A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Hogyan ragaszd fel a védőfóliát a mobilodra és hogyan távolítsd el?
Sok-sok válogatás után végre vásároltál magadnak egy új, gyönyörű felépítésű telefont, amely a legfényűzőbb anyagokból készült. Egy telefont csodálatos kijelzővel. A kijelző cseréje azonban sokszor majdnem annyiba kerül, mint egy új mobiltelefon vásárlása, ezért megéri védeni – akár edzett üveggel, akár fóliával. Ahhoz azonban, hogy ezek a védőelemek működjenek, először is megfelelően fel kell ragasztani őket. Hogyan csináld?
Tartalomjegyzék
Hogyan ragaszd fel megfelelően a védőüveget a mobiltelefonodra?
Bárki fel tudja ragasztani a védőüveget a mobiltelefonjára. Azonban mindenképpen jó, ha nem becsülöd alá a feladatot, mivel az értékes iPhone-odat vagy Samsung telefonodat csak a megfelelően felvitt üveg védi meg.
És az egész folyamat természetesen alkalmazható okosórákra, táblagépekre, fényképezőgép kijelzőkre és más hasonló eszközökre történő felragasztásánál is. Ne felejtsd el, hogy minél nagyobb a kijelző, annál nehezebb lesz.
1. Tiszta környezet
A védőüveget tiszta környezetben vidd fel. És ez alatt nemcsak az asztalt értjük, hanem az egész környezeted is. A védőüveg felragasztásánál a legádázabb ellenséged a por. Ezért először hagyd leülepedni, például használj légtisztítót, és tartsd a lehető legtávolabb a házi kedvenceid és gyermekeid. A kijelzőn lévő minden apró folt egy látható buboréknak felel meg az üveg alatt.
2. Előpróba
Mielőtt bármit is csinálnál, próbáld ki, hogyan is illesztheted az üveget pontosan a helyére. Ismerkedj meg vele. Nézd meg, hol és hogyan illeszkedik, és mennyi hely maradt a széleken. Végül is nem akarsz pánikba esni az időhiány miatt, amikor ez dönt majd el mindent – vagyis a buborékok mennyiségét.
3. Tiszta telefon
A teljes folyamat legfontosabb lépése a teljes készülék tökéletes megtisztítása. Ne csak a kijelzőre koncentrálj. Vedd ki a telefont a tokjából, és tisztítsd meg egy mikroszálas kendővel és a megfelelő tisztítószerrel.
Magához az edzett üveghez általában két törlőkendő tartozik - egy nedves és egy száraz. Miután már foglalkoztál a telefon testével, összpontosíts a kijelzőre. Először is használd a nedves törlőkendőt, hogy megszabadulj a rajta maradt zsírtól és ujjlenyomatoktól. Ezután szárítsd meg és polírozd fel a kijelzőt a száraz törlőkendővel. Ne hanyagold el a széleket, mert ott telepszik meg a legtöbb szennyeződés. Végül erős fény mellett ellenőrizd a kijelzőt, hogy ne hagyj ki semmit, és távolítsd el az utolsó néhány porszemcsét.
4. A kijelzővédő üveg felragasztása a mobiltelefonra
Az előző lépés és a következő lépés között legfeljebb néhány másodpercnek szabad eltelnie. Csak gyorsabbnak kell lenned a pornál. Helyezd az üveget a telefon fölé az asztalon. Vedd le az alsó védőfóliát az üvegről, és most a legfontosabb: lassan helyezd a kijelzőre.
Ezzel egyidejűleg állítsd be az elülső kamera és a hangszóró kivágásait. Tartsd az üveget az oldalainál, és ne érintsd meg a ragadós felét, ha nem szeretnéd minden nap látni az ujjlenyomataid a kijelződön. Állítsd be úgy, hogy illeszkedjen a telefon széleihez. Először helyezd a kijelző felső széle felé, majd lassan engedd le az alsó széle felé. Ügyelj arra, hogy minden széle mellett legyen azonos hely. Helyezd az üveget a kijelzőre, és enyhén nyomd le középen. Az üveg szépen rátapad és ráolvad a kijelzőre.
5. Az igazság pillanata
Minden tökéletesen passzol? Vállon veregetheted magad. Az üveg ferdén fekszik a kijelzőt? Buborékok vannak alatta? Vagy ami még rosszabb - porszemek? Akkor még van dolgod.
