A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Minden idők legjobb PlayStation 4 (PS4) játékai
Belegondolni is észbontó, de már több mint tíz éve, hogy a Sony bemutatta a PlayStation 4 játékkonzolt! 2013-ban bukkant fel először a boltokban, és azóta játékosok millióinak szívét (és legfőképpen a szabadidejét) hódította meg eleganciájával és teljesítményével - köztük a miénket is. Nem tudjuk, hogy te hogy vagy vele, de nálunk továbbra is a „Négyes” foglal helyet a TV mellett, és szívesen visszatérünk hozzá, hogy nosztalgiával emlékezzünk a legnagyobb slágereire. Melyikekre, kérdezed? Vessünk egy pillantást a valaha készült legjobb PS4 játékokra.
Tartalomjegyzék
- Válogatás a PlayStation 4 (PS4) legjobb játékaiból
- A legjobb narratív játékok PS4-en
- A legjobb akciójátékok és lövöldözős játékok PS4-re
- A legjobb nyílt világú játékok
- A legjobb RPG játékok PS4-en
- A legjobb PS4 autós játékok
- A legjobb horror játékok PS4-re
- A legjobb stratégiai játékok PS4-re
- A legjobb sportjátékok
- A legjobb PS4 játékok gyerekeknek
- A legjobb 2 személyes PS4 játékok (split-screen)
- A legjobb PS4 VR játékok
- A legjobb ingyenes többjátékos játékok
Válogatás a PlayStation 4 (PS4) legjobb játékaiból
Először is, pár szó a választási „módszertanunkról”, vagyis arról, hogy milyen szempontok szerint jártunk el a játékok kiválasztásánálan. A legjobb PS4 játékok kiválasztása akarva-akaratlanul, legalábbis részben szubjektív lesz. Mindenki mást szeret. Tehát, ha véletlenül kihagynánk a kedvenc címed, ne aggódj. Ez nem jelent semmi komolyat. Csak mi látjuk így
PS4 exkluzív játékok
A lista összeállítása során főként a PlayStationre megjelenő exkluzív játékokhoz ragaszkodtunk, tehát olyan játékokat választottunk, amiket (még) nem játszhatsz máshol. De mivel nem akarunk semmitől sem megfosztani, olyan játékokat is megemlítettünk, amelyek más platformokon jelentek meg, akár a PlayStationnel egy időben, akár kicsit később.
Kompatibilisek a PS4 játékok a PS5-tel?
És még egy apró megjegyzés: tudtad, hogy az alább említett összes játékkal játszhatsz az új PlayStation 5-ön? A konzol visszafelé kompatibilis a PlayStation 4 játékok túlnyomó többségével! És a játékok gyakran sokkal jobban futnak az „Ötön” – gördülékenyebben és rövidebb betöltési idővel.
A legjobb narratív játékok PS4-en
Kezdjük a rangsorunkat a nagyágyúkkal. Ezek a játékok egy csomó PlayStationt adtak el; játékok, amelyek azonnal konzoljátékossá alakították a „PC gamerek” tömegeit.
The Last of Us Part II (2020)
Nincs sok időd játszani, és a rangsorunk csak pánikot és félelmet kelt benned a hossza miatt? Megértjük, mivel nekünk sincs elég szabadidőnk. És ha csak egyetlen játékot választhatnánk és játszhatnánk erről a listáról, tízből tíz alkalommal a The Last of Us Part II lenne az, ami felkerülne a PlayStationünkre. Brutális posztapokaliptikus akció-kaland a valaha volt egyik legjobb játékforgatókönyvvel.
A játék története színültig tele van érzelmekkel. Néha a pozitívakkal, de - tekintettel a játék nem éppen barátságos környezetére - sokkal gyakrabban a kevésbé pozitívakkal. A játék technikai kidolgozásában még néhány évvel a megjelenés után sem akad egyetlen hiba sem, és a játékmechanikába sem tudunk belekötni. Izgalmas harcok agresszív zombikkal és még agresszívebb túlélőkkel váltakoznak az idegtépő bujkálással, és időről időre megpihenhetsz egy-egy fejtörő megoldásával, vagy a részletesen kidolgozott világ felfedezésével.
Uncharted 4: A Thief's End (2016)
A The Last of Us említése után az Unchartednek kell következnie. Újabb nagyszerű akciókalandok sorozata a Naughty Dog stúdiótól. Konkrétan a negyedik részre gondolunk a sorozatból, „A Thief's End” címmel. Az Uncharted 4 egy akciódús búcsú a karizmatikus kalandor Nathan Drake-től – az újkori Indiana Jones-tól.
Utolsó kalandjában Nate a mesés kalózkincs nyomába ered, és útja során számtalan gyönyörű trópusi helyre látogat el. Az ilyesmi persze nem megy akadálytalanul, és menet közben Nate-nek bombasztikus akciókkal kell megbirkóznia gonosztevők ellen, a „nyugodtabb” pillanatokban pedig barátságtalan terepekkel, ősi rejtvényekkel és a saját egójával kell megküzdenie.
