A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A világ legjobb gamer laptopjai: Teljesítményben nincs hiány (2024)
Hihetetlen, mire képesek a jelenlegi gamer laptopok. Nemcsak gond nélkül elviheted őket az iskolába vagy a munkahelyedre, és elvégezheted rajtuk a feladataidat, hanem otthon is előveheted és kikapcsolódásra is tökéletesen alkalmasak. Melyik gamer laptopok tartoznak manapság a legjobbak közé, és melyek azok, amiknek nemcsak a Fortnite-hoz, hanem a legigényesebb játékokhoz is megfelelő a teljesítményük?
Tartalomjegyzék
- A legjobb és legdrágább nagy teljesítményű gamer laptop
- A legjobb gamer laptop 450 000 Ft alatt (ár/teljesítmény)
- A legjobb gamer laptop 375 000 Ft alatt
- A legjobb gamer laptop 300 000 Ft alatt
- A legjobb és legolcsóbb „gamer" laptop 260 000 Ft alatt
- Gamer laptop vagy PC?
- Mire kell figyelni gamer laptop kiválasztásakor?
A legjobb és legdrágább nagy teljesítményű gamer laptop
Asus ROG Strix Scar 17
- Kijelző: 17,3"-es tükröződésmentes IPS, 2560 x 1440 px, 240 Hz, akár 300 nit
- CPU: AMD Ryzen 9 7845HX
- GPU: NVIDIA GeForce RTX 4090 16GB (175 W) MUX kapcsolóval
- RAM: 32 GB DDR5
- Akkumulátor: 90 Wh
- Súly: 3 kg
A költségvetésedben gyakorlatilag nincs felső határ? Ebben az esetben van egy gamer laptopunk a számodra, amelyet biztosan nem hagyhatsz figyelmen kívül. Ez az Asus ROG Strix Scar 17. Miért pont ez a modell? Mivel a manapság egyik legerősebb mobil processzor hajtja, mégpedig az AMD Ryzen 9 7845HX, ami mellé az NVIDIA GeForce RTX 4090 grafikus kártya társul. Tudd, hogy ez a páros még a legigényesebb játékokkal is, mint a Red Dead Redemption 2 és a Cyberpunk 2077, megbirkózik minden nagyobb probléma nélkül, és természetesen a lehető legnagyobb részletességgel és bekapcsolt sugárkövetés mellett. Ha ebben a rangsorban bármelyik laptop felveszi a versenyt a klasszikus asztali számítógépekkel, akkor ez az.
Hogy a gamer eszközök birodalmában vagyunk, azt a ROG Strix Scar dizájnja is bizonyítja - ami mondjuk nem annyira meglepő. Szó szerint tele van RGB fényekkel. Lehet, hogy néhányan nem szeretik ezt, de a játékra szánt laptopok egyszerűen így néznek ki, és nem várhatók ebben változások a közeljövőben. Számolj azzal is, hogy ez a laptop nagy és nehéz, ami nem meglepő az ilyen erős hardvereknél. A nagy teljesítmény negatív hatása a hangos ventilátorok és a gyengébb akkumulátor üzemidő. A nagyobb ház előnye azonban a masszív billentyűzet numerikus résszel és a programozható gombok széles skálája, valamint a nagy, 17 hüvelykes IPS-kijelző, gyors, 240 Hz-es frissítési gyakorisággal és 3 ms-os válaszidővel.
Még több nagy teljesítményű gamer notebook
A legjobb gamer laptop 450 000 Ft alatt (ár/teljesítmény)
GIGABYTE G5 KF
- Kijelző: 15,6"-es matt IPS, 1920 x 1080 px, 144 Hz
- CPU: Intel Core i5 12500H Alder Lake
- GPU: NVIDIA GeForce RTX 4060 8GB (75 W)
- RAM: 16GB DDR4
- Akkumulátor: 54 Wh
- Súly: 1,9 kg
A GIGABYTE G5 KF a fent említett HP-vel többé-kevésbé azonos hardverrel rendelkezik:
- gazdaságos és rendkívül hatékony Intel Core i5 12500H, és
- egy erős NVIDIA GeForce RTX 4060 8 GB-os középkategóriás grafikus kártya.
További bónusz a G5 KF valamivel barátibb árcédulája és egyben könnyebb (és merészebb kialakítású) háza. Úgy gondoljuk, hogy a 375 000 Ft alatti árkategóriában jelenleg nem fogsz találkozni ennél erősebb laptoppal.
A nagy teljesítmény és az alacsony ár nyilván kompomisszumokat is jelent. Soha semmi sincs ingyen. Például egy átlag alatti fényerejű kijelző meglehetősen fakó színekkel (továbbá az AMD FreeSync és az NVIDIA G-Sync támogatás hiánya), valamint enyhén csikorgó hangszórók várnak rád. A kreatív munkát végzők és a szakemberek számára különösen a kijelző jelenthet vállalhatatlan kompromisszumot, de úgy gondoljuk, hogy akik a játékok miatt választanák, szívesen figyelmen kívül hagyják a gyengeségeit, mivel a teljesítménye miatt jó választás lehet.