Ha a buborékok csak a szélek körül vannak, adj nekik időt. Gyakran másnapra eltűnnek, amint a ragasztó megköt. Ha a kijelző közepén találhatók, megpróbálhatod a szélek felé tolni őket. Ellenkező esetben fel kell emelned az üveget, és ki kell engedned az alatta megrekedt levegőt.
Hadd csinálják a profik
Már eddig eljutottál az olvasásban, és még mindig nem bízol magadban? A védőüveget akár szakemberrel is felhelyeztetheted. A legtöbb védőüveget kínáló e-shop szívesen fel is ragasztja azt. És alighanem nagyobb rutinjuk van ebben, hiszen mindennap csinálják.
Alternatív megoldásként befektethetsz egy kicsit többet az edzett üvegbe, és beszerezhetsz egy műanyag adapterrel ellátott modellt, amely az üveg a mobilhoz való pontos hozzáigazítására szolgál.
Az edzett üveg újraragasztása
A rosszul felragasztott üveg a mobiltelefonon nem olyan nagy tragédia, mint azt gondolnád. Már ha gyorsan cselekszel. Felragasztás után a lehető leghamarabb távolítsd el az üveget, és ne hajlítsd meg túlságosan. Az erősen meghajlított sarkok már nem fognak tapadni, sőt akár meg is repedhetnek. Kezdd az egyikkel, és lassan, fokozatosan emeld fel.
Ne aggódj a ragasztó miatt. Nem köt meg olyan gyorsan. Könnyen megszabadulhatsz a légbuborékoktól vagy a csálén álló üvegtől. Egyszerűen vedd le, majd ragaszd vissza. Ezúttal is tartsd tisztán, és távolítsd el az összes port.
Ha a felragasztott üveg alatt egy porszem néz rád, akkor a teljes kijelzőről fel kell emelned a védőüveget. Hívj segítségül egy poreltávolítót - egy kis ragasztót, ami a csomag része kell, hogy legyen, és ezzel szedheted össze azokat a zavaró porszemeket, amelyek az üvegre vagy a kijelzőre ragadtak.
Mielőtt elkezdenéd az üveg újraragasztását, vedd figyelembe, hogy ez egy kockázatos művelet. Más porrészecskék is leszállhatnak oda, az üveg meghajolhat vagy eltörhet stb. Először is gondold át, hogy egy alig látható buborék valóban megéri-e a kockázatot.
Hogyan távolítsd el a védőüveget a mobiltelefonról?
Ideje lecserélni a karcos (vagy akár pókhálós) edzett üveget egy csillogó újra? Ne aggódj, az üveget sokkal könnyebb eltávolítani, mint felragasztani.
Ne hajlítsd meg túlságosan. Az üveg alá fogpiszkálóval vagy más, lehetőleg műanyag eszközzel lehet bejutni. Természetesen használhatod a saját körmeid is. De kerüld a késeket és a hasonló drasztikus eszközöket. Vagy károsítani fogod velük a telefonod, vagy ami még rosszabb – saját magad. Kezdd az egyik sarokban, és ha az üveg nem akar feljönni, akkor hajszárítóval kellő távolságból finoman melegítheted. Ezután a ragasztónak meg kell lazulnia. Ha már egyszer sikerül felemelned egy sarkot, a pénztárcádban lapuló több tucat műanyag törzsvásárlói kártya egyikét becsúsztathatod az üveg alá, és így segíthetsz magadon.
Egy törött üvegtől szabadulnál meg? A szilánkok károsíthatják a kijelzőt. Ilyen esetben célszerű az egész üveget kartonpapírral lefedni, és egyszerre eltávolítani. A szilánkok a kartonon maradnak, és semmi (vagy senki) nem sérül meg.
Hogyan ragaszd fel a védőfóliát a mobiltelefonodra?
A védőfólia felragasztásának elve nem sokban tér el a fentebb tárgyalt edzett üvegétől. A döntő tényező a munkakörnyezet és a telefon tisztasága, és persze a türelem.
Mik a különbségek? A fólia tényleges felragasztása a képernyőre. Ragasztás előtt húzd le a védőfóliát a védőfólia körülbelül feléig, és először ezt a részt ragaszd fel. Ezután húzd le a többi részét is, és ragaszd rá az üvegre az egészet. Így kisebb az esélye annak, hogy a fóliára valami ráragad.
