A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Napjaink legjobb mobiltelefonjai (Samsung, iPhone, Xiaomi és más gyártók)
Melyik a legjobb okostelefon? Létezik egyáltalán „legjobb mobiltelefon márka”? Összehasonlítottuk a legélesebb kijelzővel, a leggyorsabb processzorral és egyben a legmagasabb árcédulával rendelkező mobiltelefonokat, hogy kiderítsük, milyen újdonságokkal rukkoltak elő a gyártók és mit várhatunk a csúcskategóriás készülékektől.


A legjobb mobiltelefonok
-
- 461 480 Ft – 630 470 Ft
- Mobiltelefon 38 üzletben
-
- 326 480 Ft – 599 990 Ft
- Mobiltelefon 36 üzletben
-
- 390 000 Ft – 459 990 Ft
- Mobiltelefon 4 üzletben
-
- 390 480 Ft – 483 900 Ft
- Mobiltelefon 15 üzletben
Több mint telefon: mire képes egy csúcskategóriás készülék?
A csúcskategóriás okostelefonok lenyűgöző technológiai újításokat vonultatnak fel. Elképesztő kamerákkal örökíthetjük meg a pillanatokat, villámgyors processzorok gondoskodnak a zökkenőmentes működésről, kijelzőiken pedig szinte életre kelnek a képek. De vajon létezik tökéletes telefon? A válasz nem egyszerű. Annyi a kiváló készülék, hogy lehetetlen egyetlen győztest hirdetni.
Ebben a cikkben ahelyett, hogy „A legjobbat” keresnénk, bemutatjuk a piacvezető mobiltelefonokat, hogy segítsünk eligazodni a kínálatban. Hiszen a legjobb telefon az, amelyik a leginkább megfelel az igényeidnek. Fontosabb számodra a kamera, a nagy fényerejű kijelző, a stylus támogatás vagy a teljesítmény, amely képes bármelyik jelenlegi mobilos játékkal megbirkózni?
Hogyan válassz mobiltelefont? Hogyan ragaszd fel a védőüveget a mobiltelefonodra?
A legjobb iPhone
Apple iPhone 16 Pro Max
- Kijelző: 6,9"-es Super Retina XDR (2868 × 1320 px, 120 Hz)
- Processzor: Apple A18 Pro
- Hátlapi kamerák: 48 Mpx (f/1.78, 24 mm), 48 Mpx (f/2.2, 13 mm), 12 Mpx (f/2.8, 120 mm)
- Előlapi kamera: 12 Mpx (f/1.9, 23 mm)
- Méretek: 163 × 77.6 × 8,25 mm
- Súly: 227 g

Az Apple iPhone 16 Pro Max mindent tud, amit a világ egyik legnagyobb tech márkájának zászlóshajójától elvárhatsz, és jelenleg a legerősebb telefon, amit megvásárolhatsz.
Dizájn
Dizájn szempontjából a „tizenhatos” nem mutat semmi újat. Az Apple ragaszkodik a bevált recepthez, és minden évben csak apróbb változtatásokkal frissíti a kínálatát. Az iPhone 16 Pro Max most még nagyobb kijelzővel, tökéletesen kidolgozott, könnyebb titán házzal, új kameravezérlő gombbal és továbbfejlesztett kamerákkal büszkélkedhet.
A többi többé-kevésbé ugyanaz, mint elődjénél: a telefon robusztusnak és fényűzőnek tűnik a kézben, gyors USB-C portot kínál USB 3 támogatással, valamint egy akciógombot, amely amely a népszerű módváltó kapcsolót váltotta fel.
Kijelző és hangszórók
Az iPhone 16 Pro Max kijelzője továbbra is kimagasló: a 6,9 hüvelykes OLED panel lenyűgöző, 2000 nites fényerőt kínál. A kijelző frissítési gyakorisága dinamikusan igazodik a tartalomhoz 1 és 120 Hz között, ami jelentős különbség az alap iPhone 16 modellekhez képest, amelyek – üzleti megfontolásokból – 60 Hz-re korlátozódnak. Az iPhone Pro modellek továbbra is egyedüliként kínálják az Always-On kijelző funkciót. Egyszerűen fogalmazva: ennél jobb kijelzőt jelenleg nem találsz.
A kiváló kijelzőt méltó módon egészítik ki a valaha volt legjobb mobil hangszórók. Kristálytiszta és erőteljes hangzást nyújtanak, meglepően mély basszussal.
Teljesítmény
Túlzásnak tűnnek a szuperlatívuszok? Pedig a java még hátra van! Az iPhone a teljesítmény tekintetében is verhetetlen, az Apple A18 Pro lapkakészlet pedig valószínűleg a legerősebb mobil chip a piacon. Ez azt jelenti, hogy a telefon sok évig fog szolgálni anélkül, hogy lelassulna, és még és még a legkomolyabb feladatok sem jelentenek számára gondot. Akár a legújabb konzoljátékokkal is játszhatsz rajta.