Shadow of the Colossus (2018)
A Shadow of the Colossus nem egy epikus kalandjáték 2005-ből? Jól emlékszel, mivel pontosan az! Nos, részben. Mi ugyanis a remake-re gondolunk, ami 2018-ban állította el a lélegzetünket a kidolgozottságával, és emlékeztetett arra, hogy milyen egyedi élményt nyújt az a játék.
A játék epikus és minimalista fantasy környezetben játszódik, mitikus kolosszusokkal. Egy fiatal hős bőrébe bújsz, aki megpróbálja kitalálni, hogyan élesztheti fel halott szerelmét. Egyetlen lehetősége – úgy tűnik –, hogy felkutatja és elpusztítja a tizenhat hatalmas kolosszust. Egyszerű, de megindító története mellett a Shadow of the Colossus varázslatos zenéjével és lenyűgöző játékmenetével is elnyeri a tetszésed, és úgy gondoljuk, csak kevesen nem értenének velünk egyet, ha az elmúlt 25 év egyik legbefolyásosabb videojátékának neveznénk.
További játékok kiforrott történettel
Milyen egyéb játéktörténet hagyott nyomot az emlékeinkben az utóbbi évek során? Néhány még eszünkbe jut. Köztük van például a sötét platformer, az Inside, ami nyugtalanító környezetével és végkifejletével, amin néha még ma is eltöprengünk. A Hellblade: Senua's Sacrifice érzékenyen foglalkozik a mentális betegségek és a gyász témakörével, kemény viking környezetben. A Firewatch remekül megírt párbeszédekkel büszkélkedhet, a Ghost of Tsushima viszont a szamurájkori Japán hatalmas világára épít. És ha mindezek a játékok egy kicsit túl „játékszerűek” a számodra, akkor még mindig ott van a Quantic Dream stúdió és annak jól megtervezett interaktív filmjei – például a Detroit: Become Human.
A legjobb akciójátékok és lövöldözős játékok PS4-re
God of War (2018)
A Santa Monica Studio fejlesztői sokunkat megleptek azzal a lendülettel, amellyel a feje tetejére állították a régóta működő hack & slash akciósorozatukat, a God of Wart. Nemcsak azért, mert az új folytatásban az ókori Görögország és az olimposzi istenek kissé megszentségtelenített környezetét a skandináv mitológia friss világára cserélték, hanem főleg azért, mert egy váratlanul kiforrott és mély történeten keresztül mutatták be Kratos életének új részét.
A játék cselekménye Kratos és fia, Atreus, kapcsolata körül forog. Kratos néhai felesége és Atreus édesanyja egyetlen dolgot kívánt halála előtt: hogy a hamvait a kilenc világ legmagasabb csúcsáról szórják szét. Kratos és Atreus így hosszú zarándoklatra indul, ahol sokszor útjukat állják Odin veszélyes szolgálói. De a God of War határozottan nem csak a történetről szól – a jelenlegi harcrendszer teljes mértékben próbára teszi a képességeidet, és szó szerint érezni fogod a háború istene fejszéjének minden lendítését.
Devil May Cry 5 (2019)
Térjünk át a brutális harci játékok egyik befutott sorozatáról egy másikra, ezúttal a Devil May Cry-ra, és konkrétan az ötödik részre. Ebben mitológiai istenek helyett démonok hordáival fogsz szembenézni. És bár a God of War harcai a célról szólnak – legyőzni az ellenségeidet –, a Devil May Cry találkozásai inkább a látványról, a kreativitásról és a lehető legtöbb mutatós kombó összehozásáról.
A DMC5 a valaha volt egyik legbonyolultabb és leginkább függőséget okozó harcrendszerrel büszkélkedhet, ennek ellenére elsőre egyáltalán nem nehéz belekezdeni. A csaták összetettsége fokozatosan növekszik. Ugyanakkor három különböző karaktert kapsz, amelyek mindegyike láthatóan eltérően viselkedik és irányítható a harcokban, és egyikük sem tűnik elnagyoltnak. A játék remekül néz ki mozgás közben, és a hangsáv dinamikusan reagál a képernyőn zajló eseményekre.
Titanfall 2 (2016)
Ha eleged lenne a hack-and-slash-ből és a közelharcból, akkor mit szólnál a puskák ropogásához? Egy kis eredeti FPS? Akkor a figyelmedbe ajánljuk például a kultikus klasszikus sikeres folytatását, a Wolfenstein II: The New Colossust, és a háborús FPS-ek végtelen kútjának legnépszerűbb darabját: a Battlefieldet. Végül azonban úgy döntöttünk, hogy a Respawn Entertainment stúdió sci-fi FPS játékát, a Titanfall 2-t vesszük fel a listánkra.
