A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A legjobb mobiljátékok: Android és iPhone (2024)
Káosz. Így jellemeznénk röviden a mobiljátékok világát. Százezer, talán milliószám léteznek, és ki tudja, melyiket éri meg kipróbálni, és melyik az, amelyik csak a bankkártyádra pályázik. Ezért próbáltunk összeállítani egy átfogó listát a legjobb mobiljátékokról, akár iPhone-t, akár androidos telefont használsz.
Tartalomjegyzék
- A legjobb ingyenes mobiljátékok
- Exkluzív játékok iOS-re és Androidra
- A legnagyobb kihívást jelentő mobiljátékok a legjobb grafikával
- A legjobb stratégiai játék mobilon
- A legjobb RPG játékok mobilra
- A legjobb autós játékok telefonra
- A legjobb logikai játékok mobilra
- Sportjátékok mobiltelefonra
- A legjobb multiplayer játékok telefonra
- A legjobb offline mobiljátékok
- A legjobb mobiljátékok gyerekeknek
A legjobb ingyenes mobiljátékok
Call of Duty: Mobile
A free (pontosabban ingyenesen játszható) szó már nem azt jelenti, amit régen. Kissé megkopott. Tudat alatt a játékosok tudják, hogy az „ingyenes” ritkán jelent valóban ingyeneset – különösen, ha mobiljátékokról van szó. Természetesen ingyen letöltheted a játékot, de akkor is egy rakás fizetős funkció zúdul rád, amelyek nélkül tulajdonképpen nem is lehet igazán élvezni a játékot. Szerencsére ez nem minden címnél van így, és vannak tiszteletreméltó kivételek is.
Ezek közé tartozik a valaha volt legnépszerűbb mobiljátékok egyike, a többjátékos FPS Call of Duty: Mobile. A játék neve mindent elmond – ez a Call of Duty mobilra, és pontosan olyan, amilyennek elképzeled. Ez egy akciódús többjátékos játék, viszonylag intuitív (bár leegyszerűsített) kezelőszervekkel. Audiovizuálisan a játék kiváló, és az egyes térképek nem csak „szinte” olyan jók, mint a „nagy” Call of Duty pályái, hanem pont ugyanolyanok.
A játék legnagyobb vonzereje - és a legtöbbet játszott mód - persze a battle royale (vagy Warzone). Ez egy olyan játékmód, ahol akár 100 játékos is összegyűlik egy hatalmas csatatéren, és csak egy maradhat életben. A battle royale játékokról bővebben a Legjobb battle royale játékok - Fortnite, PUBG és mi minden más című cikkünkben olvashatsz.
(Rangsorunkban ezt a pozíciót eredetileg a battle royale ékköve, az Apex Legends Mobile foglalta el, de a játék szervereinek közelmúltbeli leállása miatt úgy döntöttünk, egy másik nagyszerű játékot ajánlunk helyette, legalábbis a visszatéréséig.)
Hogyan válassz mobiltelefont? A legjobb és legerősebb gamer telefonok (2024)
Egyéb népszerű ingyenes mobiljátékok
Mielőtt más műfajokba merülnénk, említsünk meg még egy ingyenesen játszható, hatalmas battle royale slágert: a PUBG Mobile-t. Az Apex Legends Mobile-hoz képest a PUBG sokkal megfontoltabb és lassúbb, de ettől még természetesen semennyivel sem kevésbé szórakoztató.
De mi a helyzet más műfajokkal? Az úgynevezett endless runner játékoknak például pótolhatatlan helyük van a mobiltelefonokon. Ezek olyan ügyességi játékok, amelyekben a karakter megállás nélkül fut (vagy esetleg lovagol), és a te feladatod a különböző akadályok kikerülése. Az endless runner játékok legnépszerűbb képviselője pedig a bájos és megnyugtató Alto's Odyssey platformer. Egyáltalán nem félnénk ezt a játékot a Journey mobil változatának nevezni.
