A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Hogyan takarítsd ki és tartsd tisztán a fürdőszobát?
A fürdőszoba tisztán tartása állandó kihívás, főleg akkor, ha lakótársakkal vagy családtagokkal osztozunk rajta. A megfelelő trükkökkel és stratégiákkal azonban ez a feladat is könnyedén elvégezhető, és nem kell órákat eltöltened a súrolással. Ismerd meg az alapvető lépéseket és hatékony technikákat a mosdó, fürdőkád, zuhanyzó, WC és csempék tisztítására. Megosztunk veled néhány tippet arra is, hogyan tarthatod a fürdőszobát hosszabb ideig tisztán – minimális időráfordítással. Takaríts okosan!
A fürdőszoba takarítása 7 lépésben
Ijesztő és véget nem érő feladatnak tűnhet, de ha kisebb egységekre bontod a takarítást, sokkal könnyebb lesz. Vond be az egész családot, csinálj a takarításból versenyt, kapcsold be a zenét, és jutalmazd meg magad, ha végeztél.
- Kezdd felülről. Nedves ruhával vagy porszívóval tisztítsd meg a polcokat, fürdőszobai szekrényeket (belül is), világítótesteket, poros radiátorokat és ventilátorokat. Használj speciális tisztítószereket tükrökhöz és üvegekhez.
- Mosd le a zuhanyzót, a kádat és a mosdót, beleértve a csapokat és a WC-t.
- Öblítsd át a szifonokat lefolyótisztítóval. Ezzel megszabadulsz a lerakódásoktól és a kellemetlen szagoktól.
- Tisztítsd meg a csempéket is, és használj kefét a jobb napokat látott fugák felélénkítésére
- Vess egy pillantást a mosó- és szárítógépre. Ellenőrizd és mosd ki mind a tartályokat, mind a szűrőket és a tömítéseket.
- Ürítsd ki és mosd ki a szemetest.
- Végezetül takarítsd fel a padlót. Először söpörj vagy porszívózz, majd alaposan mosd fel.
Tipp: ne vidd túlzásba a tisztítószerek használatát, és mindig alaposan öblítsd le őket. Ha kölcsönhatásba lépnek egymással, veszélyes gázok képződhetnek vagy károsíthatják a felületeket.
Hogyan tartsd tisztán a mosógépet? Tisztítsd ki a lefolyókat
A zuhany, a fürdőkád és a mosdó tisztítása
Távolíts el minden tárgyat, polcokat, tusfürdőket és szappanokat, samponokat, borotvákat és luffákat vagy szivacsokat a területről. Permetezd be a felületet fürdőszobai tisztítószerrel. Ez azonban mindig attól függ, hogy milyen anyagból készült a szaniter. Figyelem: ne használj súrolószert, homokot vagy fémsúrolót akril kádakon és zuhanytálcákon, kő- és fa mosogatókon vagy vízcsapokon. Ez visszafordíthatatlanul károsíthatja a felületüket.
Hagyd az oldatot néhány percig hatni, hogy az összes szappanmaradványt és egyéb szennyeződéseket lebontsa. Dörzsölj át mindent kefével vagy szivaccsal, különös figyelmet fordítva azokra a területekre, amik penészesek lehetnek. Ez különösen igaz a nehezen száradó sarkokra, a tömítésekre, a zuhanyparaván mögötti területre és a vízcsapok környékére. Makacs foltok és lerakódások esetén használj gőztisztítót, elektromos forgókefét vagy speciális tisztítószert (például a makacs vízkő eltávolításához). Öblítsd le forró vízzel, töröld szárazra, majd permetezd be a kád és a zuhany felületét bőrrel való érintkezésre alkalmas fertőtlenítőszerrel.
Fújd be a vízcsapokat a megfelelő termékkel, öblítsd le és töröld át szivaccsal vagy ronggyal. Ne hagyd ki a szűrőt, a levegőztetőt és a zuhanyfejet, ahol a vízkő hajlamos felhalmozódni. Súrold át a zuhanyfüggönyt, és ha a gyártó engedélyezi, mosd ki. Az üveg zuhanyfalat ablaktisztítóval mosd le, távolítsd el a maradék vizet egy üveglehúzóval és töröld szárazra.
Tipp: a vízkőfoltok elkerülése érdekében a felületeket egy enyhén növényi olajos ronggyal töröld át. Minden használat után töröld őket szárazra, nehogy víz tapadjon rájuk. Remek megoldás a nanotechnológiás termék használata is.
Csíkmentes ablaktisztítás A hűtő takarítása és szagtalanítása
A WC-kagyló tisztítása
Húzd le a WC-t, hogy eltávolítsd a laza szennyeződéseket. Vidd fel a WC-tisztítót, ügyelve arra, hogy a csésze teljes felületét befedje, beleértve a perem alatt is. Dörzsöld át kefével, és hagyd hatni 10-15 percig, hogy lebontsa a foltokat és minden mást. A fertőtlenítéséhez a kefét is hagyd bent ezalatt az idő alatt.
