A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A legjobb pénztárcabarát mobiltelefonok
Ne ürítsd ki a pénztárcád – egy nagy teljesítményű mobiltelefont sokkal olcsóbban találhatsz, mint gondolnád. Az alacsonyabb árkategóriák számos gyöngyszemet rejtenek, amelyek sok tekintetben a piacon található legjobb mobiltelefonokkal egyenrangúak. Melyek is ezek pontosan? Olvass tovább, hogy megtudd!
A legjobb mobiltelefonok 50 000 Ft alatt
-
- 62 900 Ft – 111 169 Ft
- Mobiltelefon 6 üzletben
-
- 49 990 Ft – 54 990 Ft
- Mobiltelefon 4 üzletben
-
- 47 999 Ft – 68 900 Ft
- Mobiltelefon 4 üzletben
A legjobb mobiltelefon 80 000 Ft alatt
A legjobb telefonok 170 000 Ft alatt
-
- 112 590 Ft – 185 890 Ft
- Mobiltelefon 12 üzletben
-
- 149 999 Ft – 166 326 Ft
- Mobiltelefon 2 üzletben
A legjobb telefon időseknek
Hogyan válassz telefont idősek számára?
Mindenkinek szüksége van egy mobiltelefonra. A nagyszülők technikai tudásában azonban nem mindig lehet teljesen megbízni. Vannak, akiknek egyáltalán nem okoz gondot az okostelefonok használata – éppen ellenkezőleg, szeretnek kísérletezni, tanulni. De vannak olyanok is, akik csak egyszer-egyszer akarnak telefonálni, és bármi más akadályt és kellemetlenséget jelent a számukra. Mire kell tehát összpontosítanod, amikor időseknek választasz telefont?
Az olvashatósággal kezdd – a nagy kijelzővel és a nagy, érzékeny gombokkal. Okostelefonok esetén olyan modelleket keress, amelyekre előre telepítve egy olyan felhasználói felület, ami a szöveg és az ikonok nagyításával leegyszerűsíti az adott mobiltelefon használatát. Saját magad is letöltheted és telepítheted - ez nem nehéz, alkalmazásként megtalálható a Google Play-en minden Android okostelefonhoz.
Ha szkeptikusak az érintőképernyőkkel kapcsolatban, akkor már csak egy megoldás maradt – a nyomógombos telefonok. A kijelzőik kisebbek, de megnyomható gombokkal és általános egyszerűséggel kárpótolnak. Ezeknek a mobiloknak a felhasználói felülete általában nagyon letisztult. A nyomógombos telefonok nem sokra képesek. internetezésre, játékra vagy videók nézésére sem használhatók. A létezésük egyetlen célja a kommunikáció – hívások és üzenetek – körül forog. Erősségük a kitartás. Az okostelefonokkal ellentétben gyakran egy hetet is kibírnak egyetlen töltéssel.
Gondolj még a hangszórók nagyobb hangerejére, a praktikus beépített zseblámpára és a dedikált SOS gomb meglétére is. Néhányan biztosan értékelni fogják a jó minőségű kamerát vagy az FM-rádiót, de ez csak preferencia kérdése.
A legjobb telefon gyerekeknek
Hogyan válassz mobiltelefont gyerekeknek
Nem könnyű megtalálni a megfelelő mobiltelefont a gyerekek számára. De elsősorban az életkoruknak kell vezérelnie a döntésben. Míg a kicsiknek elég egy olcsó hagyományos telefon, amiről minél többet lehet telefonálni és írni, addig a tinédzserek már olyan okos modelleket szeretnének, amelyek sokkal többre képesek.
A jó hír az, hogy az okostelefonok számos lehetőséget kínálnak a szülők számára a gyerekfiókok beállítására. Ennek köszönhetően korlátozhatod például az interneten töltött időt vagy bizonyos alkalmazások elérését. Még egy okostelefonból is lehet buta telefont csinálni, és csak az idő múlásával tudja majd a gyerek feloldani és bővíteni a lehetőségeit.
Egy mobiltelefon sem él túl mindent. A műanyag modellek javítása azonban kevesebbe kerül, mint az üvegből készülteké. Tok és védőüveg nélkül pedig jobb, ha egy lépést sem tesz!