A platformerek mellett a kártyajátékok is tökéletesek a mobiltelefonon. És bár a Blizzard Entertainment Hearthstone-ja továbbra is a legnépszerűbbek közé tartozik, felhívnánk a figyelmed az újabb Marvel Snap-re. És ez még akkor is így van, ha nem vagy Iron Man és társai leglelkesebb rajongója. A játék nem fél a friss ötletektől, és szórakoztatja mind a gyűjthető kártyákat még nem ismerő újoncokat, mind a tapasztalt veteránokat.
Végezetül nem hagyhatunk figyelmen kívül néhány abszolút klasszikust – az Angry Birds 2-t és a Pokémon GO-t. Ha eddig - a csodával határos módon – még sosem próbáltad ki őket, tudd, hogy nem fogsz bennük csalódni. Ezekre a játékokra még mindig érdemes egy pillantást vetni.
Exkluzív játékok iOS-re és Androidra
A mobiljátékok túlnyomó többsége mindkét operációs rendszeren elérhető, hiszen a fejlesztőknek az az érdekük, hogy minél több eszközön és minél szélesebb közönség elé kerüljön a játékuk. Ezért azok a játékok, amelyek jelenleg csak az egyik platformon érhetők el, nagy valószínűséggel végül a másikon is megjelennek a jövőben.
Szokás szerint vannak kivételek. Például az iOS (azaz iPhone) olyan indie gyöngyszemekkel büszkélkedhet, mint az INSIDE és a Transistor, amelyeket már konzolokról és számítógépekről ismerhetsz. Az Apple App Store-ban találkozhatsz például a Blackbox-szal, egy rendkívüli logikai játékkal, amely az iPhone összes szenzorát és funkcióját teljes mértékben kihasználja, vagy a Warbits-szel, ami egy jópofa (anti)háborús alapú stratégiai játék. Régen az iOS is büszkélkedhetett a grafikusan csiszolt Infinity Blade RPG-sorozattal, de sajnos már nem letölthető.
És mi a helyzet az androidos telefonokkal? Ott még kevesebb az exkluzív cím. Csak a horror FPS DOOM 3: BFG Edition jut az eszünkbe. Nem találtunk mást.
Bemutatkozik a Samsung Galaxy S23 Ismerd meg a Samsung Galaxy S24 sorozat modelljeit
A legnagyobb kihívást jelentő mobiljátékok a legjobb grafikával
Genshin Impact - Lantern Rite
Feltörted a malacperselyt, és minden megtakarításod a legújabb iPhone vagy Samsung mobilba fektetted a leggyorsabb Snapdragon processzorral? Szuper! Nem tudjuk, hogy te hogy vagy vele, de amikor a kezünkbe kerül egy ilyen csúcsmobil, ellenállhatatlan vágy támad bennünk, hogy kipróbáljuk és kiderítsük, hol vannak a határai. És lehetőleg valamilyen grafikailag különleges és pokolian igényes játékon keresztül.
Ebből a célból újra és újra a Genshin Impact - Lantern Rite akció-RPG-hez fordulunk. A részletes, masszív és nyitott fantáziavilág bőven ad tennivalót a processzornak. Főleg, ha merészen a maximumra tolod a grafikai beállításokat.
De a Genshin Impact nemcsak jól néz ki, hanem egy elég jó játék, és mire észbe kapsz, már több mint száz órát eltöltöttél benne. Nyilvánvaló inspirációja a The Legend of Zelda: Breath of the Wild című RPG volt – ez például a hegymászás kifinomult rendszerében és a szárnnyal való szabad siklásban nyilvánul meg. A Genshin Impact nem szégyelli az inspirációt, éppen ellenkezőleg – büszkén viseli, mint egy kitüntetést. Ha valahonnan szeretnél valamit kölcsön venni, akkor miért ne közvetlenül a valaha volt legjobb akció-RPG-től tennéd?