Kamerák
A kamerák a telefon hátlapjának jelentős részét elfoglalják. Lencséik nagyok és kiállóak, ami csak egyet jelent – ezek nem csupán díszek, hanem a legjobb mobilkamerák közé tartoznak. Az iPhone 16 Pro Max esetében továbbfejlesztették a zoomot: a 12 megapixeles teleobjektív immár 120 mm-es gyújtótávolságot kínál, és ötszörös zoomot tesz lehetővé, ami előrelépés jelent az előző generáció háromszoros zoomjához képest. A lencsék tükröződésmentes bevonattal is rendelkeznek.
Az iPhone 16 Pro Max kameráival a kezdők is könnyedén készíthetnek remek fotókat, de a profiknak sem kell csalódniuk. A ProRAW és HEIF formátumok támogatása, valamint a ProRes formátumú, Log profilú videórögzítés lehetősége révén a kreativitásnak semmi sem szab határt. A végeredmény pedig magáért beszél: az iPhone 16 Pro Maxszal olyan videókat készíthetsz, amelyek minőségben vetekszenek a professzionális kamerákkal rögzített felvételekkel.
Akkumulátor és töltés
A nagy kapacitású akkumulátor és az energiahatékony A18 Pro chip együttműködésének köszönhetően az iPhone 16 Pro Max kimagasló üzemidőt biztosít. Akár 33 órán keresztül is nézhetünk videókat egyetlen feltöltéssel, így a telefon könnyedén kibír egy teljes napot, akár intenzív használat mellett is.
A töltés is megváltozott. Mostantól a telefon gyorsabban tölthető egy 30 W-os vagy nagyobb adapterrel USB-C kábellel , vagy egy gyorsabb MagSafe töltővel, szintén 30 W-os vagy nagyobb adapterrel kombinálva.
A legjobb Samsung mobiltelefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
- Kijelző: 6,8" AMOLED (3120 × 1440 px, 120 Hz)
- Processzor: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3
- Hátlapi kamerák: 200 Mpx (f/1.7, 24 mm), 50 Mpx (f/3.4, 111 mm), 12 Mpx (f/2.2, 13 mm), 10 Mpx (f/2.4, 67 mm)
- Méretek: 162,3 x 79 x 8,6 mm
- Súly: 232 g

A Samsung Galaxy S24 Ultra több mint egy hagyományos okostelefon: sokkal inkább egy kis munka- és kreatív platform. A szinte késleltetésmentes S Pen érintőceruza pedig garantálja a gördülékeny és élvezetes használatot.
Dizájn
A gyártó alumínium keretről titánra váltott, így az új modell közelebb áll az iPhone 16 Pro Maxhoz. A lekerekített kijelzőnek is búcsút inthetünk, az S24 sorozat összes modellje egyenes élekkel, lapos kijelzővel és keskenyebb kerettel rendelkezik. A Galaxy S24 Ultra extra védelmet is kapott a Gorilla Glass Armor üvegnek köszönhetően, amely az előlapot és a hátlapot is borítja.
Kijelző
A lapos 6,8 hüvelykes kijelző kényelmes lesz a munkához és a játékhoz. A kiváló minőségű és fényes Quad HD+ kijelző 3120 × 1440 pixel felbontással akár a 2600 nit fényerőt is elérheti. A kijelző tökéletesen ellenáll a tükröződésnek.
A kijelzőn egy ujjlenyomat-olvasó és egy 12 megapixeles, f/2.2 rekeszértékű szelfikamera található.
Teljesítmény
A Samsung Galaxy S24 Ultra lassúnak semmiképp sem mondható: az egyik legerősebb készülék a piacon, amit főként a Qualcomm Snapdragon® 8 Gen 3 chipnek köszönhet, amit 12 GB RAM egészít ki. Belső tárhelykapacitása pedig 256 GB, 512 GB vagy 1 TB.
A gamerek pedig biztosan értékelni fogják a Qualcomm Adreno 750 grafikus kártyát és a hatékony párakamrát. Összességében a Galaxy S24 Ultra több, asztali számítógép szintű funkciót kínál.

Kamerák
Az interneten vitafórumok százaival találkozhatsz, ahol azzal foglalkoznak, hogy melyik mobil készíti a legjobb fényképeket. Jelenleg háromfelé oszlik a többség véleménye, és az Apple iPhone 16 Pro, a Google Pixel 9 Pro és a Samsung Galaxy S24 Ultra verseng ezért a címért. Ezen telefonok mindegyike kiváló képeket készít, így egyik sem rossz választás. Bizonyos helyzetekben az iPhone, másokban a Pixel, míg egyes esetekben a Samsung mobilok teljesítenek a legjobban.
Mi nem is boncolgatnánk ezt a dilemmát, és nem állítjuk azt sem, hogy az egyik jobb képeket készít, mint a másik. Azt viszont elmondhatjuk, hogy az S24 Ultra elsősorban egy kiváló, 200 Mpx-es érzékelőre támaszkodik, amely lehetővé teszi, hogy kedvedre körbevághasd a képeket. Ezt egy 50 Mpx-es és 10Mpx-es teleobjektív 5×-ös és 3×-os optikai zoommal, valamint 12 Mpx-es ultraszéles objektív egészíti ki. Ezzel a kamerakészlettel tényleg minden részletet megörökíthetsz.
Üzemidő és töltés
A Samsung még az iPhone 16 Pro Maxot is felülmúlja az akkumulátor üzemidejével. Az 5000 mAh kapacitásnak köszönhetően akár 30 órán keresztül nézhetsz videókat, és akár 95 órán keresztül hallgathatsz zenét. Ez azért elég jónak számít. Ráadásul támogatja a 45 W-os gyorstöltést és a 15 W-os vezeték nélküli töltést (beleértve a 4,5 W-os fordított töltést is).
Galaxy S24 és S24 Plus
A Samsung Galaxy S24 és Galaxy S24+ a Galaxy S24 Ultra alternatívái. Komolyabb testvérük kisebb változatai S Pen támogatás nélkül és néhány egyéb kisebb funkció kihagyásával. De ezek még mindig csúcskategóriás mobilok, és ha nem akarsz 232 grammnyi titánt és üveget cipelni a zsebedben, valószínűleg jobb választás lesznek, mint a masszív S24 Ultra.
A legjobb androidos telefon
Google Pixel 9 Pro XL
- Kijelző: 6,8" LTPO OLED (2992 × 1344 px, 120 Hz)
- Processzor: Google Tensor G4
- Hátlapi kamerák: 50 Mpx (f/1.68, 25 mm), 48 Mpx (f/2.8, 113 mm), 48 Mpx (f/1.7, 123°)
- Méret: 162,8 x 76,6 x 8,5 mm
- Súly: 221 g

