A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Hogyan szárítsd ki a mobiltelefonod?
Lehetsz bármennyire óvatos, mégis megtörténhet, hogy beázik a telefonod. Teljesen mindegy, hogy a medence, a kiömlött tea vagy esetleg a WC a felelős. A víz és az elektronika két olyan dolog, ami fér össze. Mi a teendő, ha ilyesmi történik veled, és valóban a rizs a legjobb megoldás?
A vízbe esett telefon kiszárítása
A vízbe esett mobiltelefon eléggé el tudja rontani a napod. Az idő ellened dolgozik, és minden másodperc számít. A lehető leggyorsabban vedd ki a telefont a folyadékból, és kapcsold ki. Így elkerülheted az esetleges rövidzárlatokat. Ha olyan modellről van szó, amelyből az akkumulátor eltávolítható, akkor tedd meg.
Ezt követően töröld le a telefont egy száraz törölközővel vagy ronggyal, és semmi esetre se töltsd fel, és ne csatlakoztasd kábellel más készülékekhez.
Hogyan szárítsd ki a beázott telefont biztonságosan?
Távolítsd el a tokot a telefonról, és próbáld meg letörölni a nedvességet. Azonban jobb, ha nem érinted meg a csatlakozókat, és hagyod, hogy maguktól megszáradjanak.
Ha nem vagy műszaki szakértő, ne próbáld meg szétszerelni az eszközt. Ehelyett keress egy visszazárható dobozt (vagy zacskót), töltsd meg nedvességelnyelő anyaggal, és helyezd bele a mobiltelefont. Az anyagnak minden oldalról körül kell vennie a telefont, és utána ne felejtsd el becsukni azt.
Természetesen használhatsz klasszikus tálat, de ez nem olyan hatékony - az anyag a környező levegőből is felszívja a nedvességet, nem csak a telefonból.
Meddig kell rizsben hagyni egy mobiltelefont (és egyáltalán: működik ez a módszer)?
És most ennek az egész cikknek a legfontosabb kérdése: használ-e a rizs a nedvesség felszívására, vagy létezik valami jobb?
Szilikagél, kuszkusz, esetleg zabpehely?
Biztosan sejtetted, hogy vannak olyan anyagok, amelyek jobb abszorpciós képességgel rendelkeznek, mint a rizs. Nevezetesen például a szilikagél - egy ipari nedvszívó, amely gyakran kis tasakokban kíséri az újonnan vásárolt cipőket. De kevesen gyűjtik otthon a szilikagélt. Másrészt mindenkinél van otthon rizs.
A „nedvesség felszívási rangsorban” (ha egyáltalán van ilyen) a kuszkusz és a zabpehely jobb helyen áll a rizsnél. A probléma az, hogy az apró részecskéik bejuthatnak a telefonba. Ez megoldaná a nedvességproblémát, de egy újat okozna. Csöbörből vödörbe.
A rizs az első számú választás!
A rizs tehát egyáltalán nem rossz választás. Csak ne spórolj vele, és adj neki sok időt. Hagyd a telefont zárva a dobozban legalább 24 órán keresztül. A biztonság kedvéért egy nap után kicserélheted a rizst, és még egy egész napra új adagba helyezheted a telefont. De ha 48 óra elteltével sem tudod bekapcsolni a telefont, nem marad más hátra, mint felkeresni egy szakszervizt, és reménykedni a csodában. Vagy egyszerűen kezdj el egy új mobiltelefont keresni.
A beázott telefon garanciális?
Ne próbáld meg érvényesíteni - a garancia nem vonatkozik a víz által okozott károkra, a tapasztalt szakemberek pedig azonnal tudni fogják, ha víz került a készülékbe.
Hogyan kell eljárni?
Sikerült bekapcsolnod a telefont a „rizsfürdős kezelés” után? Remek! De még mindig nem nyertél. Bizonyos belső károsodások csak idővel – néhány nap vagy akár hét múlva – válhatnak nyilvánvalóvá. Ezért azonnal siess biztonsági másolatot készíteni - ideális esetben a felhőben -, hogy ne veszíts el semmit sem. Ott a víz (és semmi más) nem jut el az adataidhoz.
Mit ne tegyél szárításkor
Szárításkor kerüld az összes gyorsnak tűnő megoldást, például a fűtőtesteket és a hajszárítót. Az egyetlen dolog, amit ezzel „gyorsan” elérsz, az az, hogy a páralecsapódás a kijelzőn visszafordíthatatlan károsodást okozhat a mobilodban.
A megelőzés, avagy a mobiltelefon nem való a WC-be
Természetesen azt tudjuk ajánlani, hogy bánj óvatosan a mobiltelefonoddal, és ne önts rá kávét. Ne dobd bele a WC-be. Sajnos az ilyen dolgokat a való életben nem lehet befolyásolni. Néha előfordulnak. Akár szeretnéd, akár nem.
Az egyetlen dolog, amit befolyásolni tudsz, az a telefon kiválasztása. Válassz a vízálló telefonok közül, amelyek IPx7 vagy IPx8 védelemmel büszkélkednek. Az ezzel a tanúsítvánnyal rendelkező modellek bizonyos mélységig és bizonyos ideig védettek a vízbe merülés ellen.