Ha pedig már leráztad magadról az összes munkahelyi és iskolai kötelezettséged, a tableted pillanatok alatt gamer bestiává változtathatod, amin még a legújabb, fantasztikus megjelenésű videojátékokkal is játszhatsz.
És mi a helyzet akkor, ha valamit saját magad hoznál létre ahelyett, hogy mások tartalmait fogyasztanád? A tablet erre is ideális. Hagyd a kifogásokat, és vázold fel saját képregényedet. Írj egy novellát. Vagy modellezz részletes 3D-s környezeteket és karaktereket a videojátékodhoz. Semmi sem áll a kreativitás útjában. Csak talán a lustaság.
És a lustaságon kívül nincs semmi, amit egy tablet ne tudna kezelni. Minden problémádra van válasza egy ügyes alkalmazás formájában.
2. A tablet könnyű és kompakt
A piacon lévő tabletek valahol félúton vannak a mobiltelefonok és a laptopok között. A fő ok, amiért a tabletek már nem olyan népszerűek, mint korábban, az a tény, hogy a mobiltelefonok valamelyest „felnőttek”. A méretet és teljesítményt tekintve egyaránt. Ezért kérdéses, hogy van-e még értelme a 7 hüvelyknél kisebb kijelzővel rendelkező tableteknek. Valószínűleg nem. Nálunk 8 hüvelyktől felfelé számítanak igazi tabletnek – kényelmes, ragyogó, nagy kijelzővel.
A laptopok is nagy kijelzővel rendelkeznek, de ezzel nagyobb súly jár együtt, és nem is annyira kompaktak. Minden kilogramm és minden centiméter számít egy hátizsákban (egy kézitáskában pedig még inkább), a tabletek pedig egyszerűen könnyebbek és vékonyabbak. Csak vedd kézbe őket valamikor egy üzletben, és megbizonyosodhatsz róla, hogy igazunk van.
3. Egész nap töltés nélkül
A kompaktság mellett erősíti a felhozatalt a hosszú üzemidő. Amikor laptoppal mész dolgozni vagy iskolába, mindig vinned kell magaddal a töltőt is. Még egy olyan ügyes darab, mint a MacBook Air sem bírja ki egyetlen töltéssel az egész napot. Nem beszélve az átlagos üzemidejű laptopokról. A táblagépek viszont igen, és még az olcsóbbak is. A töltő nem a legkönnyebb, és ha otthon hagyod, sok helyet spórolhatsz a táskában - például egy otthonról hozott ebédnek. Végül is nem élhetsz állandóan sütiken.
4. Érintés mindenek felett
Annyira hozzászoktál az érintésvezérléshez a mobilod használata közben, hogy nem is tudod már, hogyan használd az egeret? Akkor valószínűleg már van otthon egy tabletet, vagy ha mégse, próbáld meg gyorsan kiküszöbölni ezt a hibát. Minek stresszelni bármi máson. A navigáció sokkal egyszerűbb egy táblagépen. Nehéz elképzelni az érintésvezérlésnél természetesebbet. És miután megtanultad az egyes operációs rendszerek által kínált speciális gesztusokat a táblagépeken, ez már gyerekjáték!
Lehet, hogy azt gondolod, hogy az érintőképernyő szinte tökéletes, de feltétlenül szükséged van egy billentyűzetre a munkához. De ez a két dolog nem zárja ki egymást. Semmi sem egyszerűbb, mint egy billentyűzetet vásárolni a táblagépedhez. Könnyűek és tokként is használhatók. Ha pedig még mindig tétovázol a táblagép vásárlásánál, akkor vess egy pillantást a 2 az 1-ben eszközökre, amelyek a laptopok és a táblagépek hibridjei. Érintőképernyővel és összehajtható vagy levehető billentyűzettel is rendelkeznek, tehát mindkét világból a legjobbal.
5. Alacsony ár
Míg a legolcsóbb laptopok körülbelül 200 000 Ft-nál kezdődnek, a legolcsóbb táblagépek kevesebb, mint 80 000 Ft-ba kerülnek. És még a legerősebb tableteket is megszerezheted 500 000 Ft alatt. Tehát objektíven olcsóbbak, mint a laptopok, és bőven marad pénzed a szükséges kiegészítőkre, mint például a stylus megvásárlására.