Hogyan válassz telefontokot? Hogyan válassz edzett üveget mobiltelefonhoz?
Olcsó telefonok vs. zászlóshajók
Miben rosszabbak az olcsó mobiltelefonok, mint a legjobb és legdrágább zászlóshajók? Az áruk azt mutatja, hogy valaminek kell ott lennie – valamin nyilvánvalóan spóroltak. Lássuk, pontosan min is.
Csomagolás
Ha úgy gondolod, hogy a különbség a csomagolásban van, akkor nagyot tévedsz. Éppen ellenkezőleg, az olcsó telefonok csomagjában gyakran több kiegészítő található mint a drágább rokonaikéban. Ezek lehetnek például adapterek gyorstöltéshez, tokok és fejhallgatók. A drágább daraboknál sokszor hiányzik a klasszikus adapter, legfeljebb egy kábelt kapsz, és már ennek is örülni fogsz.
Kialakítás
Az első pontot a drágább darabok kapják a kivitelezés minőségéért. A zászlóshajók általában üvegtesttel, alumínium vagy más fém elemekkel büszkélkedhetnek, az olcsóbb telefonoknak pedig be kell érniük a sima műanyaggal. Ez a látszólagos hátrány azonban a gyakorlatban gyakran az olcsóbb modellek javára fordul – amikor a mobiltelefon a földre esik. A luxus üvegek cseréje lassan ugyanannyiba kerül, mint egy teljesen új készülék. A műanyagoké? Olcsó és bírják az eséseket is.
Tokban hordod a telefonodat? Mi is, és az igazság az, hogy minden mobiltelefon többé-kevésbé ugyanúgy néz ki a tokjában – függetlenül attól, hogy milyen színű és anyagú.
Teljesítmény
És most végre az a terület, ahol a zászlóshajók valóban uralkodnak – a teljesítmény. A gyorsabb processzorok és a nagyobb RAM az alkalmazások maximális működését biztosítják használat közben. Az alkalmazások pillanatok alatt megnyílnak, több tucat futhat belőlük a háttérben, és villámgyorsan válthatsz közöttük. A telefon egyszerűen nem omlik össze, még akkor sem, ha igényes játékokat játszol, nem beszélve a közösségi oldalak görgetéséről.
Az olcsóbb mobilok viszont gyengébbek, és ha egy csomó alkalmazást futtatsz rajtuk egyszerre, akkor gondok lesznek. De ha figyelmesen bánsz velük, és nem vársz tőlük nagy csodákat, akkor nem is fogod észrevenni, hogy nem a legújabb processzor irányítja őket. Szóval sok múlik azon, hogy mit vársz el a mobilodtól és mennyire bánsz vele jó.
Kijelző
A teljesítmény mellett a kijelzőkön spórolnak a legtöbbet az olcsóbb mobiltelefonok gyártói. A drága mobiltelefonok nagy színes OLED kijelzőkkel büszkélkedhetnek extrém felbontással, nagy fényerővel és maximális frissítési gyakorisággal. Élesek, egyenletes videólejátszással és közvetlen napfényben is jól olvashatók.
Az olcsóbb modellek képernyője mindenben valamivel lemarad. Bár már mostanában gyakran ezek is lenyűgözően nagy OLED kijelzőkkel rendelkeznek, a frissítési gyakoriságuk és a fényerejük objektíven alacsonyabb, akárcsak a felbontásuk. A kérdés az, hogy ez észrevehető-e a mindennapi használat során. Szerintünk egyáltalán nem.
Hogyan fizethetsz a mobiltelefonoddal (NFC-vel vagy anélkül)?
Kamera
Természetesen a kamerát sem hagyhatjuk ki az összehasonlításból. Vágjunk is bele – ha túlárazott telefont tervezel vásárolni kizárólag a fotózás céljából, akkor ne tedd. Ehelyett azt javasoljuk, hogy vásárolj egy megfizethető árú tükör nélküli fényképezőgépet, amiről A legjobb fényképezőgép kezdőknek című rangsorolásunkban olvashatsz bővebben.
