A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Napjaink legjobb mobiltelefonjai (2024)
Melyik a legjobb mobiltelefon 2024-ben? És létezik olyan, hogy a legjobb mobiltelefon márka? Vessünk egy pillantást a legjobbak közül a legjobbakra. A zászlóshajókra. A legélesebb kijelzővel, a leggyorsabb processzorral és egyben a legmagasabb árcédulával rendelkező mobiltelefonokra, és elmondjuk, melyik márka mutatta be a legerősebb készüléket a jelenlegi kínálatban.
A legjobb mobiltelefonok
-
- 464 890 Ft – 737 080 Ft
- Mobiltelefon 27 üzletben
-
- 401 990 Ft – 727 390 Ft
- Mobiltelefon 8 üzletben
Mi várható el egy csúcskategóriás mobiltelefontól?
Minden felhasználónak megvannak a saját preferenciái. Mindenki más alapján dönt, amikor új mobiltelefont választ, és az egyik telefon sem tud abszolút mindent tökéletesen. Néhány közel áll ehhez, igen, de még mindig az a jobb, ha kordában tartod az elvárásaidat.
Ezért cikkünkben nem a mobiltelefonok egyedülálló királyát mutatjuk be. Inkább a legjobbak közül többet is bemutatunk. De neked kell eldöntened, melyik nyeri el a szíved (vagy a pénztárcád), attól függően, hogy mi nélkül nem tudsz túlélni. Fontosabb számodra a kamera, a nagy fényerejű kijelző, a stylus támogatás vagy a teljesítmény, amely képes bármelyik jelenlegi mobilos játékkal megbirkózni?
Hogyan válassz mobiltelefont? Hogyan ragaszd fel a védőüveget a mobiltelefonodra?
A legjobb iPhone
Apple iPhone 15 Pro Max
Paraméterek
- Kijelző: 6,7"-es Super Retina XDR (2796 × 1290 px, 120 Hz)
- Processzor: Apple A17 Pro
- Hátlapi kamerák: 48 Mpx (f/1.8, 24 mm), 12 Mpx (f/2.8, 120 mm), 12 Mpx (f/2.2, 13 mm)
- Méretek: 159,9 x 76,7 x 8,3 mm
- Súly: 221 g
Az iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max): Fejlesztések, amik miatt megéri váltani
Az Apple iPhone 15 Pro Max mindennel rendelkezik, amit a világ egyik legnagyobb technológiai márkájának zászlóshajójától elvárhatsz, és ez a legerősebb telefon, amit jelenleg megvásárolhatsz.
Titán „stílusikon"
Dizájn szempontjából a „tizenöt” nem mutat semmi újat. Az Apple tudja, mi működik és mi kell a vásárlóinak, és minden évben szolgálnak néhány apró változtatással. Az iPhone 15 Pro Max most egy tökéletesen megmunkált könnyű (vagy inkább könnyebb) titánszegéllyel, egy gyors USB-C porttal, USB 3 támogatással, amelyre már évek óta vártunk, és egy művelet gombbal büszkélkedhet, amely felváltotta a népszerű üzemmód kapcsolót. A többi nagyjából ugyanaz maradt, mint az elődei – a hátlapot továbbra is strapabíró üveg fedi, kivágással a kameralencsék számára, a telefon pedig robusztus és fényűző a kézben.
Fényes kijelző, tiszta és hangos hangszórók
Az iPhone 15 Pro Max az egyik legfényesebb okostelefon kijelzővel büszkélkedhet – ennek a 6,7 hüvelykes OLED panelnek a fényereje eléri a 2000 nitet. A kijelző frissítési gyakorisága igény szerint 1 és 120 Hz között mozog, és továbbra is az iPhone Pro modellek az egyetlenek, amelyek rendelkeznek Always-On kijelzővel. A kijelzőn Dynamic Island is található (amely szintén újonnan megjelent a klasszikus iPhone 15-ön), egy sokoldalú kivágás az előlapi kamera és más érzékelők számára. Röviden: ennél jobb kijelzőt egyszerűen nem találsz.
A kiváló képernyőt a valaha volt legjobb mobil hangszórók egészítik ki. Tiszta és kellően hangos hangzást biztosítanak, és mély basszussal is meglepnek.
Számítógéphez hasonló teljesítmény?