Az NPC-k annyi küldetéssel látnak el a játékban, hogy nem fogod tudni, merre indulj először, és a játékvilág tele van kazamatákkal, városokkal, rejtvényekkel és rengeteg gyűjthető tárggyal. A harcok fokozatosan elmélyülnek, és arra ösztönöznek, hogy különböző típusú karakterekkel kísérletezz. Csak ne várj sokat a történettől – elnyomják az átlagos párbeszédek és a túlzott klisék. De a fentiek figyelembevételével ez teljesen eltörpül.
Még több izgalmas mobiljáték részletes grafikával
Mivel tudnád még tesztelni az új készüléked? Például a Black Desert Mobile MMORPG részletes grafikájával, az ARK: Survival Evolved dinoszauruszos túlélőjátékkal pedig valóban a telefonod határait feszegetheted. A fent említett PUBG Mobile vagy a Call of Duty: Mobile azonban ugyanolyan jól szolgál majd.
A legjobb grafika nem mindig társul a legigényesebb címekhez. Akár olcsóbb telefonokon is játszhatsz több mobiljátékot, amelyek művészi kidolgozása szó szerint elvarázsol. Eszünkbe jutott például a cseh Samorost 3 kalandjáték vagy a csodálatos Gris platformer.
A legjobb mobiltelefonok Az iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max): Fejlesztések, amik miatt megéri váltani
A legjobb stratégiai játék mobilon
Into the Breach
Az Into the Breach egy kis stratégiai játék aranyos pixelart grafikával. Legalábbis optikailag. Egy 36 kockából álló kis felületen a mechanikus óriásaiddal körökön át kell megvédened a városok lakott részeit a kaiju szörnyektől (tudod, Godzillától, Gamerától, Mothrától és még ki tudja mitől). Az első pillantásra primitív feladat intenzitása játék közben növekszik, és az egyszerűnek tűnő stratégia gyorsan nehéz taktikai rejtvénnyé válik.
Az egyes feladatok elején vakargathatod majd az állad ezt motyogva: „Ennek nincs megoldása, ugye?” De aztán elönt majd a boldogság érzése, amikor megtalálod a kiutat. Minden lépés döntő fontosságú. Minden rossz lépés a győzelmedbe kerülhet.
A szörnyek folyamatosan túlerőben vannak, és az egész játék arról szól, hogy megjósold, mi fog történni, és kompromisszumokat köss. Nem kivételek azok a helyzetek, amikor fel kell áldoznod valakit a csapatodból, hogy megmentsd az egész küldetést. Az Into the Breach egyszerűen a legizgalmasabb körökre osztott stratégiai játék, amivel valaha játszottunk. Mobilon és bárhol máshol. Ne riasszon el az egyszerű kinézet, biztosan nem fogod megbánni.
Még több stratégiai játék mobilra
Érdekel egy olyan stratégia ötlete, amelyben nem támadnod kell, hanem minden erőddel valaki megvédésére kell koncentrálnod? Az Into the Breach után belevághatsz a Bad North stratégiai játékba. A mitikus óriásszörnyek helyett itt (kicsit kevésbé mitikus) vikingekkel kell szembenézned, akik a tenger felől támadnak a szigeteidre. Készülj fel a könyörtelen csatákr, ebben a játékban sem kapsz semmit ingyen.
De nem csak azok a stratégiák izgalmasak, amelyekben valaki vagy valami ellen harcolsz. Kellemes izgalmat élhetsz át például a Tropico kis trópusi szigetének építése és menedzselése közben. Elég nehézkes sakkozni a szuperhatalmak között, és ugyanakkor kordában tartani a lázadókat, akik legszívesebben megszabadulnának tőled.
A stratégiai műfaj kevésbé tipikus képviselője a Reigns sorozat. A tipikus RTS vagy iparmágnások helyett a játék valami másra emlékeztet bennünket - konkrétan a Tinder társkereső alkalmazásra. A Reigns ugyanolyan intuitív módon működik, mint a Tinder. Az ujjad csak jobbra és balra húzogatod. Ez minden. Így hozod meg az összes döntést a játékban. A királyi döntéseid. Te vállalod a királyság uralkodójának szerepét. Megtámadod a szomszédaid? Adsz enni a szegényeknek? Csakis rajtad múlik.
