A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Az 5 legjobb strapatelefon minden helyzetre (2024)
A munkád vagy az extrém hobbid a létező legstrapabíróbb technológiát követeli meg, mivel egyetlen hétköznapi telefon sem tudna túlélni melletted egy napot sem? A piac legstrapabíróbb telefonjait a számodra tervezték. Ebben a cikkben pedig eláruljuk, hogy jelenleg melyek tartoznak a legjobbak közé.
A legstrapabíróbb mobiltelefonok
Samsung Galaxy XCover6 Pro
- Processzor: Qualcomm Snapdragon 778G 5G
- Kijelző: 6,6" PLS LCD (2 408 × 1 080 px, 120 Hz)
- Védőüveg: Corning Gorilla Glass Victus+
- Főkamera: 50 Mpx (f/1,8, 1/2,76", PDAF)
- Akkumulátor kapacitás: 4 050 mAh
- Ellenállóság: IP68 a MIL-STD-810H
- Méret: 168,8 × 79,9 × 9,9 mm
- Tömeg: 235 g
Sok strapatelefon minden téren ellenálló akar lenni, és emiatt már az első pillantásra mindig jól látni, hogy egy „strapabíró telefonról” van szó. De a Samsung Galaxy XCover6 Pro esetében más a helyzet. Ez egy olyan telefon, amelyet könnyen egy egyszerű, átlagos modellként is el lehetne könyvelni.
Vékony és viszonylag könnyű, nagy, éles kijelzője sima megjelenítést biztosító frissítési gyakorisággal és masszív teljesítménnyel rendelkezik. Ezek olyan dolgok, amelyekre a strapatelefonok gyártói általában kisebb figyelmet fordítanak. Ebben az esetben azonban nem ez a helyzet. A Galaxy XCover6 Pro így egy teljesen átlagos telefonnak tűnik, de a keményebb bánásmódot is kibírja. Nem jelent problémát számára a víz, a kosz, az alacsony és magas hőmérséklet, de még az sem, ha leejted.
Nagy örömünkre szolgál, hogy a telefon emellett könnyen cserélhető akkumulátorral, microSD-kártya hellyel (1 TB-ig), értesítő LED-del és 3,5 mm-es fejhallgató jack csatlakozóval is rendelkezik - ezek mind olyan dolgok, amiket a többi modern telefonnál teljesen elfelejthetsz. A Galaxy XCover6 Pro egy kicsit nosztalgikus bepillantás a múltba - annak is a jobb pillanataiba.
A Samsung másik praktikus (és nem túl gyakori) tulajdonsága a különösen érzékeny kijelző, amely még a kesztyűs ujjak érintésére is reagál, valamint a testre szabható gombok, amelyekhez hozzárendelheted a neked legmegfelelőbb funkciókat.
Doogee V Max
- Processzor: MediaTek Dimensity 1080
- Kijelző: 6,58" IPS LCD (2 408 × 1 080 px, 120 Hz)
- Védőüveg: Corning Gorilla Glass 5
- Főkamera: 108 Mpx (f/1,8, 1/1,52", PDAF)
- Akkumulátor kapacitás: 22 000 mAh
- Ellenállóság: IP69K a MIL-STD-810H
- Méret: 178,5 × 83,1 × 27,3 mm
- Tömeg: 543 g
A Doogee V Max pont az ellentéte a fent említett Samsungnak. Amint meglátod ezt a modellt valahol az asztalon heverni, valószínűleg abban sem leszel biztos, hogy mobiltelefonról, power bankról, vagy ki tudja miről van szó. A Doogee V Max magassága 27,3 mm, súlya merészen meghaladja a fél kilogrammot (sic!), sarkait pedig erős műanyag ütközők védik. Ez egyértelműen nem egy könnyed mobil, hanem egy szörnyeteg.
