A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A legjobb battle royale játékok - Fortnite, PUBG és még mi más?
Egy hatalmas, tartalommal telepakolt térkép, akár egyszerre száz játékos, de csak egyetlen győztes a végén. Ha ez nem a vad multiplayer móka receptje, akkor nem tudjuk, hogy mi az. A battle royale műfaj az elmúlt években nem akadt riválisra, és ez nem is csoda. Képzeld csak el azt a káoszt, amit a játékosok hordája tud rászabadítani egymásra. Melyik battle royale játékokat ne hagyd ki?
Mi az a battle royale és hogyan jött létre?
A battle royale műfaj gyökerei 2000-be nyúlnak vissza, az azonos című japán filmhez, a Battle Royale-hoz. A filmben egy diákcsoport kénytelen életre-halálra küzdeni, és közülük is végül csak egy maradhat életben.
A battle royale műfaj igazi szikráját Katniss Everdeen lázadása jelentette a Capitolium ellen az Éhezők viadala című filmben. Ez a jelenet volt az, ami több tucat játékfejlesztő fantáziáját megmozgatta, és számos népszerű játékmód és végül teljes értékű játék létrehozásához vezetett.
Ezeknek a filmeknek és játékoknak egy közös vonása van: az alapötlet. A játékosok egy csoportját bedobják valamilyen barátságtalan helyre, és minden vetélytársukat ki kell iktatniuk, ha túl akarnak élni. Csak egy nyerhet. Általában üres kézzel kezdődik, és a játék során a résztvevők felszerelést keresnek, fejlesztenek, és nemcsak más játékosokkal, hanem váratlan buktatókkal is szembesülnek.
Gyakran egy szűkülő biztonsági zóna is szerepet kap, amely minden játékost egy helyre kényszerít. Nincs olyan, hogy valaki állandóan egy bokorban rejtőzik. A játékosoknak tartaniuk kell a lépést, és meg kell kockáztatniuk, hogy valakivel találkoznak. A viszonylagos nyugalom pillanatok alatt fordul teljes pánikba, és soha senki nem tudja, mi vár rá a következő sarkon.
Fortnite
A Fortnite nem annyira egy hétköznapi többjátékos videojáték, mint inkább egy összetett kulturális jelenség, amely milliókkal szerettette meg a battle royale műfajt. Mitől olyan egyedi ez a játék, hogy annyi rajongót szerzett szerte a világon?
A Fortnite-ot ingyen és bármin játszhatod
Ezt több tényező is befolyásolja. Először is – a Fortnite ingyenesen játszható. Teljesen ingyenes, és semmilyen előnyt nem kapnak azok, akik játék közben pénzt fektetnek bele. Csak jobban fognak kinézni – „mindössze” új skinekre és táncokra költhetsz.
Másodszor: A Fortnite támogatja a cross-playt, és szinte bármin fut. Nem számít, hogy milyen platformot választasz: a játék gamer gépen, Playstation 5-ön vagy akár Nintendo Switch-en is elérhető, Bármin játszhatsz a barátaiddal.
A harmadik tényező a játék intuitivitása és fokozatosan növekvő nehézségi szintek. Bárki játszhat a játékkal – nagyon könnyen érthető. Ha azonban el akarod sajátítani az összes játékmechanikát, és a játék minden rétegét fel akarod tárni, akkor készülj fel arra, hogy sok időt kell rászánnod. Ezért nagyon jó, hogy a Fortnite tökéletesen kiegyensúlyozott. Kezdetben nem fogsz szembeszállni a jelenlegi eSport legjobbjaival. Lehetővé teszi, hogy a veled azonos szintű játékosok (és néhány bot) ellen játszhass. Soha nem fogod úgy érezni, hogy a játékmenet túl könnyű vagy rendkívül frusztráló. A küzdelmek mindig szórakoztatóak és elég nagy kihívást jelentenek ahhoz, hogy ne unatkozz.
Messze túlmutat a lövöldözésen
Minden sikeres játék legerősebb pontja a játékmenet, a játékmechanikák. És ebben jeleskedik a Fortnite. Nemcsak a lövöldözésre támaszkodik, amire elméletileg rá lehet unni egy idő után, hanem kombinálja a térképen való utazást és különösen a kreatív építkezést. A játék során anyagokat bányászol, majd tűzharcok során felhasználhatod azokat, hogy a primitív falaktól az összetett spiráltornyokig bármit megépíts, amire akár egy profi építész is büszke lenne.
Ugyanolyanok, de mégsem
A Fortnite először 2017-ben jelent meg számítógépeken és játékkonzolokon. Ám az Epic stúdió fejlesztői azóta sem hanyagolták el a játékot, és a folyamatos frissítéseknek köszönhetően még a legrutinosabb játékosok is mindig találnak új kihívásokat. De ebben rejlik a Fortnite varázsa. A frissítések egyre tovább tolják a játék mechanikáit, a fejlesztők pedig nem zárkóznak el a népszerű helyszínek átalakításától, a leggyakrabban használt fegyverek eltávolításától és természetesen az egész játék történetének előremozdításától sem. Egyetlen dolgot sajnálunk, mégpedig azt, hogy szinte mindig várnunk kell egy új frissítés letöltésére.
Minden új szezon egy teljesen új játék, és ezért a játékosok is mindig visszatérnek. De a frissítések mellett a Fortnite hatalmas online eseményeivel is kitűnik a tömegből – például koncertekkel. És ezek távolról sem pár óra alatt összedobott jelenetek. A Fortnite már legendássá vált az eseményeinek kifinomultsága és gazdagsága miatt.
PUBG: Battlegrounds
Kitalálod, hogy jelenleg melyik játék viseli a történelem legkelendőbb PC-játékának címét? Grand Theft Auto V? Nem. The Witcher 3: Wild Hunt? Ez sem. Minecraft? Nem jársz rossz úton, de még mindig nem. Több mint 42 millió eladott példányával a PUBG: Battlegrounds a történelem legkelendőbb PC-játéka. És ez azt sugallja, hogy ez a játék valami különleges. Valami egyedi. Valami, amivel játszanod kellene. Főleg most, hogy végre felugrott a free-to-play vonatra, és ezért nem kerül semmibe a kipróbálása.
PUBG vagy PlayerUnknown's Battlegrounds?
A múltban a PUBG PlayerUnknown's Battlegrounds néven volt ismert. Pontosabban Brendan "PlayerUnknown" Greene állt az eredeti mod (az ARMA 3 cseh háborús szimulátor) mögött, ami megelőzte ezt a játékot, és elindította a teljes későbbi battle royale játékmániát.
Fortnite vs. PUBG
A Fortnite színes, pozitív esztétikájához képest a PUBG lényegesen komorabb és valósághűbb. Nem szépít semmit, és a grafikája valószínűleg nem fog különösebben lázba hozni.
De ez nem csak a látványról szól, maga a játékmenet is nagy hangsúlyt fektet a valósághűségre, és a harcok szigorúságára is. De ez semmit sem von le az intenzitásukból. Ha van elég türelmed és bírod a játék lassabb tempóját, otthon érezheted magad a PUBG-ben. A játék arra késztet, hogy lopakodj, taktikázz, és folyamatosan hegyezd a füled. Soha nem tudhatod, mikor fogod hallani valaki közeledő lépteit, és akkor is a másodpercek döntik majd el a kiesést. A PUBG egy nagy taktikai játszótér.
De természetesen semmi sem akadályoz meg abban, hogy egyszerűen felpattanj, felszállj a motorodra, minden közelben lévő játékost odavonzz a zajával, és kaotikus lövöldözések megállíthatatlan forgatagát indítsd el. Nem tudjuk, hogy ez nyerő stratégiának nevezhető-e, de aligha fogsz unatkozni.
Loot és térképek
Míg az építés fontos szerepet játszik a Fortnite-ban, itt sok múlik azon, hogy milyen felszerelést sikerül megkaparintanod a játék során, és hogyan tudod azt utólag bővíteni. A játékban lévő fegyverek nem rendelkeznek olyan visszarúgással és visszajelzéssel, mint például a Call of Duty-ban. Normálisan, valósághűen viselkednek. A PUBG ebben a tekintetben valóban tartja magát az elveihez, és a kidolgozottságával vonzza az érettebb játékosokat.
Hét nagy és változatos térkép érhető el a játékban. Mindegyikben van valami, és nemcsak megjelenésükben különböznek, hanem abban is, hogy játék közben hogyan kell megközelíteni őket. Hiszen a sivatagban nem lehet olyan könnyen elbújni, mint az erdőben vagy a városban.
PUBG alternatíva
Már nagyon jól ismered a PUBG-t, és valami hasonlót keresel, de egy kicsit mást? Vess egy pillantást a gyönyörű Ring of Elysium FPS-re. Úgy képzeld el, mint egy mókás PUBG-t, amelyet BMX kerékpározással, snowboardozással és Pókember-stílusú grappling hook ugrálással gazdagítottak.
Apex Legends
2019-ben az Apex Legends játék váratlanul robbant be a túltelített battle royale piacra, és egy csapásra minden mást lesöpört a térképről. Egy hónappal a megjelenése után több mint 50 millió játékossal büszkélkedhetett! Első pillantásra nem is különbözik annyira a versenytársaitól – ez egy FPS, azzal kezdi, hogy lezuhansz az égből, fokozatosan felfedezel egy nagy térképet, mindent összegyűjtesz, amit csak bírsz, és természetesen megpróbálsz túlélni, ameddig csak lehetséges. Szóval miért játsszák játékosok tízmilliói nap mint nap? Mi olyan különleges benne?
Kúszás? Semmiképpen
Az Apex Legends ugyanabban az univerzumban játszódik, mint a népszerű Titanfall FPS sorozat, és követi a második rész cselekményét. Végül is ugyanaz a stúdió, a Respawn Entertainment áll a játék mögött, és a Respawnnál nagyon jól tudják, hogyan kell összehozni egy lebilincselő akciódús lövöldözős játékot. Az Apex Legends, akárcsak a Titanfall, a játékosok könnyed és gyors mozgására támaszkodik a jellegzetes sci-fi helyszíneken. Rengeteg ugrálás, mászás, csúszás és süvítő golyók elől menekülés. A Titanfall DNS-ét nem fogják tagadni.
Apex Legends vs. PUBG
A játék a PUBG ellentéte. Az Apex Legends meccsei rövidek, gyorsak és akciódúsak, és a szórakozás lényege a csapatjátékban, nem pedig az egyéni játékban található. Attól a pillanattól kezdve, hogy először landolsz a térképen, a játék harcra ösztönöz – például pajzsok megszerzésével a kiosztott sebzésért. A rejtőzködést és részletes taktikák kiagyalását pedig máskorra hagyhatod.
De térjünk vissza a legelejére – a meccs előtt több egyedi karakter közül választhatsz, amelyek mindegyike más-más képességekkel rendelkezik, és mindegyik más típusú játékoshoz illik majd. Ellentétben a legtöbb battle royale játékkal, a játékot nem tiszta lappal kezded – az Apex Legendsben a legendák egyikeként kezdesz.
Ugyanakkor a játék nem tulajdonít nagy jelentőséget a fegyverek fejlesztésének. Sokkal fontosabbak a képességeid, és különösen a célzásod. Ezért akár egy alapfegyverrel is meg lehet nyerni a párharcot egy sokkal erősebb ellenféllel szemben. A szerencse nem játszik akkora szerepet az Apex Legendsben, mint más játékokban.
A kortárs battle royale csúcsa
Az Apex Legends battle royale a javából. A játék évről évre növekszik és fejlődik, a fejlesztők pedig nem riadnak vissza az innovációtól. Ha szeretsz csapatban játszani, és ahelyett, hogy húsz percig mászkálnál valahol az erdőben, inkább az egész időt egy őrült forgatag közepette töltöd, akkor nincs min gondolkodni – az Apex Legends a tökéletes választás.
Élvezni fogod, függetlenül attól, hogy vannak-e olyan ambícióid, hogy rendszeresen részt vegyél többrésztvevős versenyeken, vagy csak hetente egyszer szeretnél egy kicsit pihenni, elfelejteni a munkaköri feladataid, és egy kis erőt gyűjteni.
Call of Duty: Warzone 2.0
A Call of Duty: Warzone már több mint két éve jelent meg, és ezalatt a játék sok hűséges rajongót szerzett magának. Miért is ne tette volna. Ugyanazokat az élményeket nyújtja, mint a „rendes” Call of Duty. Csak egy hatalmas térképen, akár 150 játékossal. Ez egy hagyományos többjátékos CoD, csak dopaminon. Ennyit az első Warzone-ról - folytatása, a Call of Duty: Warzone 2.0 2022. november 14-én jelent meg.
Call of Duty: Warzone vs. Warzone 2.0
Kevés újdonság került be a második verzióba – ezek egyike például az új DMZ mód, amely főként kooperáción alapul. Ritkán találkozol benne ellenfél játékosokkal, és a tűzharcok nagyon taktikusak. A mód felépítése erősen hasonlít például a lejjebb bemutatásra kerülő Hunt: Showdown játékra. Ebben kisebb küldetéseket teljesítesz, majd a megszerzett zsákmánnyal kell kimenekülnöd. De a többi játékosnak is ugyanaz a célja, és az egész játékot feszültség és a rajtaütésektől való félelem hangulata járja át.
A klasszikus battle royale módban NPC-kkel védett erődök jelentek meg az (új) térképen, és az úgynevezett proximity chat is szuper újdonság a számunkra. Amit a játékosok egymáshoz beszélnek a mikrofonokba, azt hallhatod a játékban, attól függően, hogy milyen közel vagy hozzájuk fizikailag. Ez egyrészt rendkívül mulatságos tud lenni, de megvan a stratégiai jelentősége is. Könnyedén megtalálhatod a játékban a leghangosabb egyéneket (vagy azokat, amelyeknek a legrosszabb mikrofonja van). És kikerülheted őket.
A klasszikusok közül a legklasszikusabb
A Call of Duty: Warzone 2.0 elbűvöli a klasszikus többjátékos FPS rajongóit. A játék tökéletesítette az alapokat - a lövöldözés érzését, a fegyverek sokféleségét, a karakterek mozgását és a járművek vezetését és a pályákat. A játék készítői nem foglalkoztak extra fejlesztésekkel, és a bevált játékelemekre hagyatkoznak, amelyeket a játékosok szeretnek.
Fall Guys
Ki mondta, hogy a battle royale-nak a robbanásokról és a végtelen tűzharcokról kell szólnia? Mit szólnál ahhoz, ha a játékosokat cuki babjelmezbe öltöztetnéd, és rövid (de annál csalafintább) pályákon versenyeznének, és őrült minijátékokat játszanának egymással? Valószínűleg így ment az ötletelés a Mediatonic játékstúdiónál, akik az ugráló Fall Guys battle royale mögött állnak.
Minijátékok feneketlen kútja
59 másik játékossal kell szembenézned egy csatában, hogy megtudd, ki győzi le először az összes akadályt a cél felé vezető úton. Képzeld el, hogy 60 bab kaotikus kavalkádja rohan egy irányba egy színes ugrálóvárban. Csak a résztvevők egy része jut el a végéig, majd ezek a szerencsések továbbjutnak a következő körbe. Többek között csapatos foci és kosárlabda, pexeso, hintamászás vagy akár üldözős játék is vár rátok.
Szórakozás az egész családnak
A Fall Guys rendkívül egyszerű kezelőszervekkel rendelkezik (alapvetően csak futsz, ugrálsz, és felkapsz különböző dolgokat), és a cél is mindig könnyen érthető és jól látható. Megvan ennek a minimalizmusnak a maga bája. Abszolút bárki játszhat a játékkal. Még azok is, akik már lassan a hajukat tépik a csalódottságtól, miközben olyan játékkal játszanak, mint a Fortnite vagy a PUBG. Valószínűleg nem találsz ennél elérhetőbbet a piacon.
Természetesen a korábbi tapasztalatod és játéktudásod csak segít a játékban, de a szerencse is befolyásolja majd a helyezésedet.
Hunt: Showdown
A Fall Guyshoz hasonlóan a Hunt: Showdown sem éppen a battle royale műfaj tipikus képviselője. A játék valahol a PUBG és a Resident Evil 7-hez hasonló horror survival határán áll. Ez azonban se nem egyik, se nem a másik, hanem egy teljesen egyedülálló játék.
Félelem, rémület, düh és szenvedés
Mivel kell szembenézned a Hunt: Showdownban? A célod megtalálni és megölni az egyik horror főnököt, kifosztani és elsurranni a hőn áhított zsákmánnyal. A játék viszonylag nyugodtan kezdődik - olyan nyomok vizsgálatával, amelyek egyre közelebb vezetnek a "kívánt" szörnyhöz. A probléma az, hogy nem vagy teljesen egyedül a zord louisianai mocsarakban. A bossokon és rajtad kívül még mindenféle zombik, szörnyeteg és főleg körülbelül tíz másik játékos mozog maximum három fős csoportokban. És minden játékos ugyanazt akarja, mint te – a bossokat és a zsákmányt. A kérdés továbbra is az, hogy kinek sikerül lelépni vele.
A harcokban az óvatosságon van a hangsúly
A játékosok összecsapásainak időtartama másodperces nagyságrend körül mozog. Egyet pislogsz, és már vége is lehet. Ez rajtad és a gondosan kidolgozott karaktereden múlik. A Hunt: Showdown játékban szereplő karakterek véglegesen meghalnak, és velük együtt elveszíted az összes nehezen megszerzett képességet és fegyvert. Jobb, ha nem szoksz hozzá semmihez. Soha nem tudhatod, mikor veszíted el a karakteredet, és főleg milyen gyorsan.
A Hunt: Showdown egy horror extrákkal. Soha nincs elég lőszer, és folyamatosan az a gondolat motoszkál majd a fejedben, hogy valaki nem figyel-e téged a sötétből. A mindent átható paranoia révén a Hunt: Showdownt semmihez sem hasonlítható élményt nyújt. Minden meggondolatlan lépéseddel felhívod magadra a többiek figyelmét, és szélesre tárod az ajtót a vérszomjas démonok számára. Ezért habozni fogsz minden lövésnél és minden gyorsabb mozdulatnál. És természetesen gondosan meg kell majd figyelned a környezeted, és megpróbálni elkapni a kevésbé figyelmes játékosokat. A vadászból bármikor zsákmány válhat, és a zsákmány pedig egy pillanat alatt átveheti a vadász szerepét.
Battle royale horror
Szereted a horror játékokat, különösen a többjátékos móddal rendelkezőket, de azért egy lepukkant mocsárnál szebb környezetre vágynál? Ebben az esetben mélyeszd a szemfogaid a Vampire: The Masquerade – Bloodhunt játékba. Ez egy klasszikus horror battle royale, amely Prága vámpíroktól hemzsegő, részletesen kidolgozott utcáin játszódik. Ez már önmagában arra késztethet, hogy kipróbáld a játékot.
Nem hagyományos battle royale játékok
A már említett Fall Guys és a Hunt: Showdown játékok kissé eltérnek a battle royale műfajtól, amit az olyan címek képviselnek, mint a PUBG és a Fortnite. De ez még csak a kezdet. Sokkal-sokkal többet kínálunk a számodra. A szokatlan battle royale játékok egyik eredeti játékmechanikát a másik után tárják a szemünk elé, megrendítve ennek a még fiatal műfajnak az alapjait.
