A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Hogyan rendezd be a konyhát a maximális kényelem és funkcionalitás érdekében?
Unod a konyhádban uralkodó káoszt? Gyakran bosszankodsz a zsúfolt szekrények és a nehezen megtalálható eszközök miatt? Gyakorlati tippekkel segítünk a konyhád átalakításában, hogy a főzés élmény legyen! ️ Tárolj okosan, alakíts ki funkcionális zónákat, és használd ki a tér minden rejtett zugát!
Hogyan rendezd be a konyhát?
A konyha az otthon szíve, akár pazar partikat rendezel, akár csak szereted a sajtos szendvicseket. A térnek mindig praktikusnak, kellemesen megvilágítottnak és jól szellőzőnek kell lennie. A kialakításakor vedd figyelembe a tér méretét és azt, hogy mire fogod használni. A konyha az étkezővel vagy a nappalival össze lesz kötve? Csak egy kis étkezőnek van hely? A mosogatógépnek is el kell férnie benne? Ha ezt már tisztáztad, elkezdhetsz válogatni az egysoros konyhák, az L vagy U alakú konyhák és a szigetes konyhabútorok között. Ne felejtsd el, hogy több évre vásárolsz konyhabútort, ezért nem tanácsos követni a múló trendeket. A nem praktikus elrendezésű vagy zsúfolt konyhát nagyon nehéz lesz megváltoztatni.
A konyhát oszd zónákra a rendeltetésük szerint - tárolás, előkészítés és főzés, mosogatás. A zónák elhelyezkedése képezzen háromszöget, de ha nincs elég hely egy ilyen konyhához, ne add fel. Elég lesz, ha józan ész szerint rendezed be az egyes zónákat - vedd ki az ételt a hűtőből, mosd le, főzd meg. Röviden, az egyes részeket össze kell kötnöd egymással, így elkerülhető az egyik oldalról a másikra való rohangálás.
Egyszerű megoldás, ha egy komplett konyhabútort vásárolsz világosan meghatározott elrendezéssel, amik esetében általában többféle ajtó- és munkalap kialakítás közül választhatsz. Alternatív megoldást jelentenek a moduláris konyhák, ahol különálló zónákat vásárolhatsz, és tetszés szerint rendezheted el őket a konyhában. Egy másik lehetőség a különálló felső és alsó szekrények, amelyekből a fantáziád szerint állíthatod össze a saját konyhabútorod. A sütő és mikrohullámú sütő elhelyezésére szolgáló, eggyel magasabb blokkal rendelkező alsó szekrények használata nagyon modern hatású. Például felteheted a poharakat a nyitott fali polcokra.
Csempe és padlóburkolat
A konyhába sima és tartós padlóburkolat való. Az ideális az ellenálló csempe, ami könnyen karbantartható és még a rápottyanó evőeszközök sem tesznek benne kárt. A linóleum, a vinil, a fa és a laminált padló is megfelelő – de válassz a jobb minőségű típusok közül. A szőnyeg viszont könnyen szennyeződik a konyhában, és nehezebben karbantartható, ezért nem megfelelő.
Hogyan válassz padlóburkolatot?
A csempék esetében számos minta és anyag közül választhatsz. Mindenesetre esztétikailag ki kell egészítenie a konyhát. Ha egyszerű monokróm konyhabútorral rendelkezel, választhatsz egy kontrasztos patchwork mintát vagy egy nagy formátumú, mintás üvegcsempét. A fő szabály az, hogy magának a padlóburkolatnak és az esetleges csatlakozásoknak is könnyen karbantarthatónak kell lenniük. A mozaiklap jól néz ki, de több munkád lesz vele amikor a ráfröccsent szószt kell majd letakarítanod róla. Ezzel szemben a nagy formátumok és a zökkenőmentes csempézés egyszerű karbantartást tesz lehetővé, és vizuálisan sem töri meg a teret.
Az ételek tárolása
A tárolórész a hűtőből, a fagyasztóból és a kamrából áll. A rövid eltarthatósági idővel rendelkező (gyümölcs, zöldség, hús, tej) és a tartós ételek (hüvelyesek, tészta, konzerv, fűszerek) számára egyaránt elengedhetetlen a megfelelő tárolóhely. Gondold át, hogyan vásárolsz, mekkora mennyiségű élelmiszert tárolsz általában, és add hozzá a tartalékot. Sohasem lehet elég a tárolóhelyből.
Próbáld meg a hűtőszekrényt és a kamrát kisebb zónákra osztani, ahol hasonló típusú élelmiszereket tárolsz majd. Például öntsd a fűszereket, a hüvelyeseket és a rizst olyan üvegekbe vagy dobozokba, amelyek könnyen átláthatók. Ráadásul az üveg megőrzi az ízeket és az aromákat, így az ételek tovább kibírják. Az intelligens tárolásnak köszönhetően időt és pénzt takaríthatsz meg.