A Google Pixel 9 Pro XL felveszi a versenyt a legjobb okostelefonokkal. A Google legújabb zászlóshajója lenyűgöző teljesítményt, forradalmi AI funkciókat és kiváló kamerákat kínál, mindezt egy stílusos és tartós kialakításban. A fejlesztések a dizájnt, a teljesítményt és a kamerákat is érintették, így a készülék a legmagasabb elvárásoknak is megfelel.
Dizájn
A Pixel 9 Pro XL még karcsúbb, mint elődje, így kényelmesebb kézben tartani. A kijelző körüli kávák vékonyabbak lettek, így nagyobb képernyőfelületet kapunk anélkül, hogy a készülék mérete nőne.
Egy másik újdonság a tartósabb anyagok használata. A keret ultraerős, repülőgép-minőségű alumíniumból készült, ami ellenáll a mindennapi használat során előforduló ütődéseknek és karcolásoknak.
Kijelző
A „nyolcashoz” képest a Pixel 9 Pro XL kijelzője fényesebb lett, így napsütésben is könnyedén olvasható. A 6,8 hüvelykes LTPO OLED kijelző maximális fényereje akár a 3000 nitet is elérheti. A kijelzőt emellett kiváló minőségű Corning Gorilla Glass Victus 2 védi.
Teljesítmény
A Google Pixel 9 Pro XL az új Google Tensor G4 chipsettel érkezik, ami ugyan előrelépést jelent az előző generációhoz képest, de teljesítményben elmarad a versenytársak legjobbjainak processzoraitól. Normál használat során valószínűleg nem fogsz panaszkodni a teljesítményre. A játékosok azonban túlmelegedést vagy képernyőszaggatást tapasztalhatnak, különösen, ha komolyabb játékokkal játszanak.

Kamerák
És a kamerák? Egy 50 megapixeles főérzékelő, egy 48 megapixeles ultraszéles látószögű érzékelő és egy 48 megapixeles teleobjektív gondoskodik a tökéletes felvételekről. A 42 megapixeles előlapi kamerával pedig könnyedén legyőzi a versenytársakat.
A Pixel 9 Pro XL, az iPhone 16 Pro Max és a Samsung Galaxy S24 Ultra kamerái egyaránt kiemelkedő minőséget képviselnek. Nehéz lenne egyértelmű győztest hirdetni – ami biztos, hogy mindhárom készülék lenyűgöző fotózási élményt nyújt.
Üzemidő és töltés
A Pixel 9 Pro XL akkumulátora kiemelkedő üzemidőt kínál. 5060 mAh-s kapacitásával maga mögé utasítja az iPhone 16 Pro Maxot és a Samsung Galaxy S24 Ultrát is.
Tiszta Android
A Google Pixel telefonoknak van egy aduász a tarsolyukban (vagy inkább a burkolat alatt), ami döntő jelentőségű lehet a vásárlás során: ez pedig az Android operációs rendszer a legtisztább formájában, rengeteg exkluzív funkcióval. Megemlíthetjük például a Call Screent, egy hangasszisztenst, amely felveszi helyetted a telefonhívásokat, vagy a Magic Erasert, amely képes eltüntetni a nem kívánt elemeket, amelyek egyébként tökéletes fotókat rontanak el.
Összehasonlító táblázat: iPhone vs. Samsung vs. Pixel
iPhone 16 Pro Max | Galaxy S24 Ultra | Google Pixel 9 Pro XL | |
Kijelző | 6,9" Super Retina XDR (120 Hz) | 6,8" AMOLED (120 Hz) | 6,8" LTPO OLED (120Hz) |
Felbontás | 2868 × 1320 px | 3120 × 1440 px | 2992 x 1344px |
Chipset | Apple A18 Pro | Qualcomm Snapdragon® 8 Gen 3 | Google Tensor G4 |
RAM | 8 GB | 12 GB | 16 GB |
Előlapi kamera | 12 Mpx | 12 Mpx | 42 Mpx |
Hátsó kamerák | 48 Mpx (f/1.78, 24 mm), 12 Mpx (f/2.8, 120 mm), 48 Mpx (f/2.2, 13 mm) | 200 Mpx (f/1.7, 24 mm), 50 Mpx (f/3.4, 111 mm), 12 Mpx (f/2.2, 13 mm), 10 Mpx (f/2.4, 67 mm) | 50 Mpx (f/1.68, 25 mm), 48 Mpx (f/2.8, 113 mm), 48 Mpx (f/1.7, 123°) |
Akkumulátorkapacitás | 4685 mAh | 5000 mAh | 5060 mAh |
Védelem | IP68 | IP68 | IP68 |
Méretek (mm) | 163 x 77,6 x 8,25mm | 162,3 x 79 x 8,6mm | 162,8 x 76,6 x 8,5 |
Súly (g) | 227 | 232 | 221 |
A legjobb Xiaomi telefon
Xiaomi 14 Ultra
- Kijelző: WQHD+ 6,73" AMOLED (3200 × 1440 px, 120 Hz)
- Processzor: Snapdragon® 8 Gen 3
- Hátlapi kamerák: 50 Mpx (f/1.6 – f/4.0, 23 mm), 50 Mpx (f/2.5, 120 mm), 50 Mpx (f/1.8, 75 mm), 50 Mpx (f/1.8, 12) mm)
- Méretek: 161,4 x 75,3 x 9,2 mm
- Súly: 224,4 g