(6.) A gyerekek imádják a tableteket
Van még egy bónusz érvünk a számodra. A tabletek tökéletesek a gyerekek számára. Nem mindig és nem minden helyzetben, de bizonyos pillanatokban igen. Lefoglalják őket a hosszú utak során – nézhetnek meséket, hallgathatnak zenét és játszhatnak rajtuk, és a mobiltelefonokkal ellentétben nem esik nehezükre a kezelésük. A táblagépek nagyobb ikonokkal és általában egyszerűbb felhasználói felülettel rendelkeznek.
És a tablet fokozatosan „nőhet” is a gyerekkel. Például magukkal vihetik az iskolába, és használhatják jegyzetelésre és a házi feladat megírására. Vagy a végtelenségig fitogtathatják rajta a művészi képességeiket anélkül, hogy kifogynának a papírból, vagy hogy a ceruzák szétszóródnának az egész házban. Győzelem neked és a kis Picassóknak is.
De nem kell attól tartanod, hogy a gyermeked az egész napot a készülék előtt fogja tölteni. A szülői felügyeleten keresztül nemcsak beállíthatod a maximális időtartamot, ameddig a tablet használható, hanem korlátozhatod a gyermek hozzáférését bizonyos alkalmazásokhoz (például az internetböngészőhöz és az App Store-hoz). A kifejezetten gyerekek számára készült táblagépek ugyanazt a szerepet töltik be, mint ez a beállítás, de nem ajánljuk őket túlságosan. Elavult rendszereken futnak, amelyek nyitottak a biztonsági fenyegetésekre, korlátozott teljesítményük és konfigurációs lehetőségeik vannak, és a beépített korlátozásokat nem lehet idővel lazítani.
Hogyan válassz tabletet?
Bár a tabletek kínálata az utóbbi időben viszonylag leszűkült, előfordulhat, hogy a tablet kiválasztása mégsem lesz teljesen egyszerű. Éppen ezért van néhány tippünk, amelyek segíthetnek.
iPad vagy Android?
Az Apple iPad uralkodik és mindenkinek parancsol. Vagy nem? Attól függ, hogy te már bekerültél-e az alma ökoszisztémájába. Attól függ miben élsz. Ha iPhone-t használsz, nem kell sokat gondolkodnod. Egy Android tablet megszokása csak felesleges gondot okozna. És ez nem csak a megszokáson múlik. Minden operációs rendszerben különböző alkalmazások érhetők el, és általában nem teszik lehetővé az adatok egyik eszközről a másikra való átvitelét. Ami egyszerűen bosszantó.
Ha Android telefonod van, akkor is ugyanez a logika érvényesül. Könnyebb annál maradni, amit már megszoktunk. De mi van akkor, ha Android telefonod van, de mégsem tudod levenni a szemed az iPad-ről? Vagy mi van, ha Windows táblagépre vágysz? Mi alapján dönts?
iPadOS
Az iPadOS az egyszerűségéről, a felhasználóbarát kezelőfelületéről és a gördülékenységéről híres. Az Apple nagy hangsúlyt fektet az operációs rendszerének a funkcionalitására a nagy kijelzőn, és minden pontosan ott van, ahol azt várnád, és még a kisgyerekek is könnyen megtanulják használni. Az iPadOS nem csak egy átkeresztelt iOS. Ez az iOS okosan igazodik a nagy képernyőhöz.
Az Apple App Store zsúfolásig tele van mindenféle hasznos és minőségi alkalmazással és játékkal, és el sem tudjuk képzelni, hogy bármi hiányozna.
Talán csak egy panaszunk van. Az iPad nem engedi, hogy több fiók között válts, csak egyet használhatsz. Ha pedig egy tabletet többen is használnátok, akkor az kellemetlenségekhez vezethet.
Android
Android esetében ez egy kicsit bonyolultabb. A tiszta verziója közel sem olyan barátságos és gördülékeny táblagépeken, mint az iPadOS. És bár a Google évről évre javít ezen, az Android még mindig elsősorban mobiltelefon operációs rendszer. Szerencsére (és néha sajnos) az Android táblagépek gyártói alkalmazkodnak és a gyári Androidot néha szinte a felismerhetetlenségig átalakítják. Némelyik jobb (Samsung és One UI), de van, ami rosszabb.
