A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A legjobb és legkeresettebb TV-k (2024)
Eljött végre az idő, hogy megszabadulj attól a régi nehéz doboztól? Ideje egy új TV-t vásárolni – legyen okos, keskeny, kiváló képminőséggel és 4K felbontással. Most már „csak” tájékozódnod kell tudni a végtelennek tűnő kínálatban, és választani egyet. Szerencsére mi itt vagyunk neked! Nemcsak abban segítünk, hogy melyik TV márkát válaszd, hanem azt is eláruljuk, hogy véleményünk szerint mely konkrét modellek büszkélkedhetnek jelenleg a „legjobb TV” címmel.
Tartalomjegyzék
- A legjobb TV 190 cm-es képátló (75 hüvelyk) felett, avagy álmaid TV-je
- A legjobb TV 65 colos képátlóig (164 cm)
- A legjobb TV 55 colos képátlóig (139 cm)
- A legjobb kis TV 32 colos képátlóig (80 cm)
- A legjobb TV-k 300 000 Ft alatt
- A legjobb 4K TV-k 250 000 Ft alatt
- A legjobb okos TV-k 150 000 Ft alatt
- Mire kell figyelni a választásnál?
A legjobb TV 190 cm-es képátló (75 hüvelyk) felett, avagy álmaid TV-je
LG OLED evo C3
- Kijelző típusa: 4K OLED
- Frissítési frekvencia: 100 Hz
- HDR: Dolby Vision, HDR10, HLG
- Smart TV: webOS 23
- 4× HDMI 2.1
Az Árukeresőn kétségtelenül (sokkal) drágább TV-kkel is fogsz találkozni, mint az LG C3. Tehát mitől olyan különleges, hogy rangsorunk képzeletbeli trónjára került?
Először is ott van a képminősége. Az LG C3 az OLED technológiának köszönhetően teljesen lenyűgöző képet nyújt. Az OLED TV-k általában kiváló kontrasztot, élénk és pontos színeket, felülmúlhatatlan betekintési szöget és természetesen a „legfeketébb” feketét élvezik. A HDR-tartalom valóban kiemelkedik ezen a panelen, és a mozirajongók a mennyországban érezheti magukat az LG-vel.
De például a gamerek is szeretni fogják. Az LG C3 válaszideje a 0,1 ms-os határon van, emellett a TV támogatja a VRR-t, az NVIDIA G-Sync-et és az AMD FreeSync Pro-t is, valamint négy „gyors” HDMI 2.1 porttal rendelkezik (4K, 120 Hz). Ezért készülj fel a kellemesen sima képre, amely ugyanakkor azonnal reagál a bevitelre.
Röviden: ez a legjobb TV, és az Árukeresőn többféle méretben is megvásárolhatod (mint egyébként az összes ebben a rangsorban szereplő készüléket). A még nagyobb elvárásokat támasztó felhasználók választhatják a C3 némiképp drágább testvérét, mégpedig a valamivel magasabb maximális fényerejű LG G3-at. Említést érdemel még a C3 továbbra is elérhető elődje, az LG C2. Sok tekintetben nem marad el utódjától, és logikusan egy kicsit alacsonyabb áron kapható.
A legjobb TV 65 colos képátlóig (164 cm)
Samsung S95C
- Kijelző típusa: 4K QD-OLED
- Frissítési frekvencia: akár 144 Hz
- HDR: HDR10, HDR10+, HLG
- Smart TV: Tizen
- 4× HDMI 2.1
A Samsung évek óta makacsul az LCD LED technológiára fogad a tévéiben. És bár Samsung QLED TV készülékei igencsak kelendőek, képminőségükben sohasem tudtak teljes mértékben felzárkózni az OLED TV-khez. Hiszen a Samsung S95C modell is erről tanúskodik. Ez is az OLED-re épül (konkrétan az OLED-et Quantum Dots réteggel kombináló QD-OLED), képminősége pedig nagyjából megegyezik a fenti LG TV-jével: élettel teli színek, tökéletes fekete, masszív kontraszt, kiváló képélesség, magas frissítési frekvenciával és ezen felül meglepően magas maximális fényerővel, ami általában nagy gyengesége (volt?) az OLED-eknek. Az egyetlen dolog, ami hiányzik, az a Dolby Vision támogatás, de szerencsére a TV kárpótol a HDR10+ és a HLG támogatásával.
Az LG C3 (vagy LG G3) és a Samsung S95C között döntenél? Őszintén szólva egyikkel sem hibázhatsz. Akár érmefeldobással is eldöntheted, hogy végül melyiket vásárolod meg a végén. Vagy a Samsungnál az egy kicsivel okosabb kábelvezetés fog megnyerni, aminél egy kis külső dobozhoz kell csatlakoztatnod a vezetékeket (az LG-nél klasszikusan a TV hátuljába csatlakoznak). Ezeknek a modelleknek nincs jelentős hiányosságuk.