Végül ajánlhatunk körökre osztott stratégiai játékokat a népszerű sorozatokból, különösen a Hitman GO, a Lara Croft GO és az XCOM 2 címekre gondolunk, utolsó tippünk pedig a menekülési játék (a börtönből), a The Escapists.
A legjobb stratégiai játékok (PC, PlayStation, Xbox, Switch)
A legjobb RPG játékok mobilra
Diablo Immortal
Azt mondanánk, hogy eddig biztosra mentünk a fentebb említett kategóriákkal. Akkor miért ne mutatnánk be az RPG-knél valami ellentmondásosabbat? Például az ingyenesen játszható akció (MMO)RPG a Diablo Immortalt.
Az, hogy a Diablót mobiltelefonon játsszuk, nem tűnik rossz ötletnek. Ha a mobiltelefonok kisebb érintőképernyőjén működik valamilyen szerepjáték, az a Diablo típusú hack and slash. És ebben a tekintetben a Diablo Immortal nem is okoz csalódást. Ez egy prémium, gazdag tartalommal rendelkező akció-RPG, tele kazamatákkal, démonokkal és zsákmánnyal. Jól néz ki, és a kezelőfelülete intuitív. Az ellenségek hordáival és a bossokkal vívott harcok szórakoztatóak, és a szörnyek legyőzésével, a karaktered szintjeinek növekedésével és a jobbnál jobb felszerelések gyűjtésével járó szórakozás is a helyén van. Eddig jó.
Sajnos persze van az éremnek egy másik oldala. A Blizzardot elragadta a kapzsiság, és egy csomó olyan akadályt építettek egy minőségi játékba (plusz néhány bugot), amelynek egyetlen célja a pénztárcád kiürítése. Magának a játéknak a története komolyabb gond nélkül befejezhető, de ha ezután is folytatni szeretnéd (például PvP-vel), akkor fizetés nélkül szinte meg sem tudsz majd mozdulni. Magát a játékot azonban továbbra is ajánljuk.
Még több nagyszerű mobil RPG
Fentebb említettük az egyik legtöbbet letöltött mobil RPG-t, a Genshin Impactet. Ezen kívül egy jó adag JRPG-t tudunk ajánlani. A Final Fantasy és a Dragon Quest sorozat számos klasszikus részével kezdve a legendás Chrono Triggeren át a japán Octopath Traveler RPG egyik legújabb kiegészítéséig jobbnál jobb játékok közül választhatsz.
A mobiljáték piacból persze nem maradhattak ki a klasszikusok sem, mint a Star Wars: Knights of the Old Republic, a Titan Quest vagy a Baldur's Gate. Az igazság az, hogy mobiltelefonon kicsit nehézkes az irányításuk, de amikor nincs más lehetőség…
De mi a helyzet azzal a pár RPG-vel, amelyeket csak és kizárólag mobilokra adtak ki? Más szóval, egy olyan RPG-vel, amelynél az érintésvezérlés nem annyira átok, mint inkább áldás? Például eszünkbe juthat a Death Road to Canada, az RPG Vampire: The Masquerade – Night Road, és a Vampire Survivors.
A legjobb autós játékok telefonra
GRID Autosport
A GRID Autosport versenyszimulátor eredetileg 2014-ben jelent meg PC-re, Xbox 360-ra és PS3-ra. Néhány évvel később azonban a Codemasters úgy döntött, hogy először iOS-re, végül pedig Androidra is kiadja. Könnyen azt a benyomást keltheti, hogy egy ilyen régi játék ma már nem tud újat mutatni. Dehogynem! A GRID Autosport a legkifinomultabb versenyjáték mobilon. Nemcsak, hogy vizuálisan nem csúnya, hanem még a játékmenet is bombajó.