Miért a Titanfall? A játék lenyűgözött minket azzal, hogy milyen gyorsan képes váltogatni a trükkös környezeti rejtvények és a lenyűgöző lövöldözések között. De mindenekelőtt a mozgásszabadságával bűvölt el. A jól átgondolt szinteken a falakon futhatsz, falról falra ugrálhatsz, kúszhatsz a földön és egy kampóval lendülhetsz át az egyébként elérhetetlen helyekre. A játék nagy részét pedig a Titánok– tartós robotizált exoszkeletonok - pilótafülkéjében fogod tölteni, ami teljesen más szintre emeli a játékmenetet.
Az FPS-ek túlnyomó többsége a Titanfall mellett kissé álmosnak és unalmasnak tűnik, és a sorozat által bevezetett újításokra építenek, például még a battle royale műfaj legnépszerűbb képviselői is, például az Apex Legends.
További remek lövöldözős játékok
A Devil May Cry 5 túl „normális” az ízlésednek? Akkor nagyon ajánljuk a japán Nier: Automata akció-lövöldözős játékot. A Star Wars rajongók pedig ne hagyják ki a Star Wars Jedi: Fallen Order akció-kalandot. A forgatókönyv nélküli és nem lineáris élmények szerelmeseinek tetszeni fog a Dishonored 2 magával ragadó akciódús kalandja. A kihívások rajongói pedig próbára tehetik tudásukat (és türelmüket) a kritikusok által elismert rogue-like Hadesben.
-
- 4 980 Ft – 10 390 Ft
- PlayStation 4 játék 8 üzletben
-
- 6 860 Ft – 17 299 Ft
- PlayStation 4 játék 6 üzletben
-
- 5 004 Ft – 9 053 Ft
- PlayStation 4 játék 3 üzletben
-
- 23 990 Ft – 32 600 Ft
- PlayStation 4 játék 21 üzletben
-
- 10 990 Ft – 16 000 Ft
- PlayStation 4 játék 26 üzletben
-
- 17 980 Ft – 25 490 Ft
- PlayStation 4 játék 28 üzletben
-
- 7 980 Ft – 11 320 Ft
- PlayStation 4 játék 3 üzletben
-
- 3 744 Ft – 7 990 Ft
- PlayStation 4 játék 6 üzletben
-
- 7 127 Ft – 8 320 Ft
- PlayStation 4 játék 3 üzletben
A legjobb nyílt világú játékok
Red Dead Redemption 2 (2018)
El tudod képzelni a legjobb játékok listáját a Rockstar Studios hozzájárulása nélkül? Mi nem. A Red Dead Redemption 2 cowboy akciókaland valószínűleg nem szorul komolyabb bemutatásra. Végülis, 2018-as megjelenése óta több száz díjat gyűjtött be, és több mint 50 millió példányban kelt el a részletes és masszív nyílt világáank köszönhetően!
A játékban fejedre teszed a vadnyugat egyik banditájának kalapját, és a bandáddal megpróbálod túlélni a barátságtalan préri buktatóit. Készülj fel tehát a rablásra és a tőrbecsalásra, a törvény elől való menekülésre, de nem maradhat majd ki a táborépítés, kapcsolatépítés, lovaglás, vadászat és kismillió egyéb érdekes tevékenység sem.
Marvel's Spider-Man (2018)
A Marvel's Spider-Manben körbebarangolhatod a tökéletesen megmodellezett virtuális New Yorkot. Ez nem egy reklámkampány része, amely a hollywoodi kasszasikerek egyikét kíséri. A 2018-as Pókember (és téli folytatása, a Marvel's Spider-Man: Miles Morales) egy, a filmektől teljesen független akció-kalandjáték, gyönyörűen kidolgozott és saját, teljes értékű történettel.
Egy nyüzsgő metropoliszban pókhálókon hintázni, miközben a napsugarak a felhőkarcolók ablakairól verődnek vissza, ugyanolyan látványos, mint amilyennek hangzik. Ezenkívül a mozgás intuitív, és néhány perc alatt az alkalmi játékosok is elsajátítják. A harcok egy idő után kissé monotonná válnak, de a játék okosan közbeiktat más tevékenységeket, és a fő kampány befejezéséhez szükséges 18 óra jó része anélkül elmúlik, hogy azt észrevennéd.
Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain (2015)
A Metal Gear Solid 5 az egyik leginkább figyelmen kívül hagyott PS4 játék. Természetesen oktalanul. A Red Dead Redemption 2 és a The Witcher 3 nyílt világáról szó szerint cikkek százait írták, de nagyon kevesen beszélnek és írnak a lopakodó zsoldos Snake ötödik kalandjáról.
Ugyanakkor a helyi játékvilág – a zord Afganisztán – nyitottsága időtlen. Nemcsak annak köszönhetően, hogy minden sarkot és minden kunyhót meglátogathatsz, amit ma már bármelyik játékvilág kínál, hanem mindenekelőtt annak a hihetetlen szabadságnak köszönhetően, amelyet a játék ad az egyéni küldetések és feladatok megközelítésében. Az MGS 5 egy nagy homokozó. Nem azért, mert a sivatagban játszódik, hanem mert úgy játszhatsz benne, mint sehol máshol.