De térjünk vissza a mobiltelefonokhoz. A drágább modellek kamerái összehasonlíthatatlanul jobbak. Ennyi. Igen, a felbontás és az objektívek száma azonos a drágább és az olcsóbb mobiltelefonoknál, de a fotók minősége nem. A zászlóshajók nagyobb érzékelőkkel és kifinomultabb szoftverrel rendelkeznek, az így kapott fotók pedig láthatóan élesebbek, jobban exponáltak és természetesebb színűek.
Egy utolsó tipp
Tudod, hogy nem kell azonnal meghoznod a nehéz döntést, hogy megfizethető mobiltelefont vagy kétszer drágább zászlóshajót vásárolj? Megkaphatod mindkettőt egyben! Csak vess egy pillantást a múlt évek zászlóshajóira. Egy-két év elteltével az áraik a középkategóriás vagy alsó osztályú modellek szintjére zuhannak. Ennek ellenére ezek még mindig nagy teljesítménnyel, gyönyörű kijelzővel és éles kamerával rendelkező mobiltelefonok.
Az egyetlen kompromisszum, amelyet meg kell kötnöd, ha egy régebbi zászlóshajót vásárolsz, az az, hogy meg kell elégedned az operációs rendszer egy régebbi verziójával.
Hogyan működik a vezeték nélküli mobiltöltés? Napjaink legjobb mobiltelefonjai
Hogyan válassz olcsó mobiltelefont?
Már te is belátod, hogy nincs szükséged mobiltelefonra a legcsodálatosabb processzorral és tíz szuperéles lencsével, amelyek minden részletet megörökítenek – remek, mi lesz most? Hogyan ne égesd meg a kezed, ha olcsóbb modellt választasz, és mire kell odafigyelned?
Egy telefon nekem
Lehet, hogy furcsán hangzik, de a mobiltelefon kiválasztásakor legtöbbször elfeledkezünk arról, hogy saját magunknak vásároljuk. És amúgy sem fogod használni minden funkcióját, minden erejét és a kamera minden pixelét. Ezért helyezd előtérbe azokat a dolgokat, amelyeket valóban napi rendszerességgel használsz majd. Tegyél különbséget aközött, amire szükséged van, és amit szeretnél, mivel csak azért, mert valami menő, attól még a gyakorlatban haszontalan lehet.
Mindig egy csomó alkalmazásod van egyszerre nyitva? Akkor válassz egy mobiltelefont nagy RAM-mal- legalább 6 GB-tal. Mindennap játszol munkába vagy iskolába menet? Ügyelj a processzor teljesítményére, és keress rá a Google-ben, hogyan teljesít a különböző benchmarkok alapján. Azt tervezed, hogy minden alkalmazást telepítesz, azután sok fényképet és videót készítesz? Ebben az esetben a mobil tárolóhelye nem lehet kevesebb, mint 128 GB (maga az operációs rendszer is sok helyet foglal). Évente legalább egyszer beleejted a telefonod a WC-be? Akkor helyezd a bizalmad az IP68-as védettséggel rendelkező mobiltelefonokba.
Mindezzel azt akarjuk mondani, hogy te ismered a legjobban önmagad, és csak te tudod, hogy mi az, ami nélkül nem megy, és mi az, amit nélkülözhetsz.
A mobiltelefon mérete és kijelzője
Külön fejezetet érdemel a mobiltelefon mérete és a kijelzője. Ha filmeket, sorozatokat, videókat nézel a telefonodon vagy játszol rajta, akkor egy tisztességes kijelzőre vágysz, ami ma már nem probléma. A 6,5 hüvelyk a szabvány és számunkra egyfajta tűréshatárt is képvisel. Bármi, ami nagyobb, az lyukakat csinál a zsebekben. A probléma inkább az, hogy olyan telefont találjunk, ami tökéletesen illeszkedik a kézbe – egy 6 hüvelyknél kisebb telefont. Ezekből nem sok készül manapság.
Bármilyen méretű kijelzőt is választasz, a következő paraméterekre koncentrálj: a felbontása ne legyen kisebb 1920 × 1080-nál (bár a kevésbé igényes felhasználók az 720p-vel is jól ellesznek), színben és kontrasztban a legjobb technológia az OLED vagy az AMOLED, és végül ne feledkezz meg a frissítési gyakoriságról – még a 90 Hz is észrevehetően egyenletesebb mint a hagyományos 60 Hz.