A legjobb stratégiai játékok (PC, PlayStation, Xbox, Switch)
Még több meggyőző gamer notebook a kategóriában
A legjobb gamer laptop 375 000 Ft alatt
HP Victus 15
- Kijelző: 15,6"-es tükröződésmentes IPS, 1920 x 1080 px, 144 Hz, akár 250 nit
- CPU: Intel Core i5 12500H Alder Lake
- GPU: NVIDIA GeForce RTX 4060 8GB
- RAM: 16GB DDR4
- Akkumulátor: 83 Wh
- Súly: 2,29 kg
A HP Victus 15 nem fog elkápráztatni a nagyobbrészt műanyag ház minőségével, de sokan értékelni fogják a tisztességes kialakítását: egyike azon kevés játékra szánt notebookoknak, amelyek még a legkonzervatívabb irodákban sem tűnnek ki. Itt hiába keresné az ember az RGB fényeket, és a billentyűzet alatt sem találsz RGB-t – a háttérvilágítása minimalista fehér. A gombok kellemesen nagyok és kellő visszajelzést adnak. Az érintőpad viszont merev, de feltételezzük, hogy csak kevesen fogják használni a játékok irányítására. A gamereket jobban fogja érdekelni a kellemesen sima, 144 Hz-es, 15 hüvelykes FHD-kijelző és a középosztálynak szánt masszív hardverfelszerelés.
A show sztárja az NVIDIA GeForce RTX 4060 videókártya 8 GB GDDR6 memóriával. Bár nem tartozik a legjobbak közé, a legigényesebb címekkel is megbirkózik a legmagasabb grafikai részletekkel FHD felbontásban (például az Assassin's Creed Mirage-ről és a Starfieldről beszélünk). Sok kevésbé igényes játék magas részletgazdagsággal fut még QHD felbontásban és még 4K-ban is (pl. Baldur's Gate 3, Diablo 4 és EA Sports FC 24).
További hasonló eszközök
A legjobb gamer laptop 300 000 Ft alatt
Asus Vivobook Pro 15 OLED
- Kijelző:15,6"-es fényes OLED, 1920 x 1080 px, 60 Hz, akár 400 nit
- CPU: AMD Ryzen 5 5600H
- GPU: NVIDIA GeForce RTX 3050 4GB
- RAM: 16GB DDR4
- Akkumulátor: 63 Wh
- Súly: 1,65 kg
A 300 000 Ft körüli költségvetéssel lassan, de biztosan közeledünk ahhoz a választóvonalhoz, ami elkülöníti a gamer laptopokat a többitől. Az Asus Vivobook Pro 15 OLED tehát egy kisebb meglepetés számunkra. Az Asus egy kedvező árú notebookot és egy dedikált NVIDIA GeForce RTX 3050 videókártyát mutat be benne, ami már önmagában is valami egészen különleges. Az Asus azonban nem állt meg itt, és egy kiváló 15 hüvelykes OLED FHD kijelzőt adott hozzá magas fényerővel és kontraszttal, valamint élénk és pontos színekkel. Ez nem annyira szokatlan, mint inkább irreális. És ha azt is elmondjuk, hogy az akkumulátor üzemideje is valóban kiváló, akkor valószínűleg el sem hiszed nekünk mindezt. Pedig így van.
De hogy ne csak a pozitívumokat soroljuk fel, nézzük meg az érme másik oldalát is. Az RTX 3050 egy dedikált videókártya, de ne várd el tőle, hogy minden új játékot a lehető legrészletesebb beállításokkal játszhatsz rajta. Gyakran meg kell elégedned a közepes részletekkel és a lényegesen kevesebb FPS-el (de ez bőven elég pl. Fortnite-hoz). Az eszköz dizájnja pedig elég unalmas. Végül is a Vivobook Pro egy irodai laptop, nem egy gamer laptop. Legalábbis papíron. Valószínűleg észre sem vennéd a teljesítményén (és a kijelzőjén).