További jól kidolgozott nyílt világok
Manapság szinte minden játék nyitott világban játszódik, de még mindig találkozunk néhány igazán rendkívülivel. Az egyik ilyen a Horizon Zero Dawn akció-RPG világa – a futurizmus és a történelem előtti dzsungel koktélja, amely elnyeli egy ősi civilizáció maradványait.
Hideo Kojima, a fent említett MGS 5 vezető tervezője áll a másik kedvenc nyitott világunk – a Death Stranding - mögött, melynek világát Izland fenséges tája ihlette. Utolsó javaslatunk pedig az ókori Görögország az Assassin's Creed Odyssey-ben – ez egy olyan kis, megfizethető tengerparti nyaralás, amely szorosan kapcsolódik az ókori történelem megismeréséhez.
-
- 8 367 Ft – 16 630 Ft
- PlayStation 4 játék 20 üzletben
-
- 14 980 Ft – 14 990 Ft
- PlayStation 4 játék 2 üzletben
-
- 5 980 Ft – 7 790 Ft
- PlayStation 4 játék 6 üzletben
-
- 4 980 Ft – 14 899 Ft
- PlayStation 4 játék 30 üzletben
-
- 5 980 Ft – 13 490 Ft
- PlayStation 4 játék 8 üzletben
A legjobb RPG játékok PS4-en
From Software
Míg más műfajok esetében a legjobb játékokat válogattuk össze, különböző helyszínekkel és legalább két különböző fejlesztőtől, addig az RPG-khez egy kicsit másképp fogunk viszonyulni. A japán From Software stúdió jelenléte olyan domináns a szerepjátékok műfajában, hogy valószínűleg nem is közelíthetnénk ezt meg másképp.
Tehát melyik RPG-k nem hiányozhatnak a listánkról? Szerintünk ezek a címek a Bloodborne, a Dark Souls III, a Sekiro: Shadows Die Twice, és végül a legújabb Elden Ring. Mindegyik játék egyedi a maga módján, de lényegüket tekintve mindegyik zseniális akció-RPG, amely hangulatos, zseniálisan összefonódó világokban játszódik, mélyen kidolgozott történetekbe ágyazva.
Ugyanakkor ezek a játékok mindegyike kifinomult, nehéz, de annál teljesebb harcrendszerrel rendelkezik. Igen, kemény játékok ezek, de nem úgy, ahogyan azt széles körben hiszik. Ha esélyt adsz az egyiküknek, soha többé nem akarod majd abbahagyni őket. Teljesen új perspektívát kapsz a játékokról.
Napjaink legjobb RPG játékai (PC, PlayStation, Xbox, Switch)
Más sikeres RPG játékok
A legtöbb versengő konzolhoz hasonlóan a PS4-ről sem hiányoznak olyan slágerek, mint a posztapokaliptikus Fallout 4 vagy a lengyel RPG, a The Witcher 3: Wild Hunt. Sőt még azok is tudnak ezeknek a létezéséről, akik egyébként nem különösebben jártasak a játékok világában. De melyik RPG kerülhette el a figyelmed?
Nem győzzük dicsérni például a sok tartalommal átszőtt japán címek hármasát: Monster Hunter World, Persona 5 Royal és Kingdom Hearts 3. Ezek közül az első próbára teszi a vadásztudásodat, a második a középiskolai élet forgatagába hajít egy csipetnyi természetfelettivel fűszerezve, az utolsó játék pedig egy bizarr RPG, amely a Disney és a Pixar népszerű karaktereit keveri a Final Fantasy karaktereivel.
-
- 4 980 Ft – 7 790 Ft
- PlayStation 4 játék 9 üzletben
-
- 13 990 Ft – 26 129 Ft
- PlayStation 4 játék 11 üzletben
-
- 5 938 Ft – 7 790 Ft
- PlayStation 4 játék 6 üzletben
-
- 8 982 Ft – 19 990 Ft
- PlayStation 4 játék 4 üzletben
-
- 3 769 Ft – 6 490 Ft
- PlayStation 4 játék 8 üzletben
A legjobb PS4 autós játékok
Gran Turismo 7 (2022)
Amióta a Sony első konzolja megjelent, a PlayStation Gran Turismo gyakorlatilag egyet jelent a „versenyszimulátorral” – akárcsak a Forza Motorsport az Xboxon. És míg a 2017-es Gran Turismo Sport inkább a versenyszerű online játékot célozta meg, a Gran Turismo 7 a sorozat visszatérése a rivaldafénybe. És egyúttal visszatérés az olyan sajátosságokhoz, mint a nyugodt jazz hangsáv, a lehető legtöbb japán jármű és számtalan versenypálya az autósport történetéből.
A GT fő vonzereje mindig is a páratlanul hiteles vezetési élmény volt és továbbra is az, függetlenül attól, hogy egy békés Honda vagy egy megszelídíthetetlen Ferrari volánja mögé ülsz a játékban. A játék egy összetett szimulátor és egy akadálymentes játéktermi élmény peremén egyensúlyoz, és ezért minden szintű versenyző biztosan megtalálja benne magát.
