A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A legjobb PC játékok
Kemény fába vágtuk a fejszénket, amikor elhatároztuk, hogy készítünk egy rangsort a legjobb számítógépes játékokról. Több műfajból válogattunk, és reméljük, hogy jónéhány izgalmas címet találsz majd a listán. Persze nem volt elég hely, az összes kedvencünket felsoroljuk - talán legközelebb.
Mafia: Definitive Edition (2020)
A legjobb számítógépes játékok rangsorából nem hiányozhat egy cseh klasszikus. Semmiképpen sem. Eleinte a Machinarium és az ARMA 3 között tépelődtünk, de végül úgy döntöttünk, hogy a Maffiát emeljük ki a klasszikusok közül. Pontosabban a modern kiadását, frissített, 2020-as grafikai köntösben.
Kételkedünk abban, hogy egyáltalán olvassa-e ezt bárki, aki ne játszott volna vele, vagy legalábbis hallott volna a Maffiáról. De, ha te pont az az egy gamer vagy a millióból, akkor összefoglaljuk neked. A Maffia egy akció-lövöldözős játék, ami az 1930-as években játszódik, egy kitalált amerikai városban. Te vagy Tommy – egy feltörekvő fiatal gengszter, aki megpróbál túlélni az olasz maffia cselszövései között, és közben megtömni a zsebeit.
A Maffia eredetileg 2002-ben jelent meg, és jóval megelőzte korát. Nyílt világ, gyönyörű zene, kidolgozott karakterek és egy olyan történet, amit még Mario Puzo sem szégyellene. Mindezek mellett sok apróság is elkápráztatott minket. Az utakon be kellett tartani a sebességkorlátozást, és nem szabadott átmenni a piroson, különben a helyi rendőrök utánad jöttek. A játék tele volt hiteles járművekkel, amelyeken ütközések után minden hiba látszott, és fokozatosan kifogytak az üzemanyagból.
Az új remake megóv a szokásos csalódástól, amely elkerülhetetlen a régebbi játékoknál. A játék még jobban néz ki, mint ahogy emlékszel rá, és teszi ezt anélkül, hogy elveszítené a varázsát. A rózsaszín szemüveget hagyd a fiókban, nem lesz rá szükség.
Alien: Isolation (2014)
Minden nap új horrorjáték lát napvilágot, de még mindig csak néhány minőségi játék van a piacon. Az Alien: Isolation az egyik ilyen. Ez egy hátborzongató FPS túlélőjáték, aminek az erőssége abban rejlik, hogy nincs egyértelmű forgatókönyve. Mindegyik játékmenet kissé eltér az előzőtől.
Láttad a legendás rendező, Ridley Scott hetvenes évekbeli sci-fi filmjét, az Alientt? Akkor elég pontos elképzelésed van arról, hogy mire számíthatsz itt. A játék sötét atmoszférája és a retro látványvilág tökéletesen másolja a filmet, és sztori tekintetében is lazán követi azt. A film ismerete nélkül is élvezheted, de azért veszít az élményből.
Az Alien: Isolation nem csak egy újabb esztelen lövöldözős játék, amelyek elárasztják a piacot. Nem az a célod, hogy megöld a betolakodókat (de ki tudja, lehet, hogy egyszer sikerül), a célod egyszerűen a túlélés. Bujkálj, gondosan kukucskálj ki minden sarkon, maradj csendben és életben. A főszereplő védtelensége a leginkább kísérteties dolog az Alien: Isolationben. A játékban helyenként van néhány hiba, de az általános játékélményünk határozottan pozitív volt. Már ha a hátborzongató horrort nevezhetjük "pozitívnak".
It Takes Two (2021)
A 2 személyes játékok előkelő helyen állnak a veszélyeztetett játékok listáján. Vagyis ott lennének, ha létezne egy ilyen lista. Ezért a szívünk megáll egy pillanatra minden alkalommal, amikor valami új jelenik meg a láthatáron. Egy játék, amit együtt játszhatunk a partnerünkkel, gyermekeinkkel és barátainkkal.
Az It Takes Two teljesíti, sőt felülmúlja ezt a várakozásunkat. Az első pillanattól kezdve az egész játék a közös játékra, az együttműködésre épít. Egyedül nem lehet játszani, kell hozzá egy partner. Ez egy akció-kalandjáték, tele szórakoztató minijátékokkal, amelyekben te és a csapattársad a két főszereplő – Cody és May. Egy válófélben lévő házaspárról van szó, akiket a kislányuk bánatában babákká varázsolt azt remélve, hogy ez segít nekik megoldani a házassági problémáikat és megakadályozni a válást.