A Xiaomi márka jónéhány éve ellát minket megfizethető, kategóriájukban gyakran verhetetlen telefonokkal. De ettől még igazi nagyágyúkat is tudnak készíteni – mind a teljesítmény, mind ár tekintetében. És melyik a legjobb Xiaomi telefon? Jelenleg a Xiaomi 14 Ultra.
Dizájn
A Xiaomi 14 Ultra klasszikus fekete és fehér színben kapható. A kisebb Xiaomi 14 modellel ellentétben a hátlap mindkét színváltozatban vegán bőr bevonatot kapott. Az elegáns megjelenést a finoman lekerekített kijelző és a lapos fémkeret hangsúlyozza, amely egészen a telefon hátuljáig fut. Első ránézésre lekerekítettnek tűnhetnek, de valójában nem azok. A tekintetet azonban leginkább a telefon hátlapjának jelentős részét elfoglaló, kör alakú kamerasziget vonzza.
Mérete (161,4 x 75,3 x 9,2 mm) és a kiálló kameramodul ellenére a telefont kényelmes kézben tartani, a bőr hátlapnak köszönhetően pedig nem csúszik. Ráadásul - akárcsak az előző generációs Xiaomi 13 Pro modell - IP68-as por- és vízállósági tanúsítvánnyal rendelkezik.
Kijelző és teljesítmény
A Xiaomi 14 Ultra kijelzőjén lenyűgöző élmény a videók megtekintése és a tartalmak fogyasztása. A készülék egy mesterien kidolgozott, 6,73 hüvelykes WQHD+ AMOLED panelt kapott, amely 68 milliárd színt képes megjeleníteni, így a látvány egyszerűen ragyogó. Az adaptív frissítési frekvencia eléri a 120 Hz-et, az olvashatósága pedig a 3000 nites maximális fényerőnek köszönhetően közvetlen napfényben is kiváló.
A sztereó hangszórókra sem panaszkodhatunk. Egy mobiltelefonhoz képest hangosan szólnak, és majdnem azt mernénk állítani, hogy semmivel sem marad le az iPhone mögött. A Xiaomi 14 Ultra csúcskategóriás Qualcomm Snapdragon® 8 Gen 3 chipre támaszkodik, amit 16 GB RAM egészít ki.

Kamera
Sokat vártunk az új Xiaomi széria kameráitól, és a Xiaomi 14 Ultra messze felülmúlta az elvárásainkat. Négy nagy teljesítményű, 50 megapixeles szenzorral rendelkezik, amelyek legnagyobb vonzereje a változtatható rekesznyílású Sony LYT-900 érzékelő, ami csodákra képes. A fő érzékelővel a legrészletesebb képeket készítheted telt színekkel, zaj nélkül, és mi több, még az ideálisnál gyengébb fényviszonyok mellett is.
Választhatsz 3,2-szeres vagy 5x-es teleobjektív közül is, amely minden részletet megörökít már akár 10 centiméteres távolságból. A nagy teljesítményű kamera-négyes utolsó tagja egy ultraszéles objektív, amely már mutat némi tökéletlenséget, enyhe elmosódás formájában a képek szélein. Ennek ellenére a Dual Pixel PDAF automatikus élességállítás és a 122 fokos tartomány segítségével minőségi fényképeket készíthetsz vele is.
A készülék egy 32 megapixeles szelfikamerával is rendelkezik, ami 4K videó rögzítésére képes. Összességében a Xiaomi 14 Ultra képes kiváló fényképeket rögzíteni (és akár 8K felbontású videókat a fő érzékelővel). És ne feledjük, a Xiaomi továbbra is együttműködik a legendás Leica céggel az optika, a felhasználói felület és a színprofilok terén.
Üzemidő és töltés
Az 5000 mAh-s akkumulátornak és az erős chipnek köszönhetően a Xiaomi 14 Ultra körülbelül másfél napig gond nélkül bírja. A Xiaomi 13 Próhoz képest a vezetékes töltés teljesítménye 120 W-ról 90 W-ra csökkent, mégis kevesebb, mint 40 perc alatt 0-ról 100%-ra feltölthető a teljesen lemerült telefon. A vezeték nélküli töltés maximális teljesítménye 80 W, a fordított töltés pedig 10 W-os. Manapság bónuszként értékeljük a csomagban található hálózati adaptert és kábelt. A vezeték nélküli töltőt azonban neked kell megvásárolnod.
A legjobb összecsukható telefon
Samsung Galaxy Z Fold6
- Fő kijelző: 7,6" AMOLED 2X (2160 × 1856 px, 120 Hz)
- Processzor: Snapdragon® 8 Gen 3 for Galaxy
- Hátlapi kamerák: 50 Mpx (f/1,8), 10 Mpx (f/2,4), 12 Mpx (f2,2)
- Méret (összecsukva): 153,5 × 68,1 × 12,1 mm
- Súly: 239 g