Az Android erőssége a multitasking és az alkalmazások közötti egyszerű váltás. Ha azonban elsősorban játszani és sorozatokat nézni szeretnél a tableteden, akkor az egyszerűbb iPadOS megfelelőbb.
Az Apple App Store hatalmas, de a Google Play Store még 50%-kal nagyobb. A nagyobb mennyiség azonban nem egyenlő a minőséggel, ezért egy kicsit több véleményt kell elolvasnod, és általában jobban kell figyelned arra, hogy mit töltesz le, amikor alkalmazásokat keresel.
Chrome OS
Az Androidon kívül a Google egy másik operációs rendszert is kínál - a Chrome OS-t. Főként notebookokban (vagy chromebookokban) találkozhatunk vele, de néha tabletekben is megjelenik. A Chrome OS egy jelentősen lecsupaszított operációs rendszer, amely főként a web böngészésére összpontosít. Támogatja a Google Play Áruház Android alkalmazásait, de előfordulhat, hogy egyesek nem futnak zökkenőmentesen. A Chrome OS-t használó eszközök ugyanolyan lecsupaszított állapotban vannak, mint maga az operációs rendszer, és természetesen nem büszkélkedhetnek a legerősebb processzorokkal és a legfényesebb kijelzőkkel. Éppen ellenkezőleg, a fő erősségük az alacsony ár.
Windows
Egyes táblagépeken a hagyományos Windows is megtalálható. És bár a Microsoft a legújabb verzió, a Windows 11 elkészítésekor valóban az érintőképernyős eszközökre és az operációs rendszerének táblagépeken való használhatóságára helyezte a hangsúlyt, az iPadOS-hez és az Androidhoz képest még van hova fejlődni. Versenytársaival ellentétben azonban a Windows egy teljes értékű számítógépes operációs rendszer, amelyben minden megtalálható. Gyakorlatilag bármilyen programot futtathatsz, bármilyen fájlt megnyithatsz, és tényleg nincs jobb választás a professzionális felhasználók számára.
Amazon Fire OS
Az utolsó említésre méltó operációs rendszer az Amazon Fire OS. Az Amazon tabletjei nálunk nem annyira ismertek, de a világ többi részén egyértelműen dominálnak az alacsonyabb árkategóriákban. A Fire OS nem más, mint az Android erősen módosított verziója. És nem pozitívan módosított változat, hanem korlátozott kiadás. A Fire OS nem fér hozzá a Google Play Store-ban található alkalmazásokhoz – csak az Amazon App Store-on keresztül tölthetsz le alkalmazásokat, amelynek kínálata érezhetően gyengébb. Hiányoznak az olyan klasszikusok is, mint a YouTube és a Gmail.
A tablet kijelzője
Az operációs rendszer után a tablet második legfontosabb paramétere a kijelzője. És itt sok múlik rajtad, és azon, hogy miért veszel táblagépet. Mekkora kijelzőre van szükséged? Csak szórakozásra fogod használni vagy munkára is? A képarány és felbontás szorosan összefügg a képernyő méretével.
Fentebb már említettük, hogy a 7 hüvelyk alatti képernyővel rendelkező tableteknek nincs értelmük - túlságosan hasonlítanak a mobiltelefonokhoz. Ezért kezdd legalább 8 hüvelyknél. Értékelni fogod ezt a kis tabletet, ha gyakran utazol, és olvasni is fogsz rajta. Ha otthoni használatra szeretnél tabletet, akkor nézz szét a 10 hüvelykesek között – ideálisak videózáshoz, internetezéshez és játszáshoz. A kreatív és a professzionális felhasználásra a körülbelül 12 hüvelyk vagy annál nagyobb kijelzőmérettel rendelkező táblagépekre összpontosíts. A nagyobb felület nagyobb hatékonyságot és produktivitást jelent!
A tablet kijelzőméretével a felbontásának is fokozatosan növekednie kell. Manapság nem mennénk lejjebb a Full HD (1920 × 1080) felbontásnál, és ezt tanácsoljuk neked is.
A képarány szubjektív, és attól függ, hogy mihez szoktál. A szélesebb formátum (16:10) ideális filmekhez és játékokhoz – általában vízszintes helyzetben fogod tartani a tabletet. Munkára inkább a négyzetes formátumot (4:3) részesítsd előnyben. De erre nem létezik semmiféle szabály, és csak te tudod, hogy mi lesz számodra a legmegfelelőbb.