Szerencsére a telefon páratlan vastagsága és súlya nem hiábavaló. A V Max fő vonzereje – és a már említett vastagságának és súlyának az oka is – a hatalmas, 22 000 mAh-s akkumulátora. Összehasonlításképpen: a legújabb Apple iPhone 15 akkumulátor kapacitása 3349 mAh. Tehát a Doogee akkumulátora több mint hatszoros méretű! Nem sok laptop rendelkezik ilyen akkumulátorral, telefonokról pedig nem is beszélve. A Doogee V Max 6-10 napig bírja egyetlen töltéssel.
Az extrém akkumulátort egy erős és gazdaságos MediaTek Dimensity 1080 processzor, 12 GB RAM és egy átlagon felüli minőségű, Samsung érzékelős 108 Mpx-es nagylátószögű főkamera és egy Sony 20 Mpx-es éjjellátó kamera egészíti ki.
CAT S75
- Processzor: MediaTek Dimensity D930
- Kijelző: 6,58" IPS LCD (2 408 × 1 080 px, 120 Hz)
- Védőüveg: Corning Gorilla Glass Victus
- Főkamera: 50 Mpx (f/1,8, PDAF)
- Akkumulátor kapacitás: 5 000 mAh
- Ellenállóság: IP69K a MIL-STD-810H
- Méret: 171 × 80 × 11,9 mm
- Tömeg: 268 g
A Cat (CATerpillar) valószínűleg nem az a márka, amelyet a mobiltelefonokhoz társítanál. Sárga logóját leginkább a világ építkezéseit lebonyolító nehézgépeken látjuk. De, mint látható, a Cat portfóliójában többek között mobiltelefonok is találhatók, és természetesen ezek mind ellenállók, amik az építkezéseken is otthon érzik magukat. Jelenlegi egyik legsikeresebb modelljük pedig a Cat S75.
A fent említett paraméterek átfutásakor valószínűleg semmi sem tűnik ki különösen. A telefon nagy és éles kijelzővel, átlagosan 50 MP-es főkamerával (és pár másodlagos kamerával), megfelelő akkumulátorral rendelkezik, valamint IP69K és MIL-STD-810H ellenállósági tanúsítvánnyal. Ez mind „normális” - legalábbis az ellenálló modelleknél. A Cat ráadásul úgy teszteli a telefont, hogy 1,8 méterről acélpadlóra és vízbe ejti 5 méteres mélységig 35 percre! És ez már minden, csak nem „normális”. A műholdas kapcsolat szintén nem általános, de ez is található a telefonban. Ha hajlandó vagy külön fizetni a havi előfizetésért, akkor abszolút bárhonnan tudsz majd üzenetet küldeni – függetlenül a hagyományos 3G, 4G és 5G jelek elérhetőségétől.
Nokia XR20
- Processzor: Qualcomm Snapdragon 480 5G
- Kijelző: 6,67" IPS LCD (2 400 × 1 080 px, 550 nitů)
- Védőüveg: Corning Gorilla Glass Victus
- Főkamera: 48 Mpx (f/1,8, 1/2,25", PDAF)
- Akkumulátor kapacitás: 4 630 mAh
- Ellenállóság: IP68 a MIL-STD-810H
- Méret: 171,6 × 81,5 × 10,6 mm
- Tömeg: 248 g
A Nokia választása a legjobb ellenállótelefonok listájára bizonyos mértékig nosztalgiával jár. A Nokiák a maguk idejében legendássá váltak a „strapabíróságukról”. És a közösségi oldalakon még ma is itt-ott találkozhatunk egy-egy viccel ebben a témában („Ha otthon a földre esik a Nokia 3310-es, inkább a padlót féltsd, mint a telefont.”). Jelenleg a Nokia már nem az a piacvezető, mint korábban, de továbbra is gyárt telefonokat, köztük például az ellenálló és megfizethető Nokia XR20-at.
Az erőssége az ellenállósága. Ez egy olyan telefon, amely nem egy, nem két, de ideális esetben legalább három évig kitart majd.
A „hosszú élet” bizonyos mértékig a szoftverhez kapcsolódik, és a Nokia itt is jól teljesít. Az Android operációs rendszer tiszta verziója hajtja – egy olyan verzió, amely nem tartalmaz felesleges alkalmazásokat, amelyek lelassíthatják a rendszert. Egy olyan verzió, amely nem különbözik attól, amelyet a Google saját telefonjain találsz.