Néhány évvel ezelőtt még hatalmas szkepticizmussal nézted a kihajtható telefonokat? Akkor bizonyára meglepődsz, hogy nemcsak hogy még mindig léteznek, de egyenesen virágkorukat élik! Az eladási számaik folyamatosan nőnek, és a „Miért?” kérdésre a Samsung Galaxy Z Fold6 a válasz. A tökéletes multitasking gép. Kívülről egy rendes telefon, belül pedig egy nagy kijelzős tablet.
Dizájn
Felejtsd el az összes rémtörténetet, amit az összecsukható telefonokról hallottál. A Fold6 elfeledteti a negatív előítéleteket. Ez egy valódi prémium telefon, megbízható zsanérral és egy olyan minőségi érzettel, ami messze felülmúlja a kísérleti jellegű készülékekét.
Fő kijelző
A belső 7,6 hüvelykes AMOLED kijelzőn akár három alkalmazást is egymás mellé (vagy egymás alá) helyezhetsz. Könnyedén áthúzhatod a képeket egyikről a másikra és szöveget a harmadikra. Gyorsan megszokod, és szeretni fogd.
Egyébként ez egy klasszikus. 120 Hz-es frissítési gyakoriság, nagy felbontás, élénk színek és kiváló kontraszt. Egy újabb tökéletes panel a koreai Samsung mestereitől. De el kell ismernünk, hogy filmek és sorozatok nézéséhez az iPhone és a Samsung Galaxy S24 Ultra kijelzőit részesítjük előnyben, és ez összefügg a megjelenítési formátummal. A Z Fold6 kijelzője szinte négyzet alakú. Így videók megtekintése közben a képernyő nagy részét vastag fekete vonalak foglalják el. Minden mást – az internetböngészéstől a játékokon át az e-mailek írásáig – a Z Fold6 könnyedén kezel. Ennél intuitívabb eszközt csak táblagépek és laptopok formájában találsz.
Ennek az egyébként kiváló kijelzőnek a gyenge pontja a kellős közepén látható behajtás. Meg lehet szokni, de egyszer-egyszer (talán közvetlen fényben) mindig szemet fog szúrni.

Kijelző
A külső 6,2 hüvelykes „másodlagos” kijelző is javult. A Z Fold3-hoz képest már nem olyan összenyomott, és egy teljes méretű, könnyen használható panel. Használhatod például értesítések ellenőrzésére és üzenetek írására, vagy arra, hogy filmeket nézz vagy játékokat játssz rajta.
Teljesítmény
Kitalálod, mi hajtja ezt a phabletet (már ha ez a kifejezés nem archaikus egy kicsit)? Igen, a rendkívül erős Snapdragon® 8 Gen 3.
A mobil azonnal reagál minden egyes bevitelre, a gyors processzor és a nagy kijelző kombinációja pedig csak egy dolgot jelent – a Z Fold6 remekül működik kis játékkonzolként.
Kamerák
A Samsung Galaxy Z Fold3 a legjobb esetben is közepes kamerákkal rendelkezett. A Z Fold4-nél javult a helyzet, a Z Fold5 pedig átlagon felüli, bár nincs egészen a csúcson. A Z Fold6 nagyjából ugyanazt tudja. A 4 megapixeles, kijelző alatti szelfikamera jelenléte pedig leginkább csak formalitás.
Szoftver és MI
A készülék Android 14-gyel érkezik, és remélhetőleg hamarosan frissíthető lesz a 15-ös verzióra. Azonban a legnagyobb erőssége a mesterséges intelligencia integrációja. Ennek segítségével könnyebben kereshetünk a képeken tárgyak bekarikázásával, valós időben fordíthatunk, és olyan profi fotószerkesztő funkciókat használhatunk, mint a Sketch to Image, a Portrait Studio és a Photo Assist.
Stílusos alternatíva - Z Flip6
A Z Fold6 zsebszámítógépnek készült, mérete viszont sok felhasználó számára hátrányt jelenthet. De ha mégis szeretnél belekóstolni abba, milyen egy összecsukható telefonnal élni, adj esélyt a Samsung Galaxy Z Flip6-nak.
A legjobb telefon 6 hüvelyk alatt
Asus Zenfone 10
- Kijelző: 5.9" AMOLED (2400 × 1800 px, 144 Hz)
- Processzor: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
- Hátlapi kamerák: 50Mpx (f/1.9) + 13Mpx
- Méret: 146,5 mm x 68,1 mm x 9,1 mm
- Súly: 172 g