Wi-Fi-s vagy SIM-kártyás tablet?
Gondolj bele, mennyire függsz az internettől, amikor a tabletet használod. Mert azt gondoljuk, hogy egy tablet csak fele olyan jó internet nélkül, ha egyáltalán ér még valamit. Képzeld csak el. Nincs közösségi média, nincsenek világhírek, nincsenek YouTube videók, semmi. Offline sivatag. Ezért, ha az otthonodon kívül szeretnéd használni, akkor lehet, hogy nincs más választásod, mint egy SIM-kártya támogatással–4G/5G kapcsolattal rendelkező tabletet vásárolni.
Tárhelykapacitás
Mennyi hely elég? Ki tudja. Elképzelhető, hogy 32 GB tárhellyel könnyedén boldogulsz. De az is lehet, hogy a 128 GB sem lesz elég neked. A legegyszerűbben úgy győződhetsz meg a helyigényedről, hogy megnézed a letölteni kívánt összes alkalmazás méretét, valamint a tableten tárolni kívánt összes többi fájl méretét. Játékok, fényképek, zene, könyvek, filmek – minden. 64 GB-nál kisebbel nem elégednénk meg semmi esetre sem, de lehet, hogy csak átlag feletti igényeink vannak, és nem lesz szükséged annyi helyre. Ne feledkezz meg azonban arról, hogy sok tablet nem teszi lehetővé, hogy SD-kártya vásárlásával tovább növeld a tárhelyet, és azzal fog kelleni élni, ami van.
A tablet üzemideje
A tabletek egyik nagy előnyeként a hosszú üzemidejüket említettük. Azonban nem minden tablet egyforma. Nemcsak teljesítményben, hanem állóképességben is. Egyesek napokig, mások alig néhány óráig bírják. A probléma az, hogy a különböző alkalmazások eltérő hatással vannak az akkumulátorra. A játékok két óra alatt lemeríthetik a tabletet, miközben egész nap és éjjel is olvashatsz rajta könyvet. A modern táblagépek között a szabvány a 10 óra körüli átlagos használat, és mi is ehhez ragaszkodnánk kezdésként.
Kiegészítők, amik nélkül nem lehet élni
A tabletek végtelen potenciállal rendelkeznek. De néhány kiegészítő nélkül nem az igaziak.
Nem számít, hogy magadnak vagy a gyerekeidnek vásárolsz tabletet. Egy nap biztos kicsúszik a kezedből. Ez annyira elkerülhetetlen, mint hogy holnap is felkel a nap. Mindenkivel előfordul egyszer. És ahelyett, hogy mindig aggódnál, és azon töprengenél, vajon mikor történik meg, miért ne vásárolnál inkább egy kiváló minőségű és ellenálló tokot? A táblagép túlélési esélyei azonnal megnőnek, a tok pedig billentyűzetként és állványként is funkcionálhat. A billentyűzet és az állvány is jól fog jönni. Főleg, ha rendszeresen szeretnél dolgozni a tableten. Az érintőképernyőn lehet dokumentumokat szerkeszteni, de ez inkább vészhelyzeti megoldás, mert sokat késleltethet. Állvány nélkül pedig vagy a csuklód, vagy a nyakad fog fájni. Valószínűleg mindkettő egyszerre.
Az érintőceruza minden festő és rajzoló számára magától értetődő, de akkor is értékelni fogod, ha nem sokat tudsz a képzőművészetekről. Van valami jó a kézi jegyzetírásban. Olyan különleges, élő. Ha pedig hiányzik a papír egyedi matt érzete, egészítsd ki a tableted egy matt kijelzővédő fóliával. Nem csak jobban tudsz majd rajta írni, de megszabadulsz azoktól a csúnya foltoktól és ujjlenyomatoktól is, és a tableted végre újra úgy néz majd ki, mintha új lenne.
Ha pedig az igazi papír érzetét szeretnéd, akkor érdemes lehet az e-ink kijelzős tabletek felé kacsingatnod. Ugyanolyan kijelzőkkel rendelkeznek, mint az e-könyv olvasók. Tényleg úgy viselkednek és úgy néznek ki, mint a papír.