A következő oldalon alkoholok szerepelnek
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
A következő oldalon erotikus tartalmú termékek szerepelnek.
Az "Ok" gomb megnyomásával kijelentem, hogy elmúltam 18 éves, és nem teszem lehetővé számára, hogy az itt megjelenített tartalmakhoz jogosulatlan -vagy kiskorú személyek hozzáférjenek.
Ints búcsút a teregetésnek: szárítógéppel gondtalanabb a mosás
Ha sokat és gyakran mosol, a szárítógép nélkülözhetetlen segítőtársad lesz: villámgyorsan szárít, kíméletes a ruhákhoz, és megszabadít a kellemetlen szagoktól is. Nem kell többé aggódnod a szeszélyes időjárás vagy a lakásban megjelenő penészfoltok miatt – a szárítógép bármilyen körülmények között tökéletes eredményt nyújt.


Mondj igent a szárítógépre
A ruhaszárítás ugyanúgy része a mindennapi rutinnak, mint a ruhaszárító egyik sarokból a másikba helyezése. A száradási idő végtelennek tűnik, és a puha és illatos száraz ruhák még a láthatáron sincsenek. A szárítógép viszont egy olyan alternatívát kínál, ami sok fejfájástól menthet meg. Egy gombnyomás, és a ruhaszárító állványt azonnal a jól megérdemelt nyugdíjba küldheted.
A szárítógépben való szárítás előnyei és hátrányai
+ Bármikor száríthatsz ruhákat, az időjárástól függetlenül.
+ A szárítógép gyorsan, hatékonyan működik, és minden érintésedre reagál.
+ Könnyedén megszáríthatod a nagy ruhadarabokat, tollpárnákat és sportruházatot is.
+ Megszünteti a penészképződést és eltávolítja a szöszöket, ami különösen az allergiásoknak és asztmásoknak kedvez.
+ A ruhák kevésbé gyűrődnek és könnyebben vasalhatók.
- Elegendő hely kell egy másik készülék elhelyezéséhez.
- A nem megfelelő kezelés károsíthatja az anyagot.
- Magasabb ár.
- A legtöbb modern szárító körülbelül 2 kWh-t használ fel egy szárítási ciklus alatt.
- Működés közben a szárító nemcsak hőt termel, hanem 65 dB körüli zajt is generál.
- A szárítógép működéséhez elég egy elektromos csatlakozás. Nem kell vizet vagy kifolyót csatlakoztatni hozzá.
- A hatékony szárítást a legintenzívebb centrifugálásnak kell megelőznie. A percenkénti 1000 fordulatot meghaladó centrifugálás az optimális. Ezzel nemcsak a szárítási időt, hanem némi pénzt is megtakaríthatsz.
8 alapvető szabály a szárítógépben történő szárításhoz
Ismered a ruhák szárítógépben történő szárításának alapvető szabályait?
- Válogasd szét a ruhákat, és kövesd a gyártó címkéjén található ajánlásokat.
- Húzd fel az összes cipzárt és gombolj be minden gombot, hogy elkerüld a szárítógép és a ruhák esetleges károsodását.
- Alsóneműt és csipkét kizárólag speciális védőzsákban száríts.
- Ideális esetben fordítsd ki a ruhákat, mielőtt betennéd a szárítógépbe.
- Ellenőrizd a zsebeket.
- Ne töltsd túl a szárítót.
- Spórolj az öblítővel vagy ideális esetben mondj búcsút neki.
- A program vége után a lehető leghamarabb vedd ki a ruhákat a szárítógépből.
Tipp: Az öblítő alternatív és modern helyettesítői az illatkendők vagy speciális szárítólabdák használata a tökéletes eredmény érdekében.
A hagyományos ruhaszárítás előnyei
Noha a szárítógép szuper segítőtárs hűvös és nyirkos időben, a ruhák friss levegőn szárításának is megvan a maga varázsa. Éppen ezért egyetlen háztartás sem teljes ruhaszárítók nélkül. A ruhaszárító állvány, a ruhaszárító kötél és a ruhacsipesz nemcsak kellemes nosztalgiát ébreszt, de a napon szárított ruhák illatát is élvezheted.
Melyik anyagot hogyan kell szárítani?
Szép tiszták lettek a ruhák, de kicsit nehézkes a szárítás? Nézd át figyelmesen a szárítási beállításokat. Olvasd el a ruhák címkéit, és ismerd meg a ruhatáradban lévő anyagokat.
- Pamut – nagyfokú ellenállás jellemzi. Ha nem szeretnéd kihasználni a nap erejét, kapcsold be a szárítógépet pamut programon a legmagasabb szárítási hőmérsékleten és a lehető legnagyobb töltettel.
- Gyapjú – akkor szárad a legjobban, ha frottírtörülközőbe tekerjük, óvatosan kicsavarjuk, és egy másik száraz törülközőre helyezzük száradni.
- Funkcionális- és sportruházat - a nem megfelelő szárítás miatt elveszíthetik funkcionális tulajdonságaikat. Ezért jobb elkerülni a szárítógépet, és hagyni, hogy egy klasszikus vállfán száradjanak meg. A szárítógépben történő szárítás alól kivételt képeznek a sport- és funkcionális anyagokhoz tervezett speciális programok.
- Hímzések, flitterek és nyomott minták – mielőtt a ruhákat a szárítógépbe tennéd, fordítsd ki, vagy szárítsd őket egy speciális szárítózsákban. Egy ruhaszárító vagy egy, a napon kifeszített szárítókötél ebben az esetben soha nem hagy cserben.
- Kötöttáru – ideális esetben vízszintesen szárítsd, és soha ne akaszd fel őket. Terítsd ki őket egy klasszikus ruhaszárító állványra, amely lehetővé teszi a levegő áramlását minden oldalról.