Dirt 5 (2020)
A Gran Turismo maga az elegancia. A játékban a versenyzés olyan kidolgozott pályákon zajlik, amelyek szó szerint sugározzák a történelmüket, olyan fényes autók volánja mögött, amelyek rádióiban csak a legjobb jazzt játsszák. Nos, a fent említettek közül semmi sem vonatkozik a Dirt 5 versenyeire. Durva off-road rallyharcokat vívhatsz földön, jégen, homokon és kavicson, kopott járművekben, amelyeken már látszik, hogy nem tegnap gördültek le a szalagról. Az élményt modern pop őrült keveréke teszi teljessé.
És míg a Gran Turismo csak kiváló minőségű játékkormánnyal és pedálokkal élvezhető teljes mértékben, addig a Dirt egy klasszikus kontrollerrel is tökéletes élményt nyújt. Alig néhány perccel a játék első elindítása után elegánsan dritfelsz a virtuális földön, mintha örökké ezt csináltad volna. A Dirt 5 egyszerűen egy hamisítatlan arcade tetőtől talpig (vagy az első kerekektől a hátsó kerekekig).
Trackmania Turbo (2016)
És mivel már elindultunk az arcade-szerű játékélményt nyújtó játékokhoz, kár lenne nem megemlíteni a Trackmaniát, konkrétan a Trackmania Turbót. Ez egy fergeteges versenyjáték, amelyben a lehető leggyorsabb időket fogod vég nélkül üldözni több száz rövid, gyors és őrült pályán. Őrült? Igen, őrült. A formula autók és a homokfutók kerekei megközelítőleg ugyanannyi időt töltenek a talajon, mint amennyit a levegőben – repülés közben. És a legjobb az egészben az, hogy miután elsajátítottad ezeket a pályákat, képes leszel sajátokat építeni. A Trackmaniával a szórakozásnak nincs vége.
További szórakoztató versenyjátékok
A már említett Gran Turismo alternatívája a Project Cars 2 kifinomult versenyszimulátor. A versenyjátékok műfajának klasszikusa az F1-es sorozat, és különösen az F1 2021, ami megjelent a PlayStationre. Egy játék, aminek a neve mindent elárul. Egy játék, amely a világ leggyorsabb járműveinek ülésébe ültet bele, hogy megmérkőzz a világ legjobb sofőrjeivel. Klasszikus egyéni versenyeken és kidolgozott történet módban egyaránt.
A Trials Rising játék pedig a szokatlan típusú versenyzésre épül. Nem csak motorkerékpáron fogsz versenyezni, de a pályákon éppúgy meg kell majd oldanod a rejtvényeket, mint megnyerned a versenyt a győzelemért.
A legjobb horror játékok PS4-re
Resident Evil 2 (2019)
A Resident Evil klasszikus horror sorozat második részének remake-je példa arra, hogyan nézhet ki és kell kinéznie egy szeretett kultikus klasszikus modern remake-jének. A Capcom fejlesztői ügyesen csomagolják az eredeti játék hangulatát a remake-be, friss esztétikával és sok új játékötlettel. A Resident Evil 2 például búcsút mond az egykor rendkívül népszerű statikus kamerának, amit a virtuális szobák mennyezetére rögzítettek, és a főszereplő válla mögött elhelyezett kamerára cseréli. A játék új megjelenése sokkal dinamikusabb, és jobban bevonz a játékba.
Amit a változások szinte egyáltalán nem érintettek, az a történet. Továbbra is a zombiapokalipszis körül forog, amely fokozatosan elnyeli Raccoon City egészét és a helyi rendőrtisztet, Leon S. Kennedyt. A Resident Evil 2 papíron „csak” egy '90-es évek végi játék remake-je, valójában azonban egy teljesen modern játék, aminek semmi köze az elmúlt 10 év horror játékaihoz.
Until Dawn (2015) és The Quarry (2022)
A legjobb játéktörténetek rovatban a Quantic Dream stúdió interaktív filmjeiből (vagy inkább interaktív játékaiból) kapunk ízelítőt. Miért említjük őket itt is? Mert az Until Dawn és a The Quarry horror kalandjátékok nagyon hasonlítanak ezekre a játékokra (vagy filmekre). Erős és szerteágazó forgatókönyvre, a játékosok választási lehetőségeinek széles skálájára, a QTE-k jelenlétére („quick-time events"), az interaktivitás viszonylag alacsony szintjére és az összességében erősen moziszerű élményre építenek.
Mind az Until Dawn, mind a The Quarry a brit Supermassive Games stúdió horror játékai, amelyek a történetüket tekintve nem kapcsolódnak közvetlenül egymáshoz, de mégis rendkívül közel állnak. Mindkettőre nagy hatással voltak a klasszikus „slasher” filmek, mint például a Halloween vagy a Scream, és mindkettő saját, nem túl okos tinédzserekből álló egyedi csoporttal büszkélkedhet, akiket valaki terrorizál.