A nem különösebben lebilincselő történetet a zseniális humor dobja fel. Minden szint különbözik az előtte lévőtől, és minden sarkon valami új vár rád. A játék ügyesen ötvözi a műfajokat és a játékmechanikákat, és folyamatosan fenntartja az érdeklődésed. Mi jön most? A befejezése kihívást jelenthet a kevésbé rutinos játékosoknak, de semmiképpen sem frusztráló. Egy kis gyakorlással még a nagyszüleid is eljuthatnak a játék végéig.
Microsoft Flight Simulator (2020)
Az ultrarealisztikus szimulátorok nem tartoznak a legnépszerűbb műfajok közé. Nehézkesek, órákon át tartó gyakorlást igényelnek, és az eredmények ritkán érdemelnek pár szónál többet. De ez nem vonatkozik erre a repülőgépszimulátorra.
Igen, a Microsoft Flight Simulator több tucat tökéletesen kidolgozott repülőgéppel rendelkezik, beleértve az összes botot és gombot a pilótafülkében, amelyeknek természetesen mindnek megvan a maga funkciója – akárcsak a valódiaknak. Akár ki is nyomtathatod egy repülőgép kézikönyvét, és követheted az utasításait a játékban lévő repülőgéppel. Minden passzol 1:1 arányban. De egyáltalán nem muszáj ezt az utat választanod. A játék még a hozzánk hasonló amatőr pilóták számára is tökéletes.
Ha mindössze repkedni szeretnél, akkor csak a minimumot kell tudnod. A realizmus szintjét a képességeidnek (és a türelmednek) megfelelően állíthatod be. Végigrepülsz az oktatóanyagon, majd az egész világ megnyílik előtted. Szó szerint - az egész Föld bolygó. Ezt a tényt érdemes megismételni – a Microsoft Flight Simulatorban tényleg ott van az egész Föld. A szülővárosod, az iskolád, az irodád, a nyaralód, minden. Lehet, hogy egyes helyek nem olyan részletesek, mint szeretnéd, de ott vannak! Több tízezer repülőtér közül választhatsz, és bárhová elutazhatsz.
És mintha ez még nem lenne elég: a játék valós időben szimulálja az aktuális időjárást és természetesen a napszakot is, ami maximálisan fokozza a valóságérzetet. Csak próbálj meg átrepülni a megvilágított Budapest felett éjszaka a játékban. Mintha tényleg ott lennél a felhők között.
Elden Ring (2022)
Az Elden Ring a legújabb a Dark Souls alkotóitól származó nehéz akció-RPG-k hosszú sorában. És hogy miért érdemel helyet a listánkon? Több oka is van.
A játék az előző címekre épít, és egy összetett harcrendszerrel büszkélkedhet, ami leginkább a türelemről szól, nem pedig az összes gomb egyszerre történő ész nélkül való összenyomkodásáról. A játék során több száz bizarr fegyverrel és pusztító varázslattal találkozhatsz, amelyeket tetszés szerint fejleszthetsz. És ha ez már kezdene untatni, akkor jöhet a segítők megidézése: Vagy inkább elkerülöd a csatát, és ellovagolsz?
A történet meglehetősen zűrös, és a saját fejedben kell összeraknod – a játék nem kényszeríti rád vagy tálalja eléd. És a legjobbat a végére hagytuk – minden egy hatalmas nyilt fantáziavilágban játszódik. Egy világban, amely szinte végtelen, és öröm felfedezni. Még 100 óra játékidő után sem láttunk benne mindent, és amit láttunk, azt boldogan átélnénk újra.
BioShock (2007)
Melyik játék a valaha volt legjobb FPS lövöldözős játék? A Half-Life 2? A Doom Eternal? A S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat? Nem, számunkra az első helyen a BioShock horror utópiája áll. A nyitójelenet - Rapture víz alatti városának felfedezése - egyike azoknak a játékmeneteknek, amelyek örökre bevésődtek az emlékezetünkbe.
A játék egy repülőgépszerencsétlenséggel kezdődik egy kísérteties világítótorony közelében a semmi közepén – körös-körül csak az óceán. Tehát elmész felfedezni a világítótornyot, és a lift egy hatalmas városba visz a tenger alá. De valami nem stimmel. A lakók egymás torkának ugranak, és próbáljátok kitalálni, ki áll az egész mögött, és hogyan juthatnál ki sértetlenül. A játék nehéz atmoszférája és színes art deco stílusa még most, 15 évvel a megjelenése után is lenyűgöz bennünket.
