A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A legjobb billentyűzetek 2024-ben
Végre megírod álmaid regényét, vagy órák óta kódolsz? Esetleg villámgyorsan kell reagálnod az ellenfél mozdulataira egy drámai online csatában? Akkor kell egy megfelelő billentyűzet. Egy billentyűzet, ami a kezed alá dolgozik, kényelmes, és egyben tartós is.
A legjobb gamer billentyűzetek
-
- 18 999 Ft – 25 000 Ft
- Billentyűzet 24 üzletben
-
- 42 340 Ft – 54 900 Ft
- Billentyűzet 6 üzletben
-
- 26 866 Ft – 30 890 Ft
- Billentyűzet 8 üzletben
-
- 19 699 Ft – 25 920 Ft
- Billentyűzet 25 üzletben
-
Razer Huntsman V2 (RZ03-03932300-R3M1) -
- 102 000 Ft – 125 390 Ft
- Billentyűzet 7 üzletben
-
- 36 490 Ft – 76 170 Ft
- Billentyűzet 8 üzletben
-
- 29 339 Ft – 41 645 Ft
- Billentyűzet 14 üzletben
-
- 82 630 Ft
- Billentyűzet 1 üzletben
-
- 20 999 Ft – 49 480 Ft
- Billentyűzet 26 üzletben
A legjobb mechanikus billentyűzetek
-
- 77 990 Ft – 93 630 Ft
- Billentyűzet 4 üzletben
-
Trust GXT 865 Asta HU (23089) -
- 17 364 Ft – 20 800 Ft
- Billentyűzet 21 üzletben
-
- 36 690 Ft – 40 980 Ft
- Billentyűzet 3 üzletben
-
- 15 840 Ft – 20 900 Ft
- Billentyűzet 46 üzletben
A legjobb vezeték nélküli billentyűzetek
-
-
- 26 460 Ft – 33 000 Ft
- Billentyűzet 25 üzletben
-
- 78 899 Ft – 87 326 Ft
- Billentyűzet 8 üzletben
-
- 39 999 Ft – 55 990 Ft
- Billentyűzet 24 üzletben
-
- 61 990 Ft – 103 302 Ft
- Billentyűzet 16 üzletben
-
- 16 900 Ft – 28 063 Ft
- Billentyűzet 57 üzletben
A legjobb ergonomikus billentyűzetek
-
- 21 990 Ft – 26 990 Ft
- Billentyűzet 11 üzletben
-
- 29 339 Ft – 41 645 Ft
- Billentyűzet 14 üzletben
-
- 18 999 Ft – 25 000 Ft
- Billentyűzet 24 üzletben
-
- 39 990 Ft – 56 390 Ft
- Billentyűzet 9 üzletben
-
- 74 263 Ft – 102 090 Ft
- Billentyűzet 28 üzletben
Mire kell figyelni a választásnál?
Ne hagyd, hogy félrevezessen a különféle billentyűzetek hatalmas választéka, és válaszd ki azt, ami pontosan megfelel a saját igényeidnek. Nézzük, mire kell figyelni a választásnál.
Billentyűzet gépeléshez vagy játékhoz?
Az első döntő tényező a billentyűzet rendeltetése, vagyis az, hogy mire fogod használni. A szükséges funkciók és mindenekelőtt a költségvetésed ettől függ. Nincs értelme százezreket költeni egy billentyűzetre, ha csak hetente egyszer vagy kétszer fogod használni néhány e-mail megírására.
Billentyűzet gamereknek
Az egér mellett a billentyűzet az egyik legfontosabb gamer periféria, mert ezen keresztül lépnek kapcsolatba a játékosok az éppen játszott játékkal. És ha a billentyűzet kényelmetlen és megbízhatatlan, az a játékban is meglátszik.
Ezért a játékbillentyűzetek általában kitűnnek kiváló minőségű kivitelezésükkel, kényelmükkel, néha még a túlzott háttérvilágításukkal és mindenekelőtt az azonnali reakcióval rendelkező kapcsolókkal. Gyakran állítható makrógombokkal is rendelkeznek, és az anti-ghostingnak köszönhetően egyszerre több billentyűt is regisztrálhatnak. Általában drágábbak, mint a hagyományos irodai modellek, de a kínált funkciókat tekintve érdemes fizetni értük.
A gamer billentyűzeteknek pedig nem feltétlenül csak a játékosokat kell kiszolgálniuk. Éppen ellenkezőleg, a fent említett előnyöket akkor is igénybe veheted, ha gyakran írsz dokumentumokat munkahelyi vagy iskolai célból. Az egyetlen dolog, amit ebben az esetben valószínűleg nélkülözhetsz, az a gamer billentyűzetek agresszív kialakítása. Szerencsére nem probléma, mivel szerényebb darabokkal is találkozni a piacon, amiket még a kollégáid vagy osztálytársaid előtt sem kell szégyellned.