A fejlesztők a játékban ügyesen kombinálják a Need for Speed és a játéktermek nyújtotta élményt. Minden azon múlik, milyen beállításokat választasz. Mindenesetre kivétel nélkül minden verseny kihívás, és mindig van miért küzdeni. A játék számos különböző vezérlési módot támogat, és mindegyik pontosan a preferenciáid szerint állítható be.
A játék által kínált pályákon sok más mód mellett többé-kevésbé mindent kipróbálhatsz, ami négy kerékkel büszkélkedhet. Touringgal kezded, de a reflexeidet hiperaktív formula versenyautók fogják próbára tenni, és a játékmenetet viszonylag megnyugtató drifteléssel fejezheted be. De a mi kedvencünk az egész játékban az a tény, hogy ha egyszer megvásárolod, soha többé nem bombáznak bosszantó reklámok és ostobán drága látványelemek. Az egész a tiszta versenyzésről szól.
További sikeres versenyjátékok mobilon
Nekünk úgy tűnik, hogy minden nap legalább egy új versenyjáték jelenik meg mobilra. Ennek ellenére nehezen találtunk igazán jó versenyjátékokat. Mintha az igazán kiválóak elkerülnék a mobiltelefonokat. Végül azonban sikerült összegyűjtenünk pár címet.
Kezdjük egy olyan játékkal, amelyet több mint 18 éve kötnek a mobiltelefonokhoz:ez az Asphalt. A régóta futó sorozat legújabb tagja az Asphalt 9: Legends. Ha egy szóval kellene jellemeznünk, az a „sok” lenne. Sok effekt, sok szín, sok hangos zene, zúgó autók, kaszkadőrpályák, driftelés, roncsderbik... Egyszerűen sok minden van, és minden oldalról nyom. Ellentétben a teljesen minimalista vezérléssel, amely összhangban van azzal a ténnyel, hogy az Asphalt szívében mindig is egy játéktermi játék volt. És nem is próbálkozik mással.
A következő választásunk egy kicsit kevésbé szokványos. Ez a játék a Descenders. Versenyek helyett lesikló biciklizés formájában, és csakis az idővel versenyezhetsz (és csak ha akarod, az a lényeg, hogy célba érj). A játék ritkán korlátoz bármiben, és engedi, hogy úgy gurulj, ahogy csak szeretnél (ahol akarsz, amilyen gyorsan csak akarsz, bármilyen trükökkel...). Legalábbis számunkra van valami megnyerő és függőséget okozó ebben a szokatlan szabadságban.
Végül térjünk vissza a hagyományosabb versenyjátékokhoz, és említsük meg az autentikus rally játékokat, mint a Rush Rally 3, a Horizon Chase elnevezésű kilencvenes évek arcade előtti hódolatát és a Trials Frontier kreatív motoron való ugrálását.
A legjobb logikai játékok mobilra
Gorogoa
A különös Gorogoa névre hallgató kalandjáték egyik fő vonzereje az ötletes rejtvényekben rejlik ét. A látszólag egymástól független, gyönyörű, kézzel rajzolt panelek átrendezésén, összekapcsolásán és rétegezésén alapuló játékban varázslatos interakciókat sejlenek fel a játéktárgyak és a karakterek között, melyek feltárják a nagyszerűen elmesélt történet hátterét.
Nem, a Gorogoa nem egy olyan játék, amely a következő tíz évben véletlenszerűen generált sudoku-stílusú rejtvényekkel untat majd. A Gorogoa egy rövid, intenzív, álomszerű élmény, tele érzelmekkel (amit zseniális rejtvények egészítenek ki).
További klassz logikai játékok telefonra
Az egyik legkedveltebb logikai játékunk a Mini Metro. Ebben metróvonalakat rajzolsz, és megpróbálod a lehető leghatékonyabban összekötni őket egy folyamatosan növekvő város leglátogatottabb pontjaival. A Two Dots and Threes címek például hasonlóan minimalista (és addiktív) természettel büszkélkedhetnek!