Még több hasonló tévé
-
- 537 190 Ft – 759 999 Ft
- LED TV, LCD TV, OLED TV 10 üzletben
-
- 619 900 Ft – 736 999 Ft
- LED TV, LCD TV, OLED TV 19 üzletben
A legjobb TV 55 colos képátlóig (139 cm)
Sony Bravia XR A95K
- Kijelző típusa: 4K QD-OLED
- Frissítési frekvencia: 100 Hz
- HDR: Dolby Vision, HDR10, HLG
- Smart TV: Android TV
- 2× HDMI 2.1, 2× HDMI 2.0
A harmadik gyártó, amely rendszeresen megjelenik a TOP TV-k listáján, nem más, mint a Sony. Ha pedig az egyik legjobb modelljüket kellene kiemelnünk, akkor a Sony Bravia XR A95K-t választanánk.
Ez a tévé is a már említett QD-OLED technológiára épül, így ismét megismételjük a jó hírt. Akárcsak a fent említett modellek, a Sony is elbűvöl majd a színeivel, hihetetlen mennyiségű részletével, masszív kontrasztjával, széles betekintési szögeivel és nagy fényerejével. Ezt egészíti ki a legtöbb HDR szabvány (köztük a Dolby Vision) hagyományos támogatása és például a megbízhatóan működő 4K-ra felskálázás.
És bár a jelenleg eladott TV-k 99%-a keveseket kápráztat el a beépített hangszóróival, a Sony ezen a téren sem hagy maga után kívánnivalót. Hangos, de tiszta, 60 W-os hangkimenettel rendelkezik Dolby Atmos támogatással, és úgy gondoljuk, hogy a Bravia XR A95K azon kevés TV-k egyike, amelyek könnyen használhatók külső hangprojektor nélkül is.
Még több nagyszerű tévé
A legjobb kis TV 32 colos képátlóig (80 cm)
Samsung The Frame
- Kijelző típusa: FHD QLED
- Frissítési frekvencia: 50 Hz
- HDR: HDR10+
- Smart TV: Tizen
- 2× HDMI 2.1
Kezdjük egy figyelmeztetéssel: a 32 hüvelykes tévék hosszú évek óta nem különösebben érdekes kategória a gyártók számára. A felhasználók határozottan feljebb léptek – a nagyobb képátló hódít. Ezért a boltokban egyetlen olyan 32 hüvelykes TV-vel sem fogsz találkozni, amely minőségileg a fent említett bajnokok nyomába érhetne. A kisméretű tévék a kisebb igényű felhasználók számára készültek, és alkalmasak például chatelésre.
De ha mégis egy ilyen kis TV-t szeretnél, akkor a Samsung The Frame modellt ajánljuk. A képminősége nem fog lenyűgözni, de így is átlagon felüli a 32 hüvelykig terjedő kategóriában. Ami a The Frame-et kiemeli, az (amint azt a TV nevéből már sejthetted) a dizájnja.
Ha éppel nem néz valamit ezen a TV-n, akkor bekapcsolja az ún. Háttér üzemmódot, amely műalkotásokat vetít ki. Lehet, hogy furcsának vagy akár hamisnak tűnhet egy egyszerű TV-n, de ez a modell egy klasszikus képkeretre emlékeztet, és minden passzol egymáshoz (a keretek egyébként mágnesesek, így könnyedén válthatsz a különböző fafajták között). A nagy fekete kijelző helyett képek díszíthetik a falad.
Még több kiváló termék a kategóriában
-
Sencor SLE 32S700TCS -
- 62 270 Ft – 140 119 Ft
- LED TV, LCD TV, OLED TV 13 üzletben
-
- 83 990 Ft – 102 000 Ft
- LED TV, LCD TV, OLED TV 32 üzletben
-
- 71 280 Ft – 97 000 Ft
- LED TV, LCD TV, OLED TV 36 üzletben
A legjobb TV-k 300 000 Ft alatt
A legjobb 4K TV-k 250 000 Ft alatt
A legjobb okos TV-k 150 000 Ft alatt
-
- 95 890 Ft – 115 140 Ft
- LED TV, LCD TV, OLED TV 7 üzletben
-
- 99 999 Ft – 136 920 Ft
- LED TV, LCD TV, OLED TV 29 üzletben
Mire kell figyelni a választásnál?
Egy új TV kiválasztása még a leghiggadtabb emberek türelmét is próbára teheti. Meg kell tanulnod navigálni az olyan fogalmak között, amelyek jelentése az átlagember számára teljes rejtély. Ezek vajon a marketingvarázslók szófordulatai vagy alapvető dolgok, amelyekre mindenképpen szükség van? Tisztázzuk röviden, hogy mik is ezek.
Ha pedig mélyebben szeretnél elmélyülni a TV-kben, részletesebb információkat találsz a Hogyan válassz TV-t? című útmutatónkban.