Billentyűzet programozók és sokat gépelők számára
Ha munkád nagy része gépelésből áll, legyen szó cikkekről vagy programokról, akkor a billentyűzet még fontosabb a számodra, mint a gamerek számára. Végül is körülbelül nyolc órát fogsz vele tölteni minden nap, ami tényleg nem kevés.
Akkor a te esetedben ezért a mechanikus billentyűzetekre – tehát mechanikus kapcsolókkal ellátott modellekre – összpontosítanánk. Az alábbiakban részletesebben tárgyaljuk őket, de a lényeg az, hogy kellemesebb rajtuk gépelni, mint a klasszikus membrános billentyűzeteken, és jelentősen hosszabb az élettartamuk.
Ergonomikus billentyűzetek munkához
Nem kell újságírónak vagy programozónak lenned ahhoz, hogy egy minőségi billentyűzetet használj. Bármilyen más irodai munka során is értékelni fogod a tartós és kényelmes billentyűzetet. Főleg, ha az kényelmes is.
Ha egy pillanatra ránézel a billentyűzetre, észre fogod venni, hogy a billentyűk helyzete nem egyezik a klasszikus téglalap alakú billentyűzetek formájával. A csuklónak természetellenesen meg kell hajolnia gépelés közben, és hosszú idő után akár fájni is kezdhet. Szerencsére erre a problémára van megoldás. Nagy befektetést igénylő, de hosszú távon biztosan megtérülő megoldás. Ez egy befektetés a saját egészségedbe, befektetés egy ergonomikus billentyűzetbe.
Kétféle ergonomikus billentyűzet létezik: ívelt és kétrészes billentyűzet. De a céljuk ugyanaz: megszüntetni a csuklókra nehezedő terhelést. Ezeknek a billentyűzeteknek a formája a kezek pozícióját utánozza, így sokkal természetesebbek és kényelmesebbek. Csak az a baj, hogy eltart egy ideig, amíg hozzászoksz.
Membrános vs. mechanikus billentyűzet
Most, hogy tisztában vagy azzal, hogy mire fogod használni a billentyűzetet, döntened kell a membrános és a mechanikus billentyűzetek között.
Dióhéjban: minél gyakrabban használod a billentyűzetet, annál valószínűbb, hogy mechanikus billentyűzetet érdemes vásárolnod. De, mint minden más az életben, még ez a szabály sem érvényes mindenkire. A billentyűzetek közötti különbség főként az érzésben rejlik, és mindenki mást szeret. Szóval beszéljünk egy kicsit bővebben erről a két csoportról.
Membrános billentyűzetek
A membrán kapcsolós billentyűzetek billentyűleütést regisztrálnak abban a pillanatban, amikor a műanyag membrán hozzáér az érintkezési felülethez. Vagyis abban a pillanatban, amikor az ujjaddal teljesen lenyomod. A membrános billentyűzetek ezért alacsonyak, csendesek, olcsók és puhák – mintha gombák rejtőznének a billentyűk alatt.
Figyelembe véve a tervezésük egyszerűségét, ezek a modellek gyakran sok bónusz funkciót kínálnak alacsony áron. Rengeteg további médiagombbal, összetett RGB háttérvilágítással, magasságállítással és néha még kis információs kijelzőkkel is találkozhatsz.
A membrános billentyűzetek tökéletesek alkalmi játékosoknak és rendszeres irodai munkákhoz.
Mechanikus billentyűzetek
A mechanikus billentyűzetek sok tekintetben különböznek a membrános billentyűzetektől. A billentyűk alatt nem műanyag membrán rejtőzik, hanem egy sokkal bonyolultabb rugós mechanikus kapcsoló. A billentyűzet addig nem regisztrálja a gombnyomást, amíg teljesen „le nem ütöd”, de az aktiválási pontja valamivel magasabban van.
Sokféle mechanikus kapcsoló létezik, de általában a mechanikus billentyűzetek sokkal tartósabbak a membránosokhoz képest, gyorsabban reagálnak, és megfelelő visszajelzést adnak gépeléskor.
A mechanikus billentyűzetek legnagyobb gyengesége a nagy zaj. Ha olyan munkakörnyezetben vagy, ahol nem akarsz senkit zavarni, akkor néma kapcsolós modelleket kell keresned, vagy érdemes inkább membrános billentyűzet használni.