Az agysejtjeidet alaposan teszteli majd az innovatív Baba is You, és semmi rosszat nem mondhatunk a The Room sorozat negyedik rejtvénydobozáról, ami az Old Sins nevet kapta. Azok számára, akik szeretnek olyan dolgokat keresni, amelyek kilógnak a környezetükből, a Hidden Folks jópofa, kaotikus, fekete-fehér világa kínál kikapcsolódást (a Hidden Through Time pedig azoknak, akik jobban kedvelik a színeket). A szürreális paradox tárgyak kedvelőinek pedig itt van a hocus. (És még valami, amit a következő kategóriák egyikéhez soroltunk inkább be, de erről majd később.)
Sportjátékok mobiltelefonra
A sporttal ez nem ilyen egyszerű. Mindannyian aktívan futunk, és legalább olyan aktívan szurkolunk valakinek. Ezért úgy döntöttünk, hogy ebben az esetben kivételt teszünk. Ahelyett, hogy vakon kilőnénk egy adott sportág legjobb sportjátékát, a lehető legtöbb népszerű sportág legjobb játékait mutatjuk meg neked! Soha nem fogunk tudni mindenki kedvére tenni, de minden bizonnyal több játékos kedvében fogunk járni így, mint korábban.
Kezdjük a világ legnézettebb sportjával - a labdarúgással. Ha vonzódsz a gólszerzéshez és a passzokhoz, akkor két lehetőséged van (és valószínűleg már tudod, melyik). Az első a FIFA Football az EA-től, a második pedig a Konami eFootballja. Az eFootball valamivel valósághűbb, de ez nem jelenti azt, hogy jobban megfelel majd neked. Próbáld ki mindkét játékot, és döntsd el magad. Nem kerül semmibe. Inkább azt szereted, ami a meccsek előtt és után történik, és ami a pályán történik, az másodlagos számodra? Akkor vágj bele a Football Manager Mobile menedzseri szerepébe, és építsd fel a csapatod, hogy az végre működjön.
Milyen sportágakat próbálhatsz ki még a telefonodon? Mit szólnál a gördeszkázáshoz? Míg a Touchgrind Skate 2 és a True Skate újszerű (és néha sajnos frusztráló) érintésvezérléssel büszkélkedhet, a The Ramp szinte Zen élményt nyújt.
Az érintőképernyők nemcsak a gördeszkázáshoz felelnek meg, hanem tökéletesek az asztaliteniszhez és a klasszikus teniszhez is. Ebből a csoportból a legjobb szetteket a Table Tennis Touch és a Ping Pong Fury játékokban láttuk (a tolakodó reklámok sokasága ellenére), a teniszt pedig SEGA Virtua Tennis Challenge versenyjátékában élveztük a legjobban.
Az ütőkről térjünk át a kosarakra, pontosabban a kosárlabdára. Az NBA Jam garantáltan a legnagyobb kosárlabda móka lesz. Bár kevés köze van a valódi kosárlabdához, olyan jól fogsz szórakozni vele, mint semelyik másik játékkal. És a még valósághűbb játékok? Természetesen vannak mobiltelefonosok is, és az ottani trónon jelenleg az NBA Live Mobile és az NBA 2K Mobile osztozik.
Szívesen ajánlanánk néhány csodálatos jégkorongos játékot is, de sajnos ebben a kategóriában nem találtunk egyetlen címet sem, amit (nyugodt szívvel) ajánlhatnánk. Így pótoljuk a minimalista golfozással a Golf on Marsban és ökölharcokkal (és még sok mással) az EA Sports UFC Mobile 2-ben és a Real Boxing 2-ben.
A legjobb multiplayer játékok telefonra
Sky: Children of the Light
A thatgamecompany Adventure Sky: Children of the Light című játéka 2012 egyik legjobb játékának, a Journey nevű meditatív zarándokútnak, a szellemi utódja. A két játék sok tekintetben hasonló. Nemcsak audiovizuálisan, hanem főleg abban, hogy több játékos hogyan közelíti meg a játékot. Ahelyett, hogy játékosok százai és ezrei gyilkolnák és átkoznák egymást a multiplayerben, itt egymás kezét fogják, segítik és elválaszthatatlan társakká válnak útjaik során.