Túlzásba vittük a szuperlatívuszokat? Ellenkezőleg, még el sem kezdtük igazán. Még teljesítmény terén is az iPhone az abszolút csúcs, az Apple A17 Pro chip pedig valószínűleg a legerősebb mobil chip a piacon. A telefonod így hosszú éveken át szolgálhat anélkül, hogy lelassulna, és még a legigényesebb folyamatok sem jelentenek számára gondot. Hiszen akár a „nagy játékkonzolokról” is több játékot játszhatsz rajta.
Hét fényképezőgép és videokamera egy áráért
A telefon hátlapjának nagy részét a kamerák foglalják el. Lencséik nagyok és kiállóak, ami csak egy dolgot sejtet – ezek az egyik legjobb mobilkamerák (igen, megint a „legjobb” a megfelelő szó, nem tehetünk róla). Az összes objektív egyenletes eredményt ad, és a fotózás és videókészítés teljes folyamata kellemesen intuitív.
A kevésbé tapasztalt fotósok teljesen akadálytalanul készíthetnek fényképeket, de a profik is megtalálják a nekik megfelelő munkafolyamatot, elvégre az iPhone „Pro”-ról beszélünk. Itt a ProRAW és a HEIF formátumok várnak rád, és mostantól a Log profilban is rögzíthetsz videót ProRes formátumban. Lehet, hogy ez közhelynek hangzik, de az iPhone 15 Pro Max-szal készített videókat néha nehéz lesz megkülönböztetni a legjobb filmes kamerákétól. Az iPhone tényleg olyan jó, és az optikai stabilizálása is kitűnő.
Kiváló üzemidő és rövid összefoglaló
Az iPhone Pro Max egy nagy készülék nagy akkumulátorral. Egy akkumulátorral, amely a jól optimalizált és gazdaságos chip előnyeit is élvezi. Az üzemideje ezért kiváló, és az egész nap csak úgy elrepül vele (a gyártó által megadott üzemidő akár 29 óra videólejátszás).
Még ennél az iPhone-nál is sajnáljuk a „csak" 20 W-os gyorstöltést. Az akkumulátor 50%-át (megfelelő töltővel) körülbelül fél óra alatt tölti fel.
Az iPhone Pro Max egy nagy készülék nagy akkumulátorral. Egy akkumulátorral, amely a jól optimalizált és gazdaságos chip előnyeit is élvezi. Az üzemideje ezért kiváló, és az egész nap csak úgy elrepül vele (a gyártó által megadott üzemidő akár 29 óra videólejátszás).
A lassabb töltés azonban alighanem az egyetlen apró fekete folt egy egyébként szinte tökéletes mobiltelefonon (és egy másik fekete pont természetesen a magas ár, de ezzel egyszerűen számolni kell egy ilyen prémium készüléknél, a versenytársai pedig végül is hasonló szinten vannak). Hacsak nem haragszol az Apple-re, az iPhone 15 Pro Max legyen az egyik első telefon, amelyre egy új mobil kiválasztásakor gondolsz.
A legjobb Samsung telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
- Kijelző: 6,8" AMOLED (3120 × 1440 px, 120 Hz)
- Processzor: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3
- Hátlapi kamerák: 200 Mpx (f/1.7, 24 mm), 50 Mpx (f/3.4, 111 mm), 12 Mpx (f/2.2, 13 mm), 10 Mpx (f/2.4, 67 mm)
- Méretek: 162,3 x 79 x 8,6 mm
- Súly: 232 g
A Samsung Galaxy S24 Ultra az elődjéhez hasonlóan nemcsak egyszerű mobiltelefon, hanem kis művészeti és munka felület. A készülékben ismét meg fogod találni a tökéletesen kidolgozott, sokoldalú S Pen ceruzát kb. nulla késleltetéssel.
Dizájn
A gyártó a keret anyagát alumíniumról titánra cserélte, így az új modell hasonló az iPhone 15 Pro Maxhoz. A Samsung hasonlóképpen eltávolodott a lekerekített kijelzőtől is. Az S24 sorozat minden modellje egyenes élekkel, egyenes kijelzővel és keskenyebb kerettel büszkélkedhet. A Galaxy S24 Ultra továbbá tartósabb elülső és hátulsó üveggel rendelkezik Gorilla Glass Armor formájában.