Little Nightmares (2017)
A Little Nightmares egy visszafogott platformjáték az aranyos LittleBigPlanet platformer alkotóitól. A Tarsier Studios fejlesztőinek valószínűleg elegük volt a régebbi címeik fényes és boldog légköréből, és hogy valahogyan kompenzálják ezt az örömöt, a horrorba vetették magukat.
A játékban el fogsz kísérni egy sárga kabátba burkolózott lányt a félelmetes rémálmain keresztül. Mindegyik rémálomban szokatlanul nagy és változatos módon nyugtalanító szobákon kell átkúsznod, förtelmes és ugyanolyan szokatlan méretű szörnyek – például hentesek és nyugtalanító vadászkutyák – mellett.
További ijesztő játékok
Ha szeretsz félni, akkor négy horror nem lesz elég neked. Ezért ajánlunk más Resident Evil részeket, mind az újakat, Resident Evil 7: Biohazard és Resident Evil 8: Village, valamint a régi klasszikusok egyéb feldolgozásait: valószínűleg tetszeni fog a Resident Evil 3 és Resident Evil 4. A Resident Evil sorozat egyik fő alkotója egyébként egy másik nagyszerű japán túlélő-horror sorozat, nevezetesen a The Evil Within mögött is áll.
További horror játékok, amelyekre kicsit rettegve és hideg verejtékben fürödve emlékszünk vissza, ezek például a Layers of Fear, az Observer és az Outlast játékok. A fent említett The Last of Us című sorozatot pedig tulajdonképpen horrorfilmnek is tekinthetjük – ennek is határozottan megvannak a maga pillanatai.
-
- 5 150 Ft – 7 570 Ft
- PlayStation 4 játék 8 üzletben
-
- 7 957 Ft – 9 990 Ft
- PlayStation 4 játék 4 üzletben
-
- 6 320 Ft – 7 790 Ft
- PlayStation 4 játék 7 üzletben
-
- 8 786 Ft – 13 890 Ft
- PlayStation 4 játék 5 üzletben
-
- 7 414 Ft – 11 990 Ft
- PlayStation 4 játék 7 üzletben
-
- 9 385 Ft – 25 118 Ft
- PlayStation 4 játék 11 üzletben
-
- 8 290 Ft – 9 169 Ft
- PlayStation 4 játék 3 üzletben
A legjobb stratégiai játékok PS4-re
Tropico 6 (2019)
Be kell vallanunk, hogy azok a stratégiai játékok a gyengéink, amelyekben tudunk valamit építeni, létrehozni és irányítani. Nagyon szeretjük a tycoon játékokat. Az abszolút kedvencünk pedig a Tropico 6. A Tropico lehetővé teszi, hogy egy kétes hírű, miniatűr, trópusi szigeti köztársaság elnöke legyél valahol a Karib-térségben. Mit takar egy ilyen szerep? Ez elsősorban rajtad, vagyis a kormányzáshoz való hozzáállásodon múlik.
Teljesen megbízhatsz például a helyi demokratikus erőkben, és rendszeresen szónoki háborút vívhatsz a választásokon. Vagy körbeveheted magad egy erős hadsereggel, és nem kell foglalkoznod a választásokkal. A trópusi paradicsomod a világ minden tájáról érkező turisták álomcélpontjává varázsolhatod. Vagy kibányászhatsz, kiszívhatsz belőle minden erőforrást és gyárakat telepíthetsz. Csak ne felejts el néha-néha félretenni valamit a svájci bankszámládra, mert soha nem tudhatod, mikor lesz vége a „diktátori álmodnak”.
Sid Meier's Civilization VI (2016)
Maradunk még egy kicsit a menedzser játékoknál. Ezúttal azonban a szerény szigeted helyett egy egész nemzetet fogsz felépíteni a Civilization VI körökre osztott stratégiájában. Egy kis elszigetelt törzstől a szuperhatalomig, amíg eléred a számos lehetséges győzelmi állapot egyikét.
Lehetőséged lesz áttörést jelentő technológiák kifejlesztésére, valamint a szomszédaiddal való együttműködésre és kereskedésre (ami nemcsak a számítógépes mesterséges intelligencia lehet, hanem a barátaid is), de dönthetsz úgy is, hogy nem barátkozol senkivel, és szívesebben bitorlod el magadnak a környező földeket erőszakkal. A tudomány vagy a vallás mellett például a kémkedés is szóba kerülhet.
XCOM 2 (2016)
Az XCOM 2 egy körökre osztott taktikus stratégia, amelyben az űrlény diktatúra elleni ellenállás tagja leszel. Az XCOM sorozat előző részében az emberiség elvesztette a háborút az invazív betolakodók ellen, most pedig az utolsó erejével próbálja túlélni és megfordítani a helyzetet.