- Mesterséges szálak – csomagold be a mesterséges anyagokból készült ruhákat egy törülközőbe, és csavard ki őket. A maradék nedvesség olyan gyorsan eltűnik majd belőlük, ha széthajtogatod, mint egy klasszikus vállfán. A mesterséges szálak még a szárítógépben is kíméletesen száradnak, köszönhetően a speciális szintetikus vagy műszálas programoknak.
- Selyem és csipke – érzékenyek. Hagyd szépen megszáradni a csipkét a napon vagy beltérben, a selymet pedig ruhaszárító állványon szárítsd meg. Selymet csak akkor helyezhetsz a szárítógépbe, ha az rendelkezik kifejezett selyem programmal, amely meleg levegőáramban fellazítja a selyemszálakat és így megakadályozza a gyűrődést.
- Bőr – széles szárítóállványon szárítsd szobahőmérsékleten, soha ne hagyd közvetlen napfénynek kitéve. A bőrruházatot ne hagyd a szekrényben száradni az esetleges penészképződés miatt.
- Toll töltetű anyagok – szárítógépben száríthatod őket, ha bekapcsolod a speciális toll programot. Szárításkor helyezz 3 teniszlabdát a dobba, ami kellően felrázza a pehelytollakat. Ha nem szárítógépben szárítasz, akkor hagyd a ruhákat vízszintes helyzetben, és gyakran rázd fel őket, hogy visszaállítsd az eredeti méretüket.
- Ágyneműk, párnák, paplanok, matracvédők, ágytakarók és pokrócok - optimálisan szellős, meleg helyen (szárítókötél, összecsukható ruhaszárító állvány) szárítandó. A szárítógépet is igénybe veheted, de ügyelj arra, hogy a megfelelő programot válaszd.
- Fényáteresztő- és sötétítő függönyök – felakaszthatod őket a karnisra, és mosás után azonnal megszáradhatnak. Ebben az esetben kerüld a szárítógépet.
- Törölközők és frottír anyagok – a hagyományos ruhaszárító kötélen való szárítás során megkeményedhetnek. Ezt a kellemetlen keménységet elkerülheted, ha szárítógépben szárítod őket.
Ha nem akarsz problémákat, akkor soha ne tedd a szárítóba: a selyemruhákat, csipkét, műanyag cipzáras ruhákat, varrott habszivacs ruhákat, flitteres vagy vasalható képekkel ellátott ruhákat, gumírozott ruhákat, női harisnyákat és nejlonharisnyákat, neoprén és funkcionális ruhákat. Ha a szárítógépében nincs speciális cipőszárító program, ne tegyél bele cipőt vagy tornacipőt.
Hogyan kell megfelelően szárítani a ruhákat szárítógép nélkül?
Mindig az utolsó zokniig izgulsz, hogy minden elfér-e a ruhaszárító állványon? Azt mondogatod magadnak, hogy amikor legközelebb leszeded róla a ruhákat, a ruhaszárító repül a kukába. Még a legjobb gép sem helyettesítheti a napon szárítást, ha egy nehéz nap után belesüppedsz az illatos paplanokba. Szárítógép nélkül is működik:
- Felakasztás előtt rázz ki minden ruhadarabot. Ezzel „elővasalod” őket.
- Minden ruhát úgy akassz fel, hogy a levegő minden oldalról elérje azt.
- Ne felejtsd el ruhacsipesszel rögzíteni a ruhákat, ideális esetben mindig az anyag vastagabb széleinél.
- Ha a lakás elrendezése lehetővé teszi, ne szárítsd a ruhákat a nappaliban vagy a hálószobában. Válassz jól szellőző helyiséget, ahol nem töltesz sok időt.
- Ne helyezd a felakasztott ruhákat túl közel a falhoz vagy közvetlenül a fűtőtestekre.
- Szellőztess, szellőztess és szellőztess!
- A fagy és a hideg nem tesz kárt a ruhákban. Nyugodtan teregethetsz télen is a szabadban. Bár a száradás egy kicsit tovább tarthat, a ruhák tökéletesen kiszellőznek.
- Szárítsd a fehér ruhákat a szabadban. A napsugarak gyönyörűen kifehérítik a fehér darabokat.
- Ha színes ruhákat szárítasz a napon, ügyelj arra, hogy ne hagyd kint őket túl sokáig. Elveszíthetik a gyönyörű színeiket, kifakulhatnak.
A szárítógép karbantartása
A szárítógép megfelelő karbantartása kulcsfontosságú a kiváló szárítási teljesítmény fenntartásához. A víz kiöntése vagy a szűrők alapos tisztítása minden szárítás után magától értetődő. A szárító szűrőjét egyszerűen megtisztíthatod egy száraz vagy nedves törlőruhával.
Optimális esetben minden hatodik szárítási ciklus után tisztítsd meg a hőszivattyú szűrőjét (a szárítógép elülső részének bal alsó részén található). Töröld le a hőszivattyú szűrőjének fedelét egy nedves törlőkendővel, mosd ki a szűrőt folyóvíz alatt, és mindig alaposan kiszárítva helyezd vissza a szárítógépbe.
A szárítógép dobját ecetes vízzel tisztíthatod ki, a gumitömítésű ajtót pedig puha, nedves ruhával moshatod le.
Tipp: Szükséges az öntisztító szárítókat is tisztítani? A legtöbb esetben ezek beépített öntisztító kondenzátorral ellátott szárítók, amelyek minden ciklus után leöblítik magukat. Már csak a szűrőket vagy az ajtót kell ellenőrizned.
Mit lehet még otthon szárítani?
Ki szeretne vizes hajjal kiszaladni a reggeli hidegbe? Hajszárítóra van szükséged! És mi a helyzet, ha élvezni szeretnéd a házi készítésű szárított almát, érezni a frissen szárított vargánya illatát, vagy a kifogott élő harcsát szárított harcsahússá varázsolnád egy ételszárítóval? Száríts ki mindent, amit csak a szemed megkíván.
További inspirációk a számodra