Kijelző
A lapos 6,8 hüvelykes kijelzőn kényelmes lesz dolgozni, de tökéletes a játékokkal való kikapcsolódáshoz is. Kiváló minőségű és éles Quad HD+ kijelző 3120×1440 px felbontással rendelkezik, a fényereje pedig eléri az akár 2600 nitet is. Ráadásul a kijelző erősen tükröződésmentes.
A képernyő alatt található az ujjlenyomatolvasó és egy 12 Mpx-es szelfikamera f/2.2 rekesznyílással.
Teljesítmény
A Samsung Galaxy S24 Ultra minden, csak nem lassú. Éppen ellenkezőleg, az egyik legerősebb készülék a piacon, amelyet főként a Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 chipnek köszönhet, amit 12 GB RAM egészít ki. Belső tárhelykapacitása pedig 256 GB, 512 GB vagy 1 TB.
A gamerek pedig biztosan értékelni fogják a Qualcomm Adreno 750 grafikus kártyát és a hatékony párakamrát. Összességében a Galaxy S24 Ultra több asztali számítógép szintű funkciót kínál.
Kamerák
Az interneten találkozhatsz vitafórumok százaival, ahol azzal foglalkoznak, hogy melyik mobil készíti a legjobb fényképeket. Jelenleg háromfelé oszlik a többség véleménye, és az Apple iPhone 15 Pro Max, a Google Pixel 8 Pro és a Samsung Galaxy S24 Ultra versenghet ezért a címért. Ezen telefonok mindegyike kiváló képeket készít, így egyik sem rossz választás. Bizonyos helyzetekben az iPhone, másokban a Pixel, míg egyes esetekben a Samsung mobilok teljesítenek a legjobban.
Mi nem is boncolgatnánk ezt a dilemmát, és nem állítjuk azt sem, hogy az egyik jobb képeket készít, mint a másik. Csak annyit árulunk el, hogy az S24 Ultra elsősorban egy kiváló, 200 Mpx-es érzékelőre támaszkodik, amely lehetővé teszi, hogy kedvedre körbevághasd a képeket. Ezt egy 50 Mpx-es és 10Mpx-es teleobjektív 5×-ös és 3×-os optikai zoommal, valamint 12 Mpx-es ultraszéles objektív egészíti ki. Ezzel a kamerakészlettel minden részletet megörökíthetsz, és nem csak az utazásaid során.
Üzemidő és töltés
A Samsung még az iPhone 15 Pro Maxot is felülmúlja az akkumulátor üzemidejével. Az 5000 mAh kapacitásnak köszönhetően akár 30 órán keresztül nézhetsz videókat, és akár 95 órán keresztül hallgathatsz zenét. És ez finoman szólva is sok. Az pedig csak bónusz. hogy támogatja a 45 W-os gyorstöltést és a 15 W-os vezeték nélküli töltést (beleértve a 4,5 W-os fordított töltést is).
Galaxy S24 a S24 Plus
A Samsung Galaxy S24 és Galaxy S24+ a Galaxy S24 Ultra alternatívái. Komolyabb testvérük kisebb változatai S Pen támogatás nélkül és néhány egyéb kisebb funkció kihagyásával. De ezek még mindig csúcskategóriás mobilok, és ha akarsz 232 grammnyi titánt és üveget cipelni a zsebedben, valószínűleg jobb választás lesznek, mint a masszív S24 Ultra.
A legjobb androidos telefon
Google Pixel 8 Pro
- Kijelző: 6,7" LTPO OLED (2992 × 1344 px, 120 Hz)
- Processzor: Google Tensor G3
- Hátlapi kamerák: 50 Mpx (f/1.68, 25 mm), 48 Mpx (f/2.8, 113 mm), 48 Mpx (f/1.95, 126°)
- Méret: 162,6 x 76,5 x 8,8 mm
- Súly: 213 g
A Google a legnagyobb komolysággal közelíti meg a saját gyártású mobiltelefonjait, és minden újabb iterációval lassan, de biztosan közelíti meg a ma létező legjobb mobilokat. A Google Pixel 8 Pro nemcsak a dizájn terén kapott fejlesztéseket, hanem a teljesítmény, a szoftver és természetesen a kamerákén is.