A fegyverhasználat gyors és intuitív, és ezt jól támogatják az úgynevezett plazmidok - genetikai módosítások, amelyek lehetővé teszik, hogy a karaktered például villámokat szórjon, és felgyújtson mindent, ami az útjába áll. Ennek köszönhetően a harcok változatosak, és mindig rajtad múlik, hogy melyik taktikát választod az egyes összecsapásokhoz. A játék tempója tökéletes, és mesterien ötvözi az akciót, a felfedezést, a rejtvényes minijátékokat és a történet előrehaladását.
Warcraft III (2002)
Melyik játék mondhatja el magáról, hogy lefektette az egyik legnépszerűbb és legtöbbet játszott műfaj alapjait? A Warcraft III és az aktív alkotóközössége vezetett a MOBA műfaj és az olyan slágerek, mint a League of Legends és a DOTA 2 megalkotásához (ráadásul a Warcraft III sikere a történelem egyik legnépszerűbb MMORPG-jének, a World of Warcraft fejlesztéséhez is vezetett). Ezenkívül a Warcraft III minden idők egyik legjobb RTS stratégiai játéka.
A játék kiváló és hosszú egyjátékos kampányt kever stratégiával (erődítmények építése és kisebb hadseregek irányítása) és RPG elemekkel (hősök és azok fokozatos fejlesztése). Számos különböző frakciót vezethetsz majd. Bár a történet ragaszkodik a klasszikus fantasy irányhoz, gyorsan halad előre és nem válik vontatottá. A kampány után a szórakozásnak nincs vége – végtelen szórakoztató online csaták várnak rád. A többjátékos közösség továbbra is aktív a játék friss remake-jének (Warcraft III: Reforged) köszönhetően, így nem kell attól tartanod, hogy a szerverek üresek lesznek.
De az igazat megvallva, mindez szinte másodlagos – a Warcraft III-at főleg a szellemes szinkronja és minden kis munkás és katona éles megjegyzései miatt szeretjük. „Work, work. Okie dokie. Me busy. Leave me alone!“
Forza Horizon 5 (2021)
Egzotikus autók, őrült időjárás és Mexikó. Ez a Forza Horizon 5 versenyjáték dióhéjban. Ez egy végtelen utazás. Miért korlátoznád magad a versenypályákra, ha egy egész országot bejárhatsz az autóddal?
A Forza Horizon 5 az egyik legszebb játék, amit valaha láttunk. A járműveket a legapróbb részletekig lemodellezték, és a sivatagok, hegyek, városok és strandok látványától a földről szedheted majd össze az állad. A térkép tele van mindenféle versennyel – az éjszakai utcai üldözésektől a drifteléseken és a gyorsasági kihívásokon át az olyan magas ugrásokig, hogy beájulsz. Annyi minden van a térképen, hogy gyakran úgy éreztük, hogy kisüti az agyunkat. A legjobban azokat a feladatokat élveztük, amelyek közelebb vittek bennünket a helyi történelemhez, és amelyek a legérdekesebb helyeket mutatták meg a térképen.
A Forza Horizon 5 a Forza Motorsport versenyszimulátor közeli rokona, de semmiképpen sem kell kormány vagy jogsi a játék élvezetéhez. Nem fogsz minden századmásodpercért küzdeni, és minden kanyar legideálisabb ívét követni. Ez a játék nem erről szól. A nehézség automatikusan igazodik hozzád, hogy mindig legyen miért hajtanod, de soha nem kell mérgesen eldobnod a kontrollert. A kezelőszervek intuitívak és valósághűek. Bár a „realisztikus” megnevezés nem teljesen pontos – a való világban egy modern Ferrari valószínűleg nem birkózik meg a homokdűnékkel, a Forzában viszont igen.
The Witcher 3 (2015)
A Witcher játék harmadik része messze a legsikeresebb a sorozatból. Ez egy lengyel fantasy RPG a szörnyvadászról, Geraltról, amelyet Andrzej Sapkowski novellái ihlettek. Nyílt, buja világa a szláv mitológiára épít, és pezseg benne az élet. Minden hely rejt valamit, és minden szereplő, akivel Geralt találkozik, akar valamit. Itt senkiben sem lehet megbízni. Minden küldetés egyedi, és gyakran a végén választásra kényszerít. És nem a jó és rossz között, a fehér és fekete között kell majd választanod, hanem olyan döntéseket kell meghoznod, amelynek későbbi következményeit csak találgathatod. Pont úgy, mint a való életben.
A játék viszonylag egyszerű, még magasabb nehézségi fokon is. De így is élveztük a vizuálisan brutális harcokat. Tökéletesen ötvözik a kardvívást Geralt mágikus képességeivel, és a folyamatosan változó ellenfelek (a rettenetes szörnyektől a még gonoszabb banditákig) biztosítják, hogy a rólad szóló sztereotípia nem is fog zavarni a játék során.