Manapság szinte lehetetlen csúcskategóriás, kompakt telefont találni. Az iPhone 13 mini sokáig egyeduralkodó volt a kisebb méretű zászlóshajók között, de sajnos az Apple az iPhone 14 sorozattal a nagyobb méretű modellekre helyezte a hangsúlyt, így a 6 hüvelyk alatti iPhone-ok eltűntek a kínálatból. Természetesen még mindig beszerezhető a kifutott modell, de leginkább használtan vagy az EU-s disztribúcióból származó készlet erejéig.
Az Asus Zenfone 10 igazi ritkaság a mai okostelefon-piacon. Ez az androidos készülék az egyik utolsó, ha nem az utolsó modell, amely kompakt méretet (6 hüvelyk alatti kijelző) kínál csúcskategóriás felszereltséggel. Bár 2023 nyarán jelent meg, a Zenfone 10 még ma is megállja a helyét a legmodernebb telefonok között, és továbbra is könnyen beszerezhető. Sajnos úgy tűnik, az Asus is a nagyobb kijelzők felé mozdul el, így a Zenfone 10-hez hasonló kompakt csúcsmodellekre a jövőben valószínűleg nem számíthatunk.
Dizájn és kijelző
Kompakt mérete ellenére az Asus Zenfone 10 egy 5,9 hüvelykes AMOLED kijelzővel büszkélkedhet, amelynek felbontása 2400 × 1800 pixel, a képfrissítési frekvenciája pedig eléri a 144 Hz-et. Bár a kijelző körüli keretek nem a legvékonyabbak, a telefon mégis könnyedén kezelhető egy kézzel is.
A Zenfone 10 a zászlóshajókhoz méltó prémium anyaghasználattal és kidolgozással rendelkezik: fém oldalak, csúszásgátló hátlap, jellegzetes kamerák és többféle színválaszték teszik teljessé a képet. A Zenfone 10 azonban nem csak a külsejével, hanem a belső értékeivel is lenyűgöz: erős Snapdragon chipset, nagy akkumulátor, fényes kijelző, kiváló kamerák, 3,5 mm-es jack csatlakozó és vezeték nélküli töltés mind-mind megtalálható ebben a kis készülékben. Ez igazi ritkaság a mai kínálatban.

Teljesítmény
Bár a Snapdragon 8 Gen 2 chipset, ami az Asus Zenfone 10-et hajtja, már nem a legújabb a piacon (a Gen 3 és a hamarosan megjelenő 8 Elite modellek erősebbek), a telefon még mindig kiemelkedő teljesítményt nyújt. Akadozás nélkül futtathatod rajta a komolyabb játékokat és alkalmazásokat is. Ami a memóriát illeti, választhatsz 8 vagy 16 GB RAM-mal szerelt változatot.
Kamerák
Az Asus a hátlapi kamerák terén egy páros mellett döntött: egy csúcskategóriás 50 megapixeles Sony érzékelő és egy második, 13 megapixeles ultraszéles látószögű lencse. A nagyméretű lencsék - amelyek a telefon hátlapjának körülbelül egyötödét elfoglalják - alapján azt várná az ember, hogy ez a mobilfotózás szent grálja, de az igazság az, hogy a Zenfone 10 teljesítménye nem egészen éri el a csúcsmobilokét. Jó fényviszonyok között összehasonlíthatóan szép fotókat készít, de hiányzik belőle az a legendás következetesség, ami szinte bármilyen fényviszonyok mellett tökéletes felvételt jelent. Ez azt mutatja, hogy a hardver nem minden, és a szoftveres képfeldolgozás csodákra képes. Fontos azonban megjegyezni, hogy a kamerateljesítményt az abszolút csúcshoz viszonyítva értékeljük, tehát ha nem igényled a maximumot ezen a téren, akkor elégedett leszel.
Üzemidő
Nem lennénk meglepve, ha egy ilyen kis telefon kompromisszumot kötne az akkumulátor üzemidejében, de az ellenkezője igaz. Az Asus mérnökeinek sikerült egy 4300 mAh-s akkumulátort beépíteni a telefonba, amelyet az energiahatékony Snapdragon 8 Gen 2 chip és bizonyos mértékig a kisebb kijelző is segít. Ennek köszönhetően a Zenfone 10 akár kétnapos üzemidőt is kínál egyetlen feltöltéssel.
A legjobb ár/érték arányú telefon
Google Pixel 8a
- Kijelző: 6.1" OLED (2400 x 1080 px, 120 Hz)
- Processzor: Google Tensor G3
- Hátlapi kamerák: 64 Mpx (f/1.89) + 13MP ultraszéles (f/2.2)
- Méretek: 152.1 mm x 72.7 mm x 8.9 mm
- Súly: 189 g

Sokan keresnek olyan okostelefont, ami megbízható, jó kamerával rendelkezik, sokáig bírja, és mindezt megfizethető áron kínálja. A Google Pixel 8a pontosan ilyen!
Ez a mobil a drágább Pixel telefonok előnyeit ötvözi a kedvező árral. A Pixel 8a remekül helytáll a mindennapokban: kiváló kamerája vetekszik a csúcskategóriás készülékekével, teljesítménye hosszú évekre elegendő, tiszta Android rendszert futtat 2031-ig garantált frissítésekkel, és számos hasznos AI funkciót kínál. Mindezt 160 000 Ft körüli áron!
Dizájn
A Pixel 8a vidám megjelenésű, és többféle színben is elérhető. Ebben az árkategóriában nem számíthatunk a csúcskategóriás telefonok prémium anyagaira, de ez nem is baj. A Pixel 8a lekerekített formája és a 6,1 hüvelykes kijelzője miatt kényelmesen elfér a kézben és könnyen kezelhető.
Kijelző
A Pixel 8a 6,1 hüvelykes OLED kijelzője ragyogó, részletgazdag és gördülékeny képet biztosít. A 2400 x 1080-as felbontás, a 2000 nit maximális fényerő és a 120 Hz-es frissítési frekvencia garantálja, hogy minden tartalom lenyűgözően nézzen ki, még erős napsütésben is.