UleFone Power Armor 16 Pro
- Processzor: MediaTek Helio G25
- Kijelző: 5,93" IPS LCD (1 440 × 720 px)
- Védőüveg: pouze oleofobní vrstva proti otiskům prstů
- Főkamera: 16 Mpx (f/1,8, PDAF)
- Akkumulátor kapacitás: 9 600 mAh
- Ellenállóság: IP69K a MIL-STD-810G
- Méret: 173,4 × 83,4 × 18,3 mm
- Tömeg: 405 g
Nem feltétlenül kell százezreket költeni egy ellenálló telefonra. Az UleFone Power Armor 16 Pro erre bizonyíték.
Ez a telefon nem fog elkápráztatni sem a teljesítményével, sem a kamerájának minőségével, de a legfontosabb - outdoor telefonokra vonatkozó - kívánalmaknak megfelel. Megfelel az IP69K és MIL-STD-810G ellenállásellenállósági tanúsítványnak és nagy, 9600 mAh-s akkumulátorral rendelkezik, amely több napig is bírja, a hangszórói pedig elég hangosak ahhoz, hogy könnyedén lehessen velük rendezni egy nagy bulit (bár a fő céljuk az lesz, hogy ne vesszenek el a zajos építkezéseken).
Még több kiváló strapatelefon
Néhány egyszerű tipp a választáshoz, vagyis melyik ellenálló telefont válaszd?
Egy strapatelefon, illetve outdoor telefon egy olyan eszköz, amelyet kizárólag arra terveztek, hogy bármilyen környezetben és körülmények között túléljen. Mire kell figyelni egy ilyen mobiltelefon kiválasztásakor?
- Az abszolút alap természetesen strapabíróság, nevezetesen a vízállóság és a porállóság. Honnan tudhatod, hogy a választott modell megfelelően ellenálló-e? Megbízható útmutató az IP-védelem mértéke (az IP-jelölések jelentéséről a Vízállóság és vízzáróság (IP védettségi fokozat) című cikkünkből tájékozódhatsz). A katonai szabványok, például a MIL-STD-810H egy másik gyakorlati jelzés az eszköz tartósságáról.
- De ami igazán megkülönbözteti a hétköznapi telefonokat a strapabíró telefonoktól, az az erős ütésálló tok. A gyártók gyakran közvetlenül feltüntetik a telefon leírásában, hogy milyen magasságból lehet leejteni a telefont anélkül, hogy bármilyen bántódása esne.
- A kiválasztásnál ügyelj a megfelelő akkumulátorkapacitásra (egyes darabok akár a 20 000 mAh-t is elérik!), és esetleg az olyan funkciókra, amelyeket a munkád során hasznosíthatsz. Néhány telefon rendelkezik például hőkamerával, lézerrel távolságméréshez, éjjellátó kamerával vagy extra erős zseblámpával.
- Fokozatosan újra „divatba” jön a mobiltelefonoknál a lehetőség az akkumulátor egyszerű cseréjére (szerviz látogatása nélkül), vagy akár a telefon teljes szétszedésére és bizonyos alkatrészek cseréjére.
Az ütés- és porálló telefonok hiányosságai és lehetséges alternatív megoldások
Ahogy fentebb említettük, az outdoor telefonok gyakran csak az ellenállósságra helyezik a hangsúlyt, ami más fontos tulajdonságok rovására mehet. Kifejezetten a kijelző, a kamerák és a hangszórók minősége és a teljesítmény szenvedhet csökkenést.
Ezért egy ilyen készülék vásárlása előtt először gondold át, mit is vársz el igazán a telefontól. Ha nem elégszel meg egy szép hagyományos mobiltelefonnal, amit tokba rejtesz, a kijelzőjére pedig kijelzővédő fóliát ragasztasz, akkor az ellenálló telefonok képviselik a legjobb választást a számodra.