A legjobb légtisztítók: dohányzóknak és allergiásoknak, por ellen, 2 az 1-ben

A legjobb robotporszívók 2024-ben (szőnyegre, padlóra, felmosóval és anélkül)

Hogyan takarítsd ki és tartsd tisztán a fürdőszobát?

Optimális páratartalom a lakásban - hogyan érheted el?

A legjobb porszívók állatszőrre: kézi, álló és klasszikus (2024)

A legjobb porszívók szőnyegekre és padlókra (2024)

Csíkmentes ablaktisztítás – vegyszer nélkül

A legjobb porzsák nélküli porszívók: erősek és csendesek

Klíma, ventilátor vagy párásító: tiszta és friss levegő a városban is

A hűtő takarítása és szagtalanítása házilag

A legjobb álló porszívók rangsora 2024-ben

A legjobb morzsaporszívók rangsora (2024)

A porszívó szívóteljesítménye és felvett teljesítménye: Mi a különbség, és melyik alapján válassz?

Hogyan szabadulj meg a hangyáktól a házban és a kertben

Hogyan tartsd tisztán a mosógépet? Az ecet, a szódabikarbóna és a mosogatógép tabletták segítenek

A hűtőszekrény megfelelő mozgatásának és biztonságos szállításának alapelvei

Hogyan tisztítsd meg a sütőt a ráégett szennyeződésektől - vegyszerek nélkül

Tavaszi nagytakarítás: köszöntsd a tavaszt pókhálók nélkül!

A mosogatógép tisztítása vegyszerek nélkül

Hogyan csökkentsük az ételpazarlást? A választ keresd a hűtőszekrény ideális hőmérsékletének beállításában!

Mit hova tegyünk a hűtőben - és miért érdemes erre figyelnünk

A mikrohullámú sütő tisztítása gyorsan és egyszerűen

Ezüst tisztítása: mindent megtalálsz hozzá otthon is

Furcsa hangokat ad ki a hűtőd, vagy túl zajos? Tudjuk, mi lehet az ok, és mit tehetsz ellene

Hogyan tisztítsd meg a fémeket?

Hogyan tisztítsd meg a kávéfőzőt?

Konyhai nagytakarítás: tippek a ragyogó tisztaságért

Vasaló tisztítása: szabadulj meg a lerakódott vízkőtől és a ráégett szennyeződésektől

Zöldségek és gyümölcsök tárolása a hűtőben: sárgarépa, gomba, cékla

A hűtőszekrény éves teljesítménye és fogyasztása: nem fizetsz túl sokat feleslegesen?

Bevált praktikák alumínium tisztítására

Eldugult lefolyó tisztítása házilag: 5+ lefolyó karbantartási tipp

Ismerj meg 7 tippet a hűtőszekrény megfelelő elhelyezéséhez

Mennyi ideig áll el a hús a hűtőben?

Nem hűt a hűtőszekrény? Mi a teendő?

Szőnyegtisztítás házilag. Nedves és száraz tisztítás (szódabikarbóna, só)

9 módszer az arany tisztítására: egyszerű trükkök, ragyogó eredmények

Fedezd fel a sárgaréz szépségét!

Hogyan és meddig tárold a különféle élelmiszereket a hűtőben

Réz edények tisztítása: egyszerű házi fortélyok és praktikák

Érmetisztítás: add vissza a régi fényüket!

Kisebb javítási munkák az otthonodban - csináld magad!