A mechanikus kapcsolók típusai
A mechanikus kapcsolók három fő csoportra oszthatók, és szín szerint tájékozódhatsz köztük. A világ legnagyobb és legnépszerűbb mechanikus kapcsológyártója a Cherry cég, ezért itt megemlítjük kapcsolómodelljeit referenciaként.
- A lineáris kapcsolók simán, felülről lefelé nyomódnak, tapintható visszajelzés nélkül, ezért alkalmasak a játékosok számára. A lineáris kapcsoló tipikus példája a Cherry MX Red.
- A tapintható kapcsolókon a nyomás felénél észrevehető ütközőpont található, amely tájékoztat arról, hogy a billentyűzet pontosan mikor regisztrálta a lenyomást. Ezek a kapcsolók ideálisak intenzív gépeléshez, tipikus példa erre a Cherry MX Brown.
- A klikkelős kapcsolók hasonlóak a tapintható kapcsolókhoz. A különbség a kezdeti ellenállásuk, majd az általuk keltett zaj. A tapintható kapcsolók már a lenyomás kezdetétől erős ellenállást mutatnak, míg a klikkelősek egy bizonyos távolság után kezdenek ellenállni. Ezután lényegesen nagyobb nyomásállósággal találkozol. Ennek köszönhetően a klikkelős kapcsolók adják a legbiztosabb visszajelzést, és ezért a legzajosabbak is. Az ilyen típusú kapcsolók tipikus példája a Cherry MX Blue.
A drágább billentyűzetmodellek lehetővé teszik a kapcsolók egyszerű cseréjét, sőt vannak olyan modellek is a piacon, amelyek lehetővé teszik a nyomásfelismerés mélységének beállítását.
Egy dolog megmondani saját magadnak, hogy mit és hogyan, és egy másik dolog igazán érezni a kapcsolókat, és kipróbálni őket. Vásárlás előtt mindenképpen javasoljuk, hogy keresd fel a legközelebbi elektrotechnikai szaküzletet és hasonlítsd össze a kapcsolókat. Csak akkor tudod meg, melyik a legmegfelelőbb a számodra. Vagy azt tapasztalhatod, hogy jobban szereted a membrános billentyűzeteket, ki tudja./p>
Billentyűzet mérete és a billentyűzetkiosztás
Egy másik fontos szempont a billentyűzet kiválasztásánál a mérete és a billentyűk elrendezése.
A billentyűzet méretei
Hagyományosan a billentyűzeteket standard (full-size), TKL (tenkeyless) és 60%-os billentyűzetekre osztják.
- A standard billentyűzetek 104 billentyűvel rendelkeznek, és egy teljes numerikus résszel (numerikus billentyűzettel) büszkélkedhetnek a jobb oldalon. Ezért a legsokoldalúbbak – bármivel megbirkóznak. Alkalmasak játékra, írásra és természetesen internetezésre. Azonban sok helyet foglalnak el az asztalon, és nagyon valószínű, hogy nem is fogsz mindent kihasználni, amit kínál.
- A TKL billentyűzetek 87 billentyűvel rendelkeznek, és hiányzik a numerikus rész. Kompaktabbak és ideálisak azok számára, akik nem használják a numerikus billentyűzetet, és jobban értékelik a szabad helyet az asztalon. És ha hiányozni kezdene a numerikus rész, bármikor vásárolhatsz egyet külön.
- A 60%-os billentyűzetek 68 billentyűvel rendelkeznek, és nemcsak a numerikus rész hiányzik belőlük, hanem a felettük található nyilak és egyéb hasznos gombok is. Ezek az apró billentyűzetek ideálisak utazáshoz, de nem mindenki fogja szeretni őket. Alkalmasabbak azoknak a haladó felhasználóknak, akiknek a kisujjukban vannak a billentyűparancsok, és hiányzó billentyűk nélkül is képesek kezelni.
Billentyűzetkiosztás
Az elrendezés elsősorban a nyelvről szól. A magyar billentyűzeteknél a QWERTZ elrendezés a TAB billentyű utáni első hat betű sorrendje szerint jellemző. Az angol (és más) billentyűzetek viszont QWERTY kiosztással rendelkeznek.
A Z és Y közötti különbség nem annyira alapvető, de a probléma az ékezetes betűkkel van. Ha nem tudod fejből az összes különleges karakter helyét, akkor fájdalmas lesz állandóan keresni a megfelelő betűt. Ezért vásárlás előtt győződj meg arról, hogy a választott modellen magyar (HU) és nem angol (USA) nyelvű billentyűk találhatók. Megoldható a megfelelő feliratú matricák felragasztásával, de akkor elveszik a billentyűk háttérvilágítása és ki tudja, meddig bírják a matricák.