Képátló
A tökéletes TV méret kiválasztása önmagában egy tudomány, és könnyű elveszni a számok dzsungelében. De őszintén szólva, egyáltalán nem kell rágörcsölnöd - józan ésszel is boldogulhatsz. Főleg annak a helyiségnek a méretét vedd figyelembe, amiben a TV-t el fogod helyezni, valamint a TV készülék és az ülőhely közötti távolságot. Az ideális méretekről még több információt a Mekkora TV-t érdemes választani? című cikkünkben találsz, ahol képernyőátló táblázattal is segítünk a tájékozódásban.
És ne felejtsd el, hogy a „nagyobb” nem mindig jelent jobbat”. Csak próbáld meg elképzelni, milyen érzés az első sorban ülni, amikor a moziba mész. Nem kellemes, igaz?
- A 42 hüvelykes TV-k alkalmasak a gyerekszobákba, konyhákba, kisebb nappalikba és nyaralókba.
- A 43 és 65 hüvelykes TV-k könnyedén elférnek bármely átlagos nappaliban..
- A 75 hüvelyk feletti átlójú TV-k szinte kisebb házimozik. A legjobb élmény érdekében legalább 3 méterre kell ülni tőlük.
A legjobb projektorok otthoni mozizáshoz Hogyan tisztítsd meg a TV képernyőjét?
Képalkotó technológia
A TV-k képalkotási technológiája alapvetően két csoportra osztható - LCD (vagy LED) és OLED.
- A LED TV-k egy nagy LED háttérvilágítás réteggel rendelkeznek, amely folyadékkristályokat („liquid crystals") világít meg. Ezért ez az LCD TV-k egy alcsoportja. Minden QLED, Mini LED és NanoCell TV besorolható az LCD TV-k közé
- Az OLED TV-k nem rendelkeznek különálló háttérvilágítással. Minden egyes pixel saját fényt ad. Ez az oka annak, hogy az OLED TV-k tökéletes feketét tudnak megjeleníteni.
Az egyes TV-k erősségei és gyengeségei a fent említett technológiáktól függenek. Az LCD-TV-k általában alacsonyabb árral és magasabb maximális fényerővel büszkélkedhetnek. De szűkebb a betekintési szögük, alacsonyabb a kontrasztjuk és összességében rosszabb a képminőségük.
Az OLED TV-k általában gazdagabb színekkel, jobb kontraszttal és szélesebb betekintési szöggel rendelkeznek. Viszont sajnos általánosságban drágábbak, mint az LCD megfelelőik, és nem képesek olyan magas maximális fényerő elérésére sem.
OLED vs. QLED (LCD, NanoCell, Mini LED): Melyik TV a jobb? Mi az a HDR?
Felbontás
Amivel nem is kell foglalkozni, az a felbontás. A 4K TV-k jelentik a jelenlegi szabványt, és ez a belátható jövőben nem változik. Valójában nagyon kevés tartalom jelenik meg 8K felbontásban. Az 1080p felbontásnak pedig csak a legfeljebb 32 hüvelykes képátlójú TV-ken van helye, nagyobb képernyőkön már nem mutat jól.
Frissítési gyakoriság, válaszidő és input lag
Amit viszont nem szabad figyelmen kívül hagyni, az a frissítési gyakoriság, vagyis az, hogy a TV egy másodperc alatt hány képet képes megjeleníteni. A 100 Hz feletti frissítési gyakoriság lényegesen simább képet biztosít, amit a futball- és jégkorongrajongók, és persze a gamerek is értékelni fognak.
A válaszidő és az úgynevezett „bemeneti késleltetés” szintén szorosan összefügg a képmegjelenítési frekvenciával. A válaszidő egy képpont átmenetét jelenti egyik színről a másikra. Minél alacsonyabb, annál jobb, ideális esetben 8 ms alatti. És ez vonatkozik az input lagre is, ami viszont elengedhetetlen a már említett játékosoknál. A játékos akciója és a játékban látható reakció között eltelt időt méri.
Okos TV-k
Az operációs rendszereket is érdemes megemlíteni, vagyis mitől lesz „okos” az okos TV. Manapság még a legolcsóbb TV-k is okosak, de ez nem jelenti azt, hogy könnyen és intuitívan kezelhetők. És ez nem jelenti azt, hogy az összes kedvenc alkalmazásod működni fog rajtuk. Ezért vásárlás előtt győződj meg arról, hogy ez valóban így van-e. Egy Android TV általában biztonságos megoldás.
Portok, csatlakozási lehetőségek és beépített hangszórók
És végül, amikor már sikerült a választás, ne hagyd figyelmen kívül az olyan "apróságokat", mint a portok (például a nagy sebességű HDMI vagy a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó), a csatlakoztathatóság (wifivel ellátott TV az internethez és Bluetooth-os TV a hangszórók és egyéb tartozékok csatlakoztatásához), a beépített hangszórók, illetve azok teljesítménye és minősége.
A legjobb hangszórók számítógéphez, TV-hez és mobilhoz PS5 vagy Xbox Series X