Dizájn
Első ránézésre a Pixel 8 Pro megjelenése nem változott az előző modellhez képest. De ha jobban megnézzük, észre lehet venni, hogy új, matt üveg hátlapot kapott. Ennek köszönhetően jobban fogod tudni kezelni a telefonod, és ráadásul megszabadulsz a csúnya ujjlenyomatoktól is. Újdonság még a kamerarész, ami nincs részekre osztva. A teleobjektív így egy integrált üveg alatt van elrejtve a többi objektívvel együtt.
Kijelző
A korábbi modellekhez képest a Pixel 8 Pro jobb és fényesebb kijelzővel büszkélkedhet, amelyen a tartalom még napsütésben is jól látható. A 6,7 hüvelykes LTPO OLED kijelző maximális fényereje elérheti az akár 2400 nitet is. A kijelzőt pedig kiváló minőségű Corning Gorilla Glass Victus 2 védi.
Teljesítmény
A Google Pixel 8 Pro az új Google Tensor G3 chipen fut. Bár a már említett chipset erősebb, mint az elődje, nem tudja felvenni a versenyt a versenytársaival. Általános használat mellett valószínűleg nem fogsz panaszkodni a teljesítményére. A gamerek azonban túlmelegedést vagy akadozó képet tapasztalhatnak, különösen akkor, ha nagyobb igénybevételt jelentő játékokat játszanak.
Kamerák
Milyen kamerákkal büszkélkedik? Fő 50 Mpx-es érzékelővel, a 48 Mpx-es ultraszéles látószögű érzékelővel és a 48 Mpx-es teleobjektívvel. Mindegyikük kínál valami egyedit, és mindegyik képes fenomenális eredményeket produkálni.
Nem merjük megmondani, hogy a Pixel (az iPhone vagy Samsung) a legjobb kamerás telefon, mivel szerintünk ezt egyáltalán nem lehet objektíven megállapítani. Ehelyett elmondjuk, hogy ha a fotómobilok királyának trónján hárman is elférnének, ez a trió ott lenne.
Üzemidő és töltés
A Pixel akkumulátorában rengeteg lehetőség rejlik a maga 5050 mAh-jával. A kapacitása nagyobb, mint az iPhone 15 Pro Max és a Samsung Galaxy S24 Ultráé. De minket nem kápráztatott el a 30 W-os gyorstöltéssel.
Tiszta Android
A Google Pixel mobiltelefonok a burkolat alatt egy ászt rejtenek, ami eldöntheti a kérdést, hogy milyen új mobiltelefont vásárolsz. Ez az Android operációs rendszer a legtisztább formájában, rengeteg exkluzív funkcióval. Megemlíthetjük például a Call Screent, egy hangasszisztenst, amely válaszol a telefonhívásokra, vagy a Magic Erasert, amely képes törölni az egyébként tökéletes fényképeket elrontó nem kívánt elemeket.
És tudtad, hogy az olcsóbb Google Pixel 8 is képes a legtöbb fent említett funkcióra? Ha például túléled teleobjektív nélkül is, akkor érdemes megfontolni, hogy spórolj rajta egy kicsit, és mégis ezt a modellt választani.