És hogy hosszabb ideig bírja a strapát, tegyél rá egy védőüveget vagy helyezd egy tokba.
A mobiltelefon kamerája
A kamera esete nem egyszerű. Első ránézésre minden modern telefon, még a legolcsóbbak is, a fotózás legnagyobb mestereinek tűnnek – elvégre mindegyik rendelkezik legalább 3 objektívvel, számtalan megapixellel és mindenféle szoftveres funkcióval, amik az átlagfelhasználó számára semmit sem jelentenek. És mindennek a tetejébe - a fotók minősége viszonylag szubjektív. Vannak, akik szeretik a nagyobb kontrasztot és a telített színeket, míg mások egyáltalán nem.
Kezdjük az objektívekkel, amik közül a legpraktikusabbak a nagylátószögűek – ezek képesek a legtöbbet belefoglalni a képbe. Ezért a nagylátószögű objektívekkel lehet a legjobb minőségű képeket készíteni. Képek készítéséhez használhatod a teleobjektívet is - távoli tárgyak fényképezéséhez, de a legtöbbünk azért gond nélkül meg tud élni enélkül is.
Létezik egy egyszerű trükk, ami alapján fel lehet ismerni a jó kamerával rendelkező mobiltelefonokat? Nem lesz egyszerű, eltart egy ideig, de segítséget nyújt a kritikák és a különféle összehasonlítások elolvasása, lehetőleg konkrét példafotókkal az egyes modellektől. Csak így tudhatod meg, milyen eredményeket lehet elérni a választott telefonnal.
A mobiltelefon akkumulátor üzemideje és töltése
Minden nap használod a mobiltelefonod és mindig melletted van. Ezért ki is kell valamit bírnia. Ez alatt nem csak a fizikai tartósságát értjük, hanem elsősorban az akkumulátor üzemidejét. Ennek a legjobb mutatója pedig nem a mAh-ban megadott kapacitás, hanem újra és újra a kritikák elolvasása és a gyakorlatban elvégzett tesztek.
Egyes telefonok abszolút csodákra képesek 3000 mAh körüli akkumulátorral, míg más telefonok átlagos használat mellett egy napot sem bírnak ki vele. Vannak olyan modellek, amelyek hihetetlenül sokáig bírják kikapcsolt kijelzővel, de amint elkezdesz rajtuk videót nézni, az akkumulátor töltése olyan gyorsan eltűnik, mintha menekülne valami elől. Egyszerűen minden modell egyedi.
Az alacsonyabb üzemidőt azonban könnyedén pótolhatod a gyors és a vezeték nélküli töltés támogatottságával. Ne felejtsd el azonban, hogy ehhez megfelelő adapterre lesz szükség.
Hogyan válassz mobiltelefon töltőt?
Funkciók, amik jól jöhetnek
Mi az, amit még nem szabad figyelmen kívül hagyni a mobiltelefon kiválasztásakor? Hát a képernyő feloldási lehetőségeket! Egy folyamat, amit minden nap legalább tízszer megismételsz. Minimum. Megfelel a kijelző alatti érzékelővel való feloldás? Vagy inkább egy dedikált gombot szeretnél a készülék hátulján? És mit szólnál az arcfelismeréshez?
Nemcsak a feloldás sebessége fontos, hanem természetesen a biztonság és a megbízhatóság is. Előfordulhat, hogy az arcfelismerés nem működik, és megtéveszthető lehet a mobil számára, ha szemüveget viselsz, illetve az ujjlenyomat olvasónak problémái adódhatnak a páratartalommal.
Eleged van a kellemetlenül vastag pénztárcádból? Akkor valószínűleg itt az ideje, hogy áttérj a telefonodon tárolt kártyákkal való fizetésre. Ehhez azonban a mobiltelefonodnak rendelkeznie kell NFC funkcióval.
Hallottál már az 5G-ről? Az 5G fokozatosan kezd megjelenni az alacsonyabb árú mobiltelefonokban is, így nem rossz ötlet erre is gondolni vásárláskor.