A játék menete két részre oszlik. Az elsőben te irányítod a bázisodat. Befektethetsz a kutatásokba, új fegyvereket készítesz és katonákat toborzol. A második részben veszélyes küldetésekre indulsz, és egy kis osztagot irányítasz. A bökkenő az, hogy míg más játékokban bízhatsz a mentéseidben, addig itt egy kicsit bonyolultabb a helyzet. Végül is, ha egyszer elveszítesz valakit egy küldetés során, akkor végleg elveszíted. Végleg. És nem számít, hogy ez volt a legerősebb és legtapasztaltabb harcosod a legjobb felszereléssel. Elveszíted, és a következő küldetések során valaki újjal kell helyettesítened. Ez a kockázat rendkívül idegfeszítővé tesz minden tűzharcot.
Még több nagyszerű stratégiai játék PS4-en
A Planet Coaster és a Two Point Hospital menedzser stratégiai játékok végtelen kreatív lehetőséget kínálnak. Az elsőben a világ legcsodálatosabb vidámparkjának építésébe foghatsz bele a leg(nem)biztonságosabb hullámvasutakkal, a másodikban pedig a legszebb kórházat rendezheted be, amely tele van boldog nővérekkel és orvosokkel (és valószínűleg néhány beteggel is). Ugyanígy jó választás a Cities: Skylines játék is, csak a látogatók helyett egy egész nagyváros lakóinak szükségleteiről kell majd gondoskodnod. Ha pedig belekóstolnál ebbe a stílusba tele feszültséggel, akkor a komor és fagyos Frostpunk lehet a következő célpontod.
A valaha volt legjobb stratégiai játékok (PC, PlayStation, Xbox, Switch)
A legjobb sportjátékok
FIFA, NHL, UFC és NBA 2K
A sporttal kicsit bonyolultabb a helyzet. Mindannyian más sportághoz vonzódunk. Például mi nagyon szeretjük a focit és a jégkorongot, de lehet, hogy téged inkább a kosárlabda vagy a harcművészetek kötnek le. De, ha alaposan megnézzük, akkor ez is egészen egyszerű. A PlayStation minőségi sportjátékainak választéka nem olyan széles. Például a futball, a jégkorong és az MMA gyakorlatilag csak az EA régóta futó FIFA, NHL és UFC játéksorozataik formájában van jelen. És a kosárlabda? A 2K fejlesztői az NBA 2K sorozatukkal a markukban tartják a sportágat.
Everybody's Golf (2017)
A golf egy kicsit más. Minden bizonnyal ebben az esetben is a relatív realizmus útjára léphetsz, és belevetheted magad a PGA Tour 2K legújabb részébe. Mi azonban inkább egy másik címet ajánlunk, nevezetesen a könnyedebb Everybody's Golfot, ami a klasszikus golf szabályaira, fizikájára és taktikájára támaszkodik, de megfosztja a tipikus bonyolultságtól és nehézségektől, és ehelyett mindenki számára megnyitja a golf világát.
A zöld golfpályákon például mindig elkísér valaki – akár barátságos NPC-k, akár valódi játékosok – és az, hogy melyik utat választod a következő lyukig, csakis rajtad és a rendíthetetlen golfkocsi vezetési képességeden múlik.
Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 (2020)
Nem, ebben a kategóriában sem tudtuk elkerülni a remake-eket. A játékfejlesztők tudják, mit szeretünk, és nem röstellik pontosan azt tálalni nekünk, akár többször is. A nosztalgia egyszerűen elkerülhetetlen. És a Tony Hawk's Pro Skater 1+2-nek is sikerült a legfontosabb dolog: megőrizni az eredeti játék varázsát, az addiktív gördeszkázást és a mindenféle (és lehetetlen) trükk végtelen kombinációját. Ezen felül természetesen a játék jobban néz ki és hangzik, mint valaha, és jól kezelhető. Szinte mindent tartalmaz, amit egy modern 2020-as címtől elvárhatunk.
-
2K Games NBA 2K24 (PS4) -
- 2 490 Ft – 8 290 Ft
- PlayStation 4 játék 3 üzletben
-
- 9 190 Ft – 10 530 Ft
- PlayStation 4 játék 3 üzletben
A legjobb PS4 játékok gyerekeknek
Első pillantásra a PlayStation 4 úgy néz ki, mint egy játékkonzol felnőtteknek. De semmiképpen se tévesszen meg az első benyomás. Annyi nagyszerű játékot kínál gyerekeknek, hogy könnyedén elszórakoztathatod a csemetéid a következő 10 évben.
LEGO játékok
Elsőként logikus választás minden LEGO játék. De most nem arra a legendás dán építőjátékra, hanem a LEGO videojátékokra gondolunk. Azért, mert viccesek, könnyen irányíthatók és játszhatók, ráadásul a gyerekeknek nem kell egyedül játszaniuk velük: ugyanazon a konzolon és képernyőn csatlakozhatsz hozzájuk! Ha csak egyet kellene választanunk a LEGO játékok széles kínálatából, nem haboznánk megvásárolni a LEGO Star Wars: The Skywalker Sagát. Kidolgozásával az első ligában játszik.