Az új Google Pixel 8 (Pro): Telefon az AI közelgő korszakához
Összehasonlító táblázat: iPhone vs. Samsung vs. Pixel
iPhone 15 Pro Max | Galaxy S24 Ultra | Google Pixel 8 Pro | |
Kijelző | 6,7" Super Retina XDR (120 Hz) | 6,8" AMOLED (120 Hz) | 6,7" LTPO OLED (120Hz) |
Felbontás | 2796 × 1290 px | 3120 × 1440 px | 2992 x 1344px |
Chipset | Apple A17 Pro | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 | Google Tensor G3 |
RAM | 8 GB | 12 GB | 12 GB |
Előlapi kamera | 12 Mpx | 12 Mpx | 10,5 Mpx |
Hátsó kamerák | 48 Mpx (f/1.8, 24 mm), 12 Mpx (f/2.8, 120 mm), 12 Mpx (f/2.2, 13 mm) | 200 Mpx (f/1.7, 24 mm), 50 Mpx (f/3.4, 111 mm), 12 Mpx (f/2.2, 13 mm), 10 Mpx (f/2.4, 67 mm) | 50 Mpx (f/1.68, 25 mm), 48 Mpx (f/2.8, 113 mm), 48 Mpx (f/1.95, 126°) |
Akkumulátorkapacitás | 4 441 mAh | 5 000 mAh | 5 500 mAh |
Védelem | IP68 | IP68 | IP68 |
Méretek (mm) | 159,9 × 76,7 × 8,3 | 162,3 × 79 × 8,6 | 162,6 × 76,5 × 8,8 |
Súly (g) | 221 | 232 | 213 |
A legjobb Xiaomi telefon
Xiaomi 14 Ultra
- Kijelző: WQHD+ 6,73" AMOLED (3200 × 1440 px, 120 Hz)
- Processzor: Snapdragon® 8 Gen 3
- Hátlapi kamerák: 50 Mpx (f/1.6 – f/4.0, 23 mm), 50 Mpx (f/2.5, 120 mm), 50 Mpx (f/1.8, 75 mm), 50 Mpx (f/1.8, 12) mm)
- Méretek: 161,4 x 75,3 x 9,2 mm
- Súly: 224,4 g
A Xiaomi márka jó néhány éve rendszeresen ellát minket megfizethető telefonokkal, amelyeknek árkategóriájukban sokszor nincs is versenytársuk. De ettől még igazi nagyágyúkat is tudnak készíteni – mind a teljesítmény, mind ár tekintetében. És melyik a legjobb Xiaomi telefon? Jelenleg a Xiaomi 14 Ultra.
Dizájn
A Xiaomi 14 Ultra klasszikus fehér vagy fekete színben kapható. A kisebb Xiaomi 14 modelltől eltérően a hátlap mindkét színváltozatban vegán bőrrel van bevonva. Az eleganciáját enyhén lekerekített kijelző a lapos fémkeretek hangsúlyozzák ki, amelyek egészen a telefon hátuljáig nyúlnak. Lekerekítettnek tűnhetnek, de ennek az ellenkezője igaz. A legjobban a mobiltelefon hátlapjának nagy részét elfoglaló, kör alakú fotómodul vonzza a tekintetet.
Mérete (161,4 x 75,3 x 9,2 mm) és kiálló fotómodulja ellenére a telefon kellemesen tartható a kézben, és a bőr hátlapnak köszönhetően pedig nem csúszik. Ráadásul megegyezik a régebbi generációs Xiaomi 13 Pro modellel, vagyis IP68 nedvesség és por elleni védelemmel ellátva.
Kijelző és teljesítmény
Igazán élvezni fogod a videókat és az egyéb tartalmakat a Xiaomi telefonodon. Kiváló, 6,73 hüvelykes WQHD+ AMOLED panelre támaszkodik, 68 milliárd színnel, amelyen a kép szó szerint ragyog. Az adaptív frissítési frekvencia eléri a 120 Hz-et, az olvashatósága pedig a 3000 nites maximális fényerőnek köszönhetően közvetlen napfényben is kiváló.
A sztereó hangszórókra sem lehet panasz. Mobiltelefon hangosan szól, és szinte ki mernénk állítani, hogy semmivel sem marad le az iPhone mögött. A Xiaomi 14 Ultra csúcskategóriás Qualcomm Snapdragon® 8 Gen 3 chipre támaszkodik, amit 16 GB RAM egészít ki.
Kamera
Sokat vártunk az új Xiaomi széria kameráitól, és a Xiaomi 14 Ultra zászlóshajó volt az, amely teljes mértékben beváltotta a hozzá fűzött reményeinket. Négy nagy teljesítményű, 50 megapixeles szenzorral rendelkezik, amelyek legnagyobb vonzereje a változtatható rekesznyílású Sony LYT-900 érzékelő, ami csodákra képes. A fő érzékelővel a legrészletesebb képeket készítheted telt színekkel, zaj nélkül, és mi több, még az ideálisnál gyengébb fényviszonyok mellett is.
Választhatsz 3,2-szeres vagy 5x-es teleobjektív közül is, amely minden részletet megörökít már akár 10 centiméteres távolságból. A nagy teljesítményű kamera-négyes utolsó tagja egy ultraszéles objektív, amely már mutat némi tökéletlenséget, enyhe elmosódás formájában a képek szélein. Ennek ellenére a Dual Pixel PDAF automatikus élességállítás és a 122 fokos tartomány segítségével minőségi fényképeket készíthetsz vele is.