A nyelv mellett a többi fő billentyű méretére és elhelyezésére is figyelj oda, mint például az Enter, a Shift a Backspace és a hosszú i betű. Minden billentyűzet más, és ha már megszoktál egyet, akkor az apró Backspace vagy az egysoros Enter elég kellemetlenül meglephet. De bármit meg lehet szokni, csak idő kérdése.
Mit kell még tudni a billentyűzetekről?
Tisztában kell lenned a fontos dolgokkal. Tudd, mire van szükséged a billentyűzeten, milyen kapcsolók felelnek meg neked, és milyen elrendezés a legmegfelelőbb a számodra. Most rátérhetünk néhány kevésbé fontos dologra.
Vezeték nélküli billentyűzet vs. vezetékes billentyűzet
A vezeték nélküli billentyűzet és a vezetékes billentyűzet között viszonylag egyszerűnek kell lennie a választásnak. Szeretnéd tisztán tartani az íróasztalod, és idegesít az összegabalyodott kábelek tengere? Akkor egy vezeték nélküli billentyűzetre van szükséged. Gyakran utazol, és a laptop billentyűzete nem elég jó a számodra? Akkor ugyanaz a helyzet.
A kábelek nem zavarnak annyira, és inkább az aggaszt, hogy a billentyűzeted használhatatlan lesz, mert lemerült? Akkor spórolj meg néhány forintot, és válassz kábeles modellt, ideális esetben cserélhetőt. A kábelek évek használata után meghajlanak és megcsavarodnak, és elromlanak. De ha cserélhető kábellel ellátott billentyűzeted van, akkor csak ki kell cserélned, és már használhatod is tovább. A vezetékes billentyűzetek javítása sokkal többe kerül.
És ha már a kábeleknél tartunk, ne felejtsd el megnézni, milyen interfésszel rendelkezik. Kell-e USB-C port a csatlakozáshoz, vagy az USB 2.0 is elegendő? Bluetooth-on vagy USB vevőn keresztül csatlakozik? Persze adapterekkel is meg lehet oldani, de jó, ha tudod, mibe vágsz bele.
Billentyűzet háttérvilágítással
Csak te, a sötétség és a csend, egy újabb éjszaka a számítógépnél játékkal, esetleg munkával töltve. Ez ismerősen hangzik? Akkor biztosan hálás leszel a billentyűzet háttérvilágításáért.
Amellett, hogy hasznos, a háttérvilágítás meglehetősen jól szolgál a billentyűzet testreszabására is. Sok modell lehetővé teszi bizonyos színek, fényerő, sőt mindenféle változtatási és keverési mód beállítását.
Az olcsóbb billentyűzeteknél azonban óvakodj az egyenetlen háttérvilágítástól, ahol a szélső billentyűk némileg feledésbe merülnek, és ezért a fényerejük lényegesen gyengébb, mint a középen lévőké.
Csuklótámasz
Lehet, hogy nem érdekelnek az ergonomikus billentyűzetek, de akkor is értékelni fogod a nagyobb kényelmet munka és játék közben. Ezért jönnek szóba a csuklótámaszok. Egyes billentyűzeteket közvetlenül velük együtt árulnak, másokat neked kell megvásárolnod. Elsősorban ügyelj az anyagára és a csuklótámasz magasságára.
Vízállóság
A vízállóság nem a legfontosabb szempont a billentyűzet kiválasztásakor, de nagyon hasznos. Néha kiöntünk valamit, de ami még rosszabb, néha ráöntünk valamit a billentyűzetre. Egy hétköznapi billentyűzetben akár néhány csepp víz is halálos ítélet lehet. Azonban egy vízálló billentyűzetnek ez nem okoz gondot, és továbbra is működőképes marad.
Makró gombok
A programozható billentyűknek kezdetben nincs funkciójuk. Rád és arra várnak, hogy mit fogsz nekik kijelölni. És ennek nem kell csak egy funkciónak lennie a játékokban, ugyanúgy helyettesíthetik a leggyakrabban használt billentyűparancsokat bármely más programban és magában az operációs rendszerben egyaránt.
Anti-ghosting
Az anti-ghosting arra utal, hogy egyszerre több billentyűt is le lehet nyomni a billentyűzeten. Vagyis nemcsak magát a lehetőséget, hanem azok megbízható rögzítését is jelenti. Az anti-ghostingot gyakran N-Key Rollovernek is nevezik, és a gamerek különösen nagyra értékelik.