Saját játékok készítése
Szeretnéd megmozgatni a kicsik kreativitását játék közben? Például egy platformer intuitív szintszerkesztője ilyen „homokozóként” szolgálhat, mint a LittleBigPlanet 3-ban, vagy a kifinomult, de még mindig könnyen elérhető platform saját játékok létrehozásához Dreams néven. Ki tudja, talán ennek köszönhetően saját kis játékfejlesztőd lesz majd otthon!
Ratchet & Clank (2016) és Tearaway Unfolded (2015)
Végül eljött az ideje az olyan akció-platformereknek, mint a kidolgozott Ratchet & Clank és a Tearaway Unfolded. Vizuális kidolgozottságukkal és általános kreativitásukkal még a Pixar animációival is felvehetik a versenyt! A legvégén pedig nagyon sok játékot találhatsz két játékos számára, de ezekről mindjárt többet olvashatsz.
-
-
- 6 890 Ft – 9 990 Ft
- PlayStation 4 játék 4 üzletben
-
- 4 999 Ft – 10 150 Ft
- PlayStation 4 játék 6 üzletben
-
- 4 999 Ft – 7 790 Ft
- PlayStation 4 játék 12 üzletben
-
Sony Tearaway Unfolded [Messenger Edition] (PS4)
A legjobb 2 személyes PS4 játékok (split-screen)
Minden bizonnyal megvan a maga varázsa, ha egyedül játszol, különösen akkor, ha egy teljesen magával ragadó világgal és egy jól kidolgozott történettel állsz szemben. De őszintén szólva, kevés jobb dolog van annál, mint amikor két vagy több játékos játszik szépen egymás mellett, ugyanazon a kanapén és képernyőn. Manapság kevés játék büszkélkedhet osztott képernyős játékmóddal, de néhányat még mindig találunk, és szívesen bemutatjuk neked őket. Mielőtt azonban ezt megtennénk, meg kell említenünk, hogy a fent felsorolt sportjátékok és LEGO játékok is gyakran ketten vagy többen is játszhatók, és tényleg érdemes legalább kipróbálni őket! Ehhez csak egy extra kontrollerre lesz szükséged.
Overcooked! (2016)
Tehát milyen játékokat ne hagyj ki, ha a barátaiddal, partnereddel és családtagjaiddal szeretnél együtt játszani? Nem kell az első választáson gondolkodni, mivel ez mindenképpen az Overcooked! sorozatra esik. Ezek kooperatív és egyben kompetitív főzőjátékok, amelyek próbára teszik és erősítik a köztetek lévő kapcsolatokat.
A Way Out (2018) és It Takes Two (2021)
Az A Way Out és az It Takes Two címek sem hiányozhatnak rangsorunkból. Az A Way Outban egy izgalmas börtönből való szabadulással kell megbirkóznotok, az It Takes Two-ban pedig egy helyrehozhatatlannak tűnő házasságot próbáltok majd rendbe tenni. És ne aggódj, sokkal szórakoztatóbbak, mint amit ez a rövid leírás sugall.
További nagyszerű páros PS4 játékok
Az olyan játékok közül, amelyek csak két vagy több játékos által játszva ragyognak igazán, az olyan címek jutottak eszünkbe, mint a Borderlands 3, az Untitled Goose Game és a Human: Fall Flat. Ezekről és sok más hasonló játékról A legjobb 2 személyes és kooperatív játékok című cikkünkben olvashatsz.
-
- 17 980 Ft – 25 490 Ft
- PlayStation 4 játék 28 üzletben
-
- 7 499 Ft – 18 178 Ft
- PlayStation 4 játék 11 üzletben
-
- 3 890 Ft – 5 990 Ft
- PlayStation 4 játék 6 üzletben
A legjobb PS4 VR játékok
A legjobb PS4 virtuális valóság - azaz PlayStation VR-hoz készült játékokról – A legjobb virtuális valóság játékok című cikkünkben olvashatsz. Nem felejthetjük el megemlíteni például a cseh Beat Sabert, a Resident Evil 7 horror játékot, a pokoli Doom VFR FPS-t, a Blood & Truth filmes akció-játékot vagy az ötletes Astro Bot Rescue Mission platformert.
A legjobb ingyenes többjátékos játékok
Az ingyenes többjátékos játékok – úgynevezett free-to-play címek – robbanásszerűen terjedtek el az elmúlt években. És bár sok nem igazán kiforrottal fogsz találkozni köztük, szeretnénk kiemelni azt a néhány játékot, amelyek ennek a műfajnak a legjobbjai közé tartoznak.
Sokak számára ez a lista nem sok újdonságot tartogat majd, mert a PlayStationöd merevlemezén minden bizonnyal már ezek közül a játékok közül sok otthonra talált, de lehet mégis meglephetünk valakit valamivel. Véleményünk szerint a legjobb ingyenes többjátékos játékok közé tartozik a Fortnite, Call of Duty: Warzone, Overwatch 2, Apex Legends, Rocket League és a Fall Guys. Egyszerűen a legnagyobb és legtöbbet játszott játékslágerek a világon.