Található rajta egy 32 Mpx-es szelfikamera is, amellyel 4K felbontásban készíthetsz videókat. Összességében a Xiaomi 14 Ultra képes kiváló fényképeket rögzíteni (és akár 8K felbontású videókat a fő érzékelővel). És ne feledjük, a Xiaomi továbbra is együttműködik a legendás Leica céggel az optika, a felhasználói felület és a színprofilok terén.
Üzemidő és töltés
Az 5000 mAh-s akkumulátornak és az erős chipnek köszönhetően a Xiaomi 14 Ultra körülbelül másfél napig bírja gond nélkül. A Xiaomi 13 Pro-hoz képest a vezetékes töltés teljesítménye 120 W-ról 90 W-ra csökkent, mégis kevesebb, mint 40 perc alatt 0-ról 100%-ra tölthető fel a teljesen lemerült telefon. A vezeték nélküli töltés maximális teljesítménye 80 W, a fordított töltés pedig 10 W-os. Manapság bónuszként értékeljük a csomagban található hálózati adaptert és kábelt. A vezeték nélküli töltőt azonban neked kell megvásárolnod.
A legjobb összecsukható telefon
Samsung Galaxy Z Fold5
- Fő kijelző: 7,6" AMOLED (2 176 × 1 812 px, 120 Hz)
- Processzor: Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy
- Hátlapi kamerák: 50 Mpx (f/1,8), 10 Mpx (f/2,4), 12 Mpx (f2,2)
- Méret (összecsukva): 154,9 × 67,1 × 13,4 mm
- Súly: 253 g
Néhány évvel ezelőtt nagy adag szkepticizmussal néztél az összehajtható telefonokra? Akkor valószínűleg meg fogsz lepődni, hogy nem csak, hogy még mindig itt vannak köztünk, de még a számuk is gyarapodott! Az eladási mutatóik folyamatosan nőnek, és a „Miért?” kérdésre a Samsung Galaxy Z Fold5 a válasz. A tökéletes multitasking gép. Kívülről egy rendes telefon, belül pedig egy nagy kijelzős tablet.
Dizájn
Felejtsd el az összes rémtörténetet, amit az összecsukható telefonokról hallottál. A Z Fold5 egy prémium kategóriás készülék, szilárd és kiváló zsanérral. Érzelmileg tényleg egy közel 750 000 Ft-os telefon és nem valami garázsban összetákolt kísérlet.
Fő kijelző
A belső 7,6 hüvelykes AMOLED kijelzőn akár három alkalmazást is egymás mellé (vagy egymás alá) helyezhetsz. Könnyedén áthúzhatod a képeket egyikről a másikra és szöveget a harmadikra. Gyorsan megszokod, és szeretni fogd.
Egyébként ez egy klasszikus. 120 Hz-es frissítési gyakoriság, nagy felbontás, élénk színek és kiváló kontraszt. Egy újabb tökéletes panel a koreai Samsung mestereitől. De el kell ismernünk, hogy az iPhone és a Samsung Galaxy S23 Ultra kijelzőit részesítjük előnyben filmek és sorozatok nézéséhez, és ez összefügg a megjelenítési formátummal. A Z Fold5 kijelzője 21,6:18-as árnyú, ezért kissé négyzet alakú. Így videók megtekintése közben a képernyő nagy részét vastag fekete vonalak foglalják el. Minden mást – az internetböngészéstől a játékokon át az e-mailek írásáig – a Z Fold5 könnyedén kezel. Valószínűleg találhatsz intuitívabb eszközt a boltokban, táblagépek és laptopok formájában.
Ennek az egyébként kiváló kijelzőnek a gyenge pontja a kellős közepén látható behajtás. Megszokod és sokszor észre sem veszed, de egyszer-egyszer (talán közvetlen fényben) mindig az eszedbe fog jutni.
Külső kijelző
A külső 6,2 hüvelykes „másodlagos” kijelző is javult. A Z Fold3-hoz képest már nem olyan összenyomott, és egy teljes méretű, könnyen használható panel. Használhatod például értesítések ellenőrzésére és üzenetek írására. Semmi sem akadályoz meg abban, hogy filmeket nézz vagy játékokat játssz rajta, de ha egy ilyen kiváló kijelző lapul alatta, az enyhén szólva is furcsa lenne.