Mosogatórész
A mosogatórész az ételek elkészítés előtti megtisztítására, valamint a mosogatóban vagy a mosogatógépben történő mosogatásra szolgál.
A mosogatónak elég nagynak és mélynek kell lennie ahhoz, hogy beleférjenek a sütőformák és a tepsik. Értékelni fogod a beépített lefolyót vagy a dupla mosogatót a mosott edények és ételek tárolására. Vedd figyelembe a felhasznált anyagokat is: a gránit mosogató rendkívül ütésálló és könnyen karbantartható, de nehezebben áll ellen a magas hőmérsékletnek; a rozsdamentes acél mosogató olcsóbb, és jól ellenáll a baktériumok felhalmozódásának, de láthatók rajta a megszáradt vízcseppek.
Hogyan válassz konyhai mosogatót?
A konyhai csaptelep kellően magas és könnyen kezelhető kell, hogy legyen az edények egyszerű mozgatása érdekében. Ha a csaptelep beépített zuhanyfejjel rendelkezik, akkor ez leegyszerűsíti a mosogató melletti edénybe a víz beleengedését és az edények leöblítését. A kezelőszerveket úgy válaszd ki, hogy még nedves kézzel is könnyedén dolgozhass velük. Alkalmasak a karos csaptelepek, ahol a hőmérséklet is könnyen állítható és a nagyobb kiemelkedésű csapos változatok.
Hozzávalók elkészítése és főzés
Az ételkészítési zóna megfelelő munkaterületet igényel az alapanyagok és az ételek kezelésére. Ezen a területen bőséges tárolóhelyet kell biztosítani az edények, serpenyők, étkészletek, konyhai eszközök és konyhai gépek számára. Főzés közben értékelni fogod, ha minden kéznél van, és nem kell mindig elfutkosnod a tűzhely mellől.
Az ízletes ételek elkészítéséhez nem szabad hiányoznia a főzőlapnak és a sütőnek sem. A konyhában a tisztább levegőt a kéménykivezetéses vagy recirkulációs funkcióval ellátott páraelszívó biztosítja. A mikrohullámú sütő gyorsan felmelegíti a már elkészített ételeket és kiolvasztja a húst.
Javasoljuk, hogy a mikrohullámú sütőt és a sütőt derékmagasságban helyezd el. Így könnyebben beteheted és kiveheted belőle az ételt, és a főzés menetét is könnyebben ellenőrizheted, hiszen nem kell folyton lehajolnod.
Étkező
Tervezel étkezőt elhelyezni a konyhában? Gondolj erre már a tér elrendezésekor. Az étkezőnek ki kell egészítenie a konyhát, és nem zavarhatja azt. A világos szín és a fa időtlen választás és könnyen díszíthető. Ha azonban maga a konyha egyszerűbb, és a belső tered ezt lehetővé teszi, akkor merészebb irányba is elmehetsz. Különböző színű vagy retró székek jellegzetes hatást keltenek a belső térben. A székek számának és az asztal méretének meg kell egyeznie az étkezők számával, de célszerűbb tartalékot hagyni a vendégek számára is.
Komplett étkezőgarnitúrákat is találsz a piacon, ahol nem kell az egyes darabok összehangolásán gondolkodnod. Ha többet szeretnél játszani a dizájnnal, válassz a külön megvásárolható székek és étkezőasztalok közül. A bárszékeket azok is értékelni fogják, akiknek kevés helyük van az étkezőben, és azok is, akik nem töltenek annyi időt evéssel.
Kiegészítők a konyhába
A konyhai eszközökkel felszerelt konyha önmagában nem elég. Szerezz be megfelelő számú kést, fakanalat, merőkanalat, edényt és serpenyőt. Vacsora közben nem nélkülözheted a tányérokat, evőeszközöket, poharakat és bögréket. Bármilyen tevékenység a konyhában sokkal kényelmesebb lesz, ha van elegendő edényed és eszközöd, és nem kell többször elmosogatnod főzés közben.
Edénykészletek Serpenyők Konyhai eszközök Konyhakések
A forró edények mozgatásához értékelni fogod az edényfogó kesztyűt, a kötény pedig megakadályozza, hogy ruháid beszennyeződjenek. A konyharuhák pótolhatatlanok az elmosott edények megszárításához és a főzés közbeni kéztörléshez is. Minden asztal jobban néz ki egy megfelelően kiválasztott abrosszal vagy terítővel. Egyszóval a textíliák hozzátartoznak a konyhához!