Kamera
A Pixel 8a-val gyerekjáték fotózni. Akár kedvezőtlen fényviszonyok között (háttérvilágítás, árnyék, szürkület) fényképezel, akár mozgó témákról vagy tájakról készítesz felvételt, mindig kiegyensúlyozott, éles képet kapsz gyönyörű színekkel.
Teljesítmény, üzemidő és töltés
A Google Tensor 3G chipset elsősorban a különféle mesterségesintelligencia-feladatok gyorsítására való képességéért dicsérhető, legyen szó akár fotó szerkesztéséről, akár AI-asszisztensről, de a nyers teljesítménye is egy igazi igásló, ami fürgén tartja a telefont, és lehetővé teszi, hogy még erőforrás-igényesebb 3D-s játékokat is játssz.
A Pixel 8a akkumulátorának üzemideje átlagosnak mondható, viszont a gyors töltési funkciónak köszönhetően pillanatok alatt feltöltheted a telefont. Ráadásul a vezeték nélküli töltés is elérhető, ami még a drágább telefonoknál sem mindig alapfelszereltség.
További inspirációk a számodra

A legjobb mobiltelefonok 200 000 Ft alatt

Napjaink legjobb kamerás okostelefonjai (2024)

A legjobb és legkeresettebb TV-k (2024)

2024 legjobb fülhallgatói és fejhallgatói – vezeték nélküli, gamer, futáshoz és minden máshoz

A legjobb fűnyírók, fűkaszák és fűnyíró traktorok rangsora

A legjobb léghűtők, légkondicionálók és ventilátorok 2024-ben

A legjobb légtisztítók: dohányzóknak és allergiásoknak, por ellen, 2 az 1-ben

A legjobb autós kamerák (2024)

A legjobb iskolatáskák elsősöknek, felsősöknek, és középiskolásoknak

A legjobb kerti medencék rangsora (2024)

A legjobb vírusirtók (ingyenesek és fizetősek) Androidra, Windowsra, iPhone-ra és Macre, hogy mindig védve légy

A legjobb akciókamerák 2024-ben

A legjobb kerékpárok városba és terepre (2024)

Melyik a legjobb hajvasaló?

A legjobb dezodorok férfiaknak és nőknek

A legjobb izzadásgátló férfiak és nők számára (2024)

A TOP 10 női parfüm: üde, érzéki, elragadó illatok minden évszakra

6 tipp a legjobb és leghatékonyabb hajpakolásokhoz

A legjobb hajsamponok rangsora: Száraz és vékonyszálú hajra, hajnövekedés-serkentő és korpásodás ellen

A legjobb automata, karos, kapszulás és egyéb otthoni kávéfőzők (2024)

A legjobb VR szemüvegek (2024)

A legjobb digitális fényképezőgépek videózáshoz és fényképezéshez (2024)

A legjobb hűtőszekrények 2024-ben

A legjobb drónok, hogy madártávlatból láthasd a világot (2024)

A legjobb irodai és gamer monitorok (2024)

A legjobb billentyűzetek 2024-ben

Black Friday 2024: Kapcsolj rá velünk az online vásárlásra!

A Samsung Galaxy S25 sorozat meglovagolja a mesterséges intelligencia hullámát

Az új Xiaomi 15 (Ultra): egy fényképező, amivel telefonálni is tudsz

A 2025-ös MWC legérdekesebb újdonságai

Apple iPhone 16e: elképesztően jó ár-érték arány

Itt az új Samsung Galaxy A-széria: jobb kijelző, mesterséges intelligencia, strapabíróbb kialakítás

Nintendo Switch 2: drágább lesz, de cserébe jön az új Mario Kart és a GameChat

A OnePlus 13 lehengerlő teljesítménnyel és csúcsminőségű kamerával büszkélkedik

Bemutatjuk az iPhone 16 és iPhone 16 Prót!

Az új iPad Pro 2024: A legfejlettebb kijelző, nagy teljesítményű M4 chip, MI támogatás és összehasonlítás az iPad Pro 2022-vel

Xiaomi 14 teszt: Erős, de hajlamos felforrósodni

Továbbfejlesztett iPad Air 2024: AI támogatás, teljesítmény és minőségi kamerák

Izgalmas színek és merész design: itt a HMD Pulse okostelefon-széria

Sony PlayStation 5 Pro: 2024 végén láthatjuk a PS5 erősebb verzióját?

Ismerd meg a Samsung Galaxy S24 sorozat modelljeit

A legjobb okosórák

2024 legjobban várt játékai

A legjobb mobiltelefonok 100 000 Ft alatt

Az iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max): Fejlesztések, amik miatt megéri váltani

Bemutatjuk a Meta Quest 3-at: VR headset minden otthonba

A legjobb és legerősebb laptopok (2024)

A legjobb robotporszívók 2024-ben (szőnyegre, padlóra, felmosóval és anélkül)

A valaha volt legjobb stratégiai játékok (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Az új Apple Watch Series 9: A valaha volt legzöldebb Apple termék

Az új Google Pixel 8 (Pro): Telefon az AI közelgő korszakához

Bemutatjuk az Apple Watch Ultra 2-t: Egy még extrémebb extrémet

Hírek a Samsung Galaxy Unpacked 2024-ről (Galaxy AI, Galaxy S24, S24+, S24 Ultra)

A legjobb gamer laptopok 300-450 ezer Ft között

A legjobb mobiljátékok: Android és iPhone (2024)

A legjobb pénztárcabarát mobiltelefonok

A legjobb porszívók állatszőrre: kézi, álló és klasszikus (2024)

A legjobb porszívók szőnyegekre és padlókra (2024)

Apple Vision Pro: Végre áttörés a virtuális valóság területén?

Bemutatjuk a Sony PlayStation VR2 headsetet

Minden idők legjobb PlayStation 4 (PS4) játékai

A legjobb 2 személyes és kooperatív játékok

A legjobb laptopok diákok számára 2024-ben (gyerekeknek, középiskolásoknak, egyetemistáknak)

A legjobb porzsák nélküli porszívók: erősek és csendesek

A mai legjobb RPG játékok (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Az összes Apple Watch modell átfogó összehasonlítása: Mi a különbség köztük?

A legjobb álló porszívók rangsora 2024-ben

A legjobb battle royale játékok - Fortnite, PUBG és még mi más?

A legjobb és legerősebb gamer telefonok (2024)

A legjobb horror játékok

A legjobb morzsaporszívók rangsora (2024)

A legjobb olcsó laptopok 2024-ben (otthoni használatra, filmnézésre)

Samsung Galaxy S23 teszt és vélemények – A legerősebb Android telefon a piacon

A 10 leghasznosabb Android alkalmazás (2024)

A legjobb hangszórók számítógéphez, TV-hez és mobilhoz

Elegáns okosórák nőknek és férfiaknak

OLED vs. QLED (LCD, NanoCell, Mini LED): Melyik TV a jobb?

A legjobb e-book olvasók (2024)

A legjobb és leggyakrabban használt alkalmazások iPhone-ra (iOS) (2024)

A legjobb projektorok otthoni mozizáshoz (2024)

A legjobb virtuális valóság játékok

Az 5 legjobb strapatelefon minden helyzetre (2024)

Bemutatjuk a Samsung Galaxy Z Fold5 prémium összecsukható telefont

Hogyan működik a vezeték nélküli mobiltöltés?

A legjobb fényképezőgépek kezdőknek és haladóknak (2024)

Milyen újdonságokat hoz a stílusos Samsung Galaxy Z Flip5?

Okosotthon megoldások: kényelmes és gazdaságos

PS5 vagy Xbox Series X

Vízállóság és vízzáróság (IP védettségi fokozat)

A legjobb PC játékok

A legjobb számítógépes egerek 2024-ben

A legjobb tabletek 2024-ben

Hogyan fizethetsz a mobiltelefonoddal (NFC-vel vagy anélkül)?

Hogyan legyél youtuber?

Hogyan ragaszd fel a védőfóliát a mobilodra és hogyan távolítsd el?

Hogyan szabadíthatsz fel tárhelyet mobiltelefonon (Android és iPhone)?

Hogyan szárítsd ki a mobiltelefonod?

Hogyan tisztítsd meg a számítógéped és a laptopod a portól és az egyéb szennyeződésektől?

Képernyőkép készítése számítógépen vagy laptopon

Mobiltelefon és tablet csatlakoztatása TV-hez vagy képernyőtükrözés TV-re

Szerezd be álmaid gaming felszerelését!

Távmunka: Hogyan rendezkedj be home office-ra?

A 18 legjobb alkalmazás okosórákra

Hogyan gyorsíthatsz fel egy lassú laptopot?

Hogyan készíts képernyőfelvételt (Android és iPhone)?

Hogyan készíts képernyőfotót mobiltelefonon (Androidon és iPhone-on)?

Hogyan legyél influenszer?

Hogyan párosítsd a távirányítót a TV-vel és vezéreld a tévéd mobiltelefonnal

Hogyan tisztítsd meg a mobiltelefon csatlakozóját, kijelzőjét és hangszóróját?

Mennyi ideig áll el a hús a hűtőben?

Nem hűt a hűtőszekrény? Mi a teendő?

Változtasd az otthonod egy bevehetetlen erőddé

A legjobb okoskarkötők 2024-ben

Egy, két vagy több monitor csatlakoztatása laptophoz

Hogyan csatlakoztasd a laptopot és a számítógépet a TV-hez? (HDMI-vel és vezeték nélkül)

Hogyan csatlakoztasd egyszerűen az okosórát a mobiltelefonhoz?

Hogyan gondozd a laptopod akkumulátorát: kapacitás, állapot, kalibrálás és csere

Hogyan tisztítsd meg a TV képernyőjét? (LED, LCD, OLED)

Javasolt TV-nézési távolság: milyen messze kell ülni a TV-től?

Mekkora TV-t érdemes választani? (képátló és méret)
Nem tudod bekapcsolni a laptopod? Így élesztheted újra!

A legjobb elektromos rollerek városba és terepre