Teljesítmény
Kitalálod, mi hajtja ezt a phabletet (már ha ez a kifejezés nem archaikus egy kicsit)? Igen, ismét a jól ismert és rendkívül erős Snapdragon 8 Gen 2.
A mobil azonnal reagál minden egyes bevitelre, a gyors processzor és a nagy kijelző kombinációja pedig csak egy dolgot jelent – a Z Fold5 remekül működik kis játékkonzolként.
Kamerák
A Samsung Galaxy Z Fold3 a legjobb esetben is közepes kamerákkal rendelkezett. A Z Fold4-nél javult a helyzet, a Z Fold5 pedig átlagon felüli, bár nincs egészen a csúcson. Csak hagyd figyelmen kívül a fő kijelző alatt található 4 MP-es szelfi kamerát. Azt inkább bele sem számoljuk.
Stílusos alternatíva - Z Flip5
A Z Fold5 zsebszámítógépnek készült, mérete viszont sok felhasználó számára hátrányt jelenthet. De ha mégis szeretnél belekóstolni abba, milyen egy összecsukható telefonnal élni, adj esélyt a Samsung Galaxy Z Flip5-nek.
Samsung Galaxy Z Fold5 12GB/256GB
Bemutatjuk a Samsung Galaxy Z Fold5 prémium összecsukható telefont Milyen újdonságokat hoz a stílusos Samsung Galaxy Z Flip5?
A legjobb telefon 6 hüvelyk alatt
Apple iPhone 13 mini
- Kijelző: 5,4" Super Retina XDR (2 340 × 1 080 px, 60 Hz)
- Processzor: Apple A15 Bionic
- Hátlapi kamerák: 12 Mpx (f/1,6), 12 Mpx (f/2,4)
- Méret: 131,5 × 64,2 × 7,65 mm
- Súly: 141 g
Manapság nem sok kompakt telefon létezik. Még az Apple is úgy döntött, hogy idén lemond róluk, és az új iPhone 14 mini helyett a nagyobb iPhone 14 Plus-t mutatta be. A tavalyi Apple iPhone 13 mini így továbbra is a kevés tiszteletreméltó kivételek egyike. Ez egy olyan telefon, amit érdemes megbecsülni, amíg még beszerezhető.
Dizájn és kijelző
Az iPhone 13 mini az iPhone 13 vagy iPhone 14 (vizuálisan azonos telefonok), csak kisebb változatban, 5,4 hüvelykes OLED kijelzővel. Minden, ami a nagyobb iPhone-okra vonatkozik, az a mini verzióra is igaz. A különbség annyi, hogy egy kézzel is kényelmesen használhatod a minit, és a legkisebb zsebben is elfér.
A telefon prémium minőségű. Kijelzője is jól olvasható - pontos, élénk színeket biztosít jelentős kontraszttal, és megfelelő filmnézéshez, a közösségi oldalakon való görgetéshez, vagy akár könyvek és képregények olvasásához is.
Teljesítmény
Nem kell valami drága, őrült 250 grammos szörnyet keresned a teljesítményért. Az A15 Bionic chipjével az iPhone 13 mini a világ legerősebb kis telefonja, és még a legerősebb (nagy) Androidokhoz is felér.
Kamerák
Csak két 12 Mpx-es hátsó kamera? Nem túl kevés? Dehogyis. Nem a pixelek száma a fontos, hanem a szenzorok minősége, ez pedig a kis iPhone-ból nem hiányzik. Szóval remek képeket készít. Még a képstabilizálás és a megbízható automatikus élességállítás sem hiányzik belőle. Ha nem tartozol a legigényesebb fotósok közé, akkor hosszú évekig jól fog szolgálni, és több ezer luxusfotót készíthetsz vele.
Üzemidő és Android alternatívák
Az iPhone 13 mini nem hagyja magát beárnyékolni az óriások ezen a rangsorban, és egy pici, 2438 mAh-s akkumulátorral felszerelt telefonhoz képest tényleg sokat bír. Kiválóan optimalizált, és nyilván sokat segít a kis gazdaságos kijelzője is.