Másképp kell hozzáállni a légbuborékok eltávolításához is. A fóliánál minden alkalommal többé-kevésbé ki kell simítani őket, akár a mellékelt spatulával, akár bármilyen műanyag kártyával. A buborékokat próbáld meg a szélek felé tolni – így van hová menekülniük.
A védőfólia eltávolítása és újraragasztása nem javasolt, mivel az eredmény általában még rosszabb lesz. Ezért nagyon figyelj oda az első próbálkozásnál.
Miért fontos megvédeni az eszközeid?
Mindegy, hogy mobiltelefonról, táblagépről vagy okosóráról van-e szó – a kijelző nemcsak a legfontosabb része az adott készüléknek, hanem a legsérülékenyebb is. Lehetsz óvatosabb is, de igazából csak egy pillanatnyi figyelmetlenség, egy apró esés kell hozzá, és a kijelzőnek befellegzett. Szándékosan számold meg, hogy naponta hányszor veszed ki a zsebedből a telefonodat, hányszor ütközöl véletlenül valamibe az okosóráddal. Több mint elég esély van a kijelző tönkretételére vagy legalábbis a megkarcolására.
A kijelző cseréje pedig nem olcsó mulatság. Főleg a drágább modelleknél annyiba fog kerülni, mint egy vadonatúj készülék. Ezért szeretnéd megvédeni az eszközeid. Ez egy bizonyos biztosítási forma. Fizetsz egy keveset egy minőségi védőüvegért és tokért, és biztos lehetsz benne, hogy akárhogy is bánsz a készülékkel, az valahogy túléli. Egy teljesen működőképes, karcmentes kijelzővel rendelkező készülék nemcsak jobban néz ki, de természetesen könnyebben is eladható, ha egy idő után újra cserélnéd.
Hogyan válassz mobiltelefont? Hogyan válassz mobiltelefon tokot?
Mire kell figyelni az üveg és a fólia kiválasztásakor?
Az új készülék vásárlása elkerülhetetlenül kéz a kézben jár egy új edzett üveg vagy egy védőfólia vásárlásával. A kérdés továbbra is fennáll, mi alapján dönts az üveg vagy a fólia kiválasztásánál?
Mire jó az üveg és mire a fólia?
Először azt kell eldöntened, hogy edzett üveget vagy védőfóliát választasz. Bár az edzett üveg drágább és sokkal jobban látszik a kijelzőn, lényegesen jobb védelmet biztosít. Az üveg nemcsak a karcolásoktól védi meg a kijelzőt, hanem főként az összetöréstől. A fólia csak a karcolásoktól védi a kijelzőt.
Kompatibilitás
Egy másik kihagyhatatlan lépés az adott telefon modelljéhez vagy más eszközhöz tervezett megfelelő üveg vagy fólia kiválasztása. Jó, ha nem elégedsz meg azzal, egy „igen, az üveg kompatibilis” állítással, hanem egy kicsit mélyebbre ásol. Lefedi a kijelző széleit, vagy egy kisebb és csúnya rés marad a széleken kilógó por és mindenféle szennyeződés számára?
Az ívelt kijelzők önmagukban egy külön fejezetet tesznek ki, amelyek sosem barátkoznak meg a fóliákkal, és védelmük érdekében valóban jó minőségű, jól formázott üvegbe kell fektetni.
Az üveg keménysége, vastagsága és rugalmassága
Biztosan nem fogsz meglepődni, hogy nem minden védőüveg egyenrangú. A különböző árú üvegek eltérő keménységgel, vastagsággal és ráadásul rugalmassággal is büszkélkedhetnek.
Az üveg keménysége vagy ellenállása 0H és 9H között változik. Minél magasabb az érték, annál nehezebb az üveget összetörni. Az üveg vastagsága általában 0,1 mm és 0,4 mm között van. A vastagabb üveg strapabíróbb, de nem szabad elfelejteni, hogy a készülékeinket elsősorban érintéssel vezéreljük, és általában ujjlenyomat-olvasó is található a kijelző alatt. A vastag üveg mindkettőnél gondot okozhat. Főleg az olcsóbb üvegfajták kellemetlen tapintásúak, és a telefon nehezen érzékeli az egyes gesztusokat.
Vásárlás előtt olvass vásárlói véleményeket is!
És a rugalmasság? Ez összefügg az üveg tartósságával is, és megkönnyíti például a felhelyezését.
Az üveg és fólia kiválasztásáról részletesebb információkat olvashatsz a Hogyan válassz kijelzővédő fóliát című írásunkban.