Még több márka a kategóriában
-
ASUS TUF Gaming F15 FX506HC-HN004 Notebook -
- 249 900 Ft – 310 190 Ft
- Notebook 4 üzletben
-
- 239 990 Ft – 336 790 Ft
- Notebook 2 üzletben
A legjobb és legolcsóbb „gamer" laptop 260 000 Ft alatt
Lenovo IdeaPad Gaming 3
- Kijelző:15,6"-es tükröződésmentes IPS, 1920 x 1080 px, 60 Hz
- CPU: Intel Core i5
- GPU: NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB
- RAM: 16GB DDR4
- Akkumulátor: 45 Wh
- Súly: 2,25 kg
Ha a 300 000 Ft körüli költségvetés túl magas a számodra, akkor már tényleg a határon vagyunk. Ebben az árkategóriában már nem is beszélhetünk igazán gaming laptopokról (és 225 000 Ft alatt biztosan nem létezik gamer laptop). Bár, talán igen, megtehetjük, de számottevő kompromisszumokkal kell számolnod, amelyek ezeknek az eszközöknek gyakorlatilag minden aspektusát érintik, a teljesítménytől a megjelenítésen át a kidolgozásuk minőségéig.
Véleményünk szerint a legjobb 260 000 Ft alatti gamer laptop a Lenovo IdeaPad Gaming 3. Méghozzá nagyon egyszerű okból: azon kevés készülékek egyike ebben az árkategóriában, amely dedikált grafikus kártyára (NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB) támaszkodik. Kis és közepes részleteknél egyszerűbb játékokkal is elbír, de csodákat nem várhatsz tőle.
Hasonló eszközök
-
- 199 900 Ft – 231 990 Ft
- Notebook 3 üzletben
-
- 159 990 Ft – 311 090 Ft
- Notebook 7 üzletben
Gamer laptop vagy PC?
De milyen játékélményt tud nyújtani egy laptop? Egy ilyen kis készülék valóban képes megbirkózni a legigényesebb játékokkal? Vagy a nagy asztali PC még mindig az egyetlen észszerű választás?
Ez attól függ. Az asztali számítógépek egyértelműen előnyben vannak a teljesítmény tekintetében. Nem annyira, mint régen, de azért mégis. A hardvert nem korlátozza egy kicsi és szűk ház rossz hűtőrendszerrel. A levegő (vagy esetleg a víz) sokkal szabadabban áramlik bennük, és az egyes alkatrészek emiatt nem melegednek túl, és stabilan magas teljesítményt biztosítanak.
Ezzel szemben egy laptop fő célja, hogy kicsi, könnyű és hordozható legyen. Még a legjobb gamer laptopoknak is viszonylag kis méretű házba kell illeszkedniük (az asztali számítógépekhez képest), és így logikusan a teljesítményük soha nem fog teljesen megegyezni a nagy PC-kével. De szélsőségekről beszélünk. Egy gaming laptop hosszú éveken át sok örömet okozhat az átlagos játékosoknak. Mindez csak a szubjektív prioritásokról szól. Szeretnél egy kompakt (és sokszor olcsóbb) készüléket az asztalodra, amit bárhová magaddal vihetsz, vagy szeretnél egy nagy dobozt az íróasztalod alá, ami örökké ott lesz (mivel új hardverrel könnyen frissíthető)?
Mire kell figyelni gamer laptop kiválasztásakor?
A megfelelő gamer laptop kiválasztásához vezető út hosszú, fájdalmas és tele van buktatókkal. Mire kell figyelni a választásnál?
- Tekints a jövőbe. Az asztali számítógépekkel ellentétben a laptopot nem lehet jelentősen bővíteni. Érdemes tehát többet rááldozni, és néhány évig nyugtod lesz.
- Az a komponens, amely megkülönbözteti a gamer laptopokat a közönséges laptopoktól, a dedikált videókártya, vagyis olyan kártya, amely nem része a CPU-nak (nem integrált). Valójában enélkül nem is beszélhetünk gamer laptopról.
- De hogyan lehet eligazodni a dedikált grafikus kártyák (GPU) között? Ez meglepően könnyű. A túlnyomó többségük az NVIDIA műhelyeiből származik, és az elnevezésük könnyen érthető. Jelenleg például az RTX 4050 (Mobile) képviseli az alsó osztályt, az RTX 4060 a középosztályt, az RTX 4070 (és magasabb számok) pedig a legmagasabb osztályba tartozik. Ugyanez a sorrend vonatkozik az idősebb generációkra is (pl. 3050, 3060 stb.).
- A grafika mellett természetesen a processzor (CPU) is fontos. A benchmarkok adják a legjobb támaszpontot a választásban, és nem annyira a frekvenciája a döntő tényező, sem az, hogy ki készítette, hanem a processzor generációja. Az újabb modellek nem csak erősebbek, de gazdaságosabbak és hatékonyabbak is, ami a kicsi és rosszul hűtött laptopoknál igazán megtérül.
- A RAM miatt nem kell annyira aggódni, mert az esetek többségében nagyobbra cserélhető. Másrészt, amit semmi esetre sem szabad alábecsülni, az a merevlemez. Ne a kapacitására koncentrálj elsősorban, hanem összpontosíts az olyan modellekre, amelyek gyors SSD-vel vannak felszerelve, és nem elavult HDD-vel.
Minderről a Hogyan válassz laptopot? című cikkünkben tudhatsz meg többet.