Szívesen használnál egy kis telefont, de az Apple és az iOS nem igazán tetszik? Az 5,9 hüvelykes kijelzővel és Snapdragon 8+ Gen 1-tel rendelkező Asus Zenfone 9-et ajánljuk. Alternatív megoldásként rátérhetsz a már említett összecsukható Samsung Galaxy Z Flip4-re, ami összecsukva kellemesen kompakt.
A legjobb ár/érték arányú telefon
OnePlus 11
- Kijelző: 6,7" AMOLED
- Felbontás: 3216 × 1440 px
- Processzor: 8 magos Snapdragon 8 Gen 2
- Hátlapi kamerák: 50 Mpx (f/1.8, 24 mm), 32 Mpx (f/2, 48 mm), 48 Mpx (f/2.2, 115˚)
- Méretek: 163,1 × 74,1 × 8,5 mm
- Súly: 205 g
- Védelem: IP64
A OnePlus egy méltánytalanul figyelmen kívül hagyott márka - egy fekete bárány, amely remek paraméterekkel rendelkező telefonokat kínál, amelyek agresszívan alacsony árral tűnnek ki a tömegből.
Dizájn
A OnePlus 11 nem követi a mai mobiltelefonok megjelenését; a maga útját járja. A kijelző szélei elegánsan íveltek, a telefon hátlapját pedig fényvisszaverő, strapabíró Gorilla Glass 5 borítja. Egy kicsit még a hátlapnál maradunk – ezt a kamerák foglalják el, amelyek együttműködnek a legendás Hasselblad márkával. A kamera lencséinek kialakított dudor zökkenőmentesen követi a telefon alumínium vázát, és céltudatosan vonzza magára a figyelmet fényes felületével. A Hasselblad az Hasselblad. Az előző OnePlus 10 Pro modellhez képest a OnePlus 11 vízálló, IP64 tanúsítvánnyal rendelkezik.
Egy kis pozitív megjegyzés a dizájnnal kapcsolatban: a OnePlus 11 talán az egyetlen telefon az iPhone-ok mellett, amely fizikai gombbal büszkélkedhet a normál és a „Ne zavarjanak” üzemmód közötti váltáshoz.
Kijelző
A OnePlus 11 6,7 hüvelykes AMOLED panelje magával ragadó, és mindent elegyít, ami egy zászlóshajótól elvárható. Nemcsak HDR10+, hanem Dolby Vision támogatással is rendelkezik. A felbontása 3216 × 1440 px, a frissítési gyakorisága 1 Hz és 120 Hz között mozog, a kijelző színei pedig élettel teliek. Egy olyan világban, ahol nem létezik az iPhone 14 Pro és a Samsung Galaxy S22 Ultra, ez is elragadtatna bennünket. Így ez „csak” egy újabb kiváló szintű panel.
Kamera
Fentebb már rámutattunk arra a tényre, hogy a OnePlus a Hasselbladdal működik együtt. A kamerák nagy fontossággal bírnak a OnePlus 11 számára, és a mérnökök megállás nélkül dolgoznak a fejlesztésükön. A készülék kamerakészlete pedig a legjobb, ami eddig OnePlus készülékben megjelent. Bár nem érik el a piac valóban legjobb fotómobiljainak minőségét, de konzisztensek jók - nemcsak a fő 50 Mpx-es szenzor, hanem a 2x-es teleobjektív és az ultraszéles látószögű objektív is, amely makrózásra is használható, kiváló fényképeket készít.
Teljesítmény, üzemidő és töltés
Mintha egy végtelen körben járnánk. A OnePlus 11 a megbízható hűtésű Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2-re támaszkodik. Tehát több ereje van, mint amennyire a mindennapi életedben szükséged lesz.
A telefon üzemideje nem túl hosszú, és nem hasonlítható össze az olyan modellekkel, mint az iPhone 14 Pro Max vagy a Samsung Galaxy S23 Ultra, de a standard egy napot bírja, és egyértelműen felülmúlja például a Pixel 7 Prót.
Ennek az eszköznek az erőssége a töltési sebesség. A OnePlus 11 akár 100 W-os kábeles töltést is támogat, a gyorstöltővel pedig kevesebb, mint fél óra alatt 1%-ról 100%-ra jut. Ebből a szempontból csak a Xiaomi 13 Pro múlja fölül, de az is csak egy hajszállal.