Hogyan lehetséges ilyesmi a mérgező internetes közösségek mai korában? Éppen ez a thatgamecompany fejlesztőinek hozzáértő játéktervének lényege. A Sky fejlesztői elhagyták a kommunikáció klasszikus formáját, a szöveges és hangüzeneteket, és olyan kommunikációs formákat kínáltak a játékosoknak, mint a már említett kézfogás. Vagy megosztani a tábortüzet. Barátságos gesztusokat, amelyek fokozatosan várnak rád a játékban.
A Sky: Children of the Light játékot nem könnyű leírni. Ez egy játék, amelyet meg kell tapasztalnod a saját szemeddel (és ujjaiddal).
Még több multiplayer játék
A bevált többjátékos játékok általában vezető pozíciókat foglalnak el mind a Google Play alkalmazásban, mind természetesen az Apple App Store-ban. Ezért nincs értelme sokáig velük maradni. Az egyik legmenőbb mobil lövöldözős játék a Call of Duty: Mobile, és nem tudjuk elképzelni, hogy ez egyhamar megváltozik, különösen a Warzone battle royale mód érkezésével.
További minőségi márkák közé tartozik a League of Legends: Wild Rift MOBA és a Rocket League Sideswipe focijáték. Mindkét játék kompaktabb (de még mindig ugyanolyan lenyűgöző) változata a nagy testvéreinek. És tényleg meg kell említenünk az Among US-t? Egy híres kasszasiker, amelyet szinte mindenki játszott már – a legnagyobb film- és zenesztároktól a politikusokig. Szerintünk nem (bár persze ez már megtörtént).
De mi a helyzet a kevésbé ismert többjátékos játékkal? Az ínyencek számára izgalmas lehet a Ni no Kuni: Cross Worlds, l egy MMORPG a japán Ghibli stúdió animációs stílusában. Vagy az egyik legkompetitívebb játék két személyre (diákoknak az iskolapadban) – a Glow Hockey 2!
A legjobb offline mobiljátékok
Monument Valley
A legjobb többjátékos játékokat feltétlenül követniük kell az offline játékoknak – vagyis egyjátékos játékoknak. És ezzel végre elérkeztünk az egyik kedvenc mobiljátékunkhoz. A Monument Valley egy varázslatos logikai játék, amely valósághűen lehetetlen szürreális építészettel játszik MC Escher művész stílusában. Nem csak emiatt, mivel szinte minden a videójátékokról mint művészetről szóló beszélgetésben biztosan megemlítésre kerül – elvégre minden játékmenetéből készült képernyőkép egy minimalista modern műalkotásra hasonlít. Azonban ezt ítéld meg te magad a képernyőképek alapján.
A Monument Valley indie kalandjátékot (és egyúttal a második részét) mindenkinek ajánljuk, aki okostelefont hord a zsebében. Ez egy olyan játék, amelyet nemcsak a tapasztalt játékosok fognak értékelni, hanem azok is, akiket egyébként a videójátékok nagy ívben elkerültek. Hogy miért? Mert könnyen irányítható, gyorsan elsajátítható, csodálatosan néz ki, és minden egyes teljesített pálya után kellemes diadalérzettel jutalmazza játékosait.
Az egyetlen dolog, amit a Monument Valley rovására írnánk, az a tény, hogy a játék hosszabb is lehetne. És ez vonatkozik az első címre (beleértve a DLC-t is), és a másodikra is. Egyszerűen nem tudunk betelni azokkal a bonyolult fejtörőkkel. De valószínűleg ez lenne a helyzet akkor is, ha tíz rész jelenne meg belőle.