Különös figyelmet kell fordítani a foltos területekre: ott hagyd hosszabb ideig a terméket. Ha nagyon makacs szennyeződés van a WC-ben, egy ronggyal és egy vödörrel eltávolíthatod az összes vizet belőle, a hígítatlan termék jobban hathat a legmélyén, és kefével vagy habkővel is könnyebben ledörzsölheted a területet.
Fertőtlenítőszeres szivaccsal vagy kendővel töröld a fedelet és az öblítőgombokat, majd mosd le a WC ülőkét felülről és alulról. A hatékonyabb tisztítás érdekében célszerű az ülőkét eltávolítani a WC-ről. Töröld le a WC külső részét, és ne felejtsd ki a szabadon álló WC összes zugát, csavarját és alapját.
Végül permetezd be a teljes felületét bőrrel való érintkezésre alkalmas fertőtlenítőszerrel, és hagyd, hogy a WC teljesen megszáradjon, vagy töröld át száraz ruhával, mielőtt újra használnád. A hosszantartó illat és tisztaság érdekében használj WC illatosító gélt vagy vagy tablettát a víztartályban.
A csempe tisztítása
A szappan és vízkő okozta gyakori szennyeződéseknél elég a fürdőszobatisztító terméket a teljes felületre felvinni, bedörzsölni és rövid ideig hatni hagyni. Új burkolólapok vagy még nem tesztelt termék esetén azt javasoljuk, hogy először egy kis, kevésbé látható területre vidd fel az esetleges sérülések elkerülése érdekében. A fát, fémet vagy természetes követ tartalmazó csempékhez mindig a gyártó által javasolt termékeket használd. Felejtsd el a savakat, csiszolóanyagokat és más erős vegyszereket.
Az ökologikus tisztításhoz készíts 1:1 arányú víz és ecet oldatot, öntsd szórófejes flakonba és vidd fel a csempére. Ne használd gumi- és műanyag alkatrészeken, mert ezeket károsíthatja. Ne felejtsd el, hogy az ecet egy sav, és nem alkalmas minden felületre, ezért a használatára oda kell figyelni.
A kisebb területeket szivaccsal vagy kefével dörzsöld át, nagyobb felületekhez lapos felmosót is használhatsz. Fókuszálj a foltos vagy penészes területekre, amelyek különösen a szaniterek körül fordulhatnak elő. Ezután öblítsd le meleg vízzel vagy nedves ruhával, hogy eltávolítsd a termék minden nyomát. Használj gumibetétet, majd tiszta, száraz ronggyal töröld le a maradék vizet.
A fuga tisztításához használj fürdőszobai kefét, ha pedig ez nem lenne elég, szerezz be kifejezetten erre a célra szolgáló terméket vagy fugafehérítőt. Szódabikarbónát is összekeverhetsz vízzel, és a fugákra kenheted. Hagyd hatni 10-15 percig, majd egy kisebb kefével (pl. régi fogkefével) dörzsöld át és öblítsd le meleg vízzel.
Használhatsz például főzőlapkaparót a makacs szennyeződések (szerelőhab, ragasztó stb.) eltávolítására, de a visszafordíthatatlan károsodást és a felület karcolódását kockáztathatod. Célszerűbb kifejezetten erre a célra szánt készítményeket használni, és ideális esetben konzultálni a burkolat gyártójával. A nagyobb felületek tisztításához pedig jól jöhet a nagynyomású tisztító.
Tipp: a padlócsempék tisztítását kezdd először a söpréssel vagy a porszívózással
Miből áll a rendszeres karbantartás, és mit tehetsz még?
- Minden használat után öblítsd le a zuhanyt és a fürdőkádat, vagy legalább húzd le a csempéket és az üvegeket egy ablaklehúzóval, és távolítsd el róluk a vízcseppeket. Attól, hogy mosakszol mellettük, még nem biztos, hogy tiszták. A gombák és baktériumok (pl. rózsaszín Serratia marcescens) szeretik a nedvességet és a lerakódásokat.
- Szellőztess, fürdés közben tartsd nyitva az ablakot vagy bekapcsolva a ventilátort. Hagyd nyitva az ajtót napközben, hogy a keletkező pára távozhasson.
- Rendszeresen cseréld ki a törölközőket. Mosd ki a lehető legmagasabb hőmérsékleten, és adj a mosáshoz ruhafertőtlenítőt.
- Szerezz be fürdőszobai szekrényeket vagy kampókat, kosarakat és polcokat. Így a fürdőszoba rendezettebb lesz, ráadásul kevesebb por ülepszik le benne..
- A használt elektronikai eszközöket, krémeket és egyebeket mindig tedd a helyükre.
- Tisztítsd meg a szappanadagolókat, szappantartókat, fogkefetartó poharakat, fogantyúkat, zuhanykosarakat és egyéb apróságokat is, amelyeken szennyeződések rakódnak le.
- Fertőtlenítsd a fogantyúkat, kapcsolókat, aljzatokat és hasonló helyeket, amelyekhez gyakran hozzáérsz.
- A szennyeződéseket és foltokat (smink, körömlakk, olaj, vegyszer stb.) azonnal távolítsd el, és ne hagyd, hogy megszáradjanak és beivódjanak az anyagba.
Vágj bele a tavaszi nagytakarításba