Kezdjük a harcosokkal. Az amerikai wrestling szerelmesei nem hagyhatják ki a Rumbleverse-t. A játék grafikája a Fortnite-ra emlékeztet, így csak legyinthetnél rá, és elkönyvelhetnéd, mint a sok élettelen klón egyikét. De nem erről van szó. Ez egy őrült játék, könnyen irányítható, de egyben összetett ökölharcokkal.
Érdekel az az ötlet, hogy a Souls játék hogyan nézne ki többjátékos módban játékosok hadával? Nem kell túlerőltetned a fantáziád. Csak telepítsd és futtasd a Naraka: Bladepointot.
De már elég a harcokból. Itt az ideje, hogy a Forza Horizon 5-ben, a The Eliminator nevű játékmódban belekóstolj a hiperautókkal való versenyzésbe. A játékot egy gyenge bogárban kezded, fokozatosan valami erősebbre vadászol, és kihívod az ellenfeleket egy versenyre az út során. Amíg a vesztes kiesik a játékból, a győztes továbbmegy, vagy a saját, vagy a vesztes autójával.
És ha már eltávolodtunk a battle royale versenyektől, akkor most belépünk a sztratoszférába. Hogyan magyarázzuk el neked a Tetris 99-et? Tetris, ahol egyszerre 99 játékos áll egymással szemben, és minden oldalról jönnek a kockák (képletesen, reálisan csak felülről, ez még mindig „csak” Tetris).
Végezetül lehetőséget adunk arra, hogy vegyél egy lélegzetet és (amennyire csak lehetséges) lecsillapítsd a pulzusodat az aranyos 2D-s battle royale Super Animal Royale-lal és a teljes műfaj paródiájával, Totally Accurate Battlegrounds néven.
Naraka: Bladepoint Forza Horizon 5 Super Animal Royale Totally Accurate Battlegrounds
2024 legjobban várt játékai A legjobb VR játékok A legjobb PC játékok
A legjobb battle royale játékok mobilra
A battle royale műfaj nemcsak a játékkonzolokon és a számítógépeken vették át az uralmat, hanem az okostelefonokon is. Iskolába vagy munkába menet is játszhatsz a barátaiddal. Vagy akár a helyszínen, csak ne bukj le!
A mobiltelefonokról nem hiányzik a konzolokról és számítógépekről ismert nagy battle royale címek egyike sem. A kis érintőképernyőn a Fortnite, a PUBG Mobile, az Apex Legends és még a Call of Duty: Mobile is játszható.
De mi a helyzet azokkal a játékokkal, amelyek csak mobilon jelentek meg, és máshol nem fogsz találkozni velük? Az elmúlt évek egyik legtöbbet letöltött és legtöbbet játszott játéka a Garena Free Fire külső nézetes lövöldözős játéka. A műfaj valósághűbb értelmezését a Modern Combat 5 FPS biztosítja, a Scarfall: The Royale Combat FPS-ben pedig járművek egész hada vár rád. A Brawl Stars inkább a MOBA műfajába esik, de ez a cím is kölcsönöz néhány mechanikát a battle royale-tól.
A mobiljátékok területe sokkal kaotikusabb, mint a játékkonzolok és a PC-s játékoké, és más konkrét játékok helyett inkább ezt ajánlhatjuk: ne félj a Google Store és az Apple App Store mélyére ásni, és valami újat keresni. A dolgok gyorsan változnak, és ki tudja, melyik mobiljáték uralja majd a hónap legtöbbet játszott játékainak listáját. Pláne hogy mi lesz egy év múlva! Őszintén szólva, ezt még mi sem tudjuk megbecsülni, hiába van benne a munkaköri leírásunkban.
A legjobb pénztárcabarát telefonok A legjobb táblagépek A legjobb mobiljátékok: Android és iPhone