Egyéb minőségi történetorientált játékok mobilra
A Monument Valley kecsesen billeg az absztrakció és a kétértelműség határán. Tehát ki kell egyensúlyoznunk valami strukturáltabbal. Valami konkrétabbal. Néhány precízen felépített magával ragadó történettel és szakszerűen megírt karakterekkel. Valami olyasmivel, mint a Life is Strange sokrétű kalandjáték. Vagy a kicsit intimebb Florence-szel (ami egyébként szintén a Monument Valley fő tervezőjének tollából, vagy inkább billentyűzetétől származik).
De nem szabad megfeledkeznünk azokról a játékokról sem, amelyek a történet mellett a kihívásra is összpontosítanak. A reflexeidet és tanulási képességedet a roguevania Dead Cells-ben tesztelheted. Vagy ha jobban szereted a klasszikusokat, az első PlayStation egyik legjobb játékát, a Castlevania: Symphony of the Night akció-RPG-t akár a mobiltelefonodon is élvezheted.
Bizonyára észrevetted, hogy előszeretettel emeljük ki a kisebb indie címeket. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a játékóriások ne lennének jelen a mobiltelefonokon is. A Grand Theft Auto sorozat több részét játszhatod Androidon és iOS-en is, csakúgy, mint a hatalmas RPG-t, a Star Wars: Knight of the Old Republic-ot vagy az egyik legfélelmetesebb horrort, az Alien: Isolationt.
A legjobb mobiljátékok gyerekeknek
Donut County
A Donut County, a fizika törvényeit történeteken keresztül bemutató játék szellemes érdekességeivel kápráztat el téged (és a nyughatatlan kicsiket). Meglehetősen bizarr küldetést állít eléd: lyukká válni a földben, és elszívni (vagy esetleg elfogyasztani?) mindent, ami a felszínén van. Ártatlanul indul – néhány régi virágtartóval, poros kövekkel és omladozó székekkel. De aztán a donut felpörög, és elkezdi felfalni az autókat, sőt a házakat is!
A földfelszín terápiás lebontását - ami enyhén emlékeztet a Katamari Damacy-ra - egy meglepően szimpatikus történet kíséri, amelyet egy rakás imádnivaló szereplő mesél el. A játék lassú vezérlésű az érintőképernyőn, és lefogadjuk, hogy nem csak a gyerekek, de még te is szórakoztatónak fogod találni! A pusztítás nagyon megnyugtató tud lenni.
További nagyszerű mobiljátékok gyerekeknek
Ha van fejlesztő, aki képes tökéletesen megtervezett és szórakoztató játékokat készíteni gyerekeknek (és minden más korosztálynak), akkor az a japán Nintendo stúdió. Az egyetlen probléma egészen a közelmúltig az volt, hogy a Nintendo határozottan megtagadta, hogy játékai a saját konzoljaikon kívül más platformokon is elérhetők legyenek. Megtagadta! 2015 körül azonban megváltozott ez az álláspont, és napvilágot látott a Super Mario Run platformer. És annak ellenére, hogy már több mint hat év telt el a kiadása óta, továbbra is ajánljuk: ez a klasszikus Mario. Magától fut, a te segítséged nélkül, és neked csak az ugrások időzítésére és gyakoriságára kell koncentrálnod.
Az első játékot Mario formájában hamarosan követte a bájos közösségi szimulációs játék, az Animal Crossing: Pocket Camp (valami olyasmi, mint a The Sims), valamint a Mario Kart Tour kompetitív versenyjáték. Végre a mobiltelefonok terén is van miből válogatnunk.
Ha kilépünk a Nintendo bűvköréből, még jelentősebben bővül a gyerekeknek szánt tisztességes játékok kínálata. Természetesen nem szabad kihagyni az olyan kasszasikereket, mint a Minecraft vagy a LEGO Star Wars, de az olyan kreatív és oktató játékokat sem, mint a Townscaper építős stratégia, a World of Goo kirakós játék vagy a The Cook főzésszimulátor.
A Google Playen a „Tanárok által jóváhagyott” jelvénnyel ellátott összes játékot is ajánlhatjuk. Az ilyen címek nemcsak „biztonságosak” a gyerekek számára, hanem inspirálóak, kreatívak és minden tekintetben sikeresek is.