A hab a tortán a The Witcher 3 szerteágazó története és remekül megírt karakterei, okos párbeszédekkel, politizálással, szerelmi háromszögekkel, háborúval – szinte mindennel, ami az eszedbe juthat. És bár túlkombináltnak tűnhet, nem az – tökéletesen működik.
Red Dead Redemption 2 (2018)
A nyílt világok gyakran megfordulnak a legjobb PC játékok listáin, és mi úgy gondoljuk, hogy a Red Dead Redemption 2 messze a legrészletesebb és a legkidolgozottabb. Végül is a Rockstar Games fejlesztette – a nyílt világok szülőatyjai és a Grand Theft Auto játéksorozat alkotói.
A Red Dead Redemption 2 a szebb napokat is látott vadnyugaton játszódik, és a karizmatikus Dutch van der Linde által vezetett, hírhedt banda egyik fegyveresének gúnyáját öltöd fel. Természetesen a játék tele van lövöldözéssel, lovaglással, bankrablással, vadvadászattal, kártyajátékkal és még ki tudja, hány egyéb tevékenységgel, de mi a részletekre való odafigyelés miatt választottuk.
A látszólag apró dolgok olyan szintre emelik a Red Dead Redemption 2-t, amiről más játékok csak álmodozhatnak. Nekik köszönhetően teljesen elmélyülhetsz a világban. A játékban enned és aludnod kell, vigyáznod kell a lovadra és a fegyvereidre, az időjárásnak megfelelően kell öltözködnöd és a viselkedésed befolyásolja a körülötted zajló eseményeket. A tetteidnek következményei vannak. Mindez a tényszerűség szándékosan lassítja a játékot, és hitelessé teszi a játék világát.
A Rockstar nem zárkózik el a nagy témáktól, és általában az ezeknek megfelelő komolysággal, de egy kis emberi szatírával és humorral is fűszerezi őket. A történetről nem árulunk el semmit, talán csak azt, hogy kiváló, és a vége is kielégítő. A játék grafikailag kifinomult, és technikailag semmi lényegeset nem nélkülöz. Zene, hang, látvány, színészi játék – minden a kortárs játékfejlesztés csúcsán van. De ennél többet már tényleg nem kotyogunk ki. Vedd kézbe a kontrollert és nézd meg magad.
-
- 5 550 Ft – 13 490 Ft
- PC játék 5 üzletben
-
- 3 268 Ft – 3 890 Ft
- PC játék 5 üzletben
-
- 6 300 Ft – 21 960 Ft
- PC játék 15 üzletben
-
- 19 260 Ft – 28 932 Ft
- PC játék 7 üzletben
-
- 3 582 Ft – 3 855 Ft
- PC játék 2 üzletben
-
Blizzard Entertainment Warcraft III [Gold Edition] (PC) -
- 6 140 Ft – 13 490 Ft
- PC játék 6 üzletben
-
- 6 900 Ft – 8 220 Ft
- PC játék 2 üzletben
-
- 10 349 Ft – 22 490 Ft
- PC játék 5 üzletben
Ami már nem fért bele
A tíz hely valóban nem sok, és az összes legnépszerűbb játék bőven meghaladta a kapacitásunkat. De őszintén szólva, valószínűleg ugyanilyen problémánk lenne akkor is, ha ötven játékot foglalhatnánk bele.
Mely játékok nem fértek be a legjobb tíz PC játék listájára, de mégis muszáj itt megemlítenünk, különben nem tudnánk nyugodtan aludni? Nem hagyhatjuk ki a fejtörő Portalt és a kifinomultabb folytatását, a Portal 2-t. Szeretjük a visszafogott, pihentető utazást a Journey-ben az egyik legjobb zenével, amit valaha hallottunk. Ha elkap minket a menedzselős hangulat, az egyetlen gyógyír rá a Tropico stratégiai játék. Ki ne szeretné a saját szigetét vezetni a Karib-tengeren? Remélhetőleg a lázadók nem rúgnak ki minket még egyszer az elnöki palotából, csak azért, mert egyre hizlaljuk a svájci bankszámlánkat. Ha a barátainkkal akarunk online játszani, újra meg újra visszatérünk a Tom Clancy Rainbow Six Siege taktikai lövöldözős játékhoz. Amikor pedig valami békésebbre vágyunk, akkor ott van a Minecraft és annak végtelen alkotási lehetőségei.
Az idei év legjobban várt játékai A legjobb stratégiai játékok